forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:22:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Cos dunskiego na obiad?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cos dunskiego na obiad?  (Przeczytany 16820 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #20 : 2007-07-14, 13:48:33 »

Co do masła (nie wiem czy robię dobrze czy źle) wybieram to twarde ze sklepowej lodówki (najtwardsze).
Te miękkie masła kojarzą mi się z dodatkiem oleju roślinnego ,mimo tego ,że nic tam nie pisze o nim.
Jeśli robię źle to mnie uświadomcie.
Robię tak dlatego,bo przypominam sobie ,jak babcia robiła masło ze śmietany.Było przechowywane w lodówce i było twarde ,nie miękkie-stąd mój wybór.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #21 : 2007-07-14, 13:54:30 »

...Za komuny zaś rozkładające się kurczaki wędzono... Laughing

A niech to  Razz .Wiem ,że kurczaki szybko się rozkładają .Czasem gdy kupię "od święta" i np. nie zrobię z niego obiadu w ten sam dzień ,tylko położę w lodówce,to zauważyłam ,że na drugi dzień brzydko pachnie czyli śmierdzi (jak tam kto woli  Razz ) . Trzeba mrozić tą ptaszynę.
Chyba ,że to kwestia ustawienia temp. chłodzenia w lodówce  Razz ,ale gdy za bardzo mocno ustawię ,to wtedy mrozi mi się np. śmietana  Crying or Very sad Mr. Green
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #22 : 2007-07-14, 21:22:15 »

Ja też wybieram masło twarde. Miękkie jest z dodatkiem prawdopodobnie oleju. Pamiętam jak byłam dzieckiem i robiłam masło. Nie była to maselnica tylko zwykły słoik. Najpierw zbierało się przez kilka dni gęstej śmietany i potem przewracało słoikiem co powodowało powstanie masła. Było wyśmienite. A kiedyś chciałam zrobic bitą śmietanę i zamiast bitej wyszło mi masło  Very Happy Dlatego, że śmietana nie była wystarczająco schłodzona. Od tego momętu przed ubijaniej wkładam śmietanę na 15 min do zamrazarki. Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #23 : 2007-07-14, 21:30:07 »

fewa, kazde maslo z innym dodatkiem bedzie mialo zawartosc tluszczu ponizej 80%.
teraz sa modne maslo z olejeami i roznymi innymi duperelami, poto aby poprawic wlasnosci masla !!!!! hahahaha , dobre co!!!!????

Laughing Exclamation Question
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #24 : 2007-07-14, 21:42:06 »

A lubie stac w kuchni i pipstolic cos... wiec dlaczego nie maslo !!!!

Jak jestem w Polsce kupuje oczywiscie w polskich sklepach (hahahaha zabrzmialo to troche glupio bo jakze inaczej) zastanawia mnie tylko jakosc polskiego masla. Na opakowaniu napisane 80 % TLUSZCZU, A JA MOWIE G.... PRAWDA.!!!!
Dlaczego to maslo jest takie twarde po wyjeciu nz lodowki. Dunskie maslo z zawartoscia min 80 % tluszczu jest do smarowania po 10-15 min. Jak mroze wedzony boczek to ten tez jest gotowy do krojenia po 10-15 min. Ni mowie, ze jest zupelnie rozmrozony ale, ze mozna go pokroic.

, napewno dostaniecie w Polsce dunskie maslo, bo sam widzialem, zobaczcie roznice i w smaku i w konsystencji.

he he , w bajki wierzysz??
zrób sobie masło i wstaw do lodówki
napewno nim tak szybko chleba nie posmarujesz
ps
 masło z dodatkiem oleju tylko nie będzie twarde

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Cos dunskiego na obiad?
« Odpowiedz #25 : 2014-03-07, 10:52:14 »

przepraszam fewa, to byl elmo, do ktorego pisalem ten post, mam nadzieje, ze mi wybaczysz .... Shocked Shocked Shocked

Tak ,tak to był elmo  Very Happy .
Adampio ,pisałam w rodzaju żeńskim o sobie i pisałam również o tym ,że mąż zjada ,to co dzieci nie zjedzą.A Ty piszesz o mnie w rodzaju męskim.
Chyba nie podejrzewasz mnie o .... Laughing  Laughing  Laughing

Bardzo pożyteczna, "męska" postawa, gdzie flejtuchy w korycie rządzą. Wink  Taki "sprzątacz" o nieograniczonych możliwościach. Very Happy
Ci, których to dotyczy powinni się natychmiast obrazić, proszę. Albo wziąć ołówek i kartkę DO rąk własnych i policzyć co to się Wami wyprawia. Wink Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.