forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-08-20, 14:28:13

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
561570 wiadomoÂci w 4023 w▒tkach; wys│ane przez 57 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: szynszyl_07
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Modyfikacje?
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Modyfikacje?  (Przeczytany 26670 razy)
Makot-ka
GoŠ

Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #20 : 2006-02-01, 15:38:50 »

Panie Tomkiewicz!
A mnie wychodzi, ┼╝e zgodnie z zasadami ┼╗ywienia Optymalnego Dr-a JK powinien Pan zajada─ç oko┼éo 100g bia┼éka (z racji wychudzenia) o czym pan Jan wyra┼║nie pisze. Ale widocznie przy czytaniu pana Jana, Pan zwracasz uwag─Ö na zupe┼énie inne rzeczy, ni┼╝ ja i inni kt├│rzy poprawnie potrafi─ů stosowa─ç ┼╗O.Shocked Laughing Laughing Laughing
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2006-02-01, 23:35:55 »

Hmm......

DOSKONALE wiem, co dr pisa┼é o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizowa─ç po gramie bia┼éka na NALE┼╗NY kilogram wagi cia┼éa ! Teraz wa┼╝─Ö w miar─Ö poprawnie i teraz w┼éa┼Ťnie ostatecznie wdra┼╝am ┼╝ywienie optymalne.
                 Radz─Ö dobrze wczyta─ç si─Ö w s┼éowa ksi─ů┼╝ki, pierwszego wydania, gdzie wyra┼║nie pisze, ┼╝e dla zdrowego, doros┼éego cz┼éowieka wystarcza 30 gr wysoce warto┼Ťciowego bia┼éka. Moje do┼Ťwiadczenia przecz─ů tej teorii. PO roku stosowania diety, m├│j organizm po┼╝─ůda┼é bia┼éka niczym Kaczy┼äski w┼éadzy.

Tomek
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2006-02-02, 08:04:22 »

A gdyby tam pisało, że należy zjadać 1,5kg białka, to też by Pan tyle zajadał Shocked Exclamation
Proponuj─Ö fragnent - "Generaln─ů zasad─ů diety..." a co to jest "generalna zasada" Question . Ot├│┼╝ GENERALNA zasada Panie Tomkiewicz, to jest co┼Ť NAJWA┼╗NIEJSZEGO - i reszta jest ma┼éo istotna. A z tygo najwa┼╝niejszego w zasadach DIETY OPTYMALNEJ Dr-a JK wynika, ┼╝e Pan Jan nikomu nie zaleca okre┼Ťlonej bia┼éka - jedynie PROPORCJ─ś .

PS
a wie Pan przynajmiej w ilu żółtkach jest 30g białka?
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2006-02-02, 08:14:14 »

A wi─Öc u tych u kt├│rych nie dzia┼éa lub wr─Öcz szkodzi ┼╗ywienie Optymalne - to po analizie wychodzi, ┼╝e oni przewa┼╝nie tylko wyobra┼╝aj─ů sobie, ┼╝e s─ů na ┼╗ywieniu Optymalnym - ot i wszystko. A jaka r├│┼╝nica Shocked Laughing Laughing Laughing
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2006-02-02, 08:29:49 »

Tak mi si─Ö zdawa┼éo, ┼╝a ju┼╝ raz co┼Ť pisa┼éam na ten temat. Panie Tomkiewicz prosz─Ö przejrze─ç "Powr├│t starych dolegliwo┼Ťci..." - to ten adres - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=270.0
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2006-02-02, 12:28:06 »

czy wiem, ile w żółtku jaja kurzego jest białka ?

NO COMMENTS ...
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2006-02-02, 12:33:10 »

Poza tym, o jakich ja dolegliwo┼Ťciach pisa┼éem ? Prosz─Ö czyta─ç z podw├│jnym zrozumieniem.
                   Napisa┼éem, ┼╝e schud┼éem a nie, ┼╝e ┼║le si─Ö czu┼éem. ┼╗ywienie dzia┼éa jak szwajcarska gospodarka, ja jednak uwa┼╝am , ┼╝e mn├│stwo w tych ksi─ů┼╝kach jest niedopowiedze┼ä i sprzeczno┼Ťci. Poza ┼Ťci┼Ťle biochemiczn─ů wiedz─ů, kt├│ra tam najlepiej smakuje, du┼╝o jest dziwnych wynurze┼ä - najpierw o bogach, potem za┼Ť o tym naszym monoteistycznym molochu. Na domiar z┼éego s─ů sprzeczno┼Ťci i rozbie┼╝no┼Ťci w miarach.

Tomek
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2006-02-02, 13:23:02 »

...sprzeczno┼Ťci i rozbie┼╝no┼Ťci...

w ┼╗O s─ů pozorne i wynikaj─ů z niewiedzy, b─ůd┼║ niezrozumienia tekstu przez czytaj─ůcego.
Zawarto┼Ť─ç bia┼éka w ┼╝├│┼étku, kt├│r─ů si─Ö zna - jest pewnym wska┼║nikiem w ┼╗O, ale o zawarto┼Ťci w ┼╝├│┼étku "cia┼é cznnych" (ATP, choliny, Q10, i wielu tys. innych), kt├│re podnosz─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů bia┼éka tego produktu prawie czterokrotnie w stosunku do bia┼éek w innych produktach, to raczej si─Ö nie wie - bo po co?. I zaczyna si─Ö "jazda ze sprzeczno┼Ťciami i kontrowersjimi..." Ale czy ka┼╝dy, kto ma auto - musi by─ç wybitnym mechanikiem pojazdowym?.
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2006-02-02, 14:06:36 »

I dlatego, dla przeci─Ötnego "u┼╝ytkownika ┼╗O" - czyli osoby zdrowej - jest powiedziane: "masz je┼Ť─ç to, tamto i owamto, w takiej i takiej PROPORCJI┬á i do syta, ale tak, aby┼Ť nie mia┼é ochoty na nast─Öpnego k─Ösa i NIE KOMBINUJ, a b─Ödziesz je┼║dzi┼é d┼éugo i szcz─Ö┼Ťliwie" Laughing Laughing Laughing Exclamation.
Zupe┼énie inaczej post─Öpuje si─Ö z "u┼╝ytkownikiem DO" - czyli osob─ů chor─ů, ale to ju┼╝ zupe┼énie inna "para kaloszy" i nie czuj─Ö si─Ö (w przeciwie┼ästwie do innchy, kt├│rzy "na temat DO - wiedz─ů wszystko", ale to tylko si─Ö im tak wydaje Rolling Eyes Shocked Laughing Laughing Laughing) podejmowa─ç tego tematu. Do tego musi by─ç "wybitny mechanik pojazdowy" np: dr..., albo dr..., a nie "partacz warsztatowy".
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2006-02-02, 23:38:00 »

A zatem, czy ja mog─Ö dowiedzie─ç si─Ö czego┼Ť o owych modyfikacjach, czy te┼╝ b─Ödzie ca┼éy czas o tym, jak to wszystkowiedza niewiedz─ů si─Ö gorszy ??? Mam do┼Ť─ç ko┼Ťcielnego debilizmu i komunistycznej schedy i dlatego , psiakrew jedna, chc─Ö wiedzy a nie metafizyczno-mesja┼äskiej maligny. Dlatego te┼╝ , jeszcze raz prosz─Ö Was o odpowied┼║ na moje pytanie - na czym polegaj─ů modyfikacje DO ???

Tomek
Makot-ka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2006-02-03, 08:51:39 »

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e mo┼╝esz. Szukaj a znajdziesz w net tyle "modyfikator├│w", ┼╝e mo┼╝e nawet bardziej przypadn─ů Ci do gustu, bo po co si─Ö katowa─ç tymi tekstami Dr-a JK?
laufadam
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2006-03-07, 18:08:22 »

Ostatnio wykonalem taka robote (fizycznie)  , ze bez diety optymalnej bym pewnie wykorkowal,
opierajac sie przytym tylko na zalozenach DO niezalenie od modyfikacji.
Pozdrowienia
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2006-03-14, 01:22:46 »

Witam !

Bardzo przepraszam, ale skorzystam z tego w─ůtku do wtr─ůcenia troszk─Ö innego. Mam bardzo wa┼╝ne pytanie, kt├│re dotyczy mojej Ukochanej, kt├│ra od prawie miesi─ůca je optymalnie.
       Du┼╝a poprawa - b├│le miesi─ůczkowe o wiele mniejsze, mniejsze spo┼╝ycie p┼éyn├│w, brak wzd─Ö─ç, a co najwa┼╝niejsze - zanika alergia na nabia┼é , w szczeg├│lno┼Ťci na ser bia┼éy.
     Jednak pojawi┼éo si─Ö bardzo wa┼╝ne pytanie. Wystarczy Jej przez ostatnie dni ok. 30, 40 gr cukr├│w przy spo┼╝yciu bia┼éka ok. 40, 50.  Czy s┼éucha─ç absolutnie potrzeb organizmu, czy jednak zaaplikowa─ç mu wi─Öksz─ů dawk─Ö WW ?  Mo┼╝e pan Tomasz odpowie ?

Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2006-03-14, 12:04:32 »

Zawsze najlepiej jest s┼éucha─ç organizmu, ale i stara─ç si─Ö trzyma─ç proporcj─Ö jedz─ůc do syta zgodnie z opisem tego stanu np: tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 . Do okre┼Ťlenia min. zapotrzebowania na w─Öglowodany w orgazmie bada si─Ö w moczu poziom cia┼é ketonowych. U zdrowej osoby w pocz─ůtkowym okresie, mo┼╝e wyst─Öpowa─ç jeden krzy┼╝yk, bez obawy o zakwaszenie. Dla poziomu max. w─Öglowodan├│w - poziom tr├│jgligeryd├│w we krwi - je┼Ťli jest w normie - znaczy to, ┼╝e zjada si─Ö ich odpowiedni─ů ilo┼Ť─ç.
Dla okre┼Ťlenia odpowiedniej ilo┼Ťci spo┼╝ywanego bia┼éka okre┼Ťla si─Ö we krwi - poziom azotu polipeptydowego.
Jednak jak ka┼╝de badanie, i te badania ┼Ťwiadcz─ů jedynie o stanie organizmu w chwili pobrania materia┼éu do badania.
Po wykonaniu np: 50 przysiad├│w u tej samej osoby, po kilku min. b─Öd─ů ju┼╝ inne wyniki. Przy wi─Ökszym wysi┼éku ro┼Ťnie zapotrzebowanie na energi─Ö i na bia┼éko -mo┼╝e si─Ö pojawi─ç bia┼éko w moczu, ale wcale nie ┼Ťwiadczy to o np: chorych nerkach.
Dlatego nale┼╝y stara─ç si─Ö przestrzega─ç dobowo proporcji, a ilo┼Ť─ç spo┼╝ytego pokarmu, powinna regulowa─ç si─Ö sama.
A wi─Öc ta sama osoba mo┼╝e mie─ç w kolejnych dniach zupe┼énie inne zapotrzebowanie na BTW w zale┼╝no┼Ťci od stanu fizjologicznego. Dlatego najlepiej jest s┼éucha─ç organizmu.
Tomkiewicz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2006-03-14, 22:10:57 »

Jestem wdzi─Öczny za informacje i przyznam przy okazji, ┼╝e moje zapotrzebowanie na bia┼éko podpowiada mi organizm i jest to ilo┼Ť─ç w granicach od 70-90. Nie ma szans inaczej. Jem du┼╝o t┼éuszczu, codziennie - niezale┼╝nie od pogody, doje┼╝d┼╝am do pracy na rowerze od kilku lat ze ┼Ťredni─ů pr─Ödko┼Ťci─ů ok. 28 km\h
              Przy wzro┼Ťcie 182 cm i drobnym ko┼Ťccu wa┼╝─Ö w zale┼╝no┼Ťci od pory dnia, od 64 do 66,5.
                      Czy jest kto┼Ť, kogo zapotrzebowanie w granicach 80 gr bia┼éka na dob─Ö utrzymuje si─Ö na sta┼éym niezmiennym poziomie ?   Od razu dodam, ┼╝e nie pisze o ┼╝adnych modyfikacjach, gdy┼╝ faktycznie prowadza one w niezbyt bezpieczne rejony, zw┼éaszcza je┼Ť┼éi chodzi o nadmiar lub niedob├│r cukr├│w.

pozdrawiam !
Tomek
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2006-03-15, 08:49:05 »

Czy jest kto┼Ť, kogo zapotrzebowanie w granicach 80 gr bia┼éka na dob─Ö utrzymuje si─Ö na sta┼éym niezmiennym poziomie ?

Sta┼ée dobowe zapotrzebowanie na sk┼éadniki pokarmowe mog─ů teoretycznie wyst─Öpowa─ç np: u ob┼éo┼╝nie chorych lub u kosmonaut├│w "na stacji MIR" przy za┼éo┼╝eniu, ┼╝e ┼╝aden parametr ┼Ťrodowiskowy nie ulegnie zmianie np: temperatura, wilgotno┼Ť─ç i zawarto┼Ť─ç tlenu w powietrzu i.t.d.

W twoim przypadku przy tym samym dystansie przejeżdżanym na rowerze, w tym samym czasie inne zapotrzebowanie na BTW będziesz miał przy wietrznej i bezwietrznej podogdzie, inne przy tem. powietrza 10'C, a inne przy 25'C, ale takie wahania zapotrzebowania na BTW powinna niwelować zmiana apetytu.
Dlatego wa┼╝ne jest zachowanie "fundamentalnej" zasady ┼╗ywienia Optymalnego - proporcji, a nadto
pami─Öta─ç:
"Na koniec - nie wolno zapomina─ç, ┼╝e ka┼╝dy cz┼éowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzie─ç wszystkich reakcji organizmu. Po przej┼Ťciu na ┼╗ywienie Optymalne trzeba obserwowa─ç sw├│j organizm..." (cytat z podanego wcze┼Ťniej linku)
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2013-12-22, 13:16:42 »

Hmm......

┬á DOSKONALE wiem, co dr pisa┼é o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizowa─ç po gramie bia┼éka na NALE┼╗NY kilogram wagi cia┼éa ! Teraz wa┼╝─Ö w miar─Ö poprawnie i teraz w┼éa┼Ťnie ostatecznie wdra┼╝am ┼╝ywienie optymalne.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áRadz─Ö dobrze wczyta─ç si─Ö w s┼éowa ksi─ů┼╝ki, pierwszego wydania, gdzie wyra┼║nie pisze, ┼╝e dla zdrowego, doros┼éego cz┼éowieka wystarcza 30 gr wysoce warto┼Ťciowego bia┼éka. Moje do┼Ťwiadczenia przecz─ů tej teorii. PO roku stosowania diety, m├│j organizm po┼╝─ůda┼é bia┼éka niczym Kaczy┼äski w┼éadzy.

Tomek

Jest! Trzydziestogramowiec. Cool Wytropiłem chudziaka. Laughing Razz Mój Przyjaciel "wyraźnie mu pisze"__ napisał jeżeli już. Wink  Zima 2006 roku i "odkrycie", że Doktor się wyraźnie "mydli". Shocked
administ
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2013-12-22, 14:19:40 »

No, ale wreszcie dobredzieci si─Ö dowiedzia┼éy, co Dr Kwa┼Ťniewski napisa┼é w ksi─ů┼╝ce "Dieta Optymalna" na temat zapotrzebowania na bia┼éko i jako┼Ť temata "formu┼éy30g" ucich┼éa.┬á Laughing┬á Wink
Mo┼╝e sobie teraz nagrywaczki i coolecie dopiero poczytaj─ů Dr-a, a nie tylko wuwuwudd?┬á Rolling Eyes Wink
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2013-12-22, 15:00:37 »

Oby, wreszcie panowie" Karwa" zaczn─ů samodzielnie czyta─ç, cho─çby po kawiarniach. Wink
Sinlorękich warto zaprosić, znaczy "kaloryfery", to na przykład u kobiet zawsze robi furorę- czytałem. Wink Laughing ( Razz)
Potrafi─ů by─ç nawet delikatni, te┼╝ czyta┼éem. Laughing Laughing Razz
anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2013-12-22, 15:19:09 »

Hmm......

┬á DOSKONALE wiem, co dr pisa┼é o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizowa─ç po gramie bia┼éka na NALE┼╗NY kilogram wagi cia┼éa ! Teraz wa┼╝─Ö w miar─Ö poprawnie i teraz w┼éa┼Ťnie ostatecznie wdra┼╝am ┼╝ywienie optymalne.
┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬áRadz─Ö dobrze wczyta─ç si─Ö w s┼éowa ksi─ů┼╝ki, pierwszego wydania, gdzie wyra┼║nie pisze, ┼╝e dla zdrowego, doros┼éego cz┼éowieka wystarcza 30 gr wysoce warto┼Ťciowego bia┼éka. Moje do┼Ťwiadczenia przecz─ů tej teorii. PO roku stosowania diety, m├│j organizm po┼╝─ůda┼é bia┼éka niczym Kaczy┼äski w┼éadzy.

Tomek

Jest! Trzydziestogramowiec. Cool Wytropiłem chudziaka. Laughing Razz Mój Przyjaciel "wyraźnie mu pisze"__ napisał jeżeli już. Wink  Zima 2006 roku i "odkrycie", że Doktor się wyraźnie "mydli". Shocked

Ja bym ch─Ötnie zobaczy┼é jego jad┼éospis z wtedy, kiedy jad┼é bia┼éka w liczbie 30 g/D. W samych moich 9 ┼╝├│┼étkach na ┼Ťniadanie jest ~28 g bia┼éka.
Strony: 1 [2] 3 4 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.