forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:22:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Modyfikacje?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Modyfikacje?  (Przeczytany 44065 razy)
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #20 : 2006-02-01, 15:38:50 »

Panie Tomkiewicz!
A mnie wychodzi, że zgodnie z zasadami Żywienia Optymalnego Dr-a JK powinien Pan zajadać około 100g białka (z racji wychudzenia) o czym pan Jan wyraźnie pisze. Ale widocznie przy czytaniu pana Jana, Pan zwracasz uwagę na zupełnie inne rzeczy, niż ja i inni którzy poprawnie potrafią stosować ŻO.Shocked Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #21 : 2006-02-01, 23:35:55 »

  Hmm......

  DOSKONALE wiem, co dr pisał o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizować po gramie białka na NALEŻNY kilogram wagi ciała ! Teraz ważę w miarę poprawnie i teraz właśnie ostatecznie wdrażam żywienie optymalne.
                 Radzę dobrze wczytać się w słowa książki, pierwszego wydania, gdzie wyraźnie pisze, że dla zdrowego, dorosłego człowieka wystarcza 30 gr wysoce wartościowego białka. Moje doświadczenia przeczą tej teorii. PO roku stosowania diety, mój organizm pożądał białka niczym Kaczyński władzy.


Tomek
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #22 : 2006-02-02, 08:04:22 »

A gdyby tam pisało, że należy zjadać 1,5kg białka, to też by Pan tyle zajadał Shocked Exclamation
Proponuję fragnent - "Generalną zasadą diety..." a co to jest "generalna zasada" Question . Otóż GENERALNA zasada Panie Tomkiewicz, to jest coś NAJWAŻNIEJSZEGO - i reszta jest mało istotna. A z tygo najważniejszego w zasadach DIETY OPTYMALNEJ Dr-a JK wynika, że Pan Jan nikomu nie zaleca określonej białka - jedynie PROPORCJĘ .

PS
a wie Pan przynajmiej w ilu żółtkach jest 30g białka?
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #23 : 2006-02-02, 08:14:14 »

A więc u tych u których nie działa lub wręcz szkodzi Żywienie Optymalne - to po analizie wychodzi, że oni przeważnie tylko wyobrażają sobie, że są na Żywieniu Optymalnym - ot i wszystko. A jaka różnica Shocked Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #24 : 2006-02-02, 08:29:49 »

Tak mi się zdawało, ża już raz coś pisałam na ten temat. Panie Tomkiewicz proszę przejrzeć "Powrót starych dolegliwości..." - to ten adres - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=270.0
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #25 : 2006-02-02, 12:28:06 »

czy wiem, ile w żółtku jaja kurzego jest białka ?

  NO COMMENTS ...
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #26 : 2006-02-02, 12:33:10 »

 Poza tym, o jakich ja dolegliwościach pisałem ? Proszę czytać z podwójnym zrozumieniem.
                   Napisałem, że schudłem a nie, że źle się czułem. Żywienie działa jak szwajcarska gospodarka, ja jednak uważam , że mnóstwo w tych książkach jest niedopowiedzeń i sprzeczności. Poza ściśle biochemiczną wiedzą, która tam najlepiej smakuje, dużo jest dziwnych wynurzeń - najpierw o bogach, potem zaś o tym naszym monoteistycznym molochu. Na domiar złego są sprzeczności i rozbieżności w miarach.

Tomek
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #27 : 2006-02-02, 13:23:02 »

...sprzeczności i rozbieżności...

w ŻO są pozorne i wynikają z niewiedzy, bądź niezrozumienia tekstu przez czytającego.
Zawartość białka w żółtku, którą się zna - jest pewnym wskaźnikiem w ŻO, ale o zawartości w żółtku "ciał cznnych" (ATP, choliny, Q10, i wielu tys. innych), które podnoszą wartość biologiczną białka tego produktu prawie czterokrotnie w stosunku do białek w innych produktach, to raczej się nie wie - bo po co?. I zaczyna się "jazda ze sprzecznościami i kontrowersjimi..." Ale czy każdy, kto ma auto - musi być wybitnym mechanikiem pojazdowym?.
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #28 : 2006-02-02, 14:06:36 »

I dlatego, dla przeciętnego "użytkownika ŻO" - czyli osoby zdrowej - jest powiedziane: "masz jeść to, tamto i owamto, w takiej i takiej PROPORCJI  i do syta, ale tak, abyś nie miał ochoty na następnego kęsa i NIE KOMBINUJ, a będziesz jeździł długo i szczęśliwie" Laughing Laughing Laughing Exclamation.
Zupełnie inaczej postępuje się z "użytkownikiem DO" - czyli osobą chorą, ale to już zupełnie inna "para kaloszy" i nie czuję się (w przeciwieństwie do innchy, którzy "na temat DO - wiedzą wszystko", ale to tylko się im tak wydaje Rolling Eyes Shocked Laughing Laughing Laughing) podejmować tego tematu. Do tego musi być "wybitny mechanik pojazdowy" np: dr..., albo dr..., a nie "partacz warsztatowy".
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #29 : 2006-02-02, 23:38:00 »

  A zatem, czy ja mogę dowiedzieć się czegoś o owych modyfikacjach, czy też będzie cały czas o tym, jak to wszystkowiedza niewiedzą się gorszy ??? Mam dość kościelnego debilizmu i komunistycznej schedy i dlatego , psiakrew jedna, chcę wiedzy a nie metafizyczno-mesjańskiej maligny. Dlatego też , jeszcze raz proszę Was o odpowiedź na moje pytanie - na czym polegają modyfikacje DO ???


Tomek
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #30 : 2006-02-03, 08:51:39 »

Oczywiście, że możesz. Szukaj a znajdziesz w net tyle "modyfikatorów", że może nawet bardziej przypadną Ci do gustu, bo po co się katować tymi tekstami Dr-a JK?
Zapisane
laufadam
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #31 : 2006-03-07, 18:08:22 »

Ostatnio wykonalem taka robote (fizycznie)  , ze bez diety optymalnej bym pewnie wykorkowal,
opierajac sie przytym tylko na zalozenach DO niezalenie od modyfikacji.
Pozdrowienia
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #32 : 2006-03-14, 01:22:46 »

  Witam !

  Bardzo przepraszam, ale skorzystam z tego wątku do wtrącenia troszkę innego. Mam bardzo ważne pytanie, które dotyczy mojej Ukochanej, która od prawie miesiąca je optymalnie.
       Duża poprawa - bóle miesiączkowe o wiele mniejsze, mniejsze spożycie płynów, brak wzdęć, a co najważniejsze - zanika alergia na nabiał , w szczególności na ser biały.
     Jednak pojawiło się bardzo ważne pytanie. Wystarczy Jej przez ostatnie dni ok. 30, 40 gr cukrów przy spożyciu białka ok. 40, 50.  Czy słuchać absolutnie potrzeb organizmu, czy jednak zaaplikować mu większą dawkę WW ?  Może pan Tomasz odpowie ?

  Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #33 : 2006-03-14, 12:04:32 »

Zawsze najlepiej jest słuchać organizmu, ale i starać się trzymać proporcję jedząc do syta zgodnie z opisem tego stanu np: tu - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80 . Do określenia min. zapotrzebowania na węglowodany w orgazmie bada się w moczu poziom ciał ketonowych. U zdrowej osoby w początkowym okresie, może występować jeden krzyżyk, bez obawy o zakwaszenie. Dla poziomu max. węglowodanów - poziom trójgligerydów we krwi - jeśli jest w normie - znaczy to, że zjada się ich odpowiednią ilość.
Dla określenia odpowiedniej ilości spożywanego białka określa się we krwi - poziom azotu polipeptydowego.
Jednak jak każde badanie, i te badania świadczą jedynie o stanie organizmu w chwili pobrania materiału do badania.
Po wykonaniu np: 50 przysiadów u tej samej osoby, po kilku min. będą już inne wyniki. Przy większym wysiłku rośnie zapotrzebowanie na energię i na białko -może się pojawić białko w moczu, ale wcale nie świadczy to o np: chorych nerkach.
Dlatego należy starać się przestrzegać dobowo proporcji, a ilość spożytego pokarmu, powinna regulować się sama.
A więc ta sama osoba może mieć w kolejnych dniach zupełnie inne zapotrzebowanie na BTW w zależności od stanu fizjologicznego. Dlatego najlepiej jest słuchać organizmu.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #34 : 2006-03-14, 22:10:57 »

  Jestem wdzięczny za informacje i przyznam przy okazji, że moje zapotrzebowanie na białko podpowiada mi organizm i jest to ilość w granicach od 70-90. Nie ma szans inaczej. Jem dużo tłuszczu, codziennie - niezależnie od pogody, dojeżdżam do pracy na rowerze od kilku lat ze średnią prędkością ok. 28 km\h
              Przy wzroście 182 cm i drobnym kośccu ważę w zależności od pory dnia, od 64 do 66,5.
                      Czy jest ktoś, kogo zapotrzebowanie w granicach 80 gr białka na dobę utrzymuje się na stałym niezmiennym poziomie ?   Od razu dodam, że nie pisze o żadnych modyfikacjach, gdyż faktycznie prowadza one w niezbyt bezpieczne rejony, zwłaszcza jeśłi chodzi o nadmiar lub niedobór cukrów.

  pozdrawiam !
Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #35 : 2006-03-15, 08:49:05 »

Czy jest ktoś, kogo zapotrzebowanie w granicach 80 gr białka na dobę utrzymuje się na stałym niezmiennym poziomie ?

Stałe dobowe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe mogą teoretycznie występować np: u obłożnie chorych lub u kosmonautów "na stacji MIR" przy założeniu, że żaden parametr środowiskowy nie ulegnie zmianie np: temperatura, wilgotność i zawartość tlenu w powietrzu i.t.d.

W twoim przypadku przy tym samym dystansie przejeżdżanym na rowerze, w tym samym czasie inne zapotrzebowanie na BTW będziesz miał przy wietrznej i bezwietrznej podogdzie, inne przy tem. powietrza 10'C, a inne przy 25'C, ale takie wahania zapotrzebowania na BTW powinna niwelować zmiana apetytu.
Dlatego ważne jest zachowanie "fundamentalnej" zasady Żywienia Optymalnego - proporcji, a nadto
pamiętać:
"Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Po przejściu na Żywienie Optymalne trzeba obserwować swój organizm..." (cytat z podanego wcześniej linku)
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #36 : 2013-12-22, 13:16:42 »

  Hmm......

  DOSKONALE wiem, co dr pisał o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizować po gramie białka na NALEŻNY kilogram wagi ciała ! Teraz ważę w miarę poprawnie i teraz właśnie ostatecznie wdrażam żywienie optymalne.
                 Radzę dobrze wczytać się w słowa książki, pierwszego wydania, gdzie wyraźnie pisze, że dla zdrowego, dorosłego człowieka wystarcza 30 gr wysoce wartościowego białka. Moje doświadczenia przeczą tej teorii. PO roku stosowania diety, mój organizm pożądał białka niczym Kaczyński władzy.


 Tomek

Jest! Trzydziestogramowiec. Cool Wytropiłem chudziaka. Laughing Razz Mój Przyjaciel "wyraźnie mu pisze"__ napisał jeżeli już. Wink  Zima 2006 roku i "odkrycie", że Doktor się wyraźnie "mydli". Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #37 : 2013-12-22, 14:19:40 »

No, ale wreszcie dobredzieci się dowiedziały, co Dr Kwaśniewski napisał w książce "Dieta Optymalna" na temat zapotrzebowania na białko i jakoś temata "formuły30g" ucichła.  Laughing  Wink
Może sobie teraz nagrywaczki i coolecie dopiero poczytają Dr-a, a nie tylko wuwuwudd?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #38 : 2013-12-22, 15:00:37 »

Oby, wreszcie panowie" Karwa" zaczną samodzielnie czytać, choćby po kawiarniach. Wink
Sinlorękich warto zaprosić, znaczy "kaloryfery", to na przykład u kobiet zawsze robi furorę- czytałem. Wink Laughing ( Razz)
Potrafią być nawet delikatni, też czytałem. Laughing Laughing Razz
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Modyfikacje?
« Odpowiedz #39 : 2013-12-22, 15:19:09 »

  Hmm......

  DOSKONALE wiem, co dr pisał o wychudzeniu ! NIe rozumiem jednak, dlaczego mam nie zorganizować po gramie białka na NALEŻNY kilogram wagi ciała ! Teraz ważę w miarę poprawnie i teraz właśnie ostatecznie wdrażam żywienie optymalne.
                 Radzę dobrze wczytać się w słowa książki, pierwszego wydania, gdzie wyraźnie pisze, że dla zdrowego, dorosłego człowieka wystarcza 30 gr wysoce wartościowego białka. Moje doświadczenia przeczą tej teorii. PO roku stosowania diety, mój organizm pożądał białka niczym Kaczyński władzy.


 Tomek

Jest! Trzydziestogramowiec. Cool Wytropiłem chudziaka. Laughing Razz Mój Przyjaciel "wyraźnie mu pisze"__ napisał jeżeli już. Wink  Zima 2006 roku i "odkrycie", że Doktor się wyraźnie "mydli". Shocked

Ja bym chętnie zobaczył jego jadłospis z wtedy, kiedy jadł białka w liczbie 30 g/D. W samych moich 9 żółtkach na śniadanie jest ~28 g białka.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.