forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-09-24, 08:19:41

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. W─Öglowodany staramy si─Ö zjada─ç w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
535053 wiadomoÂci w 3971 w▒tkach; wys│ane przez 61 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Fred
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Artyku┼éy opublikowane
| | |-+  POMOCY!
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: POMOCY!  (Przeczytany 46156 razy)
Oleńka
GoŠ

Email
POMOCY!
« : 2007-07-18, 20:41:32 »

Witam,

jestem studentk─ů, mam 21 lat. Od 3 lat stosuj─Ö diete. W kwietniu robi┼éam kurs doradcy ┼╝ywieniowego, od kt├│rego rozpocz─Ö┼éy si─Ö moje problemy. Lekarz optymalny wyznaczy┼é mi proporcje 72:210:72... przyty┼éam, zacz─Ö┼éy si─Ö b├│le kolan, a dzi┼Ť mam zupe┼énie suchni─Öte kostki. Zupe┼énie nie wiem co robi─ç. Wcze┼Ťniej nie mia┼éam ┼╝adnych problem├│w. Ka┼╝dy lekarz optymalny wynacza mi inne proporcj─Ö... zaleca inne produtky.. ! Chcia┼éabym w ko┼äcu mie─ç jasno okre┼Ťlone, jakie proporcje powinnam stosowa─ç. Prosz─Ö o rade... Obenie wa┼╝e 75kg i mierz─Ö 173cm. Jestem jak "kulka"... Smile Pozdrawiam
adampio
GoŠ

Email
Odp: POMOCY!
« Odpowiedz #1 : 2007-07-18, 21:12:39 »

uhe,
72:210:72 to jest moj stosunek przy wadze 88 kg i wzroscie 186 cm
znasz swoja wage wiec wlicz sobie sama jaki stosunek BTW jest dla Ciebie optymalny
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-07-18, 21:17:42 »

W kwietniu robiłam kurs doradcy żywieniowego, od którego rozpoczęły się moje problemy. Lekarz optymalny wyznaczył mi proporcje 72:210:72...

A kto był organizatorem tego "kursu doradcy żywieniowego" i który "lekarz optymalny" zalecił Ci to 72:210:72 ?
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-07-18, 21:28:24 »

72:210:72 to jest moj stosunek przy wadze 88 kg i wzroscie 186 cm

A mnie si─Ö zdawa┼éo ZAWSZE, ┼╝e JAN KWA┼ÜNIEWSKI zaleca jedynie proporcj─Ö wyra┼╝on─ů w gramach B:T:W jak 1:2,5-3,5 i wi─Öcej:0,5. To wi─Öcej zale┼╝y od aktywno┼Ťci fizycznej Cool.
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-07-18, 22:50:20 »

przepraszam toan o co w tym zdaniu chodzi?????

A mnie si─Ö zdawa┼éo ZAWSZE, ┼╝e JAN KWA┼ÜNIEWSKI zaleca jedynie proporcj─Ö wyra┼╝on─ů w gramach B:T:W jak 1:2,5-3,5 i wi─Öcej:0,5.
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-07-18, 22:57:32 »

chodzi o to aby┼Ť si─Ö stara┼é stosowa─ç proporcj─Ö w ka┼╝dym pokarmie, kt├│ry spo┼╝ywasz Smile
organizm sam wyreguluje ile tego pokarmu zjesz

sorry Toan, ┼╝e si─Ö wciskam ale jako┼Ť tak Smile mam dzisiaj wen─Ö  Laughing
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-07-19, 06:33:43 »

sorry Toan, ┼╝e si─Ö wciskam ale jako┼Ť tak Smile mam dzisiaj wen─Ö┬á...

I bardzo dobrze Very Happy.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-07-19, 06:41:37 »

przepraszam toan o co w tym zdaniu chodzi...

Chodzi o to, aby┼Ť si─Ö dok┼éadnie zapozna┼é z ca┼éym tekstem: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80.
Je┼Ťli go zrozumiesz i zastosujesz poprawnie w praktyce, nie powiniena┼Ť mie─ç ┼╝adnych k┼éopot├│w zdrowotnych.┬á Cool
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-07-19, 07:25:08 »

toan ja z tekstem drKwasniewskiego sie zapoznalem, czytam nadal i bede czytal...
natomiast nawiazuje do twojego bardzo logicznego zdania, o co w tym zdaniu chodzi.... to jest tematem tego postu a nie odsylanie mnie do ksiazek. Skoncentruj sie nad tematem naszej rozmowy !!!!
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-07-19, 08:33:22 »

Przytocz─Ö cztery pryncypia ┼╗ywienia Optymalnego, dla zdrowych os├│b:

1. "Generaln─ů zasad─ů ┼╗ywienia Optymalnego jest zachowanie w┼éa┼Ťciwych proporcji (BTW) mi─Ödzy tymi sk┼éadnikami. Jako og├│ln─ů zasad─Ö mo┼╝na przyj─ů─ç: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Oznacza to, ┼╝e na 1 gram spo┼╝ytego bia┼éka powinno przypada─ç w diecie 2,5 do 3,5 grama t┼éuszczu i 0,5 grama w─Öglowodan├│w."
komentarz - proporcja dotyczy doby, ale lepiej jest, aby je┼Ť─ç w pocz─ůtkowym okresie potrawy pe┼énoporcjowe - tzn takie w kt├│rych zachowana jest podana proporcja, staraj─ůc si─Ö, aby produkty z kt├│rych si─Ö dana potrawa sk┼éada, by┼éy o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej.

2. "Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia."
komentarz - nie wolno si─Ö przejada─ç. Nie nale┼╝y si─Ö przejmowa─ç nawet, gdy zjadamy np: w upale po┼éow─Ö zapotrzebowania na bia┼éko, t┼éuszcz i w─Öglowodany i nie wolno si─Ö "g┼éodzi─ç', gdy po solidnym wysi┼éku fizycznym zjemy wi─Öcej ni┼╝ zaleca proporcja. A wi─Öc jednego dnia mo┼╝emy zje┼Ť─ç np: 50g bia┼éka, a drugiego 100g - zale┼╝nie od zapotrzebowania organizmu, a nie od "zasady przymusu" jedzenia 1g bia┼éka/1kg wagi nale┼╝nej. To samo tyczy T,W przy zachowaniu proporcji.

3. "┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu."
komentarz - w─ůtroba, mi─Ö┼Ťnie, sk├│ra po wysi┼éku wytwarzaj─ů bardzo du┼╝o zwi─ůzk├│w energetycznych (g┼é├│wnie ATP), kt├│re pozwalaj─ů na prawid┼éowe funkcjonowanie ca┼éego organizmu, dostarczaj─ůc energi─Ö dla narz─ůd├│w uprzywilejowanych (m├│zg, serce, nerki). CIEKAWOSTKA - w zdrowym m├│zgu i sercu nie ma enzym├│w do spalania cukru w szlaku heksozowym, a wi─Öc te narz─ůdy nie s─ů w stanie czerpa─ç energii ze spalania cukru we w┼éasnych kom├│rkach! Narz─ůdy te dostaj─ů gotowe "akumulatory", co potwierdzaj─ů┬á do┼Ťwiadczenia Hockerts’a i Lamprechta - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=142

4. "Na koniec - nie wolno zapomina─ç, ┼╝e ka┼╝dy cz┼éowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzie─ç wszystkich reakcji organizmu. Po przej┼Ťciu na ┼╗ywienie Optymalne trzeba obserwowa─ç sw├│j organizm i w razie potrzeby przychodzi─ç mu z pomoc─ů, maj─ůc ca┼éy czas ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e pewne objawy niekorzystne — je┼Ťli w og├│le si─Ö pojawi─ů — spowodowane s─ů nie diet─ů jako tak─ů, ale b┼é─Ödami, kt├│re na pocz─ůtku mo┼╝emy pope┼énia─ç lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia."

Tekst jest chyba zrozumiały i nie wymaga więcej komentarza?.

PS
Brak ruchu i ob┼╝arstwo powoduje gnu┼Ťnienie na ciele i umy┼Ťle prowadz─ůc do szybkiej degeneracji Confused
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-07-19, 09:04:38 »

OK, wroce jeszcze na sekunde do Twojego postu,

A mnie si─Ö zdawa┼éo ZAWSZE, ┼╝e JAN KWA┼ÜNIEWSKI zaleca jedynie proporcj─Ö wyra┼╝on─ů w gramach B:T:W jak 1:2,5-3,5 i wi─Öcej:0,5. To wi─Öcej zale┼╝y od aktywno┼Ťci fizycznej .

Jan Kwasniewski mowi takze, ze po trzech miesiacach diety, nalezy obnizyc ilosc przyjmowanego bialka do 0,5 na kg ciala
Czyli w moim przypadku bedzie to: 88 x 0.5 =  44 gr dziennie.... i wowczas mamy stosunek gramowy nastepujacy:

BTW = 44 : 154 : 70,4

to tylko poto aby pokazac, ze nie wszyscy mysla jednakowo.

toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-07-19, 09:14:13 »

Je┼Ťli tak uwa┼╝asz i tak rozumiesz ten tekst (w tym to, co napisa┼éem w komentarzach wy┼╝ej), to mo┼╝esz sobie zajada─ç 44g bia┼éka dobowo - je┼Ťli tak twierdzi Kwa┼Ťniewski Shocked Cool. Przypuszczalnie bardzo szybko si─Ö "wychudzisz" i zaczn─ů si─Ö u Ciebie problemy zdrowotne na takiej diecie "optymalnej". Shocked
Oleńka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-07-19, 09:37:19 »

Toan... je┼Ťli chodzi o Twoje pytania.. kurs mo┼╝e by┼é beznadziejny, ale skorzysta┼éam na tym, zmieni┼éam ┼Ťrodowsko, bo  by┼éam nad morzem... i odpocz─Ö┼éam. Wracam do swojego rozumowania ┼╝.o.. Czyli do stosowania tak, jak  kilka miesi─Öcy temu. Po kursie by┼éam w omaku. Wnioskowa┼éam, ┼╝e wszyscy, kt├│rzy stosuj─ů diete w mojej rodzinie ┼║le to robi─ů. Konsekwencj─ů tego jest moja Mama, kt├│ra kilka dni temu przesz┼éa potworny nawr├│t choroby.. a choruje na RZS. By┼é okres, kiedy stosowa┼éa ┼╝.o. i nawet odstawi┼éa leki, a teraz bez lek├│w nie mo┼╝e prze┼╝y─ç dnia. Po d┼éugim rozmyl┼Ťaniu wczoraj.. dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e nie mog─Ö sugerowa─ç si─Ö tym, co m├│wi mi kto┼Ť inny, tylko stosowa─ç peoporcj─Ö, kt├│re m├│j organizm zaakceptuje. Na proporccjach 72:210:72 przyty┼éam oko┼éo 7kg. C├│┼╝... b─Öde si─Ö sama leczy─ç.

Mo┼╝e i pope┼éni┼éam b┼é─ůd, nie chce rezygnowa─ç z ┼╝.o., bo to jest m├│j styl ┼╝ycia i moje jedzonko. Ksi─ů┼╝ki czyta┼éam kilka razy, Optymalnych zaprenumerowa┼éam i czytam.

Mimo tych b┼é─Öd├│w na samej sobie, wierze, ┼╝e kiedy┼Ť zdam egzamin na doradc─Ö optymalnego i b─Öd─Ö mog┼éa swoje przed┼╝ycia i wnioski przekaza─ç innym.

Pozdrawiam.. Smile

MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-07-19, 10:06:46 »

Toan... je┼Ťli chodzi o Twoje pytania.. kurs mo┼╝e by┼é beznadziejny, ale skorzysta┼éam na tym, zmieni┼éam ┼Ťrodowsko, bo┬á by┼éam nad morzem... i odpocz─Ö┼éam. Wracam do swojego rozumowania ┼╝.o.. Czyli do stosowania tak, jak┬á kilka miesi─Öcy temu. Po kursie by┼éam w omaku. Wnioskowa┼éam, ┼╝e wszyscy, kt├│rzy stosuj─ů diete w mojej rodzinie ┼║le to robi─ů. Konsekwencj─ů tego jest moja Mama, kt├│ra kilka dni temu przesz┼éa potworny nawr├│t choroby.. a choruje na RZS. By┼é okres, kiedy stosowa┼éa ┼╝.o. i nawet odstawi┼éa leki, a teraz bez lek├│w nie mo┼╝e prze┼╝y─ç dnia. Po d┼éugim rozmyl┼Ťaniu wczoraj.. dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e nie mog─Ö sugerowa─ç si─Ö tym, co m├│wi mi kto┼Ť inny, tylko stosowa─ç peoporcj─Ö, kt├│re m├│j organizm zaakceptuje. Na proporccjach 72:210:72 przyty┼éam oko┼éo 7kg. C├│┼╝... b─Öde si─Ö sama leczy─ç.

Olu mam pytanie dlaczego mama przesta┼éa stosowa─ç D.O. i po jakim czasie nast─ůpi┼é nawr├│t choroby???
Pozdrawiam Monika
adampio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-07-19, 10:28:22 »

Je┼Ťli tak uwa┼╝asz i tak rozumiesz ten tekst (w tym to, co napisa┼éem w komentarzach wy┼╝ej), to mo┼╝esz sobie zajada─ç 44g bia┼éka dobowo - je┼Ťli tak twierdzi Kwa┼Ťniewski  . Przypuszczalnie bardzo szybko si─Ö "wychudzisz" i zaczn─ů si─Ö u Ciebie problemy zdrowotne na takiej diecie "optymalnej". 

toan, nadmiar bialka jest przerabiany na weglowodany !!!

MONIKAW
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-07-19, 10:29:57 »

Przytocz─Ö cztery pryncypia ┼╗ywienia Optymalnego, dla zdrowych os├│b:

1. "Generaln─ů zasad─ů ┼╗ywienia Optymalnego jest zachowanie w┼éa┼Ťciwych proporcji (BTW) mi─Ödzy tymi sk┼éadnikami. Jako og├│ln─ů zasad─Ö mo┼╝na przyj─ů─ç: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Oznacza to, ┼╝e na 1 gram spo┼╝ytego bia┼éka powinno przypada─ç w diecie 2,5 do 3,5 grama t┼éuszczu i 0,5 grama w─Öglowodan├│w."
komentarz - proporcja dotyczy doby, ale lepiej jest, aby je┼Ť─ç w pocz─ůtkowym okresie potrawy pe┼énoporcjowe - tzn takie w kt├│rych zachowana jest podana proporcja, staraj─ůc si─Ö, aby produkty z kt├│rych si─Ö dana potrawa sk┼éada, by┼éy o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej.

2. "Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia."
komentarz - nie wolno si─Ö przejada─ç. Nie nale┼╝y si─Ö przejmowa─ç nawet, gdy zjadamy np: w upale po┼éow─Ö zapotrzebowania na bia┼éko, t┼éuszcz i w─Öglowodany i nie wolno si─Ö "g┼éodzi─ç', gdy po solidnym wysi┼éku fizycznym zjemy wi─Öcej ni┼╝ zaleca proporcja. A wi─Öc jednego dnia mo┼╝emy zje┼Ť─ç np: 50g bia┼éka, a drugiego 100g - zale┼╝nie od zapotrzebowania organizmu, a nie od "zasady przymusu" jedzenia 1g bia┼éka/1kg wagi nale┼╝nej. To samo tyczy T,W przy zachowaniu proporcji.

3. "┼╗ycie bez ruchu nie jest ┼╝yciem. Starajmy si─Ö rusza─ç w ka┼╝dym wieku, dostosowuj─ůc rodzaj i wielko┼Ť─ç wysi┼éku do mo┼╝liwo┼Ťci naszego organizmu."
komentarz - w─ůtroba, mi─Ö┼Ťnie, sk├│ra po wysi┼éku wytwarzaj─ů bardzo du┼╝o zwi─ůzk├│w energetycznych (g┼é├│wnie ATP), kt├│re pozwalaj─ů na prawid┼éowe funkcjonowanie ca┼éego organizmu, dostarczaj─ůc energi─Ö dla narz─ůd├│w uprzywilejowanych (m├│zg, serce, nerki). CIEKAWOSTKA - w zdrowym m├│zgu i sercu nie ma enzym├│w do spalania cukru w szlaku heksozowym, a wi─Öc te narz─ůdy nie s─ů w stanie czerpa─ç energii ze spalania cukru we w┼éasnych kom├│rkach! Narz─ůdy te dostaj─ů gotowe "akumulatory", co potwierdzaj─ů┬á do┼Ťwiadczenia Hockerts’a i Lamprechta - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=142

4. "Na koniec - nie wolno zapomina─ç, ┼╝e ka┼╝dy cz┼éowiek jest inny i inny jest jego organizm. Nikt nie jest w stanie przewidzie─ç wszystkich reakcji organizmu. Po przej┼Ťciu na ┼╗ywienie Optymalne trzeba obserwowa─ç sw├│j organizm i w razie potrzeby przychodzi─ç mu z pomoc─ů, maj─ůc ca┼éy czas ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e pewne objawy niekorzystne — je┼Ťli w og├│le si─Ö pojawi─ů — spowodowane s─ů nie diet─ů jako tak─ů, ale b┼é─Ödami, kt├│re na pocz─ůtku mo┼╝emy pope┼énia─ç lub dotychczasowym stanem naszego zdrowia."

Tekst jest chyba zrozumiały i nie wymaga więcej komentarza?.

Jasne tekst jest zrozumia┼éy, ale mam do Ciebie pytanie czy ludzie chorzy powinni trzyma─ç si─Ö ┼Ťci┼Ťle zalece┼ä lekarzy optymalnych tz jak ustal─ů nam BTW na jakim┼Ť poziomie to nale┼╝y si─Ö tego trzyma─ç. Nie m├│wi─Ö tu o odchyleniach rz─Ödu 5, 10 % oczywi┼Ťcie.

mateoosh12
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-07-19, 10:33:30 »

Ole┼äka> masz sw├│j rozum, znasz w┼éa┼Ťciwe proporcje. Jad┼éa┼Ť jak nale┼╝y przez 2 lata. Wr├│c do tego i tyle. Bez paniki. Ten lekarz swoj─ů wiedz─Ö o ┼╗O czerpa┼é chyba z "Gazety Wyborczej". By┼éo dobrze to wr├│c do tego co by┼éo.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-07-19, 10:51:48 »

mam do Ciebie pytanie czy ludzie chorzy powinni trzyma─ç si─Ö ┼Ťci┼Ťle zalece┼ä lekarzy optymalnych ...

Najwa┼╝niejsze jest samopoczucie i powr├│t do zdrowia. Je┼Ťli si─Ö czuje ┼║le i nie zdrowieje lub co gorsza choroba si─Ö pog┼é─Öbia - to wiadomo, ┼╝e co┼Ť jest nie tak, jak powinno by─ç.
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-07-19, 11:04:28 »

toan, nadmiar bialka jest przerabiany na weglowodany...

A jak przy zachowaniu proporcji mo┼╝na mie─ç "nadmiar bia┼éka"?. Przecie┼╝ u zdrowej osoby odruch syto┼Ťci dzia┼éa na tyle poprawnie, ┼╝e przestanie si─Ö chcie─ç dalej je┼Ť─ç. A je┼Ťli jest si─Ö sytym, a nie przejedzonym - to o ┼╝adnym nadmiarze przecie┼╝ nie mo┼╝e by─ç mowy.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-07-19, 11:13:18 »

Moim skromnym zdaniem, prawid┼éowe od┼╝ywianie powinno by─ç po┼é─ůczone z aktywno┼Ťci─ů fizyczn─ů.Wtedy na pewno nie powinno by─ç mowy o ┼╝adnym nadmiarze czegokolwiek.Organizm sobie sam ustali zapotrzebowanie na sk┼éadniki pokarmowe i to dok┼éadne!
Nie ma mowy o prawid┼éowym od┼╝ywianiu ,je┼Ťli si─Ö siedzi przed TV lub kompem.
Pomy┼Ťlcie,jakie organizm mo┼╝e mie─ç zapotrzebowanie na sk┼éadniki pok. b─Öd─ůc w stanie spoczynku? Czy takie same jak ten ,kt├│ry jest aktywny fizycznie?
Na pewno nie! W ten spos├│b wiele ludzi doprowadza siebie do zaburze┼ä przemiany materii,oty┼éo┼Ťci i innych chor├│b.Ruch to ┼╝ycie.
Nie mniej jednak ,nie nale┼╝y zapomina─ç ,┼╝e nie  jeste┼Ťmy istotami doskona┼éymi i ka┼╝dy z nas... ,no wiecie.... Smile
Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.