forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-11-21, 17:36:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
669666 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: root
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (183)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (183)  (Przeczytany 7125 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (183)
« : 2007-07-20, 04:20:43 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (183)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Kraków, 20.08.1998r.
Po przeczytaniu wspaniałej Pańskiej książki "Dieta optymalna" postanowiłem przejść na ten sposób żywienia dla uzyskania dobrego zdrowia i większej wagi ciała, bo mam zawsze z tym problemy. Dotychczas jadłem bardzo dużo, ale unikałem tłuszczów. Obecnie zjadam bardzo mało - ale tłusto. Po 6 tygodniach diety moje samopoczucie znacznie się poprawiło, stałem się mocny, moje nogi, na których stoję 8 godzin dziennie w pracy - odmłodniały, ustąpiły wzdęcia, odbijania nadkwasota, skóra stała się gładka i mam lepsze myślenie. Niestety na wadze ciągle nie przybywam, a przeciwnie - spadam. Ubyło mi 3kg. Proszę o radę jak postępować, aby zwiększyć wagę ciała. Mam 60 lat, wzrost 178cm, obecnie ważę 65kg. Pracuję fizycznie jako tokarz.
                                                                                         Jerzy Kapelan


Przy stosowaniu żywienia optymalnego prawie wszyscy uzyskują swoją wagę należną. Może ona być mniejsza lub większa w zależności od typu budowy ciała, który może być asteniczny, pikniczny czy atletyczny i jest w znacznym stopniu uwarunkowany genetycznie. Przy wzroście 178 cm można ważyć 80kg przy typie atletyczny i 65kg przy typie budowy astenicznym. W obu przypadkach będzie to waga prawidłowa. Nie należy przejmować się spadkiem wagi. Ustali się ona na poziomie najkorzystniejszym dla pańskiego organizmu. Jak na 6 tygodni żywienia optymalnego uzyskał pan wiele korzyści. Z każdym miesiącem powinno być jeszcze lepiej.

                                                                                                        JAN KWAŚNIEWSKI

Tarnowskie Góry 06.10.98r.
Mam 66 lat i dotąd byłem schorowanym człowiekiem. Dwa lata temu miałem operację serca - otrzymałem 4 by-passy.  Od 8 lat chorowałem na jaskrę, miałem słaby wzrok i musiałem nosić okulary na 4 dioptrie. Od 4 lat miałem znaczny przerost prostaty i musiałem często wstawać z moczem w nocy. Z powodu jaskry groziła mi operacja. Stwierdzono też u mnie spore zmiany miażdżycowe na dnie oczu. Żywienie optymalne stosuję od początku sierpnia ubiegłego roku. Leki na serce odstawiłem po 6 tygodniach i nie biorę ich wcale. Wszystkie dolegliwości ustąpiły, Jaskry nie mam, żadnych kropli nie biorę, a ciśnienie płynu w oczach mam idealne. W sierpniu ubiegłego roku byłem leczony prądami selektywnymi na jaskrę i zostałem wyleczony. Wszystkie zmiany na dnie oczu ustąpiły, a wzrok poprawił mi się o 3 dioptrie i obecnie zamiast "czwórek", noszę "jedynki".
Z moczem nie wstaję, dolegliwości prostaty ustąpiły, a badanie USG wykazało, że znacznie się zmniejszyła i obecnie jest w normie.
Kardiolog stwierdza bardzo duże postępy, choć nie przyznaję się, że to nie jego zasługa i leków, które ma nadal przepisuje. Zresztą, już ich nie wykupuję i nie biorę. Ustrzegłem się przed operacją na jaskrę. Wiem, że gdybym wcześniej zaczął stosować żywienie optymalne, to i operacja na serce byłaby niepotrzebna. Czy mam rację? I jeszcze jedno - od lat strasznie chrapałem w nocy. Od 3 miesięcy sypiam doskonale i w ogóle nie chrapię.
                                                                                                  Wacław J.


Ponad rok stosuje pan żywienie optymalne i w tym czasie praktycznie wszystkie choroby u pana ustąpiły. Tak być powinno. Ważna jest informacja, że [po serii zabiegów ustąpiła jaskra i po ponad roku od rozpoczęcia tego leczenia ciśnienie w oczach jest idealne. Jaskra często powoduje znaczne osłabienie wzroku i ślepotę. A przyczyną jaskry jest określony model żywienia, wymuszający powstanie przewagi układu sympatycznego w oczach i powodujący utrudnienie odpływu płynu z gałki ocznej do układu chłonnego. Jaskrę "leczy" się kroplami pobudzającymi układ para sympatyczny, co powoduje wystąpienie przewagi tegoż układu, zmniejszenie wpływu układu sympatycznego i w efekcie spadek ciśnienia w oku. Krople mają jedną ważną wadę - po ich wkropleniu ciśnienie płynu w oku nagle się obniża, a następnie powoli wzrasta. Siatkówka oka nie lubi takich wahań w ciśnieniu płynu śródgałkowego i ulega uszkodzeniu. Często stosuje się leczenie operacyjne jaskry, które polega na poszerzeniu dróg odpływu płynu z oka. Nie każda operacja się udaje, czasem operowany traci wzrok. Spore zmiany miażdżycowe na dnie oczu, które miał pan przed rozpoczęciem diety, po kilkunastu miesiącach żywienia optymalnego ustąpiły. Oznacza to, że ustąpiły również zmiany miażdżycowe w tętnicach mózgowych.
Skutkiem ustąpienia zmian miażdżycowych w tętnicach dna oka jest poprawa wzroku o 3 dioptrie. Stwardniałe tętnice stały się elastyczne, a dno oka przesunęło się tak, że krótkowzroczność zmniejszyła się. Leków na serce pan nie potrzebuje, niepotrzebnie są też leki na rozrzedzenie krwi, gdyż przy żywieniu optymalnym krzepliwość krwi jest niska. Ważne jest spostrzeżenie, ze powiększona prostata znacznie się zmniejszyła i obecnie nie jest powiększona, co potwierdziło badanie USG. Na wszelki wypadek powinien pan raz na kilka miesięcy sprawdzać ciśnienie śródgałkowe. Prądy selektywne, które przez pobudzenie układu para sympatycznego powodują trwałe rozszerzenie dróg odpływu płynu śródgałkowego, usuwają przewagę układu sympatycznego na wiele miesięcy, a nawet lat. Usuwają jaskrę na okres o różnej długości u chorych stosujących tradycyjne modele żywienia, a na trwałe u stosujących żywienie optymalne. Przy dalszym stosowaniu żywienia optymalnego powstanie przewagi układu sympatycznego w oczach jest praktycznie niemożliwe, zatem i powrót jaskry jest w praktyce niemożliwy. Prawie zawsze przyczyną operacji by-passów na sercu są zmiany miażdżycowe w tętnicach wieńcowych.

Gdy zwężą one tętnicę wieńcową o 50 i więcej procent, pojawiają się objawy niewydolności wieńcowej. Czasem tętnica może być zamknięta w 100 procentach. Przyczyną miażdżycy jest określony model żywienia powodujący uszkodzenia śródbłonków naczyniowych poprzez wytwarzanie wolnych rodników, które powstają głównie z tłuszczów nienasyconych - roślinnych.
Do reperacji tych uszkodzeń potrzebne są części zamienne - energia i tlen. Zapotrzebowanie na energię odpowiedniej jakości i tlen nie może być pokryte z powodu niekorzystnej przemiany materii, spowodowanej złym odżywianiem. Komórki błony naczyniowej muszą sobie radzić same. Pobierają z krwi glukozę, którą zamieniają na trójglicerydy, uzyskując w ten sposób potrzebny im tlen. Z kolei zamieniają trójglicerydy na cholesterol, uzyskując w ten sposób z wodoru potrzebną im energię. Ale surowcem do wytwarzania trójglicerydów, a następnie cholesterolu, jest glukoza oraz inne węglowodany. Proces syntezy trójglicerydów i cholesterolu w tętnicach zachodzi bardzo szybko. po 30 minutach od podania glukozy znakowanej pierwiastkiem promieniotwórczym, znaleziono te znakowane atomy w trój glicerydach w komórkach błony wewnętrznej tętnic, a po godzinie już znajdowały się one w cholesterolu. Miażdżyca może powstać i postępować bardzo szybko, często spotyka się ją u noworodków. W roku 1980 w Lodzi powołano zespół 11 profesorów docentów wraz z zespołami, który przeprowadził półroczną obserwację wpływu żywienia optymalnego na mężczyzn - przeważnie otyłych - chorych na udokumentowanie zwężenia lub niedrożności jednej lub więcej tętnic wieńcowych. Wszyscy kwalifikowali się operacji by-passów. Jak ocenili recenzenci badań - prof. Jan Hasik i prof. Jan Tatoń - badania były zorganizowane i przeprowadzone wzorowo, były nowatorskie , a uzyskane wyniki - poprawa subiektywna u wszystkich, poprawa obiektywna u prawie wszystkich, spadek wagi u otyłych, poprawa sprawności serca, układu oddechowego, sprawności fizycznej zmniejszenie lub ustąpienie objawów niewydolności wieńcowej u wszystkich tych osób, znacznie zmniejszenie ilości przyjmowanych leków, nie wystąpienie wzrostu cholesterolu we krwi - są znacznie lepsze od jakichkolwiek innych metod leczenia. Przed dwoma laty kierownik zespołu prof. Henryk Rafalski
z Katedry Higieny i Żywienia Akademii Medycznej w Łodzi poinformował mnie, że wszyscy biorący udział w programie chorzy, którzy nadal stosują optymalny model żywienia, żyją nadal, czyli przeżyli bez operacji 16 lat.
Przez 30 lat stosowania żywienia optymalnego spotkałem tysiące chorych na miażdżycę tętnic wieńcowych serca, tętnic mózgowych, tętnic kończyn dolnych, chorych, którzy zostali z miażdżycy wyleczeni. Najszybciej miażdżyca ustępuje z tętnic mózgowych, następnie wieńcowych, najwolniej z tętnic kończyn dolnych. Powoli ustępuje miażdżyca z tętnicy zupełnie niedrożnej, znacznie szybciej, gdy tętnica jest tylko zwężona. Pierwszą zasadą medycyny jest przede wszystkim nie szkodzić. Badania, które mogą spowodować kalectwo lub zgon badanego (i powodują), nie powinny być stosowane.
Drogie i niepotrzebne operacje również nie powinny być wykonywane, poza koniecznymi przypadkami.
                                                             
                                                                                                             JAN KWAŚNIEWSKI


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.