forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 17:29:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660325 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  W czym jest białko...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: W czym jest białko...  (Przeczytany 67441 razy)
MORGANO
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #80 : 2007-08-03, 13:37:11 »

Matti. Masz rację jak się zmieni Rząd to może i dieta się zmieni.
Skoro nie ma zmian to obowiązują stare zasady.
Jeden przywódca. Jedna Partia. Tysiące zwolenników.
To właśnie jest żywienie optymalne.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #81 : 2007-08-03, 14:05:56 »

Jeden przywódca. Jedna Partia. Tysiące zwolenników.
To właśnie jest żywienie optymalne.

 Shocked - mnie to wygląda bardziej na faszyzm, komunizm albo jakąś sektę i nie rozumiem co to ma wspólnego z Żywieniem Optymalnym? -  Shocked
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #82 : 2007-08-03, 19:33:30 »

Sekta ? Hym gdzieś słyszałem to słowa... tylko gdzie Wink??
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #83 : 2007-08-03, 20:07:22 »

Matti bawi się z Wami w kotka i myszkę  Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #84 : 2007-08-04, 02:04:14 »

Fewa, Matti probuje teraz przybrać ton zabawowy, ale wierz mi, ze mało rozumie. Az ciarki przechodzą, kiedy sie czyta Mattiego. Juz lepiej byłoby, zeby Matti nie komlikowałsobie zycia dietami
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #85 : 2007-08-04, 03:21:53 »

Czego nie rozumiem .Zawsze musisz mi prawić komplementy?

Przecież co tu jest do rozumiemia Smile

jeden z przykłądów: 0,8 nie należy do 0,3-0,5 .Kurde czy ze mną jest coś nie tak bo znam sie na tyle na matematyce chyba Wink.

Reszte macie na linku.Nie jest moim celem ośmieszenie Dr. czy coś ale takie są fakty i wolałbym żeby było kreślone co jest błedem a co nie. To dla dobra ludzi któzy jasno nie usłszeli "Nowa zrewulozocjonowana (dobrze?) dieta optymalna" i stosują stare zasady szkodząc sobie lub mając słąbe efekty. Bo przecież jeśli coś zmienione zostało to dlatego ze tamto było gorsze.Zmienia sie na lepsze Very Happy a przynajmniej zasady diety.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #86 : 2007-08-04, 03:26:23 »

A tak w oóle Toan to czemu zmieniliście proporcje? Jestem ciekaw
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #87 : 2007-08-04, 08:55:22 »

Matti
czy jesteś aż takim "ślepcem" (przepraszam), że nie widzisz, że każda podana tutaj "nowa proporcja" -to to samo wyrażone w innej jednostce? Jeśli przeliczysz sobie Kcal w proporcji: 1:5-12:0,4 na grammy to co Ci wyjdzie? Jeśli przeliczysz % energii BTW 10:85:5 na grammy to co Ci wyjdzie?. Każdą energię można wyrazić w dowolnej jednostce energii poczynając od fotonu, J, cal... ..., a na kWh kończąc. A masa (g, kg, tony...) - to nic innego jak też energia. A życie, to tylko przemiana energii  - wg najnowszych teorii - podobno drganie strun, ale mnie wystarczają elektrony, więc o "strunach" - wiem, że są Confused. Na uczenie podstaw fizyki i chemii szkoda mi czasu, a wymagałbyś bardzo długiego okresu "korepetycji", bo nie "chwytasz" podstaw.
Możesz pójść samodzielnie na skróty: kup sobie "Paszoznawstwo" Ruszczyca - tam jest podstawa dietetyki podana w przystępny i zrozumiały sposób, choć energia wyrażona jest w "jednostkach owsianych", ale przecież łatwo je przliczyć na Kcal lub inne jednostki wyrażajace energię. Very Happy
Szczególnie zwróć uwagę na żywienie trzody chlewnej. Podane są dokładne diety na wychowanie i bekoniaka, i normalnego tucznika, i przepis na tucz smalcowy - tak rozpowszechniony wśród obywateli US Laughing
A wszystko to tylko proporcja między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami Cool.
Tę książkę polecałbym szczególnie wegetarianom, aby mogli żywić się zgodnie z zasadami sztuki, bez kłopotów zdrowotnych...
I pamiętaj Matti - znane życie podobno się zaczęło 15 mld lat temu od "gołych jąder"  Wink WODORU
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #88 : 2007-08-04, 12:07:08 »

Aha to są proporcje kcal. Ops jo ja niezauważylem i myslałem że chodzi ci o proporcje w gramach.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #89 : 2007-08-05, 01:14:19 »

Cytuj z: Matti
Czego nie rozumiem .Zawsze musisz mi prawić komplementy?
Matti, jak mam nie prawić, skoro mnie rozbrajasz? Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #90 : 2007-08-16, 18:22:44 »

To w jakich stanach nie dojdzie do przebiałczenia przy spożyciu 300g na dobę?

No nie dawało mi to spokoju Smile
Na diecie japońskiej nie powinno być problemu.
Nadmiar białka przerobiony na węglowodany, które są źródłem energii Japończyków.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #91 : 2007-08-17, 17:20:51 »

  są źródłem energii Japończyków.

Teraz przeciętni Japończycy chodzą już do McD, więc przeciętnie się amerykanizują ze wszelkimi tego konsekwencjami  Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #92 : 2007-08-17, 19:30:14 »

Confused

Martwi Cię to,że jakiś Japończyk chodzi do McD i robi sobie tym krzywdę?  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #93 : 2014-11-01, 10:21:42 »

Matti
czy jesteś aż takim "ślepcem" (przepraszam), że nie widzisz, że każda podana tutaj "nowa proporcja" -to to samo wyrażone w innej jednostce? Jeśli przeliczysz sobie Kcal w proporcji: 1:5-12:0,4 na grammy to co Ci wyjdzie? Jeśli przeliczysz % energii BTW 10:85:5 na grammy to co Ci wyjdzie?. Każdą energię można wyrazić w dowolnej jednostce energii poczynając od fotonu, J, cal... ..., a na kWh kończąc. A masa (g, kg, tony...) - to nic innego jak też energia. A życie, to tylko przemiana energii  - wg najnowszych teorii - podobno drganie strun, ale mnie wystarczają elektrony, więc o "strunach" - wiem, że są Confused. Na uczenie podstaw fizyki i chemii szkoda mi czasu, a wymagałbyś bardzo długiego okresu "korepetycji", bo nie "chwytasz" podstaw.
Możesz pójść samodzielnie na skróty: kup sobie "Paszoznawstwo" Ruszczyca - tam jest podstawa dietetyki podana w przystępny i zrozumiały sposób, choć energia wyrażona jest w "jednostkach owsianych", ale przecież łatwo je przliczyć na Kcal lub inne jednostki wyrażajace energię. Very Happy
Szczególnie zwróć uwagę na żywienie trzody chlewnej. Podane są dokładne diety na wychowanie i bekoniaka, i normalnego tucznika, i przepis na tucz smalcowy - tak rozpowszechniony wśród obywateli US Laughing
A wszystko to tylko proporcja między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami Cool.
Tę książkę polecałbym szczególnie wegetarianom, aby mogli żywić się zgodnie z zasadami sztuki, bez kłopotów zdrowotnych...
I pamiętaj Matti - znane życie podobno się zaczęło 15 mld lat temu od "gołych jąder"  Wink WODORU

Rzetelna prawda.

Matti. Masz rację jak się zmieni Rząd to może i dieta się zmieni.
Skoro nie ma zmian to obowiązują stare zasady.
Jeden przywódca. Jedna Partia. Tysiące zwolenników.
To właśnie jest żywienie optymalne.

Gdybyś żył, to byś się dziwił, jakie to wiara cudeńka podpowiada.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #94 : 2014-11-01, 16:13:06 »

Oj Radzio, Radzio!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Trafiles jak zwykle jak w 10-ne Laughing
Wiele partii
wielu przywodcow
wiele pojec na temat diety optymalnej

Ale dzieki Bogu albo jak to mowia Slowacy, co mnie sie bardziej podoba " NA BOHA ZYWEGO" dieta optymalna jest tylko jedna Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: W czym jest białko...
« Odpowiedz #95 : 2014-11-02, 10:51:14 »

Oj Radzio, Radzio!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Trafiles jak zwykle jak w 10-ne Laughing
Wiele partii
wielu przywodcow
wiele pojec na temat diety optymalnej

Ale dzieki Bogu albo jak to mowia Slowacy, co mnie sie bardziej podoba " NA BOHA ZYWEGO" dieta optymalna jest tylko jedna Laughing

Na tle koryta stale będzie wyglądać co najmniej ubogo.
Co to jest to "jak w 10-ne Laughing", bowiem w to, czego nie widzę, w to nie celuję?!
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.