forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:55:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Tabele wartości odżywczej...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tabele wartości odżywczej...  (Przeczytany 56176 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #80 : 2007-11-07, 20:48:56 »

.....A myślicie,że taki "niebiegający" człowiek dysponuje zdrowym "nasieniem" ?  Smile
To o kurach myslicie,a o ludziach nie?  Smile.....

No dokladnie tak, zdrowy plemnik + zdrowe jajo i mamy eugenike

"Eugenika (gr. eugenes = dobrze urodzony)
 — pojęcie wprowadzone w 1883 roku przez sir Francisa Galtona, kuzyna Karola Darwina"

Tak to bardzo ciekawy temat, a jakie ciekawe zajecia praktyczne Shocked Laughing Laughing Laughing

PS.  Cool Cool Cool
No ladnie sie zdziwilem jak moj post wyparowal, ale jest Very Happy Very Happy

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #81 : 2007-11-07, 20:51:30 »

To było ostrzeżenie Grizzly! Teraz już wiesz, że są takie możliwości Wink
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #82 : 2007-11-07, 21:01:15 »



Własnie wyobraźnia podsuneła mi obraz deptanych kur (znam to ,bo mieszkałam na wsi  Smile ).
Ciekawe swoją drogą ,jak te deptane kury się czują ?  Rolling Eyes 
Cos krzycza, tylko nie wiem czy "dobrze" czy "zle"
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #83 : 2007-11-07, 21:05:55 »



Własnie wyobraźnia podsuneła mi obraz deptanych kur (znam to ,bo mieszkałam na wsi  Smile ).
Ciekawe swoją drogą ,jak te deptane kury się czują ?  Rolling Eyes 
Cos krzycza, tylko nie wiem czy "dobrze" czy "zle"
Pozdr
maf

Pewnie jest podobnie ,jak w przypadku człowieka  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #84 : 2007-11-07, 21:17:03 »



Pewnie jest podobnie ,jak w przypadku człowieka  Smile
Mialem to na mysli. Tyle sie mowi o produktach "lepszych" , o jajach od "szczesliwych" kur, biegajacych, deptanych.
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #85 : 2007-11-07, 21:31:52 »


Mialem to na mysli. Tyle sie mowi o produktach "lepszych" , o jajach od "szczesliwych" kur, biegajacych, deptanych.
Pozdr
maf

No tak maf. Jedne sa szczesliwe, drugie nie-mimo tego,że robią te same czynnosci . To tylko dowód na to,jak dalece mylimy się twierdząc: "to co mnie pomogło,pomoże i tobie",nie? Nie ma dwóch identycznych "ciał" ,nie ma dwóch identycznych "odczuć" ....
PS. I znów dopadło mnie uczucie beznadziejnosci,nie ma żadnych na tym świecie reguł  Confused ,nie można byc niczego pewnym na 100%  Confused
Pozdrawiam serdecznie!

PS. Też nie lubię tego zwrotu "słuchanie siebie" ,jest też podobne : "rób wszytko zgodnie ze swoim sumieniem,a będzie dobrze" -ale jesli to sumienie pozwala np. zabijać? To czy to będzie dobre???....
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #86 : 2007-11-07, 22:08:49 »

Nie ma dwóch identycznych "ciał" ,nie ma dwóch identycznych "odczuć" ....

Tutaj mam problem. Odczucia mozna zmanipulowac, beda identyczne. Prosty przyklad, betanki, sekty itp.
Ciala /organizmy/. Byc moze jest tak, ze organizm pracuje nad soba i przyzwyczaja sie do jakis innych warunkow. To warunki decyduja o przystosowaniu organizmu. Napewno tak jest - ewolucja. Dlatego uwazam, ze sila organizmu jest tak wielka, ze musza byc podobne, jak nie sa podobne to sie przystosuja. Ja szlakow metabolicznych na oczy nie widzialem, ale mowia, ze na DO, jakies szlaki zanikaja, inne sie tworza. Tutaj mamy przyklad szybkiej ewolucji. I z tego powodu moge twierdzic, ze "ciala" moga byc identyczne. Oczywiscie nad wszystkim czuwa psyche i moze sie cos nie udac.
Polaczenie identycznych odczuc z identycznymi cialami stworzy optymalnego gnoma, ktory niewiadomo, czy bedzie dobry czy zly.
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #87 : 2007-11-07, 22:20:16 »

Ja nie mam takiego problemu.Uważam,że nie ma  dwóch identycznych organizmów,no chyba!!!  Idea(i tu mnie olśniło),że ktoś grzebie w genach,a to nie jest
zgodne z naturą,a co nie jest zgodne z naturą,jest złe!



Polaczenie identycznych odczuc z identycznymi cialami stworzy optymalnego gnoma, ktory niewiadomo, czy bedzie dobry czy zly.
Pozdr
maf


Ciekawe...ciekawe....
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #88 : 2007-11-07, 22:38:12 »

Wlasnie o tych organizmach. Czy sa identyczne czy nie.
Wszystko co znamy juz zostalo opisane. Model genomu, reakcje /popieprze- atylocoa-carbohydrates-proteins-metabolism-wsi-cba-atp/
Wszystkie reakcje sa takie same w kazdym organizmie. Na CBA kazdy organizm moze inaczej reagowac.
Ale przemiany biochemiczne-metabolizm jest okreslony, tak dziala organizm i kazdy tak samo. Jak sa zaburzenia to sa wyjatki ktore jak mowi przyslowie "kazdy  wyjatek potwierdza regule"
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #89 : 2007-11-08, 10:05:48 »


Wszystko co znamy juz zostalo opisane.
Pozdr
maf


Maf.I co z tego,że zostało opisane? To ,że coś zostało opisane,nie znaczy,że jest "wyczerpane" i ,że ktoś kiedyś tego nie skoryguje.
Ktoś kiedyś twierdził,że słońce obiega ziemie i ziemia jest płaska.No i ten ktoś kiedyś miał absolutną racje w oczach ludzi.A czy teraz mozna przyjąć ,że była to prawda?
Nie zachowujmy się ludzie,jakby już wszystko zostało wynalezione.
Nie wiem jak Ty ,ale ja jestem otwarta na zmiany,jestem skłonna zmieniać zdanie,nie tkwię ciagle w kłamstwie okłamując się wiecznie,że to jest prawda.
Mogę twierdzić,że coś faktycznie istnieje i jest prawdą,potem pod wpływem innego punktu widzenia (osoby) ,mogę zmienić zdanie,po czym ,gdy to poznam,mogę wrócić do "startowej" wersji.Biorę wszystkie wersje pod uwagę,nie odrzucam żadnej możliwości,bo to co wydaje się na dzień dzisiejszy niemożliwym,za parę lat może być oczywistym,istniejącym faktem.Lubię znać dwie strony medalu.
Cytuj
Wszystkie reakcje sa takie same w kazdym organizmie
Rozpatrując jedną płaszczyznę tego tematu-tak jest.
Ale zanurzmy się głębiej.Weźmy Twój i mój organizm-niby te same reakcje,a jednak tak się różnimy-prawda?
Te same reakcje nie zachodzą w tym samym czasie.Na te reakcje wpływa mnóstwo czynników,które powodują ,ze mamy różne zapotrzebowanie na skł. pok.,że nie będziemy chorować na te same choroby,że nie bedziemy mieli takiego samego zdania na jeden temat.I tak jest z każdym człowiekiem.

PS. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy...
pozdrawiam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #90 : 2007-11-08, 10:10:47 »


Wszystkie reakcje sa takie same w kazdym organizmie.Pozdr
maf



Dodam,ze na tej zasadzie lekarze leczą ludzi.Wydaje im się,że jak jednemu coś pomogło ,to i drugiemu musi,bo jest przecież takim samym organizmem(człowiekiem) i musi identycznie zareagować ,jak ten pierwszy.I tu tkwi wielki błąd!
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #91 : 2007-11-08, 13:23:44 »

Wydaje sie nam, ze organizm nam podpowiada co potrzebuje. Ale nie zawsze jego potrzeby sa dobre. Takie jest moje zdanie.

Racja maf. Aby być zdrowym trzeba wiedzieć! Jedyne co mi mój organizm podpowiada to zapotrzebowanie na paliwo lub nie.
Jakie paliwo wlać tego nie powie, ani nie pomoże nam jakiekolwiek wsłuchiwanie się. Co wlać uczą nas rodzice, a jeżeli nie wiedzą musimy dojść do tego sami - jednym się udaje innym niestety nie. Tu na forum tylko Toan uzyskał wiedzę bezpośrednio od rodziców cała reszta dochodzi do tego sama. Słusznie powtarza Morgano, że DO jest dietą matematyczną opartą o nauki ścisłe. Jeżeli chcemy jeść wszystko trzeba liczyć - gdy pozostaniemy przy kilku produktach w odpowiedniej proporcji liczyć nie trzeba.
Mamy wielkie szczęście, że geniusz dr Kwaśniewski odkrył i podzielił się z nami swoją wiedzą. Zapoznania się z nią wszystkim życzę - wsłuchiwania i intuicyjnego zaopatrywania swojego organizmu w paliwo nikomu nie życzę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #92 : 2007-11-10, 10:47:03 »



Racja maf. Aby być zdrowym trzeba wiedzieć! Jedyne co mi mój organizm podpowiada to zapotrzebowanie na paliwo lub nie.
Jakie paliwo wlać tego nie powie, ani nie pomoże nam jakiekolwiek wsłuchiwanie się.

Blackend.Zastanawiałam się nad tym co napisałeś.Faktycznie tak jest w wiekszości przypadków.
I przypominając sobie wczoraj książkę JK "Dieta optymalna dieta odealna" (która to nota bene była moim "asem w rękawie"  Wink ) znalazłam oto takie cenne informacje :

Jednak nie przepisuję tego,tylko zrobiłam zdjęcie i spróbuję je wkleić (może mi wyjdzie  Smile ) :

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #93 : 2007-11-10, 10:48:01 »

Wyszło  Smile Fajowo .Wklejam zatem drugą część  :

Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #94 : 2007-11-10, 20:45:32 »

No fajne te zdjęcia, a jeszcze fajniejsza treść w nich zawarta Smile
Dawno nie czytałem "Dieta optymalna dieta idealna" z przyjemnością poczytam jeszcze raz Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #95 : 2007-11-11, 08:53:21 »

Zgodnie z ustaleniami z Ewelinką załączone jpg wywaliłem, bo były zbyt duże - czekam na stosowny tekst,  aby wkleić gdzie trzeba.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #96 : 2007-11-11, 08:55:42 »

"Dieta optymalna dieta idealna" z przyjemnością poczytam jeszcze...

Słusznie, bardzo dobra książka, ale nie dla wszystkich  Confused
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #97 : 2007-11-11, 10:47:59 »

Cytuj
Wkurza mnie, jak ktos pisze, ze trzeba sluchac swojego organizmu.
To co mowi nam nasz organizm trzeba weryfikowac. Jak? i czy da sie to zweryfikowac zalezy od sily woli. A co to jest ta wola? To swiatopoglad?, normy?, prawo?
Alkoholikowi organizm mowi "potrzebuje chociaz jedno piwko". - ma sluchac to co mowi organizm? Czy tez ma w swojej swiadomosci "koncze z piciem" bede sie trzasl 4 dni, nie dam sie potrzebom organizmu ktory pragnie alkoholu. To akurat drastyczny przyklad, ale tak jest z kazda potrzeba organizmu.
Wydaje sie nam, ze organizm nam podpowiada co potrzebuje. Ale nie zawsze jego potrzeby sa dobre. Takie jest moje zdanie.
Co do stresu i depresji nie bede sie wypowiadal w tak plytkim watku /o ruchu/ cos wiem nt temat.
Pozdr
maf

masz racje maf,nasze organizmy sa zbyt rozregulowane,abysmy mogli im zaufac,ja ufanie ograniczam do produktow jadalnych  na Diecie Optymalnej Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #98 : 2007-11-11, 10:51:32 »

Zgodnie z ustaleniami z Ewelinką załączone jpg wywaliłem, bo były zbyt duże - czekam na stosowny tekst,  aby wkleić gdzie trzeba.

Przypuszczam,że tu chodzi o mnie ,a nie o jakąś "Ewelinkę" ,bo zdjęcia ja wklejałam,wiec się domyśliłam .

Najszczerzej pod słońcem dziwi mnie ,że czekasz na jakikolwiek tekst,bo po tym co napisałeś,zwyczajnie boję się cytować czegokolwiek i kogokolwiek,bo zaczniesz się mnie czepiać
Elmo!,
 nie musisz cytować "kwaśniewskiego".

Dziekuję i pozdrawiam
Edyta.


Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #99 : 2007-11-11, 12:28:52 »

Słusznie, bardzo dobra książka, ale nie dla wszystkich  Confused

A propos książek JK - należy je przeczytać minimum 2 razy: Wink
- pierwszy zanim zaczniemy sie prawidłowo odżywiać (uczymy się proporcji, co to są białka, tłuszcze, węglowodany, co jest żródłem energii, a co budowy itd., itd.)
- drugi gdy zrozumiemy, czyli po dłuższym czasie prawidłowego odżywiania - wtedy delektujemy się więdzą JK, zaczynamy czytać między wierszami, odpowiadamy sobie na mnóstwo pytań, na które wcześniej nie znaliśmy odpowiedzi. Cały świat tak pokręcony, naraz jest prosty logiczny i... przewidywalny Wink Tak Panie doktorze - znajomość przyczyn rzeczy!
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.