forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 23:34:44

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Tabele wartości odżywczej...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tabele wartości odżywczej...  (Przeczytany 56649 razy)
Hana
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #60 : 2007-11-07, 19:22:43 »

Toan, wydaje mi sie, ze robienie przyslowiowej wody z mozgu, nalezy do Twoich przyjemnosci!

Nie Hana!,
prawdziwą przyjemność daje mi, gdy widzę jak ktoś rozumie, co piszę, a najbardziej, gdy widzę, że myśli. Ale jeśli komuś ma to moje pisanie "zrobić wodę z mózgu" - to wolę, aby przyjął, że się "ośmieszam"   Laughing

Jak uwazasz, Toan, wybor nalezy do Ciebie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #61 : 2007-11-07, 19:26:30 »

Jak najlepiej nauczyć się słuchania własnego organizmu.
Czy poprzez wagę?Nie sądzę.
Aby nie dopuscić do "przymusowego wazenia" ,potrzebny jest naturalny wysiłek fizyczny.To takie proste,jak przysłowiowy drut.
Przykład.Pojeździłam sobie na rolkach  Smile ,zgłodniałam i zjadłam tyle, ile miałam ochotę,nie wazyłam i nie zmuszałam się potem do zjedzenia tego co wyważone.
Zjadłam ,odpoczełam,napiłam się ,potem znów człowiek cos robi,a jak robi no to potrzebuje energii i znów mózg wysyła sygnały,ze organizm potrzebuje budulca,energi ,wody,części zamiennych itp.Czy jest coś w tym trudnego?  Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #62 : 2007-11-07, 19:29:50 »

Ja to jestem jednego ciekawa  Smile.Czy jak już sobie wyliczycie,jakie macie dziś zapotrzebowanie na składniki pokarmowe (bo zapewne znacie/musicie znać/ wasze zapotrzebowanie  Smile),to co potem następuje??? Czy jecie to wszystko co przygotowaliście,choćby Wam się nie chciało?,czy zostawiacie,a potem wiecie w jakis cudowny sposób jakie były zjedzone proporcje BTW i jakie zostały?


Elmo, kolejnosc jest taka,    wazymy, notujemy, -JEMY- liczymy, UZUPELNIAMY.
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #63 : 2007-11-07, 19:37:32 »

Edyta, jeżeli się ma prawidłowe nawyki żywieniowe to jest ok., ale przeważnie tak nie jest. Wiele osób je za dużo i nie tylko wtedy, gdy odczuwają głód, ale pod wpływem różnych emocji czy z przyzwyczajenia. A nawet jeżeli odczuwają głód fizyczny to często jest on sztucznie wykreowany przez nadmiar węglowodanów w diecie. Gdy się zaczyna DO to tylko ważąc i licząc można się zorientować, jak bardzo nasz organizm odbiega od prawidłowych zachowań i można to zmieniać i kontrolować. Dopiero wtedy, gdy właściwy sposób odżywiania "wejdzie nam w krew" można już nie ważyć i nie liczyć. Ale jak długo się do tego dochodzi to nie wiem, bo mam za krótki staż.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #64 : 2007-11-07, 19:40:19 »

Nic tak nie uczy słuchania własnego organizmu jak
RUCH


I nic tak nie zaburza procesów zachodzących w naszym organiźmie jak

LENISTWO I STRES


Ale to tylko moje skromne zdanie  Very Happy
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #65 : 2007-11-07, 19:40:39 »

O Isabelle, twoj organizm z pewnoscia juz umie wysyłać właściwe sygnały. Very Happy Cool
Ja to wyraznie czuje Cool
pozdrowionka Very Happy

Grizzly, a skąd Ty to wiesz Question Smile
Ja też pozdrawiam Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #66 : 2007-11-07, 19:42:54 »

Edyta, jeżeli się ma prawidłowe nawyki żywieniowe to jest ok., ale przeważnie tak nie jest. Wiele osób je za dużo i nie tylko wtedy, gdy odczuwają głód, ale pod wpływem różnych emocji czy z przyzwyczajenia. A nawet jeżeli odczuwają głód fizyczny to często jest on sztucznie wykreowany przez nadmiar węglowodanów w diecie. Gdy się zaczyna DO to tylko ważąc i licząc można się zorientować, jak bardzo nasz organizm odbiega od prawidłowych zachowań i można to zmieniać i kontrolować. Dopiero wtedy, gdy właściwy sposób odżywiania "wejdzie nam w krew" można już nie ważyć i nie liczyć. Ale jak długo się do tego dochodzi to nie wiem, bo mam za krótki staż.

Zalezy od osobowosci.
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #67 : 2007-11-07, 19:43:41 »

Nic tak nie uczy słuchania własnego organizmu jak RUCH
I nic tak nie zaburza procesów zachodzących w naszym organiźmie jak
LENISTWO I STRES

W 90% mogę się zgodzić Very Happy Gorzej, jak się nie ma ruchu we krwi, ale nie koniecznie oznacza to lenistwo.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #68 : 2007-11-07, 19:45:04 »

Dodam ,do tego co napisałam:

A stres, świetnie rozładowuje ruch  Very Happy I jakież to wszystko proste  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #69 : 2007-11-07, 20:05:50 »

Jak uwazasz, Toan, wybor nalezy do Ciebie.

Nie ja już dawno temu dokonałem wyboru, teraz przyszła pora na samodzielne decyzje tych, co mogą jeszcze świadomie sobie wybrać. Ja tylko staram się pomóc we właściwym wyborze. Ale jakiego i kto dokona wyboru jest mi to obojętne. Uszanuję każdy świadomy wybór, tak jak i szanuję wybierającego.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #70 : 2007-11-07, 20:11:29 »

Nie ja już dawno temu dokonałem wyboru, teraz przyszła pora na samodzielne decyzje tych, co mają jeszcze wybór. Ja tylko staram się pomóc we właściwym wyborze. Ale jakiego i kto dokona wyboru jest mi to obojętne. Uszanuję każdy świadomy wybór, tak jak i wybierającego.

Wiec pomagaj "prosta droga".

A reszta b. dyplomatyczna .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #71 : 2007-11-07, 20:19:05 »

Jeszcze mi się coś przypomniało w związku  z tym RUCHEM  Very Happy

Otóż daje się zauwazyć wypowiedzi mówiące o tym jak to kury z ferm (nie biegające po świeżym powietrzu,czy w ogóle nie biegające) znoszą "niezdrowe" jajka  Smile
A myślicie,że taki "niebiegający" człowiek dysponuje zdrowym "nasieniem" ?  Smile
To o kurach myslicie,a o ludziach nie?  Smile
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #72 : 2007-11-07, 20:27:16 »

Wkurza mnie, jak ktos pisze, ze trzeba sluchac swojego organizmu.
To co mowi nam nasz organizm trzeba weryfikowac. Jak? i czy da sie to zweryfikowac zalezy od sily woli. A co to jest ta wola? To swiatopoglad?, normy?, prawo?
Alkoholikowi organizm mowi "potrzebuje chociaz jedno piwko". - ma sluchac to co mowi organizm? Czy tez ma w swojej swiadomosci "koncze z piciem" bede sie trzasl 4 dni, nie dam sie potrzebom organizmu ktory pragnie alkoholu. To akurat drastyczny przyklad, ale tak jest z kazda potrzeba organizmu.
Wydaje sie nam, ze organizm nam podpowiada co potrzebuje. Ale nie zawsze jego potrzeby sa dobre. Takie jest moje zdanie.
Co do stresu i depresji nie bede sie wypowiadal w tak plytkim watku /o ruchu/ cos wiem nt temat.
Pozdr
maf
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #73 : 2007-11-07, 20:29:11 »

Jeszcze mi się coś przypomniało w związku  z tym

Elmo!,
Ale u ludzi to "jajka" znoszą kobiety, ale koguty też mają "nasienie"  Cool
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #74 : 2007-11-07, 20:30:57 »

 jakie ciekawe zajecia praktyczne...

No, no, ale gdy nie prowadzą do prokreacji. No ileż można mieć dzieci? - troje tygodniowo Shocked
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #75 : 2007-11-07, 20:34:12 »

A myślicie,że taki "niebiegający" człowiek dysponuje zdrowym "nasieniem" ?  Smile

Hmm... z nasieniem to nie wiem ale jajka ma na pewno "niezdrowe"  Mr. Green
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #76 : 2007-11-07, 20:37:19 »

Toan!  Very Happy Wzięłam "nasienie" w cudzysłów,aby nie odnosił się ten wyraz tylko do komórek rozrodczych  Very Happy

No a jesli już bierzemy pod uwagę te kobiece "jajka",to czy nie lepsze są te "jajka" od kobiety "biegającej po świezym powietrzu" ,podobnie jak rzecz się ma w przypadku kur?  Smile

Maf. Każdy temat ma jakby kilka płaszczyzn i dobrze jest jak dwie osoby lub grupy osób rozmawiają na tej samej płaszczyźnie-wtedy się dogadują.
A jesli nie rozmawiają na tych płaszczyznach,to się nie dogadują.
To co napisałeś,jest prawdą (to jedna z płaszczyzn tematu) ,ale to o czym my piszemy,też jest prawdą (to inna płaszczyzna tego samego tematu).


ps.Hehehe ,ale rozpisaliście się o nasieniu i jajkach hihihihihihi
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #77 : 2007-11-07, 20:43:12 »

gryzzli!
przepraszam, ale omyłkowo zamiast "cytuj" wcisnęło mi się "zmień" no i zmieniło Twoje, a nie zacytowało  Sad Embarassed Nie mogę tego cofnąć! Confused
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #78 : 2007-11-07, 20:43:35 »


ps.Hehehe ,ale rozpisaliście się o nasieniu i jajkach hihihihihihi
Moje kury sa deptane /to jest chyba prawidlowe okreslenie w stosunku do ptactwa domowego/ przez 3 koguty. Jajek jeszcze nie znosza. Czekam.
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Tabele wartości odżywczej...
« Odpowiedz #79 : 2007-11-07, 20:48:22 »

Moje kury sa deptane /to jest chyba prawidlowe okreslenie w stosunku do ptactwa domowego/ przez 3 koguty. Jajek jeszcze nie znosza. Czekam.
Pozdr
maf

Własnie wyobraźnia podsuneła mi obraz deptanych kur (znam to ,bo mieszkałam na wsi  Smile ).
Ciekawe swoją drogą ,jak te deptane kury się czują ?  Rolling Eyes 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.