forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 12:14:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660311 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Zachcianki
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zachcianki  (Przeczytany 9539 razy)
elmo
Go


Email
Zachcianki
« : 2007-07-21, 13:10:56 »

Wczoraj mojemu mężowi i córce zachciało się lodów.
Pojechałam "na przyczepkę" ,bo nie miałam ochoty na lody.Zamówiłam sobie jednak sernik  Smile .
Mąż z córką dostał pyszne lody w pucharku a ja...."sernik" .W życiu takiego niemiłego sernika nie jadłam!
Miał chyba z miesiąc i był podgrzany najprawdopodobniej w mikrofali ,na to pani położyła  gałkę lodów (nie wiadomo po co,bo gdybym chciała loda,to poprosiłabym o niego ,a nie o sernik) ,a całość była położona na czymś rozciapcianym truskawkowym .Jak spróbowałam to zaniemówiłam.To było tak słodkie,że nie dało się jeść.Gorzej chyba niż sam cukier. Coś w rodzaju mieszanki cukru,słodzika i jeszcze nie wiem czego.
Oczywiście zgodnie z moją naturą ,wszystko to komentowałam przy stoliku.
Na koniec mąż rzekł ; "Po co tu przyszłaś?","Mogłaś iść do jakiegoś baru i poprosić o smażoną kiełbasę i świńskie nogi "  Laughing  Razz  -śmialiśmy się potem z tego -z tych świńskich nóg oczywiście,bo wyobraziłam sobie jak idę ,do restauracji i kelner mi podaje  świńskie nogi.
Następnym razem chyba tak zrobię  Laughing .

Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #1 : 2007-07-21, 19:32:06 »

Mnie się też dzisiaj zachciało czegoś słodkiego ale,że nie miałam ochoty na pieczenie i przesiadywanie w kuchni cały dzień to zrobilam sobie taką małą przyjemnośc: 2 łyżki kakao pomieszalam z 1 łyżką masła i odrobiną śmietany i odrobiną cukru , do tego dodalam trochę orzechów włoskich i wyszla mi z tego czekolada z orzechami na miękko che che... dobre było i zachcianka spełniona. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #2 : 2007-07-21, 19:40:27 »

No tak  Smile .Zawsze samemu można coś wykombinować .
Mnie się tez kiedyś chciało gorzkiej czekolady.Kupiłam i była za słodka i również wzięłam kakao ,wymieszałam ze śmietaną i miałam "gorzką czekoladę"  Very Happy .
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #3 : 2007-07-21, 19:58:39 »

Właśnie z tymi czekoladami to różnie bywa.Przekonalam się,że najlepiej mi smakuje ta z Goplany.Jest gorzka, a inne np.z Alpen Gold są b.słodkie.Mlecznej to się przełknąć nie da, a kiedyś to głównie takie się jadało. Very Happy
Dawniej przed DO lubiłam bombonierki lub nadziewane różnymi likierkami cukierki czekoladowe i odkryłam,że dostaję po tym migrenę.A teraz jak od czasu do czasu zjem kawałek gorzkiej czekolady to nic się nie dzieje (podobnie mój organizm reaguje po chlebie).Niebywale, że po chlebie można mieć migrenę oprócz mojego męża nikt w rodzinie mi nie wierzy, śmieją się ze mnie, że coś wymyślam.A jednak tak u mnie to dziala Sad
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #4 : 2007-07-22, 15:14:55 »

Dla mnie zwykłe gorzkie czekolady są za słodkie, jedynie do której się przyzwyczaiłam to 70% gorzka Wawel najlepiej mi smakuje. Prawie zawsze jak piję kawę to biorę sobie kostkę gorzkiej czekolady. Wczoraj mówię do męża"zobacz wcześniej takiej czekolady nigdy nie jedliśmy, a teraz  Laughing A tak wogule to nigdy nie przepadałam za słodyczami, często przeterminowały się bo nie miał kto zjeśc/mówię o tych dawnych czasach/
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #5 : 2007-07-22, 17:14:13 »

No tak  Smile .Zawsze samemu można coś wykombinować .
Bardzo rzadko miewam zachcianki na cos slodkiego, zdarzaja sie raczej na owoce. Bywa, ze pożeram grejpfruta lub tak jak ostatnio, dopadlem do krzaka czerwonej porzeczki. Wynika to chyba z niedoboru pewnych skladnikow w pozywieniu.
"Slodkie" desery latwo samemu przygotowac. Czesto robimy cos takiego:
http://www.kuchnia-domowa.aktis.alpha.pl/foto/truskawki_w_galaretce_ze_smietana1.jpg
Galaretka Winiary /zawiera kolagen/, owoce - bita smietana bez cukru - gorzka czekolada do posypki.
Zima zawsze mam w zamrazalniku truskawki i czarne porzeczki. Z czarnymi porzeczkami deser jest smaczniejszy.
Drugi sposob na slodkie to rodzynki lub sliwki w czekoladzie, ale nie te ze sklepu, tylko trzeba zrobic samemu z gorzkiej czekolady. Roztapiamy czekolade, zanurzamy rodzynki lub sliwki, wyciagamy, ukladamy na tacy i do zamrazalnika. Po zastygnieciu czekolady moga byc przechowywane w lodowce.
Ale najlepszy sposób to otworzyc lodowke, a tam wedzony boczus sie do nas usmiecha, wystarczy  ukroic plasterek......
Pozdrawiam
maf
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #6 : 2007-07-22, 18:09:01 »

Kiedyś miałam ochotę na takie śliwki w czekoladzie. Dzięki maf za świetny pomysł. Kiedyś myślałam żeby zrobic tak z orzechami laskowymi, tylko nie wiedziałam zeby dac do zamrazarki na jakiś czas. Albo migdałek w czekoladzie optoczony kokosem i mamy własne Rafaello  Very Happy
Jak damy do zamrazarki owoce /maliny, porzeczki /to czy nie traci się witamina C ?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #7 : 2007-07-22, 20:35:44 »

Biszkopt wg  K.K str. 325 /przepis nr.528--180g maki zastapilam 100g mielonych migdalow reszta jak w przepisie , polalam roztopiona g. czekolada--pycha!
Mozna kombinowac z owocami, bita smietana, itp. wg. smaku i fantazji--polecam!
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #8 : 2007-07-22, 21:20:20 »

Hana, wszystkie ksiązki czytałam oprucz kucharskiej. Czyli mąki wogule nie dajesz? A jak ten biszkopt wygląda tak jak tradycyjny, pulchny?
Kiedyś się zastanawiałam żeby zastąpic mąkę orzechami w biszkopcie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #9 : 2007-07-22, 21:28:30 »

Fewa jest pulchny i wyglada "pieknie"/jak udany biszkopt, i jest zolciutki jak zolteczka .
Jak zamiast migdalow dodasz orzechy to biszkopt bedzie mial "brzydki" kolor i w smaku tez nie to - probowalam, ten z migdalami --rewelacja.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #10 : 2007-07-22, 21:31:56 »

Kiedyś miałam ochotę na takie śliwki w czekoladzie. Dzięki maf za świetny pomysł. Kiedyś myślałam żeby zrobic tak z orzechami laskowymi, tylko nie wiedziałam zeby dac do zamrazarki na jakiś czas. Albo migdałek w czekoladzie optoczony kokosem i mamy własne Rafaello  Very Happy
Jak damy do zamrazarki owoce /maliny, porzeczki /to czy nie traci się witamina C ?
Zamrazanie powoduje straty wit c. Sa rozne szkoly , niektorzy mowia, ze do 15% inni - ze nawet do 30% w zaleznosci od produktu.
Najwiecej strat jest przy dlugotrwalym rozmrazaniu. Dlatego np warzywa gotujemy bez rozmrazania, w malej ilosci wody lub na parze.
Ja nie rozmrazam owocow, zamrozone zalewam schlodzona galeretka i do lodowki.
Natomiast przy pasteryzacji tracimy nawet do 75% wit C. Dlatego zamrazanie jest lepsze.
Pozdr
maf
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #11 : 2007-07-22, 21:45:02 »

Fewa jest pulchny i wyglada "pieknie"/jak udany biszkopt, i jest zolciutki jak zolteczka .
Jak zamiast migdalow dodasz orzechy to biszkopt bedzie mial "brzydki" kolor i w smaku tez nie to - probowalam, ten z migdalami --rewelacja.
Super. Hana, a możesz napisac po kolei jak to robisz, bo wiesz ja z ciastami to nie bardzo umię.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #12 : 2007-07-22, 21:50:48 »

Skoro macie dziś przy święcie zachcianki to proszę bardzo na szybko.

TRUSKAWKI   W   CZAPECZKACH


 1000 gram truskawki z szypułkami
   200gram polewy czekoladowej
   200 gram polewy orzechowej
   100 gram posypka grysik cukierniczy
   100 gram wiórki kokosowe

 Myjemy starannie truskawki i osuszamy je papierowym ręcznikiem
 nie odrywając szypułek.
 Każdą polewę oddzielnie rozpuszczamy w oddzielnych miseczkach
 Według instrukcji jaka jest na opakowaniu.
 Trzymając za szypułki zanurzamy truskawki do połowy w polewie
 następnie obtaczamy je w jednej z posypek
 / tj.  w grysiku cukierniczym lub wiórkach kokosowych/.
  Dekorowane truskawki odkładamy do całkowitego zastygnięcia.
 Najlepiej je zaserwować na płaskim talerzu by każdy mógł wybrać
 sobie tę najładniejszą.
 Kochanej osobie można włożyć truskawkę bezpośrednio prosto
  Do ust.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #13 : 2007-07-22, 21:52:03 »


Zamrazanie powoduje straty wit c. Sa rozne szkoly , niektorzy mowia, ze do 15% inni - ze nawet do 30% w zaleznosci od produktu.
Najwiecej strat jest przy dlugotrwalym rozmrazaniu. Dlatego np warzywa gotujemy bez rozmrazania, w malej ilosci wody lub na parze.
Ja nie rozmrazam owocow, zamrozone zalewam schlodzona galeretka i do lodowki.
Natomiast przy pasteryzacji tracimy nawet do 75% wit C. Dlatego zamrazanie jest lepsze.
Pozdr
maf

Czyli z tego co piszesz najlepiej jest mrozic i nie rozmrazac za długo. Dzięki. Moja koleżanka zasypuje porzeczki cukrem w słoiku, wytranca się taki sok, który potem daje do herbaty, wody. Ciekawe czy zostaje coś tam wit.C. Ale nie pamiętam czy pasteryzuje.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #14 : 2007-07-22, 22:18:54 »

Skoro macie dziś przy święcie zachcianki to proszę bardzo na szybko.

TRUSKAWKI   W   CZAPECZKACH


 1000 gram truskawki z szypułkami
   200gram polewy czekoladowej
   200 gram polewy orzechowej
   100 gram posypka grysik cukierniczy
   100 gram wiórki kokosowe

 Myjemy starannie truskawki i osuszamy je papierowym ręcznikiem
 nie odrywając szypułek.
 Każdą polewę oddzielnie rozpuszczamy w oddzielnych miseczkach
 Według instrukcji jaka jest na opakowaniu.
 Trzymając za szypułki zanurzamy truskawki do połowy w polewie
 następnie obtaczamy je w jednej z posypek
 / tj.  w grysiku cukierniczym lub wiórkach kokosowych/.
  Dekorowane truskawki odkładamy do całkowitego zastygnięcia.
 Najlepiej je zaserwować na płaskim talerzu by każdy mógł wybrać
 sobie tę najładniejszą.
 Kochanej osobie można włożyć truskawkę bezpośrednio prosto
  Do ust.
No i prosze, niech ktoś spróbuje powiedziec, że na ZO/DO nic nie ma co jeśc, a tu same pyszności. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #15 : 2007-07-23, 16:20:31 »

Bywa, ze pożeram grejpfruta lub tak jak ostatnio, dopadlem do krzaka czerwonej porzeczki.
Ja ostatnio ,podobnie jak Ty, dopadłam do krzaka malin .
Cytuj
Ale najlepszy sposób to otworzyc lodowke, a tam wedzony boczus sie do nas usmiecha, wystarczy  ukroic plasterek......
Pozdrawiam
maf

A jak ja otworzę lodówkę ,to uśmiecha się do mnie kiełbasa głogowska,którą pożeram już chyba od miesiąca - nic na to nie poradzę,smakuje mi i już .
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Zachcianki
« Odpowiedz #16 : 2007-07-23, 21:15:11 »

Oczywiście zgodnie z moją naturą ,wszystko to komentowałam przy stoliku.
Na koniec mąż rzekł ; "Po co tu przyszłaś?","Mogłaś iść do jakiegoś baru i poprosić o smażoną kiełbasę i świńskie nogi "  Laughing  Razz 

buuachachaaaaaa  Very Happy
pozdro dla męża  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.