forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-11-25, 21:22:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
669747 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 34 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: root
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii. Referat
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii. Referat  (Przeczytany 18026 razy)
MORGANO
Go


Email
Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii. Referat
« : 2007-07-22, 16:56:03 »

Tekst referatu wygłoszonego przez lek. med. Irenę Staniszewską  (lekarza chorób wewnętrznych i medycyny przemysłowej) na spotkaniu optymalnych w Brennej
w dniu 21.05.2000r.



Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność
w terapii.


Zestawienie z wykonanych zabiegów prądami selektywnymi w ARKADII Tychy
od 01.10.1998r. do 31.03.2000r.



   Najwięcej zabiegów prądami PS i S wykonano na centralny układ nerwowy u 155 osób z powodu następujących chorób: nerwicy wegetatywnej, neurastenii, bezsenności, miażdżycy z osłabieniem pamięci, wzroku, szumu w uszach, nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, w zaburzeniach rytmu serca, jaskrze, łuszczycy owłosionej skóry głowy a także w depresji, migrenie, w stanach parkinsoidalnych. W większości pacjenci odczuli znaczącą poprawę samopoczucia. W nerwicy i neurastenii pacjenci byli wyciszeni, wyluzowani, spokojniej reagowali na stresy dnia codziennego, poprawiła się pamięć, często wzrok, zmniejszył się, a nawet całkowicie ustąpił szum w głowie, uregulowało się ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca, uregulowało się lub już nie zwiększało się ciśnienie śródgałkowe w jaskrze, tak, że nieraz lekarze okuliści byli tym zdziwieni i naturalnie ten stan poprawy przypisywali swoim metodom leczenia. Ustępowały także zmiany łuszczycowe owłosionej skóry głowy, szczególnie, gdy łuszczyca trwała krótko, od 1 roku do 5 lat, w depresjach uzyskano poprawę samopoczucia, zauważono przypływ energii, więcej chęci do życia, działania, zaś w migrenach po 1-2 seriach prądów S uzyskano całkowite ustąpienie bólów migrenowych. Jedynie w dwóch przypadkach choroby Parkinsona: jeden mężczyzna 50-letni, drugi 37-letni, nie uzyskano poprawy, ale także nie stwierdzono wyraźnego pogorszenia.

Prądy PS zastosowano również u 78 osób ze schorzeniami układu kostno-stawowego, przede wszystkim z chorobą zwyrodnieniową stawów kończyn górnych i dolnych i kręgosłupa. U wszystkich osób znacznie zmniejszyły się lub całkowicie ustąpiły bóle, zwiększyła się także ruchomość i ogólna sprawność stawów i kręgosłupa. W tej liczbie były 3 kobiety z gośćcem pierwotnie przewlekłym, u których po prądach selektywnych zmniejszyły się bóle, a także zniekształcenia okołostawowe i znacznie zwiększyła się sprawność w stawach. Było też 2 mężczyzn z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, jeden 54-letni chorujący od 17 lat, na żywieniu optymalnym od 11.1996r. u którego po 2 seriach prądów selektywnych zmniejszyły się bóle i wyraźnie wyprostowała się sylwetka. Drugi z pacjentów 25-letni, chorujący od 3 lat uzyskał po 1-ej serii znaczne zmniejszenie bólów i większą ruchomość kręgosłupa, a po 2 tygodniach stosowania żywienia optymalnego OB obniżyło się z 80 na 60.

Następną grupą osób, u których zastosowano prądy PS to pacjenci z miażdżycą kończyn, szczególnie dolnych. Były to 53 osoby, u których także uzyskano znaczącą poprawę: ręce i stopy były znowu ciepłe, ustąpiły bóle łydek, znacznie lepiej chodzili przez dłuższe odcinki drogi. Jednak u dwóch pacjentów, którzy nie zrezygnowali z palenia papierosów, a także nie zastosowali żywienia optymalnego i u których stwierdzono już martwicę pojedynczych palców stóp, nie uzyskano żadnej poprawy. Bóle chorych kończyn tak znacznie się nasiliły, że zdecydowali się na amputację kończyny.

Kolejną grupą osób, korzystających z prądów selektywnych to pacjenci z nadwagą. Było ich 33. Przeciętny ubytek wagi ciała wynosił od 2 do 6 kg miesięcznie. Jeden z pacjentów schudł 28kg w ciągu 4 miesięcy, 4 pacjentki ani nie schudły ani nie przytyły.

Prądy selektywne zastosowano także u 13 osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, u 7 osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i u 6 osób z nawykowym zaparciem. U wszystkich uzyskano ustąpienie bólów, zgagi, wzdęć, biegunek z domieszką krwi i śluzu a także ustąpiły zaparcia. Część pacjentów zgłosiła się do kontrolnej panendoskopii i koronoskopii, które potwierdziły ustąpienie w/w schorzeń. Wśród tej grupy był pacjent 50-letni, który zgłosił się do Arkadii 23.07.1997. z kartą wypisową szpitalną z 22.07.99r. z rozpoznaniem: choroba Addisona-Birmera -anemia złośliwa, z niedoborem żelaza, wyrównana marskość wątroby, żylaki przełyku, stan po operacji żołądka z powodu zwężenia odźwiernika. Pacjent chorował 20 lat na chorobę wrzodową żołądka, paląc przez cały czas 20-40 papierosów dziennie, schorzenie to doprowadziło do upośledzonej funkcji błony śluzowej żołądka i w efekcie do niedokrwistości złośliwej. Niedokrwistość złośliwa z kolei spowodowała uszkodzenie układu nerwowego. W czasie pierwszej wizyty w Arkadii pacjent z trudem chodził o 2 laskach, chód był chwiejny, znacznie utrudniony, łatwo się męczył, po kilkunastu metrach musiał odpoczywać, miewał także zaburzenia czucia powierzchniowego w rękach i stopach, skarżył się na uporczywe bóle w nadbrzuszu, uczucie pieczenia wzdłuż przełyku, wzdęcia. Rzucił natychmiast palenie papierosów, rozpoczął żywienie optymalne i zastosowano prądy S na żołądek 10x20 min i na ręce i kończyny dolne prądy PS 10x20min. Już w trakcie zabiegów uzyskano wyraźną poprawę: zmniejszyły się bóle w nadbrzuszu, ustąpiły wzdęcia, zgaga, a także poprawił się chód. Pacjent był w stałym kontakcie z lekarzem Arkadii, po miesiącu po zabiegach i po żywieniu optymalnym, chodził już samodzielnie bez lasek, coraz lepiej się czuł. Od lekarza podstawowej opieki otrzymał nadal L4 do września 99r., wtedy zgłosił się do badania kontrolnego prosząc o zdolność do pracy. Lekarka skierowała go ponownie na obserwację do szpitala. 01.10.99r. zgłosił się ponownie do mnie do badania kontrolnego profilaktycznego i jako lekarz przemysłowy wypisałam mu zdolność do pracy od 01.10.99r. jako dyżurny ruchu na bocznicy kolejowej w fabryce Fiat Auto-Poland S.A., gdzie nadal pracuje, czuje się bardzo dobrze, dolegliwości żołądkowe zupełnie ustąpiły, chodzi bardzo dobrze, kończyny górne i dolne są sprawne, regularnie przychodzi na spotkania optymalnych w Tychach i często sam siebie wymienia jako przykład korzystnego działania prądów selektywnych i żywienia optymalnego.

Na prądy selektywne zgłosiło się także 7 osób, chorych na astmę oskrzelową. U 5 osób stwierdzono znaczącą poprawę, u 2 osób powtórzono prądy po 8-10 miesiącach, wtedy uzyskano poprawę.

Wykonano także prądy SVU u 8 pacjentek z nie trzymaniem moczu. U wszystkich uzyskano dużą poprawę.

Zastosowano również prądy u 3 mężczyzn z przerostem gruczołu krokowego, z utrudnionym oddawaniem moczu i u 2 mężczyzn z impotencją. U wszystkich stwierdzono wyraźną poprawę.

Wśród pacjentów były także 3 osoby – kobiety ze stwardnieniem rozsianym, które chorują od 2-5 lat, po prądach selektywnych uzyskano lepszą sprawność kończyn, a także poprawiło się czucie w kończynach.

2 osoby, które zgłosiły się do zabiegów: 1-a kobieta 67-letnia, chorująca półtora roku i mężczyzna  40-letni, chorujący od roku na stwardnienie boczne zanikowe, byli już w złym stanie ogólnym, bardzo późno zastosowali żywienie optymalne i za późno zgłosili się na zabiegi. Niestety te 2 osoby zmarły po kilku miesiącach. Aktualnie w leczeniu na tę chorobę pozostaje mężczyzna 45-letni, który choruje od maja 1999r. Prądy selektywne i żywienie optymalne rozpoczął 17.01.2000r. Natychmiast rzucił palenie papierosów, po pierwszej serii prądów PS na kończyny górne, gdzie już stwierdzono zaniki mięśniowe w obrębie barków –obie kończyny zwisały bezwładnie wzdłuż tułowia, to po 12 zabiegach po 30 minut uzyskano zaskakującą poprawę, w ostatnim dniu zabiegów zademonstrował mi, że już potrafi sam otworzyć drzwi. Po dalszych dwóch tygodniach poinformował mnie, że potrafi sam jeść, myć się, golić i ubierać się. Po miesiącu sam przemeblował swój pokój, przesuwał ciężkie meble, niestety po tym ciężkim wysiłku niedowład kończyn górnych wrócił. W maju zastosowano drugą serię prądów selektywnych 10 razy po 30 min., jednak z dużo mniejszą poprawą, rusza dłońmi i przedramionami. Przez te 4 miesiące schudł 14kg, ważył 120kg.

Prądy selektywne zastosowano także u pięciu osób z rozsianą łuszczycą skóry owłosionej głowy oraz kończyn górnych i dolnych, a także na tułowiu. U 13-letniego chłopca, 27-letniego i 31-letniego mężczyzny zmiany łuszczycowe szybko ustępowały, bo chorowali od roku do 3 lat, natomiast u 36 letniej kobiety, chorującej 14 lat, powtórzono prądy  po 8 miesiącach, uzyskując także stopniowe ustępowanie zmian łuszczycowych. U jednej pacjentki 70 letniej, chorującej 52 lata na łuszczycę poprawę w tej chorobie uzyskano dopiero po 2-letnim stosowaniu żywienia optymalnego i 3-krotnym zastosowaniu serii prądów selektywnych na kończyny górne i dolne zawsze 10 razy po 30 min. Obecnie pozostaje na żywieniu optymalny już 4 lata, z łuszczycy pozostały jedynie pojedyncze ogniska w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Stąd wniosek: im poważniejsze i bardziej długotrwałe schorzenie, tym dłużej i z większą cierpliwością należy oczekiwać poprawy stanu zdrowia.

Uwaga: U 23 osób z krewnych i zaprzyjaźnionych, a niestosujących żywienia optymalnego zastosowano także prądy selektywne z powodu różnych chorób i także uzyskano wyraźną poprawę stanu zdrowia, która jednak była krótkotrwała, kilkumiesięczna.

Dr Irena Staniszewska udziela porad dietetycznych wg zaleceń dr Jana Kwaśniewskiego oraz stosuje prądy selektywne w ARKADII w Tychach
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Prądy selektywne w praktyce lekarskiej i ich skuteczność w terapii. Referat
« Odpowiedz #1 : 2009-10-13, 15:45:50 »

Czy prądy selektywne SVU można zastosować u chorego na SM przy spastycznych zwieraczach moczowodu? Tzw . nieoddawanie moczu.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.