forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 22:25:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660337 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Placuszki ziemniaczano-miesne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Placuszki ziemniaczano-miesne  (Przeczytany 33453 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #20 : 2007-11-16, 00:10:46 »

najpierw musze sprowadzic z Polski,a teraz powtarzam codziennie mantre .......o zaufaniu i moje dolegliwosci wlacznie z arytmia powoli  ustepuja,mysle,ze gdy dojde do konca miesiaca bede nareszcie w 100% kondycji :lol:a
za hodowle sadzonek z  awokado warto sie angazowac,bo sa latwe w pielegnacji,
moje stoja w lazience(z oknem )i oprocz dodatkowej wody w podstawce,i promieni  slonecznych nic nie potrzebuja Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #21 : 2007-11-20, 20:00:44 »

najpierw musze sprowadzic z Polski,a teraz powtarzam codziennie mantre .......o zaufaniu i moje dolegliwosci wlacznie z arytmia powoli  ustepuja,mysle,ze gdy dojde do konca miesiaca bede nareszcie w 100% kondycji :lol:a za hodowle sadzonek z  awokado warto sie angazowac,bo sa latwe w pielegnacji,
moje stoja w lazience(z oknem )i oprocz dodatkowej wody w podstawce,i promieni  slonecznych nic nie potrzebuja Smile

Psychiczne nastawienia jest b. wazne---a mantra--jest pomocna w wyciszeniu i zrozumieniu siebie !
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #22 : 2008-12-30, 20:17:42 »

Ameryki z tymi placuszkami to Wy tu nie odkrywacie,

 moja matka, zresztą nie tylko moja, odkryła już to 45-50 lat temu, tylko wtedy to się nazywało kotlety ziemniaczano-mięsne, tzw oszukane, najpierw z mieęsa gotowało sie zupę, potem mieliło, mieszało z ziemniakami, formowało kotlety, panierowało jajkiem, obtaczało w bułce i dalej jak normalne kotlety.

była więc zupa lub rosół, były "kotlety mielone mięsne",
 jakieś warzywo lub kapusta kiszona,
no i było po obiedzie ,

starsi forumowicze wiedzą o czy mówię,
młodzież się tak nie podnieca
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #23 : 2008-12-30, 20:24:32 »

Ameryki z tymi placuszkami to Wy tu nie odkrywacie,

 moja matka, zresztą nie tylko moja, odkryła już to 45-50 lat temu, tylko wtedy to się nazywało kotlety ziemniaczano-mięsne, tzw oszukane, najpierw z mieęsa gotowało sie zupę, potem mieliło, mieszało z ziemniakami, formowało kotlety, panierowało jajkiem, obtaczało w bułce i dalej jak normalne kotlety.

była więc zupa lub rosół, były "kotlety mielone mięsne",
 jakieś warzywo lub kapusta kiszona,
no i było po obiedzie ,

starsi forumowicze wiedzą o czy mówię,
młodzież się tak nie podnieca

 

pewnie, ze Hameryki nie odkrylem Ziutek, bo to dawno Columb zrobil. Tylko dziwie sie, ze zamiast przytoczyc inny/nowy przepis na cos optymalnego stac Cie tylko na krytyke plackow, ktorych 99,9% ludzi na tym forum nie zna!!!

Ta nasza polska mentalsc.......bo to nie gorolsko, ceprze
Zapisane
ziutek
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #24 : 2008-12-30, 21:22:05 »

nie była to krytyka, a raczej dobra pamięć

ale mimo,że jestem księgowym prawie od 20 lat to trochę wolniej liczę
mnie wyszło, że 99,99 ludzi zna
no cóż to tylko potwierdza tezę, że każdy jest inny

pzdr
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #25 : 2008-12-30, 21:31:35 »

nie była to krytyka, a raczej dobra pamięć

ale mimo,że jestem księgowym prawie od 20 lat to trochę wolniej liczę
mnie wyszło, że 99,99 ludzi zna
no cóż to tylko potwierdza tezę, że każdy jest inny

pzdr
 

dokladnie!!

Dosiego roku!
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #26 : 2009-08-27, 13:19:10 »

ja nie znałam przepisu i dziś robię na obiadek:) zobaczymy jak będą smakować;)
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #27 : 2009-08-27, 15:29:38 »

ja nie znałam przepisu i dziś robię na obiadek:) zobaczymy jak będą smakować;)

akazah - opisz koniecznie jak to smakuje. Sama przeoczyłam ten przepis, a przecież jest bardzo prosty i czasami z resztek mięsa można zrobić coś innego.

Ja doczytałam na stronie www. Kristana przepis na placuszki orzechowo-krakersowe z jajkami. Najpóźniej jutro spróbuję, bo to mi z samego czytania wydaje się smaczne i możliwe do wykorzystania na różne sposoby.
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #28 : 2009-08-28, 20:15:15 »

ja nie znałam przepisu i dziś robię na obiadek:) zobaczymy jak będą smakować;)

akazah - opisz koniecznie jak to smakuje. Sama przeoczyłam ten przepis, a przecież jest bardzo prosty i czasami z resztek mięsa można zrobić coś innego.

Ja doczytałam na stronie www. Kristana przepis na placuszki orzechowo-krakersowe z jajkami. Najpóźniej jutro spróbuję, bo to mi z samego czytania wydaje się smaczne i możliwe do wykorzystania na różne sposoby.


wyszły pyszne i do tego mięsko się nie zmarnowało...bo do zupy nie zawsze wszystko wykorzystuje i później nie wiem co zrobić z tym mięsem...ale teraz już wiem Laughing
nie dodawałam w ogóle mąki - w przepisie jest żeby oprószyć mąką, ale ja jej nie dodawałam.... i jadłam ze śmietaną:) POLECAM Smile

możesz podać przepis na te placuszki orzechowo-krakersowe.... chociaż teraz ciężko z orzechami włoskimi na wagę i nie mogę upiec chlebka a piekę na razie tylko na bazie orzechów. Może pieczesz inny - godny polecenia????
pozdrawiam
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #29 : 2009-08-28, 21:26:39 »


możesz podać przepis na te placuszki orzechowo-krakersowe.... chociaż teraz ciężko z orzechami włoskimi na wagę i nie mogę upiec chlebka a piekę na razie tylko na bazie orzechów. Może pieczesz inny - godny polecenia????
pozdrawiam

akazah, przekopiowuję tutaj najważniejszą część przepisu z Kristana strony i mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe:

Wiec nie czekajac dłuzej dzisiaj zbilansowałem wszystkie składniki i usmazylismy wyjatkowe placki ,które kazdy w/g uznania moze spozywac/do sniadania,na II sniadanie ,do kanapek,do zup i w zasadzie przy kazdej okazji-to jest dopiero w fazie doświadczeń/
Skład:
20 dkg orzechow włoskich
15 dkg krakersów
8 jaj /duzych/
10 dkg smalcu
Orzechy i krakersy zmielic , wbic jaja i łyzka dobrze wymieszac.Na rozgrzany tłuszcz kłaść zgrabne placuszki i piec na wolnym z obu stron na brązowy kolor /krótko/
Po zakonczeniu okazało sie ,ze cały tłuszcz został wchłonięty i potrawa wazyła 85 dkg
co daje w 10 dkg B.10,7 T.28,0 W.15,9
1:2,6:1,5
Teraz jednak użyłbym 10 jaj,ale prosze sprubowac i ewentualnie napisac cos na ten temat.
Pozdrawiam i życze smacznego.


Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #30 : 2009-08-28, 21:38:42 »

Oczywiście muszę dodać, że do tego przepisu ja dodałam łyżeczkę soli, bo mimo że krakersy były lekko słone, to przecież dodałam 8 dużych jajek. Nie dałabym 10 sugerowanych jaj, bo uważam, że to już by popsuło smak. Właściwie chyba kolejnym razem dam więcej orzechów. Placuszki, a wyszło mi ich 15 sztuk - są bardzo dobre. Ja zjadłam jednego bez dodatków na obiad i do tej pory nie czuję głodu. Oczywiście reszta rozeszła się między moich synów, synową i zaledwie trzy placuszki zostały dla męża, który niedługo wróci z pracy Smile Te placuszki na ciepło podałam im z bitą śmietaną kremówką 30% z odrobiną cukru. Jestem pewna, że na zimno byłyby dobre posmarowane pasztetem do ciepłego czerwonego barszczyku. Danie naprawdę godne polecenia i tutaj duże brawa dla Kristana i jego rodziny. Mój starszy syn stwierdził, że tylko narobił sobie apetytu, ale on zaraz wychodzi do pracy na noc i wciągnął wszystko jak pies muchę Smile Z własnego doświadczenia dodam, że po takiej dobrej jego opinii, to już większości ludzi też będzie smakowało. Polecam i życzę smacznego.
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #31 : 2009-08-28, 21:43:50 »

Oczywiście muszę dodać, że do tego przepisu ja dodałam łyżeczkę soli, bo mimo że krakersy były lekko słone, to przecież dodałam 8 dużych jajek. Nie dałabym 10 sugerowanych jaj, bo uważam, że to już by popsuło smak. Właściwie chyba kolejnym razem dam więcej orzechów. Placuszki, a wyszło mi ich 15 sztuk - są bardzo dobre. Ja zjadłam jednego bez dodatków na obiad i do tej pory nie czuję głodu. Oczywiście reszta rozeszła się między moich synów, synową i zaledwie trzy placuszki zostały dla męża, który niedługo wróci z pracy Smile Te placuszki na ciepło podałam im z bitą śmietaną kremówką 30% z odrobiną cukru. Jestem pewna, że na zimno byłyby dobre posmarowane pasztetem do ciepłego czerwonego barszczyku. Danie naprawdę godne polecenia i tutaj duże brawa dla Kristana i jego rodziny. Mój starszy syn stwierdził, że tylko narobił sobie apetytu, ale on zaraz wychodzi do pracy na noc i wciągnął wszystko jak pies muchę Smile Z własnego doświadczenia dodam, że po takiej dobrej jego opinii, to już większości ludzi też będzie smakowało. Polecam i życzę smacznego.

brzmi to wszystko naprawdę pysznie Smile i jak tak czytam to przygotowanie tej potrawy nie zajmuje dużo czasu, a to najważniejsze;)
bardzo dziękuję za przepis. Na pewno w najbliższych dniach wypróbuje placuszki, może w niedzielne popołudnie???
pozdrawiam serdecznie
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #32 : 2009-08-28, 21:51:43 »

Przepis wydaje się być kuszący, tylko zastanawiam się, czy mogłabym czymś innym zastąpić krakersy? Nigdy ich ni lubiałam.
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #33 : 2009-08-28, 21:59:39 »

Ja też nie jadałam krakersów, ale one są lekko słone i może tutaj tkwi sekret, że pasują do orzechów włoskich i nie dają za dużo węglowodanów. Kristan wszystko obliczył, a ja potwierdzam, że jest to smaczne i sycące danie. Przygotowanie zajmuje chwilę na zmielenie orzechów i skruszenie krakersów, reszta to wymieszanie z całymi jajkami i upieczenie na smalcu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #34 : 2009-08-28, 22:02:57 »

..i w gotowych, mam nadzieję, tych krakersów się nie wyczuwa... Smile
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #35 : 2009-08-28, 22:06:59 »

Smak jest orzechowy, krakersów nie czuć, może też przez dodatek jajek. Na 15 placuszków weszło 8 całych, dużych jajek. Piszę 15, ale piekłam po 3 placki na patelni 24cm średnicy.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #36 : 2009-08-28, 22:08:22 »

Czyli ja po takiej jednej trzeciej patelni Smile nadal nie czuję głodu Smile
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #37 : 2009-08-29, 11:16:45 »

ja też nie przepadam za krakersami ale mimo wszystko spróbuje ten przepis....jak tylko zrobię dam znać:)
pozdrawiam
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #38 : 2009-08-29, 11:23:57 »

Może na początek zrób z ilości na połowę przepisu. Jeżeli jesteście narazie tylko we dwoje, to Wam wystarczy. Łatwiej też sprawdzisz, czy dasz później więcej orzechów, czy np. jajek. Smażenie nie zajmuje dużo czasu, a orzechy zmielone można mieć w zamkniętym pojemniku. Krakersy to nawet ręką skruszysz i przygotowanie kolejnej porcji, to może być kilka minut.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #39 : 2009-08-29, 21:41:15 »

Cała strona    www.jedzoptymalnie.pl   , a w szczególności  KULINARIA należą do Państwa dyspozycji.
Dr Ewa /lekarka z tego forum/ tak się wypowiadała na temat krakersów i tej potrawy:
"Kristian,
Przed poznaniem diety dra Kwaśniewskiego pracowałam na dietach eliminacyjnych.
Zresztą nadal na nich pracuję.Są jednak w wersji tłustej.
Nawet łyżeczka mąki może wywołać chorobę.Autentycznie.
Jedynie "obklejona" mąka smalcem ma mniej trujące działanie.
Dobrze,że wymyśliłeś krakersy, a nie otręby.
Zwolennicy otrąb powinni spróbować posmarować sobie nimi skórę, a nie jelita.
Warto "wykasowywać" szlak metabolizmu TEGO.
Nie jadłabym białek jaj codziennie, wolałabym je mimo wszystko wyrzucać".
 Pozdrawiam.
 
 
 
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.