forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 00:11:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Placuszki ziemniaczano-miesne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Placuszki ziemniaczano-miesne  (Przeczytany 33379 razy)
kangur
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #40 : 2009-08-30, 00:59:33 »

Krakersy
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Cytuj
Krakersy – twarde biszkoptowe ciastka, pożerane nałogowo przez główne osobistości państwa. Bywają niebezpieczne dla zdrowia i życia. Krakersy stanowią główną esencję życia człowieka.

Krakersy bywają zalążkiem aktywności życiowej społeczeństwa, co często nawiązuje do opakowań po serku wiejskim. Naturalne produkty krakersopodobne są hańbą jak wesz łonowa.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #41 : 2009-08-30, 05:06:29 »

No i wszystko jasne - "piórnik" pewny , jak się patrzy...
Teraz /zaraz zobaczę czy mam/ ,  zrobię z mąki orzechowej i sezamowej - pewnikiem obudzę żone kolejnym zapachem z kuchni.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #42 : 2009-08-30, 07:53:34 »

To nie zapach z kuchni obudził moja małżonke , tylko pracujący młynek.
"Przestraszony" smiercionosnym produktem krakersowym , podanym w poście kangura , postanowiłem zrobić jak nizej:
   http://jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=218   - może ktoś-coś dopracuje/doda i wyjdzie niezłe dzieło , omijajace suplementy.

Te,   http://jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=142   "idą" bardzo gładko i mają duże uznanie wśród moich znajomych.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #43 : 2009-08-30, 07:53:53 »

Kristan, to co Ty dzisiaj piekłeś o 5 rano? Zdradź trochę szczegółów.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #44 : 2009-08-30, 08:01:19 »

Pisaliśmy równocześnie, doczytałam. Jednak już widzę, że nie zamieniłabym tych przepisów na ten orzechowo-krakersowy, który wszystkie te przepisy bije na głowę.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #45 : 2009-08-30, 08:21:38 »

Tak, masz rację - Opal , ja jestem tzw "skowronkiem" - więc 5-ta rano to norma.- Ja równiez pozostaję przy krakersowych.
 Na Twoje flaczki muszę poczekać do soboty , bo wtedy mam zaplanowany dzień na kolagen , jak w przepisie:   http://jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=4   /II część/

ps. akurat jego zapasy  się kończą...
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #46 : 2009-08-30, 09:05:29 »

Na tym wywarze kolagenowym też będą pyszne flaczki. Chodzi o to, żeby wydobyć jak najwięcej z jak największej ilości mięsa, skóry, kości. Ja też planuję w przyszłym tygodniu znowu flaczki, tym razem dołożę jeszcze dużo kości szpikowych. Do gotowania rosołu, wszelkich wywarów, używam szybkowara, który skraca mi czas przygotowania i pozwala osiągnąć zamierzony efekt.
Czytając Twój przepis zauważyłam, że oprócz włoszczyzny dodajesz również czosnek. Ja nigdy takiego nie próbowałam, ale mam nadzieję, że nie zmieni to bardzo smaku flaczków z boczniaków. Daj znać jak Ci wyszła potrawa. Pozdrawiam.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #47 : 2009-08-30, 09:36:59 »

Już wiem , że będzie superowa i w pełni optymalna- znajdzie sie równiez na mojej www - mam przecież Twoją zgodę.

Dodaj nieco czosnku do włoszczyzny w rosole , zobaczysz , że podniesie jego walory smakowe. Zresztą u mnie cebula-czosnek to tak jak w "tradycyjnej" kuchni - cukier.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #48 : 2009-08-30, 10:08:28 »

Wiem, że do rosołu dodaje się opaloną na ogniu cebulę dla lepszego smaku i koloru, ale Ty chyba czosnek wrzucasz bez opiekania. Spróbuję wrzucić na początek ze dwa, trzy ząbki czosnku. Rośnie mi na działce, jeszcze nie jest za duży, ale na początek tylko na tyle dadatku się odważę Smile W mojej kuchni to cebula jest w codziennym użyciu.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #49 : 2009-08-30, 13:20:56 »

Juz po kolejnej degustacji...  Okazuje sie przedmiotowe kotleciki spełniają swoja rolę , jako chlebek/dobre dla poczatkujacych/.
Zimne dobrze sie kroją na połówki , przesmarowane grubo masłem były doskonałym dodatkiem do dzisiejszego leczo.
  No i chyba dość łatwe w przygotowaniu.
Opal - tak zrobię.
Wymykamy na dożynki powiatowe , może kogoś się d....nie , jesli nie znajdę jakiejś regionalnej potrawy do "przeróbki' optymalnej.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #50 : 2009-09-01, 23:30:56 »

.......placki ziemniaczane - 2 jajka , 2 ziemniaki  , cebula , pieprz , czosnek zmiksowac  , pieczone na sucho na piecu weglowym , lub naprzyklad na patelni tytanowej , jedzone ze swiezym maselkiem , mmmmmmmmmmmm  pycha...........
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #51 : 2009-09-02, 11:11:07 »

...wszystko fajnie, tylko czemu piec na sucho? Ja zawsze placki smażyłam na smalcu (wcześniej na oleju)...czy takie suche, z dodatkiem masła, są lepsze?
Zapisane

Gwidon
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #52 : 2009-09-02, 11:50:47 »

......spruboj - napewno inaczej smakuja , na  smalcu , to wszyscy znaja , w dziecinstwie uwielbialem te placki , jak mama je piekla na weglowym piecu ,wtedy jeszcze z duza iloscia  maki niestety.........
Zapisane
akazah
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #53 : 2009-09-02, 18:02:53 »

czy nie będą przywierać do patelni????
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #54 : 2009-09-02, 19:15:11 »

.....zalezy jaka masz patelnie,jesli zelazna to beda , jesli tytanowa to nie , teflonowa chyba sie nie nadaje.....
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #55 : 2009-09-02, 19:47:03 »

..patelnie tytanowe :/

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=patelnia+tytanowa

..teraz widzę dopiero ile rzeczy mi brakuje...jak nie wchodziłam na to Forum, to myślałam, że mam wszystko, co do szczęścia jest potrzebne...a teraz okazuje się, że żyłam jak jaskiniowiec... Smile))
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70477


Odp: Placuszki ziemniaczano-miesne
« Odpowiedz #56 : 2009-09-02, 19:53:46 »

Jak je teraz oglądam , to widzę, że są to takie  same patelnie, jak ja jedną mam. Dostałam ją od siostry z Niemiec, tylko nie wiedziałam, że to jest tytanowa Smile)
No to jednak trochę cywilizacji do mnie dotarło Wink
Zapisane

Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.