forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 14:14:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660246 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (188)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (188)  (Przeczytany 6731 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (188)
« : 2007-07-25, 00:15:40 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (188)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Andrychów 22.12.1998r.
Mam 44 lata i od roku stosuję żywienie optymalne. Podreperowałem sobie przewód pokarmowy, z którym miałam problemy od dziecka pęcherz moczowy. Byłam wychudzona. Przy 162 cm wzrostu ważyłam 48kg,
a obecnie mam 57kg,. Wreszcie jest mi ciepło, nie męczę się, ustąpiła mi suchość oczu (chorowałam na zespół suchego oka), moje chwiejące się zęby zaczęły osadzać się w dziąsłach. W grudniu wypadły mi badania okresowe i okazało się, że w moczu mam ciała ketonowe na trzy krzyżyki. Przyznaję, że węglowodanów było często mniej niż 50 g w mojej diecie. Zwiększenie ilości węglowodanów nic nie zmieniło i po tygodniu było tak samo. Pani doktor natychmiast chciała mnie skierować do szpitala, na co się nie zgodziłam. Poinformowała mnie o niebezpieczeństwie zakwaszenia organizmu i zastrzegła, że nie podpisze mi zdolności do pracy. Nie wiem, co mam dalej robić. Z diety nie zrezygnuję, zbyt wiele dobrodziejstw doświadczyłam.
                                                                                                    Jadwiga  K.


Problemy z ciałami ketonowymi są podnoszone przez stosujących żywienie optymalne zwłaszcza u leczących się z cukrzycy czy otyłości. Są one groźne przy cukrzycy, mogą zakwasić organizm przy głodówce. Na ogół niewielkie zwiększenie spożycia węglowodanów powoduje szybkie zniknięcie ciał ketonowych w moczu. U stosujących dłużej żywienie optymalne, którzy spożywają zbyt mało węglowodanów, metabolizm przystosowuje się do podaży określonej (za małej) ilości węglowodanów, czego skutkiem jest wytwarzanie ciał ketonowych. Gdy organizm nie może dostarczyć odpowiedniej energii dla pracy mózgu i serca, a "paliwa”, jakie serce i mózg musiałyby spalać są zbyt mało wydajne, wątroba, dla potrzeb mózgu i serca wytwarza "najlepsze z możliwych paliwa”, jakimi są ciała ketonowe. Ciała ketonowe zawierają
 2 grupy CH3. Zawarty w CH3 węgiel i wodór dają: 24g węgla po spaleniu - 188Kcal, a 6g wodoru około 206Kcal, czyli razem około 393Kcal z 30 g,
a ze 100g spalonych grup CH3 organizm może uzyskać około 1313Kcal (1313Kcal ze 100g). Smalec gęsi ma w 100g 980Kcal, najdłuższy kwas tłuszczowy w pełni nasycony ma nieco ponad 1000Kcal. Tłuszcze nienasycone mają w 100g tym mniej energii, czym są bardziej nienasycone i są paliwem znacznie gorszym od tłuszczów nasyconych, mają po 400-700Kcal w 100g,
w zależności od długości łańcucha i nasycenia wodorem. Glukoza ma 373Kcal w 100g, skrobia 412. Takie "paliwo”, jakim są ciała ketonowe, może być spalane w niewielkich ilościach przez mózg i serce. Czym więcej pracy ma wątroba, tym trudniej jej wytworzyć i dostarczyć związków wysoko energetycznych dla mózgu i serca, tym więcej wytwarza ciał ketonowych? Gdy wytwarzanie ciał ketonowych przez wątrobę jest większe od możliwości ich spalania przez mózg i serce, są one wydalane z moczem. U człowieka ciała ketonowe powstają tylko w wątrobie, u bydła dodatkowo w żwaczu.
Wątroba wytwarza ciała ketonowe z wolnych kwasów tłuszczowych, nasyconych, które są najlepszym naturalnym "paliwem" dla człowieka, ale wyraźnie  gorszym od ciał ketonowych.         
Mózg może spalać niewielkie ilości kwasów tłuszczowych, natomiast całą pobieraną glukozę kieruje na szlak pentozowy, dla pozyskania z niej tlenu. Gdy mózg musi spalać wolne kwasy tłuszczowe, człowiek jest niewolnikiem.
Gdy serce musi spalać WKT, serce jest chore na chorobę wieńcową. Gdy musi spalać glukozę, serce jest chore na miokardiopatię przerostową, włókna mięśni serca zmuszone do pomieszczenia bardzo licznych enzymów białkowych: grubieją do 8 razy, powodują znaczne zmniejszenie komór serca, kilka razy większą wagę serca i śmierć chorego. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w miokardiopatii przerostowej, w chorobie wieńcowej i w niewydolności krążenia, której przyczyną jest taki model żywienia, przy którym serce musi samo sobie wytwarzać tlen z glukozy. Mózg i serce, gdy muszą wybierać "paliwa" z krwi, w pierwszym rzędzie pobierają ciała ketonowe, glukozę jako źródło tlenu i kwasy tłuszczowe. Pozostałe tkanki pobierają WKT 40 razy szybciej niż glukozę. Wydalanie ciał ketonowych z moczem nie dowodzi, że w organizmie jest kwasica. Ciała ketonowe są wydalane z moczem przy każdym ich poziomie we krwi, gdyż w nerkach nie istnieje próg ograniczający wydalanie ciał ketonowych, podczas gdy inne produkty przemiany takie jak np. glukoza, są wydalane dopiero po przekroczeniu właściwego dla nich progu nerkowego. Ciała ketonowe mogą powstać przy dużym obciążeniu wysiłkiem, częst9o powstają w cukrzycy. Ludzie wykazują znaczne różnice indywidualne, a wydalanie ciał ketonowych z moczem wcale nie oznacza, ze w organizmie jest kwasica. U ludzi na diecie bogato tłuszczowej bardzo często pojawiają się ciała ketonowe., co nie oznacza, że mają kwasicę. Wydalanie ciał ketonowych z moczem u ludzi na diecie bogato tłuszczowej, a taką jest dieta optymalna, nie ma żadnego znaczenia chorobotwórczego i nie powoduje żadnych szkód dla organizmu. Ciała ketonowe często znajdowano w moczu Eskimosów na Grenlandii, w których diecie bywało średnio tylko 27g węglowodanów na dobę. "Postacie ketozy pozbawione znaczenia chorobowego stwierdza się u osób żywionych dietą o dużej zawartości tłuszczu oraz po wykonaniu ciężkiego wysiłku u niektórych osób będących na czczo"
Biochemia Harpera, wydanie III str. 268, wiersze 11-15. Biochemia jest wiedzą, a biochemicy piszą, to co jest, a nie w co wierzą, lub im się wydaje. Jeśli pani czuje się dobrze nie ma powodu do obaw, ale jednak trzeba, by pani spożywała 50-60g węglowodanów dobę, a wszystko będzie dobrze.

Żeberka na słodko:
B-11,4g     T-32g    W-2,3g    kaloryczność 100g - 339kcal
      1       :     2,8   :     0,2       gotowej potrawy - 1 kg
1kg żeberek (końcówek z chrząstkami) pokroić na porcje, natrzeć
2-3 ząbkami drobno posiekanego czosnku i posmarować
2 łyżkami płynnego miodu (3 dek). Przykryć i wstawić na noc do lodówki. Brytfannę wysmarować 2 łyżkami masła (4dek), ułożyć żeberka na wierzchu położyć kawałki masła (8dek). Brytfannę przykryć i piec mięso do miękkości w piekarniku nagrzanym do temperatury  180st.C. Przed podaniem żeberka można polać można polać keczupem.
                                                                                         
                                                                                               JAN KWAŚNIEWSKI                     




Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.