forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:42:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658446 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Otyłość chorobą zakaźną!!!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Otyłość chorobą zakaźną!!!  (Przeczytany 154412 razy)
toan
Go


Email
Otyłość chorobą zakaźną!!!
« : 2007-07-26, 08:18:13 »

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/6914397.stm - otyłość jest zaraźliwa donieśli na podstawie 32-letnich obserwacji odkrywcy z Ameryki.
"Kto z kim przystaje takim się staje"  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #1 : 2007-07-26, 09:13:46 »

To ja muszę uważać ,bo mam koleżankę ,która jest taka sobie przy kości .Nie chciałabym ,aby mnie zaraziła.Dobrze ,że ostrzegłeś.Podejmę jakieś kroki w tym kierunku, aby nie doszło do wymiany płynów ustrojowych   Razz
Czego to też ci naukowcy nie odkryją.....Ale to jest dla dobra ogółu hehehe  Razz
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #2 : 2007-07-26, 09:41:24 »

32 lata pracy nad takim odkryciem, no ale w końcu już wiemy, teraz tylko trzeba znaleźć środki na badania nad szczepionką i z głowy.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #3 : 2007-07-26, 09:55:05 »

...teraz tylko trzeba znaleźć środki na badania nad szczepionką ...

...,które bedą trwały kolejne 32 lata,gdy tymczasem otyli ludzie będą zarażać otyłością  Smile
W sumie to niebezpieczna choroba.Tu ktos kichnie,tam ktoś kichnie i już człowiek zarażony.Nie mowie juz o innych drogach zakażeniach... Razz
Ehhh,niezła jazda ,komuś się coś poprzestawiało.....32 lata wyczerpujacej pracy  Shocked  Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #4 : 2007-07-26, 10:15:51 »

32 lata pracy nad takim odkryciem...

tak mi się skojarzyło z nagrodą antynobla (Ig Nobel)
tak na szybko na dobry początek dnia Mr. Green

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2957506.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Laureaci_Nagrody_Ig_Nobla

Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #5 : 2007-07-26, 10:17:01 »

Na tej samej stronie, w innym artykule autorzy piszą i obarczają za otyłość kuchenki mikrofalowe. Cool
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #6 : 2007-07-26, 10:32:40 »

To ta epidemia otyłości jest groźniejsza od epidemii AIDS Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #7 : 2007-07-26, 10:35:12 »

To ta epidemia otyłości jest groźniejsza od epidemii AIDS Shocked
Tak .To jest straszne.jeszcze nie ma w aptekach ulotek ,jak się chronić przed nią.Jakimi drogami dochodzi do zakażenia.Mniemam ,ze drogą kropelkową.
I jak tu teraz spokojnie chodzić?
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #8 : 2007-07-26, 10:44:57 »

A może nie wolno tylko siedzieć z "przyjaciółmi grubasami" przy jednym stole, bo zaczyna się jeść jak oni?. Wiadomo, co się nie robi w imię przyjaźni Very Happy
Mam taką otyłą przyjaciółkę, co gdy ją odwiedzam, zawsze mówi do mnie - "Sabcia - jak schudłaś!. Zjedz jeszcze, bo się pogniewam, a w razie czego mam dla nas "Sylimarolek"  Laughing. Ona ciągle jest głodna i zajada. Jak ja przed ŻO  Laughing
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #9 : 2007-07-26, 10:46:52 »

Przyszło mi na myśl  Cool – gdyby to było nie uleczalne to... Hahaaaa ...tu piszą jak za 3500 euro popełnić samobójstwo. Shocked
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80281,4328723.html
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #10 : 2007-07-26, 13:28:41 »

Sprawa jest jednak poważna, skoro otoczenie ma tak wielki wpływ na pojedynczą  osobę.

Czy nasze forumowiczów towarzystwo wpływa do tego stopnie, że niektórzy z tego forum nie czytają treści podanego linka (lub nie znają angielskiego ale udają że znają), ale zamiast tego dają pseudomądro-dowcipne  komentarze świadczące o przeczytaniu jedynie komentarza  autora postu do podanego linku?

Jeśli tezy zawarte w linku są prawdziwe to strach się bać o nasz intelekt,  tylko patrzeć jak zostaniemy zarażeni pseudomądro-dowcipnością osób które linków nie czytają ale na wszystkim sie znają.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #11 : 2007-07-26, 14:05:39 »

Może coś jest nie tak, to popraw i oświeć:
"Eksperci twierdzą, że otyłość jest "zaraźliwa".
Jeśli masz przyjaciela, rodzeństwo, albo innych znajomych grubasów masz ryztko, że będziesz otyły też - twierdzą "naukowcy". Dane na ponad 12tys. przypadków mówią, że zwiększa się ryzyko otyłości do 57% jeśli przyjaciel jest otyły,40% jeśli rodzeństwo i 37% jeśli współmałżonek jest grubasem Cool...
No to jak jest wg ciebie "mosik" - jest zaraźliwa, czy nie jest? Very Happy
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #12 : 2007-07-26, 14:52:28 »

http://www.msnbc.msn.com/id/19957512/ - "Twój najlepszy przyjaciel może zrobić z Ciebie grubasa" - to samo, ale z NBC Laughing
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #13 : 2007-07-26, 15:52:42 »

Cytuj
"Eksperci twierdzą, że otyłość jest "zaraźliwa".

Cudzysłów i wszystko jasne !  Very Happy Przynajmniej wiadomo, że nie przenosi się droga kropelkową.  Wink
Myślę, że warto zaakcentować coś takiego: He added that, on the positive side, if overweight people had friends who were obese, they could offer moral support to help each other lose weight.
Dlatego też ludzie otyli lepiej czują sie w towarzystwie ludzi otyłych, ludzie odrzuceni przez społeczeństwo w towarzystwie ludzi odrzuconych przez społeczeństwo, ludzie kalecy ... itd.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #14 : 2007-07-26, 16:20:02 »

To jest super:
"This is the first (study) to show how obesity spreads through the social network from person to person to person,” James Fowler of the University of California, San Diego, who worked on the study, told a telephone briefing".

"To jest pierwsze (badanie Laughing) w jaki sposób otyłość rozprzestrzenia się socjologicznie z osoby, na osobę, na (kolejną) osobę" - ble,ble,ble... zbryfingował telefonicznie".

Ale tego nie wiedzą: nie jedz tego, co twój gruby przyjaciel, a nie zarazi cię otyłością - proste?. Tylko klepią jakieś dyrdymały o akceptacji grubasów... Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #15 : 2007-07-26, 16:48:02 »

"Mędrcy powiadają, że kto ma grube ciało, ma też grubą duszę, daleko mu do rozumu, bliską mu jest głupota. (...) A utył i zrobił się tłusty od jedzenia i bezczynności, kark jego był teraz podobny do słoniowego, a brzuch miał niczym delfin. Umysł mu przytępiał..." - "Baśnie tysiąca jednej nocy", ale kto tam w baśnie wierzy Very Happy.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #16 : 2007-07-26, 19:12:57 »

zaraz musze sie pochwalic,ze przebywam z grubasem ok.20 lat,jednak nie stalam sie otyla,no moze wiecej nerwowa, bo on chyba z przekory nie chce schudnac,
a gdy juz kilka zbednych kg  zrzuci i jest z tego dumny jak paw,to ja mu wmawiam,ze te kg wroca,a zeby nie wrocily musi zmienic swoje ilosci i jakosci spozywanych posilkow i tak juz od 20 lat, Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #17 : 2007-07-27, 08:03:26 »

zaraz musze sie pochwalic,ze przebywam z grubasem ok.20 lat,jednak nie stalam sie otyla,no moze wiecej nerwowa, bo on chyba z przekory nie chce schudnac,
a gdy juz kilka zbednych kg  zrzuci i jest z tego dumny jak paw,to ja mu wmawiam,ze te kg wroca,a zeby nie wrocily musi zmienic swoje ilosci i jakosci spozywanych posilkow i tak juz od 20 lat, Shocked

No to jesteś wyjątkiem  Smile

Cytuj
Dlatego też ludzie otyli lepiej czują sie w towarzystwie ludzi otyłych

To chyba jest prawdą.Mam sąsiadów,którzy mieszkają w tym samym bloku od 2 lat.Nasze dzieci razem się bawią ładnie.
Ale oni (małżeństwo) jakoś stroni od naszego towarzystwa.Może dlatego,że żona jest dosyć gruba.
Graliśmy kiedyś razem w koszykówkę,jak było coś nie tak ,to mówiła do mnie " Ty jesteś szczuplejsza,to tobie łatwiej..." itp.
I ma takie zagrywki słowne,które skupiają się na posturze.Myślę ,że ma z tym problem i jednocześnie "dyskryminuje " "chudych" ...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #18 : 2007-07-27, 08:38:04 »

Bo wg współczesnych poglądów medycznych z otyłością, tak jak z cukrzycą - trzeba się zaprzyjaźnić już do końca życia, albo... Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Otyłość chorobą zakaźną!!!
« Odpowiedz #19 : 2007-07-27, 08:46:07 »

Myślę ,że otyli nie do końca się godzą na swą otyłość.Pokazują tylko publicznie,jak to dobrze jest być grubym. Teksty typu "pięknego ciała ,nigdy dosyć" i najeżdżanie na "chudych" świadczą o takiej "dyskryminacji" .A w domu się odchudzają bez wiekszych efektów.A gdy wyjdą na dwór to nie ma pogawędki,która nie skupiała by się w końcu na posturze.
Nie miałam do tej pory kontaktu z osobą otyłą. I nie wiedziałam,że tak można.Szczerze mówiąc jestem czasem zażenowana tym skupianiem uwagi na posturze.

Nie zauważyłam czegoś takiego w towarzystwie szczupłych osób.Nie ma ani dyskryminacji grubych ,ani wychwalania swojej szczupłej sylwetki.Rozmowa jest naturalna i na inne tematy...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.