forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 19:58:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660432 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jestem głodna!
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jestem głodna!  (Przeczytany 89424 razy)
MAX
Go


Email
Jestem głodna!
« : 2007-08-03, 22:08:39 »

Na wstępie pozdrawiam gorąco wszystkich optymalnych forumowiczów Very Happy.
Mam taką sprawę: zawsze byłam osobą szczupłą, mogłam bezkarnie objadać się wszystkim, czego tylko zapragnęłam w dowolnych ilościach. Mam po prostu "atomową" przemianę materii a mój żołądek to "kombajn". Tak jest do dziś. Na DO przeszliśmy z rodzinką 3 m-ce temu i szczerze mówiąc w pracy przechodzę katusze, ponieważ po zjedzeniu śniadania ok. 10.00 (np. sałatka z majonezem, ok.3 jajkami, tuńczykiem, og. konserwowym, 1/2 ząbka czosnku + 1/2 bułki z masłem i wędliną) niemalże od razu dopada mnie uczucie głodu Laughing Sad. Co zrobić, żeby się najeść w pracy? Mój mąż je w sumie mniej ode mnie i nie ma problemu. Zaznaczam też, że nie chcę chudnąć, moja waga mi odpowiada-mam 166 cm wzrostu i ważę 56 kg. Co zrobić, żeby nie zjadać ton jedzenia Confused, jeść normalnie, dostarczyć sobie odpowiednią ilośc kalorii i nie schudnąć?
Czekam niecierpliwie na odpowiedzi i jaszcze raz pozdrawiam  Razz,  Dorota
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #1 : 2007-08-03, 22:35:03 »

Wygląda na to, że jesteś typem, który reaguje na nadmiar hormonu insuliny wzmożonym wytwarzaniem hormonów tarczycy.(nadczynność tarczycy) Te hormony powodują, że wszystko co zjesz jest szybko spalane. Po przejściu na DO w tym typie najpierw nieznacznie się chudnie, a potem waga się stabilizuje. Ale jak będziesz jeść bułki, to będzie Ci trudno na tej diecie być. Radzę Ci na początku dokładnie liczyć co jesz.

Daniel
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #2 : 2007-08-04, 01:44:17 »

Poobserwuj, moze z rana szybciej przerabiasz to, co zjesz. Moze rano potrzebujesz zjesc wiecej, wiec jedz. Za to moze wieczorem twoj żąładek się uspokaja Smile
Czy jesz wystarczajaca ilość tłuszczu?
To moze tez byc kwestia przestawienia się na inny model jedzenia.

Ale w czym problem, skoro nie tyjesz?
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #3 : 2007-08-04, 03:33:24 »

To bardzo proste. Bułki? Obawiam sie ze są to bułki białe czyli biale pieczywo ale jest to najgorsza węglowodanowa bomba dla organizmu. Indeks glikemiczny jest ok.90  a to złą informacja ja uważam zboża za nienaturalne pożywienia i najlepiej bym zaleciłwęglowodany tylko w warzywach i owocach.

Więc jak to jest? Ta bułka powoduje poprez swoje IG powoduje sszybko duża ilośc cukru co wywołuje dużą ilosć insuliny i mozesz w pewnym momencie wyjść z tłuszczowego metabolizmy bo insulina zablokuje wykorzystnaie tłuszczy na chwile a że jest ich bardzo mało zaraz sie robisz głodna.

przy owocach warzywach jest 100x łątwiej.Mają 7X mniej cukru więc jesz większa objętość czyli wolniej i chociaż z owocami niekoniecznie i IG w granicach 15-40 (na oko) przez co nie skoczy ci tak insulina i nie tak łątwo wyjdziesz z metabolizmu tłuszczu ... i głód będzie mniejszy lub wcale nie będzie .Jestem pewny.

pzdr
Marcin
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #4 : 2007-08-04, 03:35:26 »

Ale po prostu masz niedobór węglowodanów i białka mocny i jak organizm cos wyczuje to zaraz pojawia sie głód ale w takim wypadku byłby wręcz wilczy sądze że 1 rozwiązanie raczej.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #5 : 2007-08-04, 08:17:22 »

MAX
napij się śmietany 30-36%, kawy ze śmietanką (100ml kawy+100ml 36% śmietanki) lub najedz masła (np: na serze żółtym) lub wybierz jakiś posiłek pełnoporcjowy - taki w którym masz i białko najwyższej wartości bilogicznej i tłuszcz wyłącznie zwierzęcy (śmietana, masło, smalec) w optymalnej proporcji i najedz się do syta czyli tak: "Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia".
Prawda jakie to proste?.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #6 : 2007-08-04, 12:10:57 »

Śmietana to własnie tez dobry produkt pomimo że ja nie zalecam mlecznych!

Ale jeśli już try chcesz je jść a Toan zalecił to śmietana ma jeszcze mniej weglowodanów niż owoce na poziomie 3-7& (g na 100g) i indeks glikemiczny tylko 33 wiec to jest dobry produkt w dodatku tłuszcze cie nasycą i wystarczy.

Ile jesz ww na dobe?
Zapisane
MAX
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #7 : 2007-08-04, 18:22:02 »

Dzięki serdeczne za odpowiedzi Razz.
Daniel, z tą tarczycą to ciekawe, ale w sumie badałam krew pod kątem tarczycy, co prawda dość dawno, ale wydaje mi się, że gdybym miała tą nadczynność, to bym już wiedziała. Chociaż w sumie sprawdzę to.
Monika-problem w tym, że na zwykłej diecie do pracy mogę zabrać 5 kanapek, jak zgłodnieję, to wsuwam kolejną i jest to wygodne. Natomiast ten wariant na DO nie przechodzi i muszę jeść coś naprawdę extra kalorycznego.
Matti - czyli uważasz, że powinnam jeść trochę owoców zamiast tej połowy bułki i wtedy powinno być lepiej? Dzięki za wyjaśnienie tego całego schematu: cukier-insulina-tłuszcze. Pytasz, ile jem węglowodanów, odpowiadam: rano pół bułki, wiadomo w takiej sałatce pływa ćwiartka pomidora, kawałek ogórka kiszonego, herbatę słodzę 1/5 łyżeczki cukru, do obiadu 2 ziemniaki średniej wielkości + jakiś ogórek, lody optymalne też zawierają jakieś węglowodany (porcja waży 15 dkg) i czasem wsunę jakieś jabłko, czy coś w tym rodzaju i to by było na tyle, jeśli chodzi o węglowodany.
Toan - z tą śmietaną to dobry pomysł, bo śmietanę lubię i często jadam nawet bez dodatków i to mnie ratuje, bo np. nie przepadam za boczkiem, chyba, że jest podsmażony, nie lubię bardzo grubej warstwy masła, itp. Chociaż sera z masłem Shocked jeszcze nie próbowałam...ale wiem, że na DO to normalne Confused Smile.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #8 : 2007-08-04, 23:38:12 »

MAX, do pracy możesz brac na wypadek gdy dopadnie Cię głód placki serowe posmarowane masłem z serem żółtym. Są bardzo syte i smaczne.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #9 : 2007-08-11, 10:01:30 »

Max
moja historia jest podobna do twojej, z tym ze ja mialem nadwage okolo 5 kg.
Zastosowalem dkladnie sie do ksiazki Dr. JK, i tak jak Toan pisze - zastosuj sie dokladnie do jeg postu.
Najprawdopodobniej nieschudniesz w ogole ( ja schudlem 10 kg).
Do dzis "wystrzegam" sie maki i przetworow macznych i mam sie dobrze.
Ponoc nadczynnosc tarczycy mozna stwierdzic po obserwacji swojej skory: aksamitna, podobna do skorki pomaranczowej jest przykladem nadczynnosci

Ale tluszcze: smalec, smietana ( ja mam 38 %-wa), maslo jajka i boczek byl i jest dla mnie baza mojego zywienia ,bylem glodny a teraz juz nie jestem
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #10 : 2007-08-19, 07:24:42 »

problem "kanapkowy" najłatwiej rozwiązać za pomocą plackow (100g ziemniaka na jedno jajko, bez mąki, ja osobiście sera też nie daję) - na placek salceson,pasztet itd. No i jem żółtka zamiast jajek(6-8 żółtek + 2-3 pomidory+ ewentualnie jakaś rzodkiewka to całe moje śniadanie - mógłbym tak jejść codziennie Smile
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #11 : 2007-08-19, 07:26:12 »

problem "kanapkowy" najłatwiej rozwiązać za pomocą plackow (100g ziemniaka na jedno jajko, bez mąki, ja osobiście sera też nie daję) - na placek salceson,pasztet itd. No i jem żółtka zamiast jajek(6-8 żółtek + 2-3 pomidory+ ewentualnie jakaś rzodkiewka to całe moje śniadanie - mógłbym tak jejść codziennie Smile

dodam jeszcze, że ważyłem 115kg 20.04, dzisiaj waże 88-89 i spada, tyle że już wolniej (mam 1,80 wzrostu)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #12 : 2007-09-06, 00:49:32 »

Też bym podtrzymała stronę Toana.
Pomysł ze śmietaną jest w sumie najlepszy. By zlikwidować rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów (i białek) objawiające się poczuciem głodu.
Pieczywo - dla młodych i zdrowych ludzi najlepiej nienajczęściej.
Dieta bogatowęglowodanowa, kiedyś objawia się ..chorobą.
Zapisane
Majonez
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #13 : 2007-09-07, 21:44:04 »

Też bym podtrzymała stronę Toana.
Pomysł ze śmietaną jest w sumie najlepszy. By zlikwidować rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów (i białek) objawiające się poczuciem głodu.
Pieczywo - dla młodych i zdrowych ludzi najlepiej nienajczęściej.
Dieta bogatowęglowodanowa, kiedyś objawia się ..chorobą.

No jak...
Podobno wlaśnie ograniczenie mleka i produktów mlecznych chociazby poprzez rotowanie ma likwidować nadmiernie rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
To jak to w końcu jest?
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #14 : 2007-09-07, 22:06:51 »

Mam po prostu "atomową" przemianę materii a mój żołądek to "kombajn". Tak jest do dziś.

czy nieproszeni goście w żołądku(glisty,tasiemce i takie tam inne jeszcze) mogą powodować "atomową" przemianę materii?
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #15 : 2007-09-10, 16:08:42 »

A ile zjadasz węglowodanów i bialka? Mozę to po prostu długotrwały niedobór i organizm domaga sie uzupełnienia tego?

3 miesiace na za małe ilosci białka i weglowodanów mogą wyczerpać wiele.

Dalej:ograniczenie wegli ok ale białka?! zbyt rygorystytczne to bardzo źle bo jesli dajesz za mało weglowodanów  (drKwaśniewski pozwala nawet do 150bW/dobe w postaci skrobii) to organizm zadrobiły z białka jeśli i je oraniczysz nieciekawie to wygląda...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #16 : 2007-09-12, 14:27:35 »

Też bym podtrzymała stronę Toana.
Pomysł ze śmietaną jest w sumie najlepszy. By zlikwidować rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów (i białek) objawiające się poczuciem głodu.
Pieczywo - dla młodych i zdrowych ludzi najlepiej nienajczęściej.
Dieta bogatowęglowodanowa, kiedyś objawia się ..chorobą.

No jak...
Podobno wlaśnie ograniczenie mleka i produktów mlecznych chociazby poprzez rotowanie ma likwidować nadmiernie rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
To jak to w końcu jest?




Dla osób młodych lub obciążonych problemami "pasa żołądka/wątroby" lub TYCH KTÓRZY PREFERUJĄ ŁAGODNĄ FORMĘ LECZENIA DIETĄ.
Śmietana powoli zmniejsza obrót szlakami metabolizmu węglowodanów.

Max, jak się jest zdrowym przedawkowanie węglowodanami WYDAJE się nie szkodzić. Duża ilość dobowa węglowodanów koreluje jak obserwuję z ...kłótniami  Shocked .Warto nauczyć się jadać jaja/boczek/lecza/zupy/ bez pieczywa. Trzymanie węglowodanów w przyzwoitej dawce dobowej jest korzystne.
Choroba zwykle wskazuje człowiekowi kierunek. Optymalny. Profilaktyka też jest korzystna. Tłustości (golonko, majonez, halibut, słonina) mają zmniejszyć ochotę na węglowodany. Jedz placki serowe dra JK, placki ziemniaczane dra JK BEZ MĄKI i inne jadalne produkty. Dr JK określa które to są (ja też - na str. 225). OWOCE są tolerowane lepiej przez dzieci. Zdrowym dorosłym WYDAJĄ się nie szkodzić. Podtrzymują jedynie status quo. Są jadalne ...co kilka dni.

To, że produkty "cukrogenne" (zboża i pr. mleczne) szkodzą widać po dzieciach. W dzień gdy dziecko wypije mleko NIE POWINNO zjeść np gofrów tłustych, lepsze będą frytki. I odwrotnie w dzień tłustych gofrów nie pijmy mleka. Zwykle matkom dzieci, które lubią mleko (gdy brak mi pomysłu) mówię CO JEST ZGODNE Z PRAWDĄ - przestaną pić mleko=przestaną chorować (o czym wiedzą chyba prawie wszyscy pediatrzy czy alergolodzy czy laryngolodzy...)

Nie jest dobrze utrzymywać rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #17 : 2007-09-12, 14:31:47 »

Też bym podtrzymała stronę Toana.
Pomysł ze śmietaną jest w sumie najlepszy. By zlikwidować rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów (i białek) objawiające się poczuciem głodu.
Pieczywo - dla młodych i zdrowych ludzi najlepiej nienajczęściej.
Dieta bogatowęglowodanowa, kiedyś objawia się ..chorobą.

No jak...
Podobno wlaśnie ograniczenie mleka i produktów mlecznych chociazby poprzez rotowanie ma likwidować nadmiernie rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
To jak to w końcu jest?


Dla osób młodych lub obciążonych problemami "pasa żołądka/wątroby" lub TYCH KTÓRZY PREFERUJĄ ŁAGODNĄ FORMĘ LECZENIA DIETĄ.
Śmietana powoli zmniejsza obrót szlakami metabolizmu węglowodanów.

Max, jak się jest zdrowym przedawkowanie węglowodanami WYDAJE się nie szkodzić. Duża ilość dobowa węglowodanów koreluje jak obserwuję z ...kłótniami   .Warto nauczyć się jadać jaja/boczek/lecza/zupy/ bez pieczywa. Trzymanie węglowodanów w przyzwoitej dawce dobowej jest korzystne.
Choroba zwykle wskazuje człowiekowi kierunek. Optymalny. Profilaktyka też jest korzystna. Tłustości (golonko, majonez, halibut, słonina) mają zmniejszyć ochotę na węglowodany. Jedz placki serowe dra JK, placki ziemniaczane dra JK BEZ MĄKI i inne jadalne produkty. Dr JK określa które to są (ja też - na str. 225). OWOCE są tolerowane lepiej przez dzieci. Zdrowym dorosłym WYDAJĄ się nie szkodzić. Podtrzymują jedynie status quo. Są jadalne ...co kilka dni.

To, że produkty "cukrogenne" (zboża i pr. mleczne) szkodzą widać po dzieciach. W dzień gdy dziecko wypije mleko NIE POWINNO zjeść np gofrów tłustych, lepsze będą frytki. I odwrotnie w dzień tłustych gofrów nie pijmy mleka. Zwykle matkom dzieci, które lubią mleko (gdy brak mi pomysłu) mówię CO JEST ZGODNE Z PRAWDĄ - przestaną pić mleko=przestaną chorować (o czym wiedzą chyba prawie wszyscy pediatrzy czy alergolodzy czy laryngolodzy...)

Nie jest dobrze utrzymywać rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #18 : 2007-09-12, 18:00:12 »

Ewa, a w dzień chudych gofrów jest inna reakcja na mleko?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jestem głodna!
« Odpowiedz #19 : 2007-09-12, 18:23:53 »

W dzień chudych  Shocked gofrów jest taka sama reakcja na mleko.
W dzień tłustych gofrów mleko "wychodzi bokiem".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.