forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 13:14:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660317 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Sposób na żółtka-bomba...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sposób na żółtka-bomba...  (Przeczytany 14081 razy)
kristan
Go


Email
Sposób na żółtka-bomba...
« : 2007-08-04, 08:15:09 »

 Dobre na upały !! - więcej-   http://www.imperiumslonca.pl/kulinaria.php?id=104
  Zyczę smacznego.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #1 : 2007-08-05, 21:23:08 »

Cytuj
Skład-
46 dkg brokuła/obrany i wykąpany w wodzie z octem/
1 jajko
7 żółtek
10 dkg masła
4 dkg bułki tartej
wegeta,pieprz

Brokuł obgotować z dodatkiem wegety /ok 10-15 min/.Wodę odcedzić.Nastepnie opanierować jak schaboszczaki , posypać pieprzem i opiec na złoty kolor.
Razem potrawy 77 dkg
10 dkg to B.6,0 T.17,2 W.6,7
1:2,9:1,1
Można spożywać tak na gorąco jak i zimno.
Smacznego.


Kristan, wyglada jak zwykle smacznie..... tylko powiedz jak to zrobic!!!!
Czy brokuly trzeba jakos podziobac, wymieszac z zoltkami i panierowac w calym jajku z bulka ????
Bo brokula to zielony kalafior, tak ?

prosze powiedz troche o sposobie przyzadzenia
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #2 : 2007-08-06, 05:42:42 »

Bardzo proszę- brokuła należy podzielić na różyczki/podobnie jak kalafiora/, większe różyczki przeciąć wzdłóż na pół, wrzucić na kilka min do zimnej wody z dodatkiem octu, po to aby dodatkowe ew. białko znajdujące sie w różyczce wyplynęło na wierzch.Po wykonaniu tej operacji wrzucamy brokuła /tak,ten zielony/do wody z dodatkiem wegety i gotujemy 10-15 min/wolisz trwardsze 10 min-miekkie 15/
Miedzy czasie wybijasz jajko i żółtka na głęboki talerz i roztrzepiesz ich widelcem. Na drugim talerzu wysyp bułkę tartą- nie musisz jej ważyć, ponieważ brokuł o tej wadze weżmie jej tylko 4 dkg - RARYTAS !! wczoraj zastosowalem panierkę orzechowo-krakersową.
Odcedzony i lekko przestudzony brokuł bierzerz po kolei, najpierw w żółtkach, pożniej w bułce i na rozgrzaną patelnie z masłem- gdybyś zauważył ,że mało "wypije" żółtek/chociaż to "pijak"/, mozesz powtórnie - zamoczyć w żółtkach - jestem pewien ,że ta ilość doskonale wypije 10 żółtek.Posypiesz pieprzem i opieczesz z dwóch stron na złoty kolor.Tak ciepłe jak i zimne smakują wybornie/ w trasie też/.
Zycze smacznego-zapewniam to proste w wykonaniu.
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #3 : 2007-08-06, 11:41:38 »

Ps.  "po to aby dodatkowe ew. białko znajdujące sie w różyczce wyplynęło na wierzch" -  a jasniej to chodzi o gąsienice np. które często goszczą w surowych warzywach /wolę inne białko/.
 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #4 : 2007-08-06, 19:32:12 »

hahahaha, prawde mowiac zastanawialem sie nad tym stwierdzeniem "dodatkowe bialko" !!!!

Dzieki za sposob robienia.

Oczywiscie robie !!!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #5 : 2007-08-10, 21:28:39 »

Super zarcie !!!!! Polecam
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #6 : 2007-08-24, 14:23:19 »

Errata do pierwszego postu -  teraz powinno być tak:  http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=104  - po zmianie serwera domena  - "imperiumslonca" - jeszcze nie jest aktywna. Przepraszam.
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #7 : 2008-12-05, 18:20:11 »

Ja tak samo robie pieczarki. Tez pyszne
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #8 : 2008-12-05, 19:47:33 »

Ja tak samo robie pieczarki. Tez pyszne
Jolu,a probowalas robic w ten sposob kalafior.?
Rownie dobrze smakuje   kalafior blanzowany i  zapiekany z zoltym serem. Razz
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #9 : 2008-12-05, 21:31:35 »

Kalafior tez robilam ale nie z serem. Czyli do piekarnika i posypac serem tak??
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #10 : 2008-12-05, 21:58:26 »

Ja brokuł uwielbiam ze śmietaną mniammmm . Śmietanę ukwaszoną wymieszam z pieprzem,czosnkiem...duuuużo ,ciut soli. Polewam tę zieloną roślinkę i gotowe.

Oczywista , tylko wtedy gdy chcę się wyspać w osobnym pokoju  Wink.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #11 : 2008-12-05, 23:32:54 »


Oczywista , tylko wtedy gdy chcę się wyspać w osobnym pokoju  Wink.


Mnie by tam zapach czosnku nie przeszkadzal. Wazniejsze sa inne sprawy. Jak mawial Kaszub: "Magda!. Wez ta renka prec. Co musi bec, to musi bec."
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #12 : 2008-12-06, 09:13:58 »


Oczywista , tylko wtedy gdy chcę się wyspać w osobnym pokoju  Wink.


Mnie by tam zapach czosnku nie przeszkadzal. Wazniejsze sa inne sprawy. Jak mawial Kaszub: "Magda!. Wez ta renka prec. Co musi bec, to musi bec."


No właśnie, już dawno miałam Was zapytać.
Jemy z mężem codziennie po 2-3 ząbki czosnku(w potrawach). Pytałam kilka osób czy czy czuć ode mnie czosnek i nikt tego nie potwierdził.  Zadziwiające bo jemy tak już b. długo.  Wczesniej przed Dieta Optymalną nawet po kiełbasie było czuć.
Czy macie tak samo?

Cudne tez jest to, że nasz skóra nie poci się i ma zapach młodego człowieka. Wcześniej piżama po 2 nocach miała nieświeży zapach. To samo było z pościelą , szybko zmieniałam. Teraz zmieniam rzadziej i a i tak nie ma brzydkiego zapachu.
To cudne i zadziwiające przy jedzeniu tyle czosnku. Very Happy
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #13 : 2008-12-06, 11:51:38 »

Ale się porobiło?! A to dlatego ,że w pewnych okresach czasowych miałem rózne domeny, na różnych serwerach.
Ostateczna wersja brzmi:      http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=104   i tak już pozostanie.

Z czosnkiem mamy podobnie , pewnie dotyczy to wszystkich prawdziwych optymalnych /są też nieprawdziwi - często z niewiedzy/.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #14 : 2013-12-06, 08:51:30 »

Ale się porobiło?! A to dlatego ,że w pewnych okresach czasowych miałem rózne domeny, na różnych serwerach.
Ostateczna wersja brzmi:      http://www.jedzoptymalnie.pl/kulinaria.php?id=104   i tak już pozostanie.

Z czosnkiem mamy podobnie , pewnie dotyczy to wszystkich prawdziwych optymalnych /są też nieprawdziwi - często z niewiedzy/.

Toż to okrągła rocznica, pięcioletnia. Dla Prawdziwków. Shocked

Ja też ze zdziwieniem stwierdzam, że czosnkiem w ogóle ode mnie nie śmierdzi, czy milej__ nie pachnie. Prawdopodobnie dlatego, że go nie jem i to od____ wielu lat. Skąd pomysł na takie „lekarstwo” nie wiem, być może właśnie z powodu niewiedzy o DO__ tej dzieła mojego Przyjaciela. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #15 : 2013-12-14, 14:14:31 »

Czy jest na Forum ktoś, kto potrafi wiarygodnie przekonać mnie, przed czym jest w stanie obronić mnie czosnek lub jaki minerał zawiera, czy inny składnik, który jest i będzie mi niezbędny do zachowania poprawnej czynności mózgu, a tym samym do zachowania zdrowia? Smile
Może ktoś z innych "For" doniesie. Very Happy forfor
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #16 : 2013-12-14, 16:26:17 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #17 : 2013-12-14, 16:28:40 »

Czy jest na Forum ktoś, kto potrafi wiarygodnie przekonać mnie, przed czym jest w stanie obronić mnie czosnek lub jaki minerał zawiera, czy inny składnik, który jest i będzie mi niezbędny do zachowania poprawnej czynności mózgu, a tym samym do zachowania zdrowia? Smile
Może ktoś z innych "For" doniesie. Very Happy forfor

http://www.jwip.pl/readarticle.php?article_id=956
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #18 : 2013-12-15, 07:27:39 »

Same linki. Shocked Za co! Laughing Ale zgoda, wspomniałem o innych "forciętach". Wink
A kogoś na własne zdanie nie stać? Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sposób na żółtka-bomba...
« Odpowiedz #19 : 2013-12-21, 18:08:43 »

Same linki. Shocked Za co! Laughing Ale zgoda, wspomniałem o innych "forciętach". Wink
A kogoś na własne zdanie nie stać? Very Happy


Rozumiem, na głupio postawione pytanie trudno mądrym równie głupio odpowiedzieć, nawet bez przymusu. Smile
W takim razie poproszę, podpowiedzcie mi treść mądrego pytania tak, abym mógł je mądrym tego świata zaprezentować.
Obiecuję, że wezmę je w cudzysłów. Very Happy
Może takie: "Czy, korzystając  z wiedzy użytkowników jedynie tego Forum, można łopatologicznie lub naukowo uzasadnić potrzebę korzystania z tego mdłego i cuchnącego warzywa, jakim jest czosnek, który swym aromatem zabija nienaganny smak niejednego świeżo przygotowanego wyrobu mięsnego?"
I takie: "Do czego jest mi potrzebne białko zawarte w czosnku__ abym mógł je pominąć w tych "gupich" obliczeniach?

Mariusz, Maniek, Macho! Gwiazdo Moja! Co Ty na to. 100g żółtka w jaju ma ponad 16g białka, 100g białka w jaju ma ponad 10g białka, 100g czosnku ma ponad 6g białka w śmierdzielu. Warto się męczyć i żreć to coś, o zasadę chodzi? Wink Very Happy

Dla zachęty dam przykład- własnego zdania.  Cool Wink Laughing
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4882.msg261209#msg261209 Wink
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.