forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 02:45:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  torbiele na wątrobie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: torbiele na wątrobie  (Przeczytany 73557 razy)
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #20 : 2007-08-11, 15:45:41 »

JAK! żółć trawi tłuszcz!!! Shocked
No takich podstaw to mi się nie chce wyjaśniać Confused
KOLOIDY, EMULGACJA - mówi wam to coś?.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #21 : 2007-08-11, 15:47:50 »

Żółć bierze udział w trawieniu tłuszczów.
Jeszcze niedawno na ten temat mówiono w radio.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #22 : 2007-08-11, 15:50:03 »

W radio to mówią, że jest jeszcze koalicja Laughing
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #23 : 2007-08-11, 15:51:02 »

Trawi trawi!!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #24 : 2007-08-11, 15:53:50 »

Nie wiem co napisać,skoro Ty również twierdzisz,że żółć trawi tłuszcz  Very Happy
Szkoda ,że Bruforda nie ma.
Powtarzam,że żółć bierze udział w trawieniu tłuszczów,tak samo jak wątroba czy mózg (też biorą udział,ale nie można napisać ,że trawią,choć jak by się uprzeć,to pewnie można by było tak jak w przypadku żółci)  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #25 : 2007-08-11, 15:54:41 »

Trawi trawi!!


Co się lutonn odzywasz? Uczyłeś się o procesie trawienia?  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #26 : 2007-08-11, 15:56:07 »

"Bierze udział w trawieniu", to nie trawi.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #27 : 2007-08-11, 15:56:33 »

Zaprawdę powiadam wam: powstaną wszyscy mędrcy ,którzy bedą twierdzić ,że żółć trawi tłuszcz i to bedzie początkiem końca  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #28 : 2007-08-11, 16:01:33 »

"Bierze udział w trawieniu", to nie trawi.

Cytuj
JAK! żółć trawi tłuszcz!!!

Toan mógłbyś sprecyzować o co dokładnie Ci chodzi?
W końcu Twoim zdaniem żółć trawi tłuszcz czy nie trawi?  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #29 : 2007-08-11, 16:03:21 »

KOLOIDY, EMULGACJA - mówi wam to coś?.

DETERGENT?, POLARYZACJA CZĄSTECZKI?, ZMNIEJSZENIE NAPIĘCIA POWIERZCHNIOWEGO?, ZWIĘKRZENIE POWIERZCHNI  CZĄSTECZEK TŁUSZCZU?.  
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #30 : 2007-08-11, 16:05:19 »

JAK! żółć trawi tłuszcz!!! Shocked

A te "wybałuszone gały"?
Zaraz wam to przystępnie opiszę Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #31 : 2007-08-11, 16:09:23 »


Zaraz wam to przystępnie opiszę Cool
Świetnie  Very Happy Byleby przystępnie!  Very Happy

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #32 : 2007-08-11, 16:19:01 »

Żółć jedynie emulguje tłuszcz, czyli tworzy zawiesinę drobnych kuleczek tłuszczu, co zwiększa ich powierzchnię. Dzięki temu ułatwiona jest hydroliza tłuszczy katalizowana przez lipazy - czyli odrywanie kwasów tłuszczowych od glicerolu.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #33 : 2007-08-11, 16:29:49 »

Żółć jedynie emulguje tłuszcz, czyli tworzy zawiesinę drobnych kuleczek tłuszczu, co zwiększa ich powierzchnię. Dzięki temu ułatwiona jest hydroliza tłuszczy przez lipazy i odrywanie kwasu tłuszczowego od glicerolu.

No to ja tyle wiedziałam ze szkoły (chyba podstawowej) . Dlatego się wtrąciłam.Gdybym nie wiedziała,to bym milczała   Very Happy
Ale dla Mattiego emulgacja znaczy tyle samo co trawienie,i nawet jest z tego zadowolony i twierdzi ,że MYŚLI  Very Happy

Matti,do roboty,nadrób wiadomości z trawienia tłuszczy,żebyś więcej głupot nie pisał  Very Happy
Założyłeś własne Forum,doradzasz na nim,więc Cię to do czegoś zobowiązuje!  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #34 : 2007-08-11, 16:56:54 »

No dobra to może tak:
Triacyloglicerole i inne lipidy z pokarmu przenoszone są z jelita do chłonki w postaci zemulgowanych dużych chylomikronów, które mają bardzo małą gęstość ponieważ 99% ich zawartości stanowią triacyloglicerole. Apolipoproteina B-48 tworzy amfipatyczne, sferyczne powłoki otaczające kroplę tłuszczu, przy czym zewnętrzna powierzchnia tych powłok jest hydrofilowa. Triacyloglicerole są w tych chylomikronach hydrolizowane przez lipazy lipoproteinowe umiejscowione w wyściółce naczyń krwionośnych docelowych tkanek. Pozostałość po tej hydrolizie wyłapywana jest przez wątrobę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #35 : 2007-08-11, 17:04:11 »

No dobra to może tak:
Triacyloglicerole i inne lipidy z pokarmu przenoszone są z jelita do chłonki w postaci zemulgowanych dużych chylomikronów, które mają bardzo małą gęstość ponieważ 99% ich zawartości stanowią triacyloglicerole. Apolipoproteina B-48 tworzy amfipatyczne, sferyczne powłoki otaczające kroplę tłuszczu, przy czym zewnętrzna powierzchnia tych powłok jest hydrofilowa. Triacyloglicerole są w tych chylomikronach hydrolizowane przez lipazy lipoproteinowe umiejscowione w wyściółce naczyń krwionośnych docelowych tkanek. Pozostałość po tej hydrolizie wyłapywana jest przez wątrobę.

To już bardziej skomplikowane  Very Happy nie zrozumiałe  ,ciekawe,no ale nie siedzę w tym tak jak Ty .
Nie wiedziałam np. ,że te lipidy przenoszone są do chłonki czyli do naczyń limfatycznych? Dobrze zrozumiałam? Czy źle?Prosze o sprostowanie...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #36 : 2007-08-11, 17:22:41 »

Dobrze.
Reasumując: żółć robi kuleczki tłuszczu, które są doprowdzane naczyniami chłonnymi do naczyń włosowatych krwiobiegu i tu rozkładane do glicerolu i kwasów tłuszczowych, które są wchłaniane do komórek i zaczyna się betaoksydacja w mitochondriach, czyli odcinanie dwóch węgli i czterech wodorów od łańcucha kwasu tłuszczowego. W ten sposób tłuszcze mogą być równie szybko wykorzystywane jako źródło energii jak glukoza z pokarmu, ale niektórym się o tym "zapomina", a inni nie mają o tym pojęcia Wink
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #37 : 2007-08-11, 17:30:35 »

Powiem tak Smile

Ja mam racje ale jesteście tak uparci i i tak przeinaczycie i powiecie że tak nie jest mam już przykład bo 2 czy 3 razy odpisywałem i co znowu...

Nie chce mi sie dalej walczyć bo nic konstruktywnego to nie wniesie i to strata czasu jakbyśmy jeszcze walczyli i sposób odżywiania czy o zabieg czyszczenia wątroby ok ale tak walka dla walki... bez sensu.

Każdy zostaje przy swoim.

pzdr
Marcin
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #38 : 2007-08-11, 17:32:32 »


Reasumując: żółć robi kuleczki tłuszczu, które są doprowdzane naczyniami chłonnymi do naczyń włosowatych kwiobiegu ...

Dzięki za wyjaśnienie.Miałam właśnie pytać czemu akurat do naczyń chłonnych,a nie od razu do naczyń krwionośnych...
W sumie o tym się nie uczyłam (chyba),nie przypominam sobie....
Dziwne mi się to wszystko wydaje....nie wiedziałam,że naczynia limfatyczne odgrywają rolę w tym procesie...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #39 : 2007-08-11, 17:43:32 »

Ja mam racje ...

Matti,
tobie tylko się tak zdaje, ale nie chce mi się prostować wszystkich głupstw, które tu wypisujesz, łącznie z "jedzeniem na surowo".
Pomyśl np: dlaczego insulinę cukrzykom podaje się do krwiobiegu, a nie doustnie?.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.