forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:33:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  torbiele na wątrobie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: torbiele na wątrobie  (Przeczytany 73010 razy)
JAREK
Go


Email
torbiele na wątrobie
« : 2007-08-04, 17:02:33 »

od nidawna dowiedziałem się ze mam stłuszczoną wątrobę i dwie torbiele na niej czy ktos moze mi powiedzieć czy stosowanie diety optymalnej pomogło komuś w takim stanie czy raczej sie nie stosuje jej przy chorobach wątroby. Prosze o szybka odpowiedż.Załamany.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #1 : 2007-08-04, 21:08:04 »

Jarek, Smile :)glowa do gory,to jeszcze nie koniec swiata,poszukaj na forum,znajdziesz interesujace odp.jest jeszcze str dr J.Kwasniewskiego,adres znajdziesz tez tu na forum,zajmij sie lektura,masz ogromne szanse na wyzdrowienie, Smile Smile Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #2 : 2007-08-07, 16:14:00 »

od nidawna dowiedziałem się ze mam stłuszczoną wątrobę ...

Jarek.Możesz mi napisać ,jak mniej więcej się odżywiałeś, że doprowadziłeś do stłuszczenia wątroby? Pytam z ciekawości.Jadłeś wszystko,czy ograniczałeś tłuszcze zwierzęce? itd.
pozdrawiam.
Zapisane
JAREK
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #3 : 2007-08-07, 17:08:58 »

W zasadzie jadłem wszystko ale niestety lubilem jeść tłusto do tego jeszcz znaczne ilośi alkoholu po którym najprawdopodobniej powstało stłuszczenie
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #4 : 2007-08-07, 18:19:08 »

Temat w sumie mnie interesuje,bo znam osobę,która ma stłuszczoną wątrobę,ale ta osoba unika tłuszczu,jedno jajko na tydzień ,bo to cholesterol,zamiast masła-margaryna i takie tam podobne cuda nauki. I zastanawiam się skąd to stłuszczenie wątroby,skoro nie było nadmiaru tłuszczu,a raczej nadmiar węglowodanów...
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #5 : 2007-08-07, 21:42:15 »

Hym torbiele? Dokłądnie nie wiem .osobiście nie znam osoby żadnej. Ale DN działa na wątrobe świetnie opisałm to dokłądniej na jednym z sąsiednich tematów sądze ze dosyć przekonuwyjąco i logicznie.

pzdr
Marcin
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #6 : 2007-08-08, 14:41:03 »

Cytuj
...
Cytuj
sądze ze dosyć przekonuwyjąco i logicznie
Kochany, Matti Smile
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #7 : 2007-08-08, 14:59:13 »

Niesamowite... pół roku temu mnie gryzłaś przy każddej okazji a dziś?
Moze masz gorączke?

Znowu ta moja "ulubiona" minka klauna (czy kogoś tam) wyśmiewcy.

Po prostu ją uwielbiam...nie ma co i od razu mam miłę wspomnienia Very Happy
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #8 : 2007-08-11, 00:53:38 »

Hym torbiele? Dokłądnie nie wiem .osobiście nie znam osoby żadnej. Ale DN działa na wątrobe świetnie opisałm to dokłądniej na jednym z sąsiednich tematów sądze ze dosyć przekonuwyjąco i logicznie.

pzdr
Marcin

Oto ten temat
"
To banalnie proste dieta tłuszczowa jest dla wątroby najlepsza.

Wątroba wydziela żółć by trawić tłuszcze. Jeśli unikasz tłuszcz to sląbo pracuje i sie zatyka na co dowód masz tutaj

http://szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewtopic.php?t=7    (i zapewne przydałoby sie czyszczenie jesli nie robiłeś.)

Mówienie by unikac tłuszczy bo wątroba musi wydzielać żółć do ich trawienia to jakby powiedzieć nie ruszaj sie z fotela bo męczysz nogi .
Jak to sie skończy?
zanikiem mięśni.

A w przypadku wątroby  słoikiem zielonych kamieni po 40 latach Smile.

Jest wiec całkiem na odwrót by coś funkcjonowało musi być używane.I dieta tłuszczowa jest najlepsza.
"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #9 : 2007-08-11, 07:31:42 »


Cytuj
bo żółć trawi tłuszcze


Pytam z ciekawości: skąd to wziąłeś?
Równie dobrze mogłeś   napisać,że wątroba trawi tłuszcze,bo wydziela żółć.
Z tego co wiem ,to żółć bierze udział (rozumiesz? bierze udział) w trawieniu tłuszczów,emulgując je,ułatwiając tym samym trawienie go, przez enzymy odpowiedzialne za to (chyba wiesz jakie)..Żółć nie jest enzymem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #10 : 2007-08-11, 07:51:07 »

I wiesz Matti,co jest najlepsze w tym ,że piszesz wszędzie,że żółć trawi tłuszcze?  Smile To ,że nikt tam nie zwraca Ci uwagi,że jest to nieprawda   Very Happy
Widać wszyscy są tam "uczeni " Very Happy Toż to chyba w podstawówce uczy się o trawieniu  Smile 
Rozpowszechniasz jednym słowem jakieś banialuki, radząc przy tym.
Wiesz co Matti? Jak nie mam wiedzy,to nie radzę. Poszedłbyś do lekarza po poradę,który twierdziłby ,że żółć trawi tłuszcze?  Laughing
Nie no,dziś z rana to Ty mnie rozśmieszyłeś ...  Smile
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #11 : 2007-08-11, 09:40:21 »

O raaaaaaaaaaany.

trawi czy pomaga ułatwia mniej więcej to samo... rozbija tłuszcze na drobne kropelki.

tak samo amylaza rozbija na cora zmniejsze cząsteczki węglowodany

a pepsyna białka...

Definicja
"
Trawienie – złożony proces enzymatycznego przekształcenia wielkocząsteczkowych związków chemicznych w prostsze, w celu ich wchłonięcia i przyswojenia przez organizm. W zdecydowanej większości trawienie jest charakterystyczne dla zwierząt.
"
Czy więc żółć nie trawi skoro dzięki niej tworza sie mniejsze prostsze "związki chemiczne" (kropelki tłuszczu)

Powiem ze tak!

Ale sie czepiasz... każda wydzielina układu trawiennego jakby trawi .HCl aktywuje pepsynogen wiec też "bierze udział w trawieniu".Trawienie to więc złożony proces widać z definicji a w nim dużo rzeczy bierze udział.

Ale ważny jest fakt ze żółć sie wydziela sie własnie przy tłuszczach i "bierze udział w ich trawieniu"
dlatego sie tłuszczu unika w dniu czyszczenia na przykład.Wiec bierze udział w tym procesie procesie trawienia wiec "trawi"

PS.Ja tam moge wojować Very Happy
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #12 : 2007-08-11, 09:43:02 »

No i na dobitke Very Happy

dalsza częśc definicji

Dochodzi tam do przekształcania białek, tłuszczów, wielocukrów, kwasów nukleinowych i innych na związki prostsze, które podlegają procesowi wchłaniania

Sadze ze to przekształca tłuszcze.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #13 : 2007-08-11, 10:13:27 »


Czy więc żółć nie trawi skoro dzięki niej tworza sie mniejsze prostsze "związki chemiczne" (kropelki tłuszczu)

Nie trawi.Żółć to nie enzym.Żółć bierze udział w trawieniu.
Idąc Twoim tropem można od razu nie wgłębiać się w szczegóły napisać ,ze człowiek trawi pokarm  Very Happy I wystarczy dla człowieka,który nikomu nie chce nic doradzać.
Jednak, gdy się czegoś uczymy i chcemy komus potem coś doradzać (jak jest w Twoim przypadku),to musimy zwracać uwagę na najdrobniejszy szczegół,musimy go znac,abyśmy potem mogli być wiarygodni dla kogoś  Smile
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #14 : 2007-08-11, 12:55:42 »

musimy zwracać uwagę na najdrobniejszy szczegół,musimy go znac,abyśmy potem mogli być wiarygodni dla kogoś  Smile

Kto musi ten musi

Poza tym ja mam racje Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #15 : 2007-08-11, 13:41:22 »

Poza tym ja mam racje Very Happy
W tych suplementacjach?  Very Happy
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #16 : 2007-08-11, 14:34:17 »

w trawieniu i żółci wątrobowej

a co do suplementacji to też Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #17 : 2007-08-11, 14:51:36 »

Niech Ci będzie Mattusiu  Very Happy   
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #18 : 2007-08-11, 14:58:09 »

Elmo!,
No jak "niech mu będzie" - trzeba Mattiego sprostować, że tłuszcz endogenny jest tak cenny dla organizmu, że się wchłania nawet "nie strawiony" i to niezależnie od żółciowej emulgacji  Cool W każdej fizjologii tak piszą, podają też jak długo się jedzenie trawi, a także, że jedzenie wszystkiego na surowo u "Homo Sapiący" jest bez sensu... Confused. Polecam fizjologię Ewiego - dość prosto i przystępnie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: torbiele na wątrobie
« Odpowiedz #19 : 2007-08-11, 15:37:42 »

No tak.Jak to wysłałam "niech Ci będzie..." ,to od razu pożałowałam,bo nie jest to zgodne z moja naturą  Very Happy 
Dużo by pisać,no ale jak ktoś twierdzi,że żółć trawi tłuszcz,to na starcie człowieka podcina  Smile
Jak żółć trawi tłuszcz,to mózg też,prawda?  Razz
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.