forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 07:07:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660294 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  chora wątroba
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: chora wątroba  (Przeczytany 7724 razy)
JAREK
Go


Email
chora wątroba
« : 2007-08-06, 18:49:20 »

Dziękuje " Kodar" za pocieszenie ale bardzo bym prosił kogoś jeszcze kto miał do czynienia ze stłuszczoną wątrobą czy faktycznie poprawia się jej stan przy  stosowaniu diety optymalnej. Poza tym moze ktos się znajdzie ,kto pozbył sie torbieli na watrobie to bardzo prosze o wiadomosć .Pozdrawiam !
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #1 : 2007-08-07, 21:48:21 »

Jarek,na stronie doktora Kwasniewskiego czytalam wiele porad na temat chorej watroby,przeczytaj,zastosuj i daj znac jak dzial,oj dziala ,byleby szybko zmienic dotychczysowy sposob odzywiania,poczytaj wszystkie wypowiedzi  lekarki,jest tego sporu na tym forum i innym,:D
Zapisane
JAREK
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #2 : 2007-08-09, 14:55:15 »

cały czas nie mogę się zdecydować ponieważ naczytałem się wiele krytycznych wypowiedzi na temat diety optymalnej przede wszystkim o skutkach ubocznych tej diety. Ktos nawet napisał ,że jak się zacznie stosować tą dietę to lepiej nie przestawać ponieważ po przerwaniu stare dolegliwości wracają i to z podwójnym skutkiem.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #3 : 2007-08-09, 16:02:10 »

Jak masz takie wątpliwości, to postępuj zgodnie ze swoim rozumem.
Przecież nikt nie powinien zmuszać, ani zachęcać dorosłej osoby do podejmowania takich czy innych zmian w upodobaniach dietetycznych i nie tylko. 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #4 : 2007-08-09, 17:52:16 »


 
Cytuj
cały czas nie mogę się zdecydować ponieważ naczytałem się wiele krytycznych wypowiedzi na temat diety optymalnej przede wszystkim o skutkach ubocznych tej diety. Ktos nawet napisał ,że jak się zacznie stosować tą dietę to lepiej nie przestawać ponieważ po przerwaniu stare dolegliwości wracają i to z podwójnym skutkiem.

zastanawiam sie co dalo ci dotychczasowe odzywianie,jaki skutek to sam napisales,i co???,a nie naczytales sie,ze jezeli tak bedziesz sie odzywial jak do tej pory,to stracisz nie tylko watrobe,nie pisali o tym nigdzie????????

    Jarek,musze ci tak na ucho, cos wyszeptac,Dieta J.Kwasniewskiego,to odzywianie na cale zycie i gdy sie wraca do dawnego odzywiania choroby wracaja a nawet poglebiaja,juz ci Tomek napisal,postepuj zgodnie ze swoim rozumem,
czyli zerwij z dotychczasowym sposobem odzywiania Smile
 
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #5 : 2007-08-11, 00:53:04 »

Zacytuje z innego wątku na tym forum

"
To banalnie proste dieta tłuszczowa jest dla wątroby najlepsza.

Wątroba wydziela żółć by trawić tłuszcze. Jeśli unikasz tłuszcz to sląbo pracuje i sie zatyka na co dowód masz tutaj

http://szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewtopic.php?t=7    (i zapewne przydałoby sie czyszczenie jesli nie robiłeś.)

Mówienie by unikac tłuszczy bo wątroba musi wydzielać żółć do ich trawienia to jakby powiedzieć nie ruszaj sie z fotela bo męczysz nogi .
Jak to sie skończy?
zanikiem mięśni.

A w przypadku wątroby  słoikiem zielonych kamieni po 40 latach Smile.

Jest wiec całkiem na odwrót by coś funkcjonowało musi być używane.I dieta tłuszczowa jest najlepsza.
"

pzdr
Marcin
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #6 : 2007-09-05, 23:16:50 »

Ile masz Jarek lat? Ile wzrostu? Ile ważysz? Jakie masz objawy ze strony wątroby?
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #7 : 2007-09-06, 19:44:28 »

Mój chłopak ma żółtaczke typu C.Czy jest tu ktos kto stosuje DIETE OPTYMALNĄ i choruje na te chorobę?
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #8 : 2007-09-06, 21:02:15 »

Mój chłopak ma żółtaczke typu C.Czy jest tu ktos kto stosuje DIETE OPTYMALNĄ i choruje na te chorobę?
Maja poczytaj tutaj: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1503.0
Pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #9 : 2007-09-07, 00:29:13 »

Maja, ja nie mam żółtaczki, ale mogę ci powiedzieć, że DO jest dieta oszczędzającą wątrobę.

Ponieważ jemy optymalne ilości BTW, wątroba nie musi sie przepracowywać, zeby przerabiać nadmiary, lub wyrównywać niedobory (np. jak masz za mało węglowodanów, to bedą one wyprodukowane z białka).
W zwiazku z tym tez nie odkładaja sie trujące odpady z takich przeróbek, ani niepotrzebne zapasy tłuszczu w naszych tkankach.

Poza tym twarde tłuszcze zwierzęce nie są przerabiane przez wątrobe, tylko dostają sie bezpośrednio do krwi - nie obciązają wątroby.

Jesz energetyczny tłuszcz, a energia z niego nie jest zuzywana na wspominane przemiany, więc twój organizm może ja zuzyc na zwalczanie chorób i regenerację.

Regeneracja jest również znacznie ułatwiona, ponieważ jadamy najlepsze białko (budulec).

Maja, DO jest korzystna w każdym przypadku. Nie ma sie co zastanawiać, na jakie choroby działa DO. Żywienie Optymalne ogólnie wzmacnia organizm, dzieki czemu nie chorujemy, a z chorób wychodzimy szybciej. Bywa też, kiedy nie znamy lekarstwa, albo lekarstwa nie działają, że jest jedynym warunkiem wyjścia z choroby. I życzę każdemu, by nie stosował leków, a dobrze sie odżywiał.
Wielu ludziom wydaje się, ze pozywienie to tylko przyjemność w naszym zyciu i tylko zaspokojenie głodu. A to jest podstawa naszego zdrowia, jeśli jemy prawidłowo.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #10 : 2007-09-07, 01:19:30 »

cały czas nie mogę się zdecydować ponieważ naczytałem się wiele krytycznych wypowiedzi na temat diety optymalnej przede wszystkim o skutkach ubocznych tej diety. Ktos nawet napisał ,że jak się zacznie stosować tą dietę to lepiej nie przestawać ponieważ po przerwaniu stare dolegliwości wracają i to z podwójnym skutkiem.

Mimo wielu watpliwosci ktore mialem po poltora roku stosowania DO, nie przestalem.
Po 4 latach pojawily sie nowe problemy, kamienie nerkowe, kamica, jak zwal tak zwal, Oczywiscie czytalem, ze DO oczyszcza, ale z pewnym niedowierzaniem, sadzilem, ze ataki kamicy sa zwiazane ze stosowaniem DO. Uparty jestem. Nie zaprzestalem DO.
Teraz po ponad 5 latach /atakow kamicy juz nie mam/ i sadze ze to wlasnie DO oczyscila mi zlogi na nerach.
Moim zdanierm, skutki uboczne /ktore sa pewnie nieprzyjemne/ sa zwiazane wlasnie z oczyszczaniem organizmu, tak jak w moim przypadku z "rodzeniem" kamieni.
Skutki stosowania DO moga tez byc przyjemne, jak w moim przypadku / powtarzam sie/ pozbylem sie atakow dny moczanowej.
Pozdr
maf
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: chora wątroba
« Odpowiedz #11 : 2007-09-09, 15:01:03 »

Maja87, serokonwersja (uzyskanie HCV minus) jest możliwa. Opisywane są w medycynie takie przypadki.
Z tego co widzę pacjenci z WZW B czy C są bardzo UWIKŁANI (niskie ukłony dla Marishki, Tomkiewiczów) w BARDZO rozbudowane szlaki metabolizmu węglowodanów.
Osoby z WZW jak z żadną inną chorobą - ŁAKNĄ ŚMIETANY.
Nie zalecałabym im zbóż w żadnej postaci. Nawet kaszy gryczanej (która nie jest zbożem!).
Nie normalizujące się parametry wyceny biochemicznej wątroby sugerują potrzebę wejścia w wersję DO, którą opisuję od 2005 roku.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 17 zapytaniami.