forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 06:07:58

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659788 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (202)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (202)  (Przeczytany 6159 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (202)
« : 2007-08-08, 04:11:13 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (202)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano


Czy prądami selektywnymi można wyleczyć krótkowzroczność? Jakiego typu prądami? Ile seansów trzeba zaaplikować i w jakim czasie?
(pytanie zadane na spotkaniu w Katowicach 20 czerwca 1999r).


Po przejściu na żywienie optymalne wielu ludzi zauważa u siebie poprawę wzroku. Największa poprawa, jaką spotkałem, wynosiła 4 dioptrie. Stosujący od wielu lat żywienie optymalne nie mają tak zwanej starczej krótkowzroczności i nawet i nawet po 60 roku życia maja wzrok doskonały i żadnych okularów nosić nie muszą. Starzenie się narządu wzroku spotykane powszechnie u współczesnych ludzi, jest skutkiem grzechu pierworodnego i powinno zniknąć, gdy ludzie grzeszyć przestaną, a będą stosowali żywienie optymalne. Soczewka oka jest z zasady słabo odżywioną u każdego człowieka. Dobrze odżywioną jest tylko u człowieka, którego wszystkie tkanki i narządy są odżywiane prawidłowo. Przy błędach w żywieniu, Np. przy spożywaniu chleba czy klusek, jarzyn, owoców, cukru, słodyczy, ryżu, słodzonych płynów organizm nie może prawidłowo odżywić nawet mózgu, serca czy innych tkanek i narządów uprzywilejowanych w zaopatrzeniu, takich Np. jak Np. rdzeń kręgowy.
U ubogo odżywianym organizmie najbiedniejsze są tkanki z zasady najsłabiej odżywiane, takie właśnie jak soczewka oka, chrząstki, niektóre odcinki tętnic, czy skóra. Złe odżywianie soczewki powoduje utratę jej elastyczności i wtedy konieczne do czytania są okulary. Jeszcze gorsze odżywianie powoduje zmętnienie soczewki zwane zaćmą. Bywa, że żywienie optymalne powoduje cofanie się zaćmy, często zmniejsza się również krótkowzroczność.
Same prądy selektywne nie mają większego wpływu na wady wzroku. Można, przy ich pomocy poprawić na trwale ukrwienie, zatem i odżywienie gałek ocznych, co może przyspieszyć cofanie się zaćmy, czy krótkowzroczności. ale te same, a nawet lepsze rezultaty uzyskuje się samym żywieniem optymalnym.
Prądy selektywne mogą działać synergistyczne w zaćmie i krótkowzroczności. Najgroźniejszą chorobą wzroku jest jaskra, Może spowodować ślepotę. Przyczyną jaskry jest nadmierna przewaga układu sympatycznego w oczach, a przyczyna tej przewagi jest pastwiskowy model żywienia. Przy przewadze układu sympatycznego dochodzi do stałego zwężenia naczyń tętniczych, ale i do jeszcze większego zwężenia naczyń odprowadzających płyn z oka. Normalne lub nawet niższe wytwarzanie płynu śródgałkowego, przy utrudnionym jego wypływie, powoduje wzrost ciśnienia płynu śródgałkowego, co powoduje bóle oczu, często uszkodzone siatkówki. Jaskra nieleczona, szybko prowadzi do utraty wzroku. Jaskrę leczy się jak dotąd różnymi lekami pobudzającymi układ para sympatyczny, które na krótko rozszerzają drogi odpływu śródgałkowego i zmniejszają ciśnienie śródgałkowe. Leki są podawane w kroplach do oka 2-3 razy na dobę. Przy podawaniu leków ciśnienie płynu w gałce ocznej spada po podaniu leku i powoli wzrasta, gdy lek przestaje działać. Występują stale wahania ciśnienia płynu w gałce ocznej, a tego bardzo siatkówka oka nie lubi.
Często nawet prawidłowo i starannie leczona jaskra kończy się utratą wzroku. Leczenie operacyjne też nie zawsze jest skuteczne, a zaszkodzić może i to poważnie. Zamiast leków pobudzających układ para sympatyczny, można uzyskać trwałą przewagę tego układu w oczach przy pomocy prądów selektywnych PS, pobudzających układ para sympatyczny. Po serii zabiegów działanie prądów utrzymuje się długo, a przyczynę długotrwałego działania tych prądów w organizmie ludzkim podał ks. prof. Włodzimierz Sedlak w jednej ze swoich prac. Przy jaskrze stosujemy prądy PS według zasad stosowanych w leczeniu neurastenii. Na ogół wystarcza 10 zabiegów po 20 minut, lub 15 zabiegów po 15 minut, aby wyleczyć się z jaskry. U ludzi niestosujących żywienia optymalnego, przewaga układu sympatycznego w oczach może po pewnym czasie powrócić, szczególnie u chorych stosujących pastwiskowy model żywienia. Przy tym modelu przewaga układu sympatycznego jest trwała i występuje w całym organizmie. Miejscowe jej usunięcie w oczach przy pomocy prądów PS może nie przynieść długotrwałej poprawy, gdyż organizm cały cechuje się przewagą tego układu, a przyczyny tej przewagi mogą, po dłuższym czasie, zmniejszyć lub usunąć przewagę układu para sympatycznego w oczach, uzyskaną przy pomocy prądów PS.


                                                                                                                                         JAN KWAŚNIEWSKI
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 17 zapytaniami.