forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 07:28:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658486 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,  (Przeczytany 14916 razy)
anusia
Go


Email
ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« : 2011-11-07, 18:45:48 »

codziennie pływajcego godzine
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #1 : 2011-11-08, 07:59:52 »

W temacie żywienia dzieci w sposób optymalny to tutaj ciężko otrzymać informacje, nie ze względu na złe intencje, ale po prostu tutaj chyba nikt nie ma dzieci w tym wieku i nie zna dokładnych zasad (obym się myliła). Ja ma dzieci trochę starsze i nie jedzą one lat zupełnie optymalnie, ale z pewnością jedzą dużo zdrowiej niż przeciętne dzieci w Polsce.
Dzisiaj mój 11 letni syn wziął do szkoły plakat ze zdrowym i niezdrowym jedzeniem. Pozwoliłam mu (bo się doradzał) mleko i jabłka umieścić w grupie zdrowych produktów, chociaż on wie, że te produkty na pewno zdrowia nie zapewniają.
Wiem, że dzieci proporcjonalnie do dorosłych powinny zjadać więcej białka i węglowodanów. Uważam, że można  dawać im produkty optymalne bez obliczania - a ile czego to oni sobie dobiorą według ich apetytu na to, czyli podpowiedzi organizmu.
Tutaj admin dał ilości białka na DO u dzieci...
Szczygieł w "Podstawy fizjologii żywienia" PZWL W-wa 1975 s. 192 podaje następujące dobowe normy białka referencyjnego  w g/kg n.m.c. średnio z odchyleniem +/- 20% wynikającym z uwarunkowań osobniczych:
dzieci i młodzież:
1-3l. - 0,88,
4-6l. - 0,81,
7-9l. - 0,77,
10-12l. - 0,72,
13-15l. - 0,70,
16-19l. - 0,64,
dorośli - 0,59.

Zapisane

anusia
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #2 : 2011-11-08, 10:12:44 »

dziekuje.chciałam sie upewnic. Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #3 : 2011-11-08, 10:15:02 »

I tłuszczu nie powinno brakować. Dziecko, które trenuje potrzebuje więcej energii, więc trzeba sprawdzić proporcję B : T jak 1 : 4 i więcej. A węglowodany? Powiem że malutko, warzywa. Ja używam do 30 g i chwalę sobie. Więc dziecku może 10 - 15 g wystarczy? Paski ketonowe warto mieć i sprawdzać ciała ketonowe w moczu.
Zapisane
Krystyna
Jr. Member
**
wiadomoci: 648


Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #4 : 2011-11-08, 15:34:43 »

http://optymalni.de/htm/zjazd.htm
Na tej stronie jest podane  zapotrzebowanie na BTW w zależności ode wieku dziecka.
Będąc na wykładach w Arkadii lekarz podawał takie zapotrzebowanie dzieci na BTW
                                               
                                              Pozdrawiam Krystyna
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #5 : 2011-11-12, 07:55:05 »

 Smile W sprawie żywienia dzieci moja dotychczsowa rada była: do czasu oddania się pod opiekę lekarza optymalnego przyrządzać posilki z optymalnymi proporcjami i pozwalać dziecku zjeść tyle na ile ma ochotę. Dziecko apetytem  i potrzebami osobniczymi reguluje spożycie białka, tłuszczu i węglowodanów. Wiedzieć jednakże powinniśmy, że dziecko potrzebuje więcej białka i więcej węglowodanów na kg. wagi niż osoba dorosła.
    W dyskusji poznaliśmy zalecenia prof. Szczygła ("Podstawy fizjologii żywienia",1975) i ustalenia przedstawione pod adresem internetowym: http://optymalni.de/htm/zjazd.htm   Według prof. Szczygła w wieku 7-9 lat wystarczy 0,77g białka na kg wagi dziecka, a według danych "wydyskutowanych" na wyżej podanej stronie internetowej w wieku 6-18 lat organizm dziecka potrzebuje 1,5g białka na kg wagi. Które dane są bliższe prawdy? Czy sprawa ma się podobnie jak z dorosłymi? Naukowcy stwierdzają, że dla dorosłych wystarcza 0,6g białka na kg masy ciała należnej , a rzeczywiste pobranie białka w krajach rozwiniętych wynosi 80-100g na dobę.
   Skontaktowałam się w tej sprawie z lekarką optymalną Agnieszką W-N. w Warszawie, która swoich dwóch synów żywi optymalnie od urodzenia ( 13 i 7 lat). Powiedziała, że w żywieniu swoich dzieci bliższa jest wartości 1,5g białka na kg wagi ciała.
   Ciąg dalszy nastąpi         
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #6 : 2011-11-12, 08:21:54 »

No to dzieci pani lekarki optymalnej Agnieszki W-N przepalają połowę spożytego białka, a to w dzisiejszych czasach bardzo nieekonomiczne postępowanie.
Z drugiej strony, jeśli się wie ile własne, zdrowe dziecko zjada BTW to już fanatyzm dietetyczny raczej jest.
Zadziwiące, że niektórzy nie mogą normalnie optymalnie zjeść, tylko te gramaturę nieustannie liczyć.
Toż to NIEWOLNICTWO z włesnej woli jest!

PS
U młodych organizmów, nieskalanych obżarstwem, system ochrony białka i węglowodanów pod wpływem stresu wysiłkowego działa bezbłędnie, więc przekarmianie białkiem jest nieuzasadnione.
"Przepalanie białka" - znaczy, że białko trafia na cykl Krebsa, bo trafia i jest to zjawizko fizjologiczne, ale jeśli się w genach utrwali, może być przyczyną metaboliczntych kłopotów w przyszłości.
Gdy zamiast na przepał, po okresie dojrzewania, pójdzie w glukoneogenezę, syndrom metaboliczny "złych genów", czyli cukrzyca typ II może się rozwinąć w sprzyjających warunkach.
Zapisane
anusia
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #7 : 2011-11-12, 11:39:20 »

jeszcze raz dziekuje za podpowiedzi Smile
Zapisane
Wanda Sławek
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #8 : 2011-11-12, 18:34:25 »

 Smile Odpowiedź dla Admina
     To co napisałeś o żywieniu dzieci kwalifikuje się jako wypowiedź na spotkanie dyskusyjne lekarzy. Przyznasz, że jeżeli w internecie opublikowane są dwie wartości jako zapotrzebowanie na białko dla dzieci w wieku rozwojowym, to lekarze optymalni powinni się spotkać i "wydyskutować" tę właściwą optymalną ilość białka. Warto, aby doradcy żywieniowi też wiedzieli co podpowiadać lub wyjaśniać zainteresowanym.
     Pozdrawiam           Wanda Sławek                s
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #9 : 2011-11-12, 19:24:26 »

Ale wolność jest!
Jeśli ktoś uważa, że jego dziecko powinno zajadać białka np: 5g/D/n.m.c. to mnie nic do tego!
http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/dieta-a-rozwoj/1100-zapotrzebowanie-na-skladniki-odzywcze-dziecka.html - nawet jak widzę takie idiotyzmy, to mnie nie rusza, bo to cudze dzieci, których na siłę nie wolno uszczęśliwiać Żywieniem Optymalnym! NIE WOLNO!!!
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: ile B T W powinno byc w diecie 7letniego dziecka,
« Odpowiedz #10 : 2016-06-06, 20:30:51 »

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 21 zapytaniami.