forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:28:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  MAGNEZ.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: MAGNEZ.  (Przeczytany 17524 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #20 : 2007-01-12, 18:08:39 »

 Morgano, niewątpliwie dobrze w tym przypadku radzisz, ale czy nie powinieneś zostać księdzem ? Nie pojmuj tego proszę jako złośliwości. Zastanawiam się tylko, skąd ta kościelna terminologia .

Tomek
Zapisane
mati474
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #21 : 2007-01-12, 18:54:38 »

A jak to jest z tym przyswajaniem minerałów z orzech ó i nasion no załóżmy bo to ten wątek z magnezem... ale wiadomo..ogólnie chodzi bo mają tego dużo...
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #22 : 2007-01-12, 19:55:06 »

Tomkiewicz.
Skoro jestem taki święty to zaproś mnie na kolendę.
A jeżeli zbyt długo zemną nie wytrzymasz to mi po prostu pokażesz drzwi!
Tak jak ja to zrobiłem dwa lata temu podczas kolędy, gdy młody ksiądz
bez przygotowania życiowego starał się mnie pouczać.
Ale Ci księża co przychodzili prosić o pomoc w sprawie żywienia optymalnego
zawsze byli mile widziani, przy koniaczku miło się gawędziło.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #23 : 2007-01-12, 20:01:02 »

   Niestety Morgano, nie obchodzę tego typu rytuałów.
 
Tomek
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #24 : 2007-01-16, 09:51:49 »

A jak to jest z tym przyswajaniem minerałów z orzech ó i nasion no załóżmy bo to ten wątek z magnezem... ale wiadomo..ogólnie chodzi bo mają tego dużo...

Nie jestem zwolenniczką "wegetarianizmu optymalnego" mimo, że zalecam TO bez zbóż.
Autorzy Księgi Rodzaju widzą taką możliwość. Nie sprzyja ona (moim zdaniem na dzisiaj) zarabianiu, utrzymaniu rodziny.
Z magnezu wolę zalecać ZIELONE WARZYWA.
A jak orzechy i inne nasiona roślin oleistych to w dzień wegetariański: orzechy, oliwa z oliwek z 1-3 ziemniakami, zupa jarzynowa z oliwą z oliwek.
Tłuszcze nie tylko w Biblii ("najstarsza" w sumie dostępna książka; np. Joela 2;24) wyznaczają dobrobyt. Tylko dlaczego łączą tłuszcze ze zbożami. Wiem - bo tłuszcze minimalizują szkodliwość zbóż (chleb ze smalcem, grubo ! itd.). "Przewaga" tłuszczu nad zbożem też jest istotna (stosunek T:W). Obecnie "przejedzone" społeczeństwo zapomina o "poście" (np. zupka jarzynowa z łyżką oliwy z oliwek czy smalcu, która "trzyma" długo).

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #25 : 2007-01-16, 09:55:57 »

Optymalnym nie muszę tłumaczyć wyższości smalcu/skwarków nad oliwą z oliwek.
Z drugiej strony, by "nawiązać kontakt" z wegatarianinem najlepiej zalecić mu oliwę z oliwek.
Ale oliwa podnosi cukier... Powiedzą. Tydzień (odrobina żartu opartego na prawdzie) na oliwie z oliwek i cukier mają w normie.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #26 : 2007-08-10, 12:44:38 »

Witam wszystkich, postanowiłam upiec babkę makową wg.przepisu z książki "Dieta optymalna" i w związku z tym mam pytanie.W przepisie są podane tylko białka, a co z żółtkami? babka bez żółtek? Może to tak ma być ale chciałabym się upewnić.
Poza tym w wątku o magnezie nikt nie wspomniał nić o maku, a ja znalazłam informacje w książce J.Alesandrowiczai i I.Gumowskiej "Kuchnia i medycyna", że w 100 g maku znajduje się aż 526 mg magnezu.Myślę, że to sporo i ,że warto ten mak spożywać? Morgano co o tym sądzisz, a może podasz jakiś ciekawy przepis z makiem? Pozdrawiam  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #27 : 2007-08-10, 14:11:10 »

K.w Ksiazce Kucharskiej J.K.pod nr 571 572 znajduja sie przepisy na tory makowe z zoltkami,
a pod nr 545 przepis na babke makowa z dodatkiem maki ,ktora zastepuje migdalowa,bardzo smaczna  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #28 : 2007-08-10, 15:58:25 »

...a może podasz jakiś ciekawy przepis z makiem?

Ja robię doskonały kompot ,wszystkim bardzo smakuje  Razz
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #29 : 2007-08-10, 17:39:20 »

Ja, jak chce dowalic magnezu to jem pestki dyni. Zawieraja najwiecej. I da sie zjesc 50g, a to 12g B, 22g T, 9g W / w tym 2,5g blonnika/. Na oko idealne proporcje BTW.
Pozdr
maf
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #30 : 2007-08-10, 17:51:30 »

A ja rozmrażam kilka ciasteczek magnezowych i po klopocie -  http://optymalni.org.pl/module.php?op=forum&page=&cmd=show&id=124&category=13
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #31 : 2007-08-10, 18:10:46 »

Lub robię obiad na dwa dni -   http://www.optyimperium.pl/kulinaria.php?id=94   
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #32 : 2007-08-11, 10:23:12 »

Witam wszystkich...

Krystyna77 Very Happy,
Bardzo serdecznie Ci dziękuję, że ruszyłaś ten zapomniany wątek!!!. Dzięki Tobie zainteresowałem się wczoraj wieczorem ponownie magnezem i chyba COŚ mam, o czym nikt wcześniej nie mówił!.
Przypomnę na szybko, że w dorosłym ustroju jest około 1000 mmol  Wink magnezu. Ile to w gramach (g) podał MORGANO, z czego połowa znajduje się w kościach, a reszta w tkankach miękkich w tym we krwi około 1 mmola. Ale tylko około 160mmol (około 3,5 g) ustrojowego magnezu jest wymienialne!
Co robi biochemicznie magnez w organizmie - bardzo niewiele!
Pierwsze - aktywuje kinazy i drugie - aktywuje ATP, reszta (spalanie cukru, kurczliwość mięśni, synteza DNA, pompa jonowa, krzepliwość krwi i inne mniej ważne) to tylko konsekwencje tych dwóch pierwszych... Very Happy
W roślinach magnez "spina" cztery azoty w chlorofilu i stąd można zalecić trawę lub dowolne zielone liście, np: dla masochistów lubiących się leczyć - pokrzywy surowe na uzupełnienie magnezu, aby ciało bardziej cierpiało..., a "leczenie" było bardziej skuteczne z uwagi na sporą zawartość "preparatu krzemowego" w pokrzywach.

PS
wystarczy kilka żółtek lub innego nabiału (ostatecznie pokrzywy w przypadku Mg i Si  Laughing), aby się nie "kopać dodatkowo" tym i innymi minerałami.  Cool
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: MAGNEZ.
« Odpowiedz #33 : 2007-08-11, 21:00:54 »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i przepisy.

Toan wszystko już rozumiem prościej już się nie da he he  Very Happy Czyli wracamy do żółtek, a reszta to urozmaicenie diety  Smile
Wątek z cynkiem też jest ciekawy, a może jeszcze ciekawszy Laughing

Babka się udała, a żółtka posłużyły do lodów optymalnych pycha...Pozdrawiam! Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.