forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-29, 16:01:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
662473 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  białaczka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białaczka  (Przeczytany 527539 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #240 : 2007-09-19, 16:57:14 »

Wojtek to nie są proporcje tylko dzienne dawki na twoja wage i potrzeby. A teraz ja, zeby sie zastanowic, musze obliczyc te proporcje i naważnioesze - ile to g/kg. To niewygoda. Musiałabym wrocic do twoich postów i szukac twoich danych (waga, wzrost), żeby zorientować się, jakie ilości B ona stosuje na białalaczke.

Takie ilości ci sugerowała:
B - 75-100 g, T - 150-250 , W do 70 g

Przy założeniu że B=1
to przy proporcjach dla B 75g są:  1:2: 0,93  (wychodzi: 75g 150g  69,8g)

to przy proporcjach dla B 100g są:  1:2,5:0,7 (wychodzi: 100g 250g 70g)

Ta dr nie dala ci proporcji tylko podała dzienne ilości wagowe w przedziale od-do. Widać z tego, ze w stosunku do B wyliczyła ci mało tłuszczu. A ile to jest g/kg to trzeba znależć twoją wagę w twoich postach.
Dzis od rana siedze i gadam z forumowiczami, więc juz brak mi czasu.
Policz ile u ciebie to g/kg i bedzie wiadomo, ile BTW ona zaleca na białaczkę. TO JEST NAJWAZNIEJSZE  PRZY TWOIM PYTANIU


Podaj swoje dane w podpisie, jak ja mam[u][/u]
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #241 : 2007-09-19, 18:05:36 »

Oczywiście Ewa, podając te BTW chodziło mi o dawki , a nie o proporcje (przepraszam za nieścisłośc), a moja waga przed chorobą to 75 kg i do tej wagi te dawki BTW były ustalane :
Czyli na na 1 KG  należnej masy ciała przypada  :
od 1 do 1,3 g białka ,
2 do 3,3 g  tłuszczu
do 0,93 g węglowodanów.

Wojtek

 
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #242 : 2007-09-19, 19:01:57 »

Ta dr zaleciła ci stosunkowo duzo białka, bo od 1g - 1,4g/kg (zapytaj ją, czym sie kierowała)
przy tym mało tłuszczu: od 2g - 3,3g/kg (trzymałabym sie tej górnej granicy)
węgli do 0,93g/kg (to oczywiście górna granica, ale jedz tyle ile musisz, nie więcej)

Ty wtedy zaczynałes DO? To pewnie dlatego więcej białka ci poleciła? Ale i tak duzo. Ja nie chcę wchodzić w jej kompetencje, bo nie zajmuję się leczeniem. Jednak zapytaj ja o te białka. Moze ona uważa, że regeneracja szpiku tyle kosztuje? Jednocześnie dała ci dolna granicę tłuszczu 2g, a ty musisz mieć energię, zeby walczyć z chorobą i spalic to białko.
Wiesz, co jaką ja mam opinię na temat jedzenia zbyt duzej ilości białek. Zapamietałam sobie, że z nadmiarów tworzą się węgle.
Może jeszcze ktoś wypowie sie na ten temat?

Jeśli chodzi o te przedziały, to chodzi o swobodne mieszczenie się w nich, niezaleznie od innych składników BTW.

Ile ty już czasu stosujesz DO? Prosiłam cię o info w podpisie - za kazdym razem potykam się o jego brak.
Koniecznie zapytaj o to białko, czy nie należałoby go zmniejszyć.


Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #243 : 2007-09-19, 21:42:29 »

Ta dr zaleciła ci stosunkowo duzo białka, bo od 1g - 1,4g/kg (zapytaj ją, czym sie kierowała)
- zapytam się, obecnie oscyluje poniżej dolnej granicy.

przy tym mało tłuszczu: od 2g - 3,3g/kg (trzymałabym sie tej górnej granicy)
  - jestem bliżej górnej granicy


Ty wtedy zaczynałes DO? To pewnie dlatego więcej białka ci poleciła? Ale i tak duzo.
- tak wtedy zaczynałem, po miesięcznej kontroli nie kazała zminiac ilosci BTW

Ja nie chcę wchodzić w jej kompetencje, bo nie zajmuję się leczeniem. Jednak zapytaj ja o te białka. Moze ona uważa, że regeneracja szpiku tyle kosztuje? Jednocześnie dała ci dolna granicę tłuszczu 2g, a ty musisz mieć energię, zeby walczyć z chorobą i spalic to białko.
Wiesz, co jaką ja mam opinię na temat jedzenia zbyt duzej ilości białek. Zapamietałam sobie, że z nadmiarów tworzą się węgle.
Może jeszcze ktoś wypowie sie na ten temat?
- fajnie by było gdyby ktoś jeszcze się wypowiedział


Dzisiaj jakieś przeziębienie się przyplątało, ból gardła i głowy.

Wojtek
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
Hana
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #244 : 2007-09-19, 21:52:00 »

Ja moge doradzic zebys oscylowal wg. zaleconych wartosci B.T.i W. i sie dokladnie obserwowal /obserwowal swoje samopoczucie, a najlepiej pisac "pamietnik", co jesz i ile --wtedy mozesz korygowac ilosc i jakosc zjedzonego pokarmu, no i OBSERWOWAC .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #245 : 2007-09-19, 21:59:49 »

Cytuj
Dzisiaj jakieś przeziębienie się przyplątało, ból gardła i głowy.
Wojtek, pare dni temu tez mnie dopadło coś. Ból głowy, katar, wrażliwe plecy i podniebienie jakieś wrazliwe. Trwało to jeden dzień. Ból głowy - dwa dni. A potem popjawiła sie opryszczka na ustach.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #246 : 2007-09-20, 08:54:34 »

Jeszcze anizocyty trzeba doprowadzić do normy.
I szpik też (w kwestii form młodych).
U Ciebie jedno-trzydniowym katarem nie przejmowalabym się.
Kiedyś byłam za lekami uodparniajacymi. Wszystkimi. Na gronkowce, inne bakterie.
To było takie doktorskie spojrzenie. Trzeba było jakoś pomóc...
Teraz skoro widzę, że da się WSZYSTKIE bakterie, grzyby, lamblie i wiele innych ciekawostek kontrolować dietą - nie zalecam lekÓw uodparniajacych u osób, które rozumieją dietę.
Teraz widzę, że "naturalna" stymulacja jest powiedzmy lepsza. Najlepiej NIE chorować.
Nie polecałabym ŻADNEJ (!!!)  "naturalnej" stymulacji dla maja87. Ma inny typ białaczki i jest w innym obecnie stanie metabolicznym.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #247 : 2007-09-20, 09:31:13 »

Wojtek, jak się czujesz? Przeziębienie trzyma?

Wyprobuj metody z imbirem. Daje dużą ulgę i szybko stawia na nogi. Może i u ciebie zadziała?

Łyżeczkę sproszkowanego imbiru mieszasz ze szklanką mocno rozgrzanej wody z sokiem, np. pomarańczowym, i sączysz, rozlewając po gardle, póki gorące.
Mozesz w termosie zrobić i pić cały dzien i, jak trzeba, noc.


Po wypiciu masuj sobie gardlo wydychanym powietrzem. Poczuj jak łagodzi ból gardła.
To jest najlepsza metoda pod Słońcem.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #248 : 2007-09-20, 10:30:23 »


Wiesz, co jaką ja mam opinię na temat jedzenia zbyt duzej ilości białek. Zapamietałam sobie, że z nadmiarów tworzą się węgle.
Może jeszcze ktoś wypowie sie na ten temat?

No ja się wypowiem   Wink

Otóż spożywanie białka w ilości  do 1g/kg masy ciała,to nie jest dieta wysokobiałkowa,przy której nadmiar protein przerabiany jest na glukozę  Very Happy 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #249 : 2007-09-20, 12:19:17 »

Dodam,że mam na myśli do 1g B/kg masy należnej (wykluczam nadwagę oraz otyłość ,oczywizda )  Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #250 : 2007-09-20, 13:19:15 »

Very Happy))  A może jeszcze ktoś sie wypowie...?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #251 : 2007-09-20, 13:38:25 »

Cytuj
Odp: białaczka
« Odpowiedz #234 : 2007-09-18, 21:24:35 »   

--------------------------------------------------------------------------------
Badam ketony i są pomiędzy dwa a trzy krzyżyki, W jem do 60 g max.Jak zwiększałem W  do 80 g to malała ich ilośc do jednego + , ale 80 g to już dla mnie całkiem sporo.

Wojtek


Wojtek,to jezeli Weglowodanow nie wolno podnosic,
to moze musisz jednak obnizyc tluszcz i albo bialko,
zaznaczam,ze nie jestem zadnym ekspertem,
a najlepiej, za kazdym razem,gdy ketony sie pokazuja kontaktuj sie z lekarka  prowadzaca
tak zmieniaj   proporcje w jadlospisie ,by wreszcie ketonow nie bylo Smile
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #252 : 2007-09-20, 13:53:28 »

Dziś byłem we Klinice Hematologii po kolejne opakowanie Glivecu i przy okazji zrobiono mi morfologie i rozmaz. Wyniki różnią  się trochę od tych z przed 2 dni, gdyż badania były wykonywane w innym laboratorium, więc ciężko porównywac. Ale napisze :

Abnormal WBC POP               Abnormal RBC POP                    Abnormal PLT POP
WBC  -  7,5 G/L                     RBC - 4,16 G/L                         PLT -  419 G/L    H
NE%  -  72,6 %  H                 HGB - 13,5 g/dl                        MPV -  7,2 fL      L
LY%  -  18,5  %  L                 HCT - 39,9%                           PCT  - 0,300  %
MO% -    7,3   %                   MCV - 96,1 fL                          PDW - 17,3   (ratio)
EO% -    1,6    %                  MCH - 32,5 pg     H
BA% -    0,0    %                  MCHC - 33,8g/dl   L 
NE#-      5,5 G/L                   RDW  - 25,0 %    RH
LY# -     1,4 G/L
MO# -    0,5 G/L
EO#  -   0,1 G/L
BA#  -   0,0 G/L     
                           
Niewiem o co dokładnie chodzi z tym "Abnormal POP". W wolnym tłumaczeniu to "nieprawidłowa populacja" i wydaje mi się, że dotyczy to niektórych nieprawidłowych wartości krwinek w każdej z grup : H za wysokie , L - za niskie. To jest przepisany wydruk z maszyny.           
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #253 : 2007-09-20, 14:11:25 »

Zastanawiało mnie, jak to jest z karmieniem raka. Jeżeli rak pochłania glukoze, to wtedy pojawiaja sie ketony. To ile trzeba zwiekszyc białko, zeby nie karmic raka. Bo idąc tym tropem nalezaloby zwiekszac te wegle az rak sie nasyci  Shocked

Mnie też to zastanawia. W moim organiźmie glukozy potrzebują : mózg, krwinki czerwione i rak ( u mnie akurat leukocyty ). Czy więc rak odżywia się w pierwszej kolejności glukozą, która dostarczam do organizmu,  przed mózgiem i krwinkami czerwonymi ? Wczoraj ograniczyłem W do 35 g i dziś rano ciała ketonowe w moczu wyiosły między +++/++++.Może to jest tak : większośc W , która dostarczę zjada rak, trochę k.cz i mózg, ale dla nich to za mało i  dlatego wątroba wytwarza ciała ketonowe jako palio alternatywne dla mózgu i k. cz. ?Przypuszczam, że w przypadku większości optymalnych dawka około 35-40 g W na dobę nie spowodowałaby by tak dużej ilości ciał ketonowych w moczu .

U mnie dopiero 80 g W na dobę powoduje zmniejszenie ilości ciał ketonowych w moczu do +. Może wtedy wszyscy są najedzeni : i rak i mózg i krwinki czerwone ?

To są tylko i wyłącznie moje domysły i przypuszczenia bo ekspertem nie jestem

Wojtek   
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #254 : 2007-09-20, 14:24:59 »

Jan Kwasniewski pisze:

"Niektóre osoby dopiero rozpoczynajace swoja przygodę z dieta optymalną,zachwycone rezultatami,jakie ona przynosi,często popełniają błąd drastycznie redukując ilość przyjmowanych weglowodanów,a czasem wręcz eliminując je zupełnie.
To poważne niedopatrzenie,gdyż zbyt mała podaż węglowodanów oznacza konieczność ich produkcji w wątrobie,która ma przeciez inne zadania.Zajęta niepotrzebną robotą watrobą nie może dostarczyć odpowiedniej ilości energii w związkach wysokoenergetycznych dla mózgu i serca i wtedy zaczynają sią problemy.
Te związki to miedzy innymi ATP,który odgrywa kluczową rolę,gdyą może być wykorzystany w reakcjach chemicznych i elektromagnetycznych ,a w czasie potrzeby również może być zamieniony na ciepło" .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #255 : 2007-09-20, 14:31:01 »

Elmo, fajnie zeczytasz. Jestesmy z Wojtkiem już w innym rozdziale Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #256 : 2007-09-20, 14:32:35 »

Toan, pliiiiiizzzzzz, jak to jest z tymi weglowananami w czasie, gdy rak żre razem z nami?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #257 : 2007-09-20, 14:33:17 »

Elmo, fajnie zeczytasz. Jestesmy z Wojtkiem już w innym rozdziale Wink

Jakieś problemy? Każda informacja jest cenna i wcale nie spóźniona, jakby się mogło wydawać  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #258 : 2007-09-20, 14:39:47 »

... jak to jest z tymi weglowananami w czasie, gdy rak żre razem z nami?

hehe,sama jestem ciekawa,bo w trakcie naszego życia,w trakcie podziału komórek codziennie pojawiają się jakies komórki nowotworowe,tylko,że nasz system immunologiczny je niszczy ,zanim się podzielą do któregoś pokolenia (czy coś w tym stylu  Very Happy ) i wtedy również je karmimy,tak jak inne komórki ,zjadając węglowodany . To czy nalezy obniżać tak drastycznie ilość węglowodanów w chorobie nowotworowej? ,bo wiadomo,że drastyczne obniżenie węglowodanów nie tylko szkodzi komórkom nowotworowym ,ale i zdrowym komórkom naszego ciała.
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #259 : 2007-09-20, 16:07:48 »

Wojtek, jak się czujesz? Przeziębienie trzyma?

Wyprobuj metody z imbirem. Daje dużą ulgę i szybko stawia na nogi. Może i u ciebie zadziała?

[b]

Gardło boli mniej z godziny na godzinę. Zanim kupię ten imbir to już bolec przestanie:)
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.