forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 06:50:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660343 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  białaczka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białaczka  (Przeczytany 512360 razy)
MONIKAW
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #460 : 2009-05-25, 14:41:37 »

To mamy juz marchewkę, kapustę i paprykę haha  Very Happy
Szukajmy dalej.
Koper, nać pietruszki ???
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #461 : 2009-05-25, 14:46:27 »

A kalafior, kalarepa???
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #462 : 2009-05-25, 14:50:28 »

Kalafior tak , brokuły uczulają bo zielone, kalarepy nie ma w sklepach. Wszystko co zielone uczula. Nawet mlecz.
Zapisane
afmfo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #463 : 2009-05-25, 14:55:14 »

Kiedys kupiłam sobie spirulinę, takie algi zielone -uczuliły. Jeszcze mam uczulenie na leki i ukaszenia owadów. Wyglada kiepsko ale ja nie wygladam juz tak źle. Powiedziałabym nawet zdrowo. Very Happy
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #464 : 2009-05-25, 15:01:46 »

Rzepa, kapusta modra?
Moze kiedyś Ci to przejdzie, wyrośniesz z tego....
To tak jak dla mnie mleczne i zboża zabójstwo.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #465 : 2010-11-11, 21:24:12 »

Panie Wojtku, widzę że odwiedził Pan forum Smile  Mogę zapytać o szanowne zdrowie?
Pozdrawiam Pana!
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #466 : 2010-11-11, 22:24:41 »

Też pozdrawiam. Widzę,że nie była to Myelosis leukemica acuta, wtedy jest szansa.
Zapisane
anzetka
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #467 : 2011-06-30, 09:01:28 »

Witam. Bardzo dawno nie gościłam na tym wątku. Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie, szczególnie Wojtka, założyciela wątku. Chciałam się z Wami podzielić dobrą wiadomością. Po dziewięciu latach PBS nastąpiła remisja choroby. Od 4.5 roku przestrzegam , a przynajmniej bardzo się staram, żywienia optymalnego. Wiem, że to głównie zasługa właśnie tej obranej przeze mnie drogi. 
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #468 : 2011-06-30, 10:01:21 »

GRATULACJE!  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #469 : 2011-07-04, 09:41:06 »

Anzetko, wspaniała wiadomość Smile  Gratuluję!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: białaczka
« Odpowiedz #470 : 2011-07-04, 10:06:32 »

Witam. Bardzo dawno nie gościłam na tym wątku. Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie, szczególnie Wojtka, założyciela wątku. Chciałam się z Wami podzielić dobrą wiadomością. Po dziewięciu latach PBS nastąpiła remisja choroby. Od 4.5 roku przestrzegam , a przynajmniej bardzo się staram, żywienia optymalnego. Wiem, że to głównie zasługa właśnie tej obranej przeze mnie drogi. 

A co to jest za choroba - PBS? Rodzaj białaczki?
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #471 : 2011-07-04, 10:11:26 »

Przewlekła Białaczka Szpikowa.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: białaczka
« Odpowiedz #472 : 2011-07-04, 10:14:32 »

Dzięki. Ciekawe czy bywa ona uleczalna przez medycynę konwencjonalną? Może jakiś przeszczep szpiku...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: białaczka
« Odpowiedz #473 : 2011-07-04, 10:15:47 »

Ale DO jest leczeniem bezinwazyjnym, bez skutków ubocznych i bez ryzyka, że organizm odrzuci...
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #474 : 2011-07-04, 10:23:24 »

Przy okazji dostaliśmy informację, że w ciężkiej chorobie trzeba długo czekać na poprawę. Też tak miałam. Jeśli ktoś w międzyczasie zacznie z DO kombinować na własną rękę, bo brak cierpliwości przerodzi się mu w histerię zamiast w więcej uważności, to dobrze się to skończyć nie może. Miałam więcej szczęscia niż rozumu, czy jakoś tak, że wytrwałam...
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #475 : 2011-07-04, 20:31:58 »

Witam. Bardzo dawno nie gościłam na tym wątku. Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie, szczególnie Wojtka, założyciela wątku. Chciałam się z Wami podzielić dobrą wiadomością. Po dziewięciu latach PBS nastąpiła remisja choroby. Od 4.5 roku przestrzegam , a przynajmniej bardzo się staram, żywienia optymalnego. Wiem, że to głównie zasługa właśnie tej obranej przeze mnie drogi. 
Anetzko, a napisz czy w ostatnim czasie zmieniałaś sposób leczenia? zmieniałaś leki na mocniejsze?Przypuszczam, że skoro chorujesz już 9 lat to próbowałaś już różnych leków. Te dostępne od kilku lat ( Sprycel, Tasigna) są bardzo skuteczne i u  ogromnej większości chorych powodują długotrwałą remisję

Pytam, gdyż ja nie mogę jednoznacznie twierdzić, że u mnie remisja to skutek tylko DO. Znam wielu chorych, którzy nie przywiązują wagi do odżywiania a przy tych lekach mają równie dobre wyniki co ja.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
anzetka
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #476 : 2011-07-15, 10:25:20 »

Witam. Bardzo dawno nie gościłam na tym wątku. Pozdrawiam więc wszystkich serdecznie, szczególnie Wojtka, założyciela wątku. Chciałam się z Wami podzielić dobrą wiadomością. Po dziewięciu latach PBS nastąpiła remisja choroby. Od 4.5 roku przestrzegam , a przynajmniej bardzo się staram, żywienia optymalnego. Wiem, że to głównie zasługa właśnie tej obranej przeze mnie drogi. 
Anetzko, a napisz czy w ostatnim czasie zmieniałaś sposób leczenia? zmieniałaś leki na mocniejsze?Przypuszczam, że skoro chorujesz już 9 lat to próbowałaś już różnych leków. Te dostępne od kilku lat ( Sprycel, Tasigna) są bardzo skuteczne i u  ogromnej większości chorych powodują długotrwałą remisję

Pytam, gdyż ja nie mogę jednoznacznie twierdzić, że u mnie remisja to skutek tylko DO. Znam wielu chorych, którzy nie przywiązują wagi do odżywiania a przy tych lekach mają równie dobre wyniki co ja.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Witam Cię Wojtku. Dopiero dzisiaj odwiedziłam tę stronę i z radością przeczytałam Twoją odpowiedź. 15 czerwca minęło 2 lata, jak lekarz zmienił mi lek z Gliweku, który brałam 3 lata, na Sprycel. Glivek mi w ogóle nie służył, miałam po nim ciągle zgagę i biegunkę. Szukałam różnych sposobów ,żeby sobie pomóc, ale bez rezultatów. Kiedy zaczęłam brać Sprycel, bardzo się bałam ( po przeczytaniu  o skutkach ubocznych w ulotce), ale okazało się, że po niecałych dwóch tygodniach moje dolegliwości zniknęły, a więc od razu lepiej się poczułam. Dodam jeszcze, że mając sporą nadwagę, nie mogłam schudnąć, a od czerwca do grudnia, a więc przez pół roku bez żadnej zmiany w odżywianiu schudłam 12 kg i do tej pory nie mam już tego problemu . Nie zmieniłam nic w odżywianiu i waga się nie zmienia. Jednym słowem jest OK. Wojtku, nie twierdzę, że remisja to zasługa DO, ale jestem pewna, że gdyby nie to, to nie byłoby tak dobrze, bo przecież, trzeba jeszcze dodać, że nie biorę stale żadnych innych leków. Czasem, jak podskoczy mi ciśnienie wezmę pół tabletki.Zdarza się to przeważnie, jak coś bardzo przeżywam, albo jak się zbyt mocno zdenerwuję.
Pozdrawiam Cię serdecznie, jak również pozostałych optymalnych. Wszystkim życzę dużo zdrowia. Anna.   

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #477 : 2011-08-27, 09:23:11 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70499


Odp: białaczka
« Odpowiedz #478 : 2011-08-27, 09:34:22 »


 Shocked Ładne "kwiatki" ... Confused
 
     " ...lekarze podstawowej opieki zdrowotnej nie zawsze prawidłowo potrafią odczytać wyniki badania krwi"...
Zapisane

anzetka
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #479 : 2011-09-02, 09:50:06 »

Witam. Przeczytałam właśnie tekst o odczytywaniu wyników badań. Ja osobiście byłam wtedy w szpitalu i nie było z tym kłopotu. Ponieważ w morfologii było ponad 70 białych ciałek , to od razu skierowano mnie do poradni hematologicznej z podejrzeniem białaczki. Był to czysty przypadek, który dla mnie okazał się zbawienny, bo bardzo wcześnie rozpoznano chorobę. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.