forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 11:05:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660630 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  białaczka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białaczka  (Przeczytany 512704 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #180 : 2007-09-12, 12:58:33 »

Cytuj
ble ble ble...A tak naprawde WOGÓLE mnie nie znacie.Nie wiecie jaka jestem osoba,co robie w życiu,czego nie robie..

Nie wolno będąc chorym beztrosko ufać lekarzom-o to nie jest wyrocznia!!Tylko komu w takiej chorobie zaufać?Ludziom"w komputerze?
Maja, nikt tu sie wzajemnie nie zna. Z załozenia ufamy sobie samym.

A ty czego od nas chcesz?
Żebysmy cie przekonywali?
Żebysmy popłakali troche nad nad tobą?
Żebysmy ci przyznali rację na twojej drodze życia?
Żebysmy przekonali się do twoich lekarzy?

Co by cię zadowoliło? Na pewno nie chcesz się niczego od nas nauczyć.
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #181 : 2007-09-12, 13:01:04 »

Tylko komu w takiej chorobie zaufać?Ludziom"w komputerze"ktorych sie w zyciu nie widzialo??

To nie szukaj pomocy u ludzi "z komputera" skoro z góry zakładasz, że im nie zaufasz. Zresztą, nikt Ciebie do tego nie nakłania. Nie musisz nawet zaglądać na to forum. Lepiej ten czas poświęć na zdobycie gruntownej wiedzy o biochemii człowieka i wpływie tego, co jemy na funkcjonowanie naszego organizmu i oczywiście na temat swojej choroby. Wtedy będziesz umiała sama wyciągać obiektywne wnioski bez "ufania" komukolwiek. Nie będziesz potrzebowała tego, by ktoś prowadził Cię za rączkę. A skoro uważasz, że ktoś Cię tu ocenia nie wiedząc jaka jesteś naprawdę to oznacza, że w swoich wypowiedziach nie jesteś szczera, bo podstawą tych ocen jest tylko to, co sama napisałaś na tym forum.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #182 : 2007-09-12, 13:07:31 »

Ja bym sobie już nie zawracała głowy jakąś tam Mają,która nie wiadomo czy istnieje  Very Happy Chcielismy wszyscy dobrze,ale okazało się ,że to tylko troll,który być może dostaje nagrody za trollowanie  Very Happy

Cytuj
...a nawet nie wiecie czy ja wogole istnieje
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #183 : 2007-09-12, 13:18:42 »

Właśnie, to raczej my rozmawiamy z kimś wirtualnym, kto robi sobie jaja i na dodatek wcale się nie wysilił, żeby być bardziej wiarogodnym, bo jego wypowiedzi są kompletnie niespójne.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #184 : 2007-09-12, 13:23:53 »



Kurczaki...pominęliśmy pewną bardzo istotną rzecz,mianowicie:

Jestem leczona psychiatrycznie...

Absolutnie,to żadna złośliwość z mojej strony,ponieważ kiedyś pracowałam z ludźmi psychicznie chorymi,którzy brali leki i widziałam jaki mają one wpływ na psychikę,więc
nie miejmy do Mai pretensji,że jest niespójna umysłowo,nie wie czego chce...
Maju? Nie wydaje Ci się ,że pomyliłaś fora?  Very Happy
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #185 : 2007-09-12, 16:23:05 »

rozmawialam z moim lekarzem hematologiem i uznaje to za jedno wielkie głupstwo Tak,lekarz hematolog.I myslisz ze on nie wie o tej diecie?WIE...

Witam
Wiedzy nigdy nie za wiele, skoro Pani hematolog "zna"  Very Happy i "wie"  Very Happy o diecie optymalnej, to pokaż jej tą stronę : http://drmichalak.pl/
Są tu ciekawe tematy po lewej stronie: "podstawy biochemiczne żywienia optymalnego", tutaj też ciekawy artykuł: http://drmichalak.pl/data/mpd.htm, jest to odpowiedź na to co w vikipedi napisał Komitet.
Pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #186 : 2007-09-12, 18:40:43 »

Very Happy hej hej, Wojtek, jesteś tu?
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #187 : 2007-09-12, 18:53:19 »

jestem...
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #188 : 2007-09-13, 11:59:40 »

"Toan jak i tamto forum nnie lubi krytyki DO i ŻO "

Dokładnie...nie umiecie znieść krytyki.

Moja morfologia na dzień 2007.05.07:
RBC:2,22
PLT:185
Ret:7,3
HCT:39,6
NEUT:0.90
WBC:4,5
ALT:21
AST:19
Glukoza:4,00
Magnez:0,84


Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #189 : 2007-09-13, 12:51:36 »

Isabelle...mówiłas o grupach ryzyka...
Ja się na tym nie znam ale na karcieinformacyjnej leczenie szpitalnego mam napisane common ALL...
Do tego myslę ze wazne są limfoblasty:88 i limfocyty:5,5..odpowiedz proszę
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #190 : 2007-09-13, 13:50:22 »

Dokładnie...nie umiecie znieść krytyki.

Witam
Na czym ta krytyka ma polegać? Krytyka dla samej krytyki jest głupia, bo tak może być bez końca, a skoro ktoś krytykuje nich poda rozsądną i rzeczową alternatywę.
Więc skoro Ty i pani hematolog krytykujecie ŻO, to podajcie argumenty dlaczego? i oczywiście alternatywę.
Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #191 : 2007-09-13, 14:00:40 »

"Toan jak i tamto forum nnie lubi krytyki DO i ŻO "

Bardzo lubię krytykę DO i ŻO, ale nie taką:

"DO nic nie leczy, bo nie leczy"  Shocked
"DO jest szkodliwa, bo wszycy, co biorą nagrody tak mówią"  Shocked
"DO jest szkodliwa i nigdy jej nie zastosuję"  Cool
"DO nic nie leczy, bo nie ma dokumentacji"  Laughing
"Kwaśniewski się myli, bo tak pisali na forum..."

Na odpowiadanie na taką krytykę - szkoda czasu i energii  Very Happy

Gdyby ktoś napisał - "Kwaśniewski się myli, bo piszą w bichemii, że betaoksydacja jest 10x wolniejsza od spalania cukru" - chętnie wykazałbym, że betaoksydacja daje wiecej energii netto w jednostce czasu niż zamiana glikogenu w energię.
Ale nie ma takich, którzy zadają takie pytania więc się nie odzywam, bo po co? Very Happy
Biochemiczne uzasadnienie propozycji lek. med. Jana Kwaśniewskiego nie jest konieczne do poprawnego stosowania Diety Optymalnej  Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #192 : 2007-09-13, 14:26:09 »

Juz Machiavelli pisał, że trzeba słuchać krytyki, ale od mądrych ludzi. Fragment jest w wątku "dobra rady dla polityka"
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #193 : 2007-09-13, 14:35:56 »

"Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy"
Moglibyśmy porozmawiać o moich wynikach na tym forum jezeli jest ktoś z Was kto się na tym zna?Bo rozumiem że na krytyce znają się wszyscy...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #194 : 2007-09-13, 14:57:21 »

Maja, zdejmij klapki, bo nie rozumiesz, że "krytyka" nie równa się "narzekanie" ani "napastliwośc". Ja lubię słuchac krytyki.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #195 : 2007-09-13, 15:00:22 »

Cytuj
Moglibyśmy porozmawiać o moich wynikach na tym forum jezeli jest ktoś z Was kto się na tym zna?Bo rozumiem że na krytyce znają się wszyscy
No własnie, Maja, znamy się na krytyce, a ty znasz się na narzekaniu i paplaniu Very Happy, a nawet okazuje się że umiesz byc arogancka Very Happy
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #196 : 2007-09-13, 15:04:18 »

Moglibyśmy porozmawiać o moich wynikach na tym forum jezeli jest ktoś z Was kto się na tym zna?Bo rozumiem że na krytyce znają się wszyscy...

Moglibyśmy, tylko po co omawiać wyniki sprzed prawie pięciu miesięcy? Jak to robić nie dysponując normami dla danego laboratorium? Zapominasz, że nie jesteśmy lekarzami. Mało wiarygodna grupka ludzi z komputera ma się znów wysilać na Twoje potrzeby, by w końcu usłyszeć, że i tak nie warto. Idź do "standardowego lekarza", który dostaje nagrody.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #197 : 2007-09-13, 15:05:21 »

Ale przymusu dyskusji o twoich wynikach Maju chyba nie ma?
Polecam książeczkę aut. Renate Schuhmayer "Wyniki badań laboratoryjnych". Dzięki niej za parę minut możesz sobie samodzielnie zinterpretować swoje wyniki, a jeśli wciągnie cię temat, to za dwa, trzy tygodnie możesz być ekspertem we wszystkich możliwych wynikach tych badań. Wszystko zależy od własnego wkładu pracy i chęci Cool.
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #198 : 2007-09-13, 15:15:58 »

Ty Ewo może znasz się na diecie optymalnej ale na ludziach to Ty się kompletnie nie znasz.Nawet nie chodzi już o to że mówisz mi ciągle kim to ja nie jestem,jaka jestem itp itd...bo to że ciągle mi to powtarzasz jest BEZ SENSOWNE bo uwierz mi że ja znam się najlepiej.Ale przede wszystkim nie znasz się na ludziach bo nie wiesz jak wielką mozesZ TY zrobić krzywdę swoim gadaniem.Jesteś nieodpowiedzialna.Zauważ ze pisałam juz dwa razy o tym ze mam depresję lękową i leczę się psychiatrycznie...Oczywiście teraz mi powiesz"to po co wchodzisz na to forum?"Poczytaj Droga Mądra Ewo o depresjii.. :http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200406&nr=124
Krytyka nie jest w żaden sposob nie pomaga ludziom chorym na depresję.Powodzenia życzę w dalszym"pomaganiu"innym Sad Sad Sad
Zapisane
isabelle
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #199 : 2007-09-13, 15:20:07 »

Maju,
na karcie leczenia Filipa jest napisane w rozpoznaniu: "ALL (pre-B, SRG)". Chodzi szczególnie o to, co w nawiasie. "SRG" oznacza standardową grupę ryzyka. Czy te 88 limfoblastów u Ciebie, to jest wynik z morfologii czy badania szpiku? W jakich jednostkach? Jeżeli morfologii i w takich samychjednostkach, jak limfocyty, to oznacza, że miałaś podwyższoną leukocytozę w momencie rozpoznania (tzn. że ogólna liczba białych krwinek przekraczała normę 10) i nie jest to dobrze rokujący czynnik, ale za to typ "common" ma dobre rokowania.
Co do Twoich wyników teraz to jesteś na leczeniu podtrzymującym, więc to obniża wyniki. Jakie leki bierzesz? Metotraksat i 6 MP (merkaptopuryna) czy coś innego?    
Poziom płytek krwi masz w normie, ale blisko dolnej granicy (140). Poziom białych krwinek podobnie, ale bardzo niski (norma od 4 do 10). Za to poziom czerwonych krwinek masz dużo poniżej normy (jest od 4,20 do 6,30). Nie podałaś hemoglobiny, ale przy takim poziomie RBC nie możesz mieć HCT (hematokryt) = 39,6%. Możesz mieć niewiele ponad 20  a tym samym hemoglobinę na poziomie o wiele niższym niż norma (12), tzn. gdzieś około 6 g/dl. Jest to poziom, przy którym pacjentom podaje się koncentrat krwinek czerwonych (podaje się już nawet przy hgb=7). Sprawdź jeszcze raz, bo może się pomyliłaś w przepisywaniu.
Magnez i glukoza jest w normie, jeżeli jednostka to mmol/l.
Co do ALT i AST to podaj jednostki, bo te wyniki też są dziwne.      
Ja też polecam bardzo fajną książkę: Franciszek Kokot i Stefan Kokot "Badania laboratoryjne. Zakres norm i interpretacja." Wydanie IV z 2005 r.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.