forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 08:13:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660462 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  białaczka
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: białaczka  (Przeczytany 512422 razy)
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #200 : 2007-09-13, 15:21:17 »

Malgo,
Może jednak warto się wysilić tylko po to żeby zadowolić drugą osobę.Te wyniki są sprzed 3,5 miesiąca i zależy mi zeby wiedzieć co tacy specjalisci jak Wy o tym myslicie.To co pisalam o ufaniu ludziom z komputera było do EWY bo ciągle mi mówi ze jestem naiwna,łatwowierni itp itd a przecież gdybym była naprawde  łatwowierna to posłuchałabym Pani Ewy... Laughing
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #201 : 2007-09-13, 15:36:05 »

Isabelle...DZIĘKUJĘ CI BARDZO!
Ja mam przy rozpoznaniu napisane białaczka limfoblastyczna(common ALL)Ph(-) kariotyp 46,XX(4,14)del 9

Morfologia jeszcze raz:
WBC:2,22
NEUT:0,90RBC:4,48
HGB:13,7
HCT:39,6[%]
MCV:88,4
MCH:30,6
PLT:185
RET:7,3

ALT:21 U/l
AST:19 U/l
To sa wyniki po pobraniu szpiku.Zazywam dokładnie metotrexat 25 mg mg w tygodniu i mercapturyne 3 razy dziennie.Pozatym nie zażywam narazie nic.Tak mi zalecono... Dlaczego na mojej karcie informacyjnej,na rozpoznaniu nie pisze jak "zawansowana"jest ta białaczka??tzn grupa ryzyka.I dlaczego"common"dobrze wróży?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #202 : 2007-09-13, 15:37:25 »

Cytuj
Zauważ ze pisałam juz dwa razy o tym ze mam depresję lękową i leczę się psychiatrycznie...

Maja, z tobą nie jest tak źle, zachowałaś zdolność wykłócania się... i to jak Very Happy

Czy u siebie wszystkich wokół szantazujesz swoją "depresją"? Wink

Ja też, uwierz mi Maju, "znam sie najlepiej" na tym, jakie wrażenie na mnie robi drugi człowiek.




Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #203 : 2007-09-13, 15:39:04 »

Zakres norm i interpretacja.

O właśnie!,
Nie znam tej książki, ale pewnie jest cały dział poświęcony tylko interpretacji wyników w białaczkach!?
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #204 : 2007-09-13, 15:44:48 »

Jesteś beszczelna EWO.Nigogo nie szantażuję.Daję Ci tylko do zrozumienia że jestem nieodpowiedzialna pisząc do dziewczyny której wogóle nie znasz ze jest naiwna,łatwowierna,małoambitna,leniwa...po tym jak ona napisała Ci ze ma depresję i leczy sie lekami takimi jak Effectin,pernazyna czy dormikum...Jakbys miała w sobie choć trochę rozumu a nie tylko złośliwosci,pewnosci siebie i agnorancji to nie pisała bys tak jak piszesz do kogoś kto się leczy na depresję.Ale Ty nie jesteś w stanie tego pojąć.Nie zrozumie najedzony głodnego...Ze mna nie jest tak zle-masz racje.To z Tobą jest zle.
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #205 : 2007-09-13, 15:47:06 »

poprawiam się: "ze Ty jestes nieodpowiedzialna pisząc do dziewczyny"
Zapisane
stefan_07
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #206 : 2007-09-13, 16:00:10 »

ludzie niszczycie sie jeszcze bardziej piszac takie rzeczy na swoj temat...caly czas o tym myslicie>zyjcie zyciem konczcie szkoly zajmijcie sie soba
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #207 : 2007-09-13, 16:01:42 »

"Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna

Krytyka bez podania alternatywy jest głupia, natomiast krytyka podająca rzeczową uzasadniającą alternatywę jest bardzo cenna, przykład:
Skoro Pani hematolog powiedziała że DO to głupstwa i zaleciła dietę niskotłuszczową w chorobie nowotworowej, to czym to uzasadniła? a może jeszcze jest z tych lekarzy co wmawiają że rak żywi sie tłuszczem? Very Happy
Nowotwór i komórka nowotworowa żeby życ i się rozmnażać potrzebuje paliwa którym jest tylko i wyłącznie glukoza, więc powinna być dieta niskowęglowodanowa.
Natomiast skoro ty masz stosować dietę niskotłuszczową (zaleconą przez pania hematolog) to energię musisz pobierać z weglowodanów, a każdy węglowodan w organiźmie zamieni sie w glukozę a no to tylko "czeka" komórka nowotworowa.
Pozdrawiam

P.S. A o wyniki zapytaj Panią hematolog, przeciez ona "wie"  Very Happy jak to napisałaś wcześniej.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #208 : 2007-09-13, 16:19:57 »

Witaj Stefanie Smile Co cie do nas sprowadza? Very Happy
Nie masz racji, Stefanie. Tylko zobacz jak Maja sie ożywia. To jest dla niej lepsze niż Xanax na lęki. Szkoda tylko, ze z takim nastawieniem do ludzi (...i diety) trudno jej będzie wyleczyc się z samoniszczącej choroby
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #209 : 2007-09-13, 16:32:46 »

Jako admin muszę zapobiec manipulacji!.
Maju (stefanie_07) - nie ładnie postępujesz Embarassed
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #210 : 2007-09-13, 16:35:13 »

Mam pytanie :
Jakie błedy w proporcji BTW mogą by przyczyną wypadania włosów ? Ostatnio wypadają w coraz większych ilościach. Oczywiście można powiedziec, że to przez Glivec, W ulotce nadmierne wypadanie lub przerzedzenie włosów jest wymieniane jako możliwy objaw niepożądany, który prawdodobnie wystąpi z częstością od 1 do 10 pacjentów na 100. Jednak zanim zwale wszystko na Glivec wołałbym wykluczy ewentualne błędy w żywieniu..

Czy zbyt duża ilośc białka może byc tego przyczyną, bo o przedawkowanie węglowodanów się nie podejrzewam.?

Wojtek 
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #211 : 2007-09-13, 16:39:11 »

Do Maja :

Maju, mam prośbę, nie mam nic przeciwko Tobie, ale czy mogłabyś założyc swój własny wątek? Ułatwiłoby to wszystkim forumowiczom przeglądanie tego wątku., no chyba, że Toan ma coś przeciwko..

Wojtek 
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
isabelle
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #212 : 2007-09-13, 16:42:52 »

Toan, jest to podręcznik głównie dla lekarzy i nie ma tam rozdziału specjalnie poświęconego białaczce. Więcej o tej książce jest tu: http://www.medbook.com.pl/medhome/product.php?pline=1&code=365
O wynikach w białaczce i innych chorobach układu krwiotwórczego jest dużo w książkach, które opisują te choroby.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #213 : 2007-09-13, 16:56:16 »

Więcej o tej książce jest tu...

Dziękuję!,
Postaram się zapoznać z treścią.
Zapisane
Wojciech
Newbie
*
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 65


Odp: białaczka
« Odpowiedz #214 : 2007-09-13, 17:00:44 »

Uczyłem się kiedyś, jakimi pokarmami poprawić sierść u futerkowych, ale wychodziło mi z tego, że tłuszcz i aminokwasy siarkowe w pożywieniu dobrze wpływają na owłosienie.
A to jest w żółtkach, a jeśli zjadasz Wojciech dwa, trzy dziennie, teoretycznie powinno to zapobiegać łysieniu.

Póki co jadam ich do 15 sztuk dziennie, więc liczę, że szybko nie wyłysieje Smile
Zapisane

D.O. od  12. VII.2007        74 kg/180cm
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #215 : 2007-09-13, 18:00:02 »

Jako admin muszę zapobiec manipulacji!.
Maju (stefanie_07) - nie ładnie postępujesz Embarassed

Toan...ja nie jestem stefanem.Więc nie masz po co zapobiegać manipulacji.
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #216 : 2007-09-13, 18:08:03 »

Ewo,.
Nie masz zielonego pojęcia czy mi będzie trudno czy łatwo wyjść z choroby.Nie jesteś Bogiem(jak Ci się chyba wydaje)A xanaxem się nie leczę.Ożywia mnie dyskusja z Tobą-masz rację.A to dlatego że dziwi mnie że ktoś kto przechodził przez nowotwór potrafii być tak bardzo bezduszny,małowyrozumiały i bezczelny..Ale to nie jest mój problem tylko Twoj.Rada na przyszłość:Nie"jedz"po kims kto ma depresję w taki sposób.Ja jestem silna bo życie mnie tego nauczyło,ale ludzie są róni.Bezdusznico...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #217 : 2007-09-13, 18:14:26 »



Moja morfologia na dzień 2007.05.07:
RBC:2,22

Iza,czy przy takim poziomie RBC można mieć taką HB i HCT?
Cytuj

HGB:13,7
HCT:39,6[%]

Jakieś bardzo dziwne te wyniki ...   Very Happy

Po za tym,Maja jako osoba chora na białaczkę,powinna chyba robić częściej badania morf. ,podobnie jak Wojtek.Czemu więc podaje wyniki sprzed paru mies.?
Ciekawe czy dobrze się bawi ?   Very Happy   
Maju, te wyniki to podałaś,żeby być bardziej wiarygodna? Zobaczyłaś,że Wojtek podaje i Ciebie natchnęło?  Very Happy 
pozdrawiam  Very Happy
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #218 : 2007-09-13, 18:27:19 »

Elmo morfologię robie raz w tygodniu.A wyniki poprawiłam kawałek dalej więc zamiast odrazu krytykowac to poczytaj trochę dokładniej.Nie musze wam udowadniac ze jestem wiarygodna.Po co mialabym to robić.Nikt Ci nie karze mi wierzyć.Uwierz mi że nie mam po co bawic się z wami.Tematem tego tematu jest białaczka.Więc podałam swoje wyniki.A Ty co robisz na forum??Poki co to nie dokładnie odczytujesz moje wyniki Laughing
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: białaczka
« Odpowiedz #219 : 2007-09-13, 18:28:34 »

Wyniki są z maja a nie ze wrzesnia bo nie mam pozniejszych wyników.Są w szpitalu.I nie zapisuje ich jesli nic sie nie dzieje.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.