forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 11:18:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659897 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (217)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (217)  (Przeczytany 6156 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (217)
« : 2007-08-23, 00:09:30 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (217)
[b]ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Słowacja, 09.08.1999r.
Szanowny Panie doktorze!
Dziś mijają trzy miesiące od dnia., kiedy pierwszy raz przeczytałem artykuł na temat żywienia optymalnego i tego samego dnia zacząłem się właściwie odżywiać. Mam 32 lata, jestem Słowakiem, lekarzem ze specjalnością: biochemik kliniczny, a równocześnie pracuję na oddziale chorób wewnętrznych w miejscowości niedaleko Treczyna. wiem, że osiągnięcia i wiedza Pana to jest to, czego od dawna szukałem. Interesowałem się problematyką niskiego poziomu cholesterolu i zaobserwowałem, że większość pacjentów przyjmowanych do szpitala na oddział wewnętrzny, ma normalny albo obniżony poziom cholesterolu. dopiero wiedza Pana otworzyła mi oczy i wiem, jak teraz należy patrzeć na postępy w medycynie, co  w ogóle jest ważne w naszym zawodzie. Moim marzeniem jest rozpowszechnianie Pana wiedzy w moim kraju. Chciałbym tłumaczyć Pana książki i inne artykuły na język słowacki. Również pragnę się nauczyć od Pana leczenia prądami selektywnymi.
                                                                                  dr  Mirosłav Snapko
[/b]

Coraz więcej lekarzy, z różnych krajów, zwłaszcza tych młodszych, szczególnie zaznajomionych z wiedzą biochemiczną, potrafi zrozumieć moją wiedzę, poznać ją praktycznie i skutecznie leczyć chorych. Ci, którzy pracują w powszechnej służbie zdrowia skarżą się, że taka praca jest bardzo stresująca. Oto przychodzą do nich ludzie chorzy, a oni mimo że doskonale wiedzą jak im skutecznie można pomóc, nie mogą tego zrobić! Te same przyczyny, które u ludzi powodują choroby, powodują też zawsze znaczenie upośledzenie umysłu chorego. Bowiem organizm chory nie może dostarczyć właściwej energii i "części zamienne" dla swojego mózgu, a to musi powodować i powoduje zawsze patologiczną jego czynność. Zrozumiałem to już ponad 30 lat temu i dlatego było mi nieco lżej w pracy. Wiedziałem, że szkoda do tych ludzi mówić, bo i tak zrozumieć nie mogą. ale zawsze próbowałem nawet gdy w ten sposób narażałem się na różne szykany. Lekarz, który chce pomagać chorym; dla którego dobro chorego jest dobrem najwyższym, inaczej postępować nie może. Jeśli tak właśnie nie postępuje, nie jest lekarzem z powołania. Powinien zmienić zawód. Byłem zadowolony, gdy udało im się skutecznie pomóc 1-2 chorym na 100.
Dopóki osoby decydujące o obliczu medycyny w danym kraju i politycy nie poznają wiedzy dla ludzi najważniejszej, lekarze nadal muszą się męczyć i przynajmniej starać się chorym nie szkodzić. Zatem trzeba moją wiedzę rozpowszechniać oddolnie przy pomocy takich lekarzy jak pan.
Najszybciej i najczęściej umierają w szpitalach ludzie z obniżonym poziomem cholesterolu. Organizm w dwóch przypadkach wytwarza mało cholesterolu: gdy nie musi go dużo wytwarzać i gdy nie może już go wytwarzać. nie musi tego robić u pasterzy (Mann przed laty wśród Masajów znalazł średni poziom cholesterolu 110-120mg% i poziom ten nie wzrastał z wiekiem), nie musi u optymalnych, ale dopiero wówczas, gdy cały organizm zostanie przebudowany, "wyremontowany" wyleczony z chorób. Trwa to krócej u młodszych i mniej chorych, może trwać długo u starszych, mocno schorowanych, zwłaszcza u chorych z zaawansowaną miażdżycą. Czasokres ten może się przedłużać, gdy chorzy popełniają istotne błędy w żywieniu.
Z cholesterolem jest podobnie jak z nadciśnieniem. Jest ono niskie w dwóch przypadkach: gdy organizm nie może go podnieść i gdy go nie musi podnosić. Gdy zachodzi pierwszy przypadek, łączy się on ze szczególnie szybkim starzeniem się naczyń tętniczych. To przeważnie kończy się krwotokiem mózgowym, gdy chory "poprawi" na tyle swoje odżywianie, że organizm będzie miał siły na podniesienie ciśnienia. Tak bywało u więźniów obozów koncentracyjnych, gdy ich wyzwolono i pozwolono im jeść wszystko i do woli, tak było u mieszkańców Leningradu po zakończeniu blokady. Ludzie na dietach niskokalorycznych i niskotłuszczowych, czy diecie jarskiej, ale ubogiej kalorycznie, mają cholesterol niski z tego powodu, że organizm nie ma energii na jego wytwarzanie. bowiem wytwarzanie cholesterolu wiąże się z dużym zużyciem energii, a jeśli tej brakuje, synteza cholesterolu jest bardzo ograniczona, a jego poziom we krwi niski. W sprawach, o których pan pisze, skontaktuję się z panem listownie lub (i) telefonicznie.

PS. Spotykałem jaroszów, uzupełniających swoją dietę orzechami, słonecznikiem, pestkami dyni - poziom cholesterolu powyżej 600mg%, w jednym przypadku było to nawet 830mg%. A przecież z tłuszczów zjadali oni głównie tłuszcze nienasycone, które według wiary, lub poglądów większości lekarzy, chronią przed miażdżycą. Co do tłumaczenia moich książek na słowacki, to proszę zwrócić najpierw uwagę na ich czeskie wydanie i niemieckie. A propos! Wielu optymalnych ze Śląska, którzy mają rodziny w Niemczech, pyta, kiedy wreszcie ukaże się moja książka w języku niemieckim. Jak już informowałem, dr Bohdan Borejko, polski lekarz pracujący w Austrii przetłumaczył i wydał moje zasady żywienia optymalnego. Informacje o książce można uzyskać pod wiedeńskimi numerami telefonu:

                                                                                                                                    JAN KWAŚNIEWSKI



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 17 zapytaniami.