forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 03:40:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.  (Przeczytany 80154 razy)
grizzly
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #120 : 2007-10-07, 20:20:45 »


Wyjsciem jest kupowac KAWE Z GAT: COFFEA ARABICA I COFFEA CANEPHORA .

Osobiscie polecam kawy firmy ASTRA , legendarny smak MOKKI z Jemenu, z nutka slodyczy lagodnej GUATEMALI z prowincji Antiqua lub kawe o zdecydowanym smaku BLUE MOUNTAIN  z Jamajki.

Hana jestes z Poznania?  Very Happy

Life is too short for bad coffee.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #121 : 2007-10-07, 20:26:14 »

Dziękuję Hana, te wiadomości są mi znane, wcześniej lekarka napisała, że picie kawy jest tak samo szkodliwe jak ograniczanie tłuszczu. To jest oczywiście nieprawda.
Piję kawę od kilkunastu lat, teraz już tylko 3-5 filiżanek dziennie, kiedyś pijałam nawet 10. Nie odczuwam żadnej z wymienionych dolegliwości. Piję ją bo lubię ten smak, mogę pić na noc, nie działa na mój sen, ani pobudliwość, może mój organizm ją ignoruje Wink Herbata mi nigdy nie smakowała.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #122 : 2007-10-07, 20:38:36 »

...te wiadomości są mi znane...

Wszystko o kawie.  Shocked Very Happy

http://www.coffeereview.com/index.cfm

Sa tacy, co twierdza, ze zyjemy w cywilizacji kawy, gdyby kawy nie bylo
nasza ewolucja bylaby wolniejsza, jednak z drugiej strony ta ewolucja prowadzi nas do samozaglady  Very Happy

Moze rozpatrujac pod tym wzgledem jednak jest ona szkodliwa?  Rolling Eyes  Laughing

Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #123 : 2007-10-07, 21:23:36 »

Grizzly- I drank a very good coffee in Posnan.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #124 : 2007-10-07, 22:58:27 »

Hana, rozwiążmy temat, biologiem dobrym nie jestem. W moich źródłach kawa należy do marzanowatych, czy one należą do rubiaceae?
Małgo, osoby na DO z rzsem nie wiedziały, że mogą mieć rzut choroby po ... serze/śmietanie...
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #125 : 2007-10-07, 23:45:00 »

Zaobserwowałam, że picie kawy pazonej w filiżance czyli po "leniwemu" działa na mnie niekozystnie tzn czepie mnie. A najlepsza to kawa ziarnista mielona swiezo i paona na ogniu. W tedy nic się nie dzieje.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #126 : 2007-10-08, 08:57:36 »

Małgo, osoby na DO z rzsem nie wiedziały, że mogą mieć rzut choroby po ... serze/śmietanie...

A co to wnosi do tematu szkodliwości kawy?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #127 : 2007-10-10, 20:36:46 »

Marzanowate=rubiaceae  Smile .
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #128 : 2007-10-11, 15:42:05 »

                    A co to wnosi do tematu szkodliwości kawy?

Kawe, herbate i inne uzywki trzeba dozowac--i wtedy nic nie jesz szkodliwe.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #129 : 2007-10-11, 21:35:46 »

Herbata mi nigdy nie smakowała.
Nie pamietam, kiedy ostatnio pilem herbate.
Kawe pije, czarna gorzka bez smietanki. Jakobsa albo premium w czerwonym opakowaniu.
W moim domu mam czesto "stalych gosci" na litere "t" druga litera to "e" trzecia "ś" /czesto to chyba za delikatne slowo - stale/ , pija herbate bo slyszeli o szkodliwosci kawy. To tak OT o pijacych herbate.
Kilka miesiecy temu byla rozmowa nt parzenia cherbaty. . Wazny jest czas parzenia. Podobno dziala albo pobudzajaco, albo oslabiajaco w zaleznosci od czasu parzenia, gdzies mam artykul nt temat co im wydrukowalem.
W zasadzie nie zauwazylem tego dzialania herbaty, jezeli kawa dziala pobudzajaca, potem ktos w wyniku dlugiego czasu parzenia, wypije herbate oslabiajaca to zostaje neutralny.
Pozdr
maf
ps
grizli, ja jestem z Poznania.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #130 : 2007-10-12, 11:06:20 »

A pijecie kakao?
Ja ostatnio napiłam się kubek kakao po wielu ,wielu latach przerwy i smakowało mi niesamowicie  Very Happy
Raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić ,ale nie codziennie ,a szkoda,bo dobre  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #131 : 2007-10-19, 14:49:25 »

Cytuj
jednak jest ona szkodliwa?


na mnie kawa dziala strasznie pobudzajaco,
po malej,slabej filizance kawy,
puls mam przyspieszony nawet ponad 100,
jestem niespokojna i rozdrazniona,

szkoda tylko tego serwisu do kawy,bo stoi bezuzytecznie Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #132 : 2008-04-03, 17:35:23 »

A pijecie kakao?
Ja ostatnio napiłam się kubek kakao po wielu ,wielu latach przerwy i smakowało mi niesamowicie  Very Happy
Raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić ,ale nie codziennie ,a szkoda,bo dobre  Very Happy

Elmo stry jest ten pst, wiem, ale mozesz mi powiedziec dlaczego nie mozna pic kakao codziennie?
Malo weglowodanu, duzo magnezu itd. wejdz tu http://www.foodcomp.dk/fvdb_details.asp?FoodId=0035

Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #133 : 2008-04-05, 22:28:21 »

hehe Smile

Powiem tak - zbożowej nie piję w ogóle. Rozpuszczalnej też. Jedyną kawą jaką piję to kawa mielona - najbardziej smakuje mi pedros. Ewentualnie lepsze gatunki, ale specjalnej różnicy, wybaczcie znawcy, nie czuję. A raczej nie odbieram pedros'a jako znacznie gorszej.
Myślę, że 1-2 kawy dziennie parzone, dopełnione w 1/4 śmietanką nie szkodzą. Przynajmniej mnie.

Co do pierwszego postu (=postu nr 1) zaczynającego temat - ludzie Smile miałem to bodajże w 2 czy 3 tygodniu po przejściu na DO :/ fakt - dziwne, niezbyt przyjemne - ale myślę, że to efekt dostosowywania się organizmu i oczyszczania jelit.

Smile
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #134 : 2008-04-06, 10:21:25 »

Jeżeli mogę wtracic swoje 5gr to powiem tak ,myślę,że kawa jest dla smakoszy,którzy przy niej potrafią się delektowac i prowadzic przy tym  dyskusje.
Znam jednak z własnego podwórka i taki przypadek-moja druga połowa,dzień rozpoczyna od kawki, jednak wypije tą kawkę tylko ze szklanki szklanej, tej cienkiej
nie ruszy kawy,z kubka,filiżanki tylko ze szkła cienkiego,dlatego myślę,że to jest poprostu przyzwyczajenie,bo dla mnie ta kawa może byc wlana i do wiadra jeżeli siadam to piję i nic mi nie zmienia smaku,w czym ona jest podana,jest zawsze poprostu kawą.Z tego też względu uważam,że kawa jest dla smakoszy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #135 : 2008-05-15, 15:11:54 »




Nie wiedziałam,że w tym watku znajdę tak cenne info o kawie.Nie piłam tego przez kilka lat,a przed kilkoma laty piłam od czasu do czasu.
A tera moje picie się zaczęło od tego,jak wypiłam ją męzowi ,ale nie parzona tylko rozpuszczalna.
Działa na mnie tak,ze mi głowa opada na klawiature.
Wczoraj wypiłam przed snem i zasnęłam w mgnieniu oka.Może to kawa  "sennotwórcza"?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #136 : 2008-05-15, 15:20:56 »

Rozpuszczalnej też. Jedyną kawą jaką piję to kawa mielona - najbardziej smakuje mi pedros.


Ty chyba jesteś pozbawiony kubków smakowych.Inaczej tego wytłumaczyć się nie da.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #137 : 2008-05-15, 15:38:45 »

...uważam,że kawa jest dla smakoszy.
Też mam takie zdanie o kawie....
Wczoraj zaproszono mnie na działkę (piękna) na kawę i podano ją w ogromniastych kubkach. Brrrr... Ledwie dałam radę 'wychłeptać', a dzisiaj nie mam smaku dobrej kawy.
Ja uwielbiam kawę, ale piję tylko w małych porcelanowych filiżankach. Parę łyków tego napoju w zupełności mi wystarczy.
Ludzie zazwyczaj spijają kawę w "kubłach".
I po co tyle pić skoro i tak liczy się smak?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #138 : 2008-05-15, 16:19:39 »

...I po co tyle pić skoro i tak liczy się smak?...

Smak zgoda, ale wazne rowniez z kim sie pije  Cool

Jak np. taka kawke popija sie ze swoim "osobistym lekarzem"
ktory sprawia, ze emeryture bedziemy pobierali o 20 lat dluzej,
to taka kawka smakuje i temu lekarzowi i pacjentowi jak "niebianski nektar"  Shocked Cool Razz

 
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #139 : 2008-05-15, 18:29:40 »

Ja bym się napiła razem z Jurkiem z tego wiadra .
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.