forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 02:55:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.  (Przeczytany 80151 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #20 : 2007-08-24, 20:26:58 »

Nikt tu sie nieprzejada, i nawettluszczu za "malo" nie je, poniewaz wszyscy z nas waza i mierza, no prawie wszyscy,

Tak ,tak mierzycie,ważycie a potem myślicie ,że musicie to wszystko zjeść ,pomimo tego ,że może Wam to wychodzić bokiem    Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #21 : 2007-08-24, 20:34:09 »

Tak ,tak mierzycie,ważycie a potem myślicie ,że musicie to wszystko zjeść ,pomimo tego ,że może Wam to wychodzić bokiem

A wszystko przez brak zrozumienia podstawowej zasady proporcji i 10 "przykazań"...  Sad
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #22 : 2007-08-24, 20:50:47 »

Toan, Elmo nie moze zachowac proporcji ( nie mowie tu o 10-ciu przykazaniach) poniewaz nie wazy i nie mierzy hahahah
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #23 : 2007-08-24, 20:52:22 »

Jestem zdruzgotany, zawiedziony, nie chce mnie sie wierzyc zeby nikt nie mial tych samuch objawow, w pewnym momencie po przejsciu na DO. "Szybko lec do lekarz na badania"...."ale nie ma dobrego lekarza" itd itp. Sam kiedys prosilem o podpowiedz jak to zrobic, jak sobie pomoc, jak wdrozyc nowa dieta, sposo zycia w moje zycie....i co tez dostalem kopa  w d.....

I ciesz się z tego o jakże trzeba być naiwnym żeby udzielać na odległość porad na mówiąc kolokwialnie "kolor sraczki" adampio zastanów się na przyszłość i pomyśl że ten kolor moze być spowodowany bardzo różnymi powodami jeśli udzielisz rady NIEDOBREJ i ktoś cię posłucha  Sad to suma sumarum zaszkodzisz tej osobie JK często powatarza że lepiej nic nie wiedzieć niż wiedzieć źle Wink było by łatwiej gdyby każdy radca pomyślał o tym wcześniej Wink
Cytuj
Mowimy, ze to forum jest poto aby sobie pomoc, nikt tu nie siedzi dla zabicia czasu, (mam nadzieje.!!!!!)
Ale odpowiedzi sa na zasadzie: idz do lekarza...ale szybko, nie wiem,nie slyszalem, moze jutro zobacze, itd. Ja Was wszystkich przepraszam, ale od takiego forum, jedynego zreszta, oczekuje sie troche wiecej.
no to teraz jeszcze jedna sugestia ode mnie Wink jeśli chcesz z kimś rozmawiać po Duńsku to ta osoba musi znać ten język prawda ?? jeśli go nie zna to choćbyś się spocił po same pięty z twojego gadania nic nie będzie Wink tak samo jest ze zmianą np. odżywiania, musisz najpierw nabrać wiedzy i doświadczenia samemu poczytać a potem będziesz mógł podyskutować i ewentualnie pomóc komuś rozwiać wątpliwości lub sobie, jeśli widać na pierwszy rzut oka że ktoś nie ma podstaw DO to swoim paplaniem tylko mu zaszkodzisz ŻO nie jest dla wszystkich każdy ma swoją drogę dochodzenia do niego sam ją musi znaleźć dlatego nie warto być misjonarzem Wink


P.S.
forum służy także do wyładowywania ADHDF koleżanki elmo ;P
Zapisane
mosik
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #24 : 2007-08-24, 20:54:55 »

Elmo,mowiac w formie - cie sie, generalizujesz..... Nikt tu sie nieprzejada, i nawettluszczu za "malo" nie je, poniewaz wszyscy z nas waza i mierza, no prawie wszyscy, prawda !!!hahahahaa
PS. mam nadzieje, ze odkurza po polsku!!!! hahahaha......odkurzacz altså

1.)Temat ruchu czyli ćwiczeń fizycznych jest bardziej zawiłą wiedzą od teorii żywienia.
2.)Wystarczy poczytać posty dotyczące tego tematu i widać jak obiegowe i zarazem naiwne opinie panoszą się w puli zbiorowej mądrości.
3.)Naprawdę niewielu ludzi skutecznie potrafi wykorzystać ćwiczenia fizyczne.
Najczęściej używa się ich na sposób i ze skutkiem analogicznym jak eksperymenty Matiego z połykaniem surowych potraw, wywoływaniem ostrego zapalenia trzustki za pomocą "oczyszczania wątroby", lewatyw sięgających dwunastnicy, moczodrinków, czy wyrafinowanej koprofagii.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #25 : 2007-08-24, 21:00:27 »

P.S.
forum służy także do wyładowywania ADHDF koleżanki elmo ;P

A i owszem ,a i tak   Very Happy

PS.  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #26 : 2007-08-24, 21:05:33 »

Sławek musimy się kiedyś spotkać przy trzepaku,wymienimy się cennymi wiadomościami  Very Happy
Od Ciebie można się dużo nauczyć ,Twoje trzeźwe myślenie nauczyło mnie między innymi nie radzić,bo nie jestem lekarzem i wiesz,ze wzięłam sobie do serca tą radę?  Very Happy
Fajne...
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #27 : 2007-08-24, 21:10:46 »

SZlawek mam dwa pytania:
kiedy poradzilem komus cos
co to jest to ADH...czy cos tam
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #28 : 2007-08-24, 21:23:20 »


co to jest to ADH...czy cos tam

Wpisz sobie w wyszukiwarkę i sobie poczytaj.
Sławek mi to zdiagnozował i jest moim psychoterapeutą .Jeżdżę do niego na terapię i razem robimy berety moherowe na drutach  Razz  To pomaga,daje niesamowite ukojenie  Razz  Ostatnio Sławek zrobił takiego pieknego baranka z masy solnej i mi go dał .Prawda  Sławku?  ;P
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #29 : 2007-08-24, 21:31:39 »

co to jest to ADH...czy cos tam
nadpobudliwośc
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #30 : 2007-08-24, 21:46:18 »

Cytuj z: Kodar
tez mysle,ze kazdy z nas mial niekorzystne objawy po przejsciu na DO,
  Shocked
Kodar, ja nie miałam żadnych niekorzystnych objawów po przejsciu na DO, a przeszłam z dnia na dzień, jak radzi Jan Kwaśniewski. Rzadko spotykam Optymalnego, który skarżyłby się, że miał jakiekolwiek problemy. Owszem, wiele osób mówi, że bało się reakcji wątroby, ale nic sie nie przydarzyło.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #31 : 2007-08-24, 22:00:55 »

przepraszam cie Ewo,ze napisalam" kazdy z nas,"powinnam napisac "wielu z nas", sooooooooooory
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #32 : 2007-08-24, 22:01:39 »


kiedy poradzilem komus cos

Przeceniasz mnie ;P

P.S.
odniosłem się do Twoich słów;) chyba wystarczy jak przeczytasz mój post Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #33 : 2007-08-24, 22:09:59 »

Cytuj z: Kodar
przepraszam cie Ewo,ze napisalam" kazdy z nas,"powinnam napisac "wielu z nas", sooooooooooory
Kodar, nie wiem, za co mnie przepraszasz. Może to ja ciebie powinnam przeprosić za to, że mam inne spostrzeżenia?
Skoro jednak masz dużą potrzebę przepraszania, to przyjmuję przeprosiny.

Kajając się, muszę dodać, że ... wydaje mi się...  Confused, że "wielu z nas" to tez za dużo.

Natomiast mogę przyznać, że wielu na początku ma problemy ze zrozumieniem DO.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #34 : 2007-08-24, 22:42:19 »

..
Mowimy, ze to forum jest poto aby sobie pomoc, nikt tu nie siedzi dla zabicia czasu, (mam nadzieje.!!!!!)
Ale odpowiedzi sa na zasadzie: idz do lekarza...ale szybko, nie wiem,nie slyszalem, moze jutro zobacze, itd.
Na innych Forach z tego co się zorientowałam tak szybciutko,to zanim coś komuś poradzą,to piszą,aby najpierw iść do lekarza,zrobic badania ,aby mieć jakikolwiek obraz.
Nie róbmy więc z siebie jasnowidzów ,jak również nie wróżmy z fusów i nie piszmy co komu dolega i jak powinien się zachować dopóki nie bedziemy znali diagnozy a i to trzeba dużo roztropności zachować w udzielaniu rad,szczególnie jak się mało co wie  Smile

Cytuj
Ja Was wszystkich przepraszam, ale od takiego forum, jedynego zreszta, oczekuje sie troche wiecej.


Tylko nie pisz,że oczekuje się wróżenia ze szklanej kuli,czego nie można spotkać na innych Forach  Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #35 : 2007-08-25, 09:09:36 »

tak, a ja poszedlem pod trzepak
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #36 : 2007-08-26, 00:40:35 »

Wątek rozrósł się do dwóch stron, na pierwszy rzut oka można się ucieszyć, że ktoś ma coś do powiedzenia na podany temat.

W zadanym przeze mnie pytaniu nie napisałam nic na temat moich eksperymentów żywieniowych, na temat odchudzania się, czy też oczyszczania różnych części mojego układu pokarmowego. Jestem na DO już dość długo, na tyle długo, by wiedzieć jak jeść, na tyle długo, by odczuć wszystkie oczekiwane przeze mnie zmiany, m.in. spory spadek wagi w pierwszych miesiącach (w zasadzie tygodniach) diety, pisałam tu także o moich wynikach badań krwi, o moim "trądziku"... na tyle długo, by upewnić się, że to naprawdę optymalny sposób żywienia. Przeszłam w mojej rodzinie przez wszystkie nieprzyjemne komentarze dotyczące mojej niechęci do ciast, bułeczek, tortów itp. Ja nie mam żadnych wątpliwości, że ten spoób żywienia jest jedynym, który eliminuje wszystkie problemy, z jakimi wcześniej miałam do czynienia.
Zadałam to pytanie tutaj, ponieważ to tutaj właśnie znajdują się ludzie, którzy tak samo to rozumieją (pomijam elmo, bo na DO nie jest). Większość ludzi traktuje nas jak idiotów poszukujących inności, żyjących wbrew naukowym dowodom na właściwe odżywianie. Do tych ludzi zaliczjaą się także nasi lekarze. Idąc do pierwszego lepszego konowała będę musiała powiedzieć, że jestem na DO i wiem z jaką diagnozą powinnam się liczyć. To właśnie dlatego do Was napisałam bo chciałam usłyszeć, czy ktoś z Was się zetknął z moim problemem. Nie zgłosiłam prośby o wirtualne leczenie, ani też o diagnozę. To jest forum i ja doskonale o tym wiem. Tyle, że to jest forum ludzi na DO, bądź ŻO. W pierwszym odruchu zaczęłam szukać czegokolwiek na ten temat w internecie, w drugim poprosiłam o pomoc Was. Rada "idź do lekarza" jest niepoważna, to oczywiste. Dlaczego wg Was istnieją fora dotyczące setek chorób? Przecież na każde zdawane tam pytania zawsze można udzielić tej właśnie rady. I temat byłby skończony i wyczerpany. Diagnozę stawia lekarz ale doświadczenia jego pacjentów tak wiele razy wskazują na błędy lekarzy, na ich nieuctwo i ignorancję. Pisałam tu kiedyś o tym jak błądziłam od specjalisty do specjalisty, jak przechodziłam masę niepotrzebnych badań i o tym ile leków niepotrzebnie mi przepisano. Nie jestem jedyną, która spotykała takich speców.
Jeśli ktoś o coś pyta, a nie znam odpowiedzi, to milczę. Na tym forum najwięcej udziela się elmo, która ma do powiedzenia tyle ile mój piętnastoletni syn, a czasem tyle, ile jego pięcioletni brat. "Nie uwłaczając".

Dziękuję pozostałym za wyważone wypowiedzi i wskazówki.

Na dzień dzisiejszy wiem co się stało. Ci, którzy kiedyś przeglądając to forum będą chcieli wiedzieć więcej na temat DO zanim podejmą decyzję czy także się na nią zdecydować powinni jednak wiedzieć, że nie "przedawkowałam" tłuszczu. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem przynajmniej jedną książke JK.

Pozdrawiam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #37 : 2007-08-26, 01:47:56 »

Dobra, ale w takim razie podziel sie z nami swoją wiedzą. Ja jestem ciekawa, co spowodowało u ciebie te objawy. Skoro nikt z nas nie zgadł, co ci dolegało, to znaczy że brakuje nam tej wiedzy, a nie chęci pomocy.
Dlaczego tak osobiscie odbierasz nasze uwagi? Czytaj tylko to, co ci sie przydaje. Ot i to wszystko


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #38 : 2007-08-26, 11:06:06 »



Zadałam to pytanie tutaj, ponieważ to tutaj właśnie znajdują się ludzie, którzy tak samo to rozumieją (pomijam elmo, bo na DO nie jest).

Sądzisz ,że optymalizm w życiu sprowadza się tylko i wyłącznie do odżywiania?
Sądzisz,że można oddzielić odżywianie od innych funkcji ,którymi powinien się zajmować człowiek i które wpływają na całość istnienia jego?
To bardzo płytkie postrzeganie.
pozdrawiam.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak mam o to zapytać? Bardzo proszę o pomoc.
« Odpowiedz #39 : 2007-08-26, 11:43:25 »

Nie sądzę. To, co sądzę na temat Twoich wypowiedzi napisałam wyżej, nie kuś się na wyszukaną i daleko idącą interpretację, pisałam prostym językiem i na konkretny temat.
Zastosuj maksymę, którą masz we własnej stopce.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.