forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 17:05:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660197 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Bialy jezyk
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bialy jezyk  (Przeczytany 203471 razy)
opty Marcin
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #40 : 2007-08-27, 21:19:55 »

Jedną z przyczyn powstawania białego nalotu mogą być prawdopodobnie też chore zatoki i spływający z nich do gardła śluz. Mam zamiar to sprawdzić u siebie.
Używałem kiedyś citroseptu ale nie przyniósł oczekiwanych efektów.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #41 : 2007-08-28, 08:27:46 »

Wiesz Marcin, trafiles chyba w 10, miesiac temu mialem zapalenie zatok i oczywiscie bylem na penicylinie.....moze to jest to !!!
Bialy jezym mam wlasnie od tego czasu...tam mnie sie wydaje a i zatoki jeszcze nie sa zupelnie czyste !!!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #42 : 2007-08-28, 09:23:07 »

... a i zatoki jeszcze nie sa zupelnie czyste !!!

Oj adampio,pisałeś Ewie,że nie jesteś osłabiony ani przeziębiony,a teraz piszesz,że zatok nie masz jeszcze zupełnie czystych  Smile Jedno przeczy drugiemu  Smile
Poza tym,jakbyś nie wiedział,to penicylina jest antybiotykiem,więc całkiem prawdopodobne,że nabawiłeś się przerostu candida albicans ,a my tu wyszukujemy niestworzone rzeczy hehehe
pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #43 : 2007-08-28, 09:29:38 »

Very Happy Adam, nie wiesz, ze antybiotyki powodują powstawanie drożdżaków i grzybów?

Nie brałeś nic osłonowego w czasie przyjmowania tej penicyliny? Jakieś bakteryjki by ci sie przydały. Sa jogurty z bakteriami. Sa tez specjalne tabletki.

Lekarka pewnie ci podsunie jeszcze jakieś inne rozwiazania
Zapisane
opty Marcin
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #44 : 2007-08-28, 10:11:45 »

Jogurty jak i inne produkty mleczne powodują zwiększone wydzielanie śluzu(przynajmniej u mnie tak się dzieje), który jest świetną pożywką dla bakterii beztlenowych.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #45 : 2007-08-28, 10:36:46 »

Beztlenowych?
To jak byś ty, Marcin, odnawiał florę bakteryjną?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #46 : 2007-08-28, 15:40:36 »

Kurczaki,skoro Adampio mógł wziąć penicylinę,to i może sobie przez jakiś okres czasu zażywać jakieś bakterie kwasu mlekowego.Są dostępne w każdej aptece.
Jednak dawniej ludzie wzbogacali sobie florę bakteryjną naturalnymi pokarmami -zsiadłe mleko,kiszone ogórki itp.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #47 : 2007-08-28, 16:38:32 »

Są, Elmo, tez inne sposoby, ale nie pamietam. Nie wiem, czy nie kiszone warzywa np.
Zapisane
opty Marcin
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #48 : 2007-08-28, 17:53:23 »

Ewo:
Tak jak powiedziała Elmo, bakteriami kwasu mlekowego "z apteki" lub ewentualnie kiszonkami.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #49 : 2007-08-28, 18:13:55 »

A Ty Marcin wyleczyłeś się z drożdżycy?

Ja kilka lat dzień w dzień łykałam Trilac .No ,ale ja miałam rozwiniętą hodowlę candidy na całego ,do tego dieta no i pomogło .
Zapisane
Brzeti
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #50 : 2007-08-28, 21:30:13 »

adampio,
wątpie, czy kawa lub herbata jest przyczyną powstawania białego nalotu, bo ja zarówno kawy i herbaty nie znoszę i nie pijam a biały nalot mam.
Zapisane
opty Marcin
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #51 : 2007-08-28, 22:37:36 »

Elmo:
ja nie wiem do końca czy to jest przerost candidy. Z tego problemu jeszcze się nie wyleczyłem, ale będę walczył. O wynikach dam znać Wink
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #52 : 2007-08-28, 23:38:05 »

optyMarcin Very Happy, te staromodne metody z "bakteriami kwasu mlekowego "z apteki" to ja znam.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #53 : 2007-08-29, 08:40:06 »

No minusem jest jeśli z apteki Very Happy hahaha

Ale te bakterie są najprawde zarąbiste!! I korzyści ogromne
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #54 : 2007-08-29, 10:19:54 »

Dawniej ludzie kisili sobie kapustę,ogórki,mleko i to był ich dodatek np. do obiadu i jednocześnie cenne źródło tych nieocenionych bakterii,które wzmacniają nasz system immunologiczny.Pytanie: kto z nas kisi teraz kapustę bądź ogórki czy też pije kwaszone mleko ? Na obiad niektórzy zjadają gotowane warzywa,a one na pewno nie mają tych bakterii i stąd się biorą między innymi problemy z grzybicą,a jeśli dodamy do tego antybiotyk ,no to...wiadomo...
Także jedynym wyjściem dla ludzi,są bakterie "apteczne" ,no chyba ,że ludzie zmądrzeją i powrócą do tych kiszonek  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #55 : 2007-08-29, 10:29:58 »

adampio,
wątpie, czy kawa lub herbata jest przyczyną powstawania białego nalotu, bo ja zarówno kawy i herbaty nie znoszę i nie pijam a biały nalot mam.

Brzeti,są różne przyczyny nalotu na języku.Nie tylko grzybica bądź brak należytej higieny jamy ustnej.
To co u Ciebie jest przyczyną białego nalotu na języku wcale nie musi być przyczyną białego nalotu na języku u Adampio.Więc tak nie wątp  Smile

Najogólniej rzecz biorąc są to błędy dietetyczne,stresy itp.Za mało pokarmów bogatych w pożyteczne bakterie,a za dużo warzyw gotowanych (dawniej się tak ludzie nie żywili).
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #56 : 2007-08-29, 12:29:41 »

Ja sie trzymam z daleka od aptek bo chce być zdrowy.

W aptekach sanajgorsze witaminy i najgorsze suplementy i najgorsze podejrzewam acidphilusy.

Idźcie do sklepu kulturystycznego ja tam sie zaopatruje.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #57 : 2007-08-29, 12:35:14 »



Idźcie do sklepu kulturystycznego ja tam sie zaopatruje.

Lepiej się zaopatrz w krowę i rób sobie kwaśne mleko.
Kup sobie jakiś grunt,abyś mógł zasadzić sobie ogórki i kapustę,a potem je kisić .I to będzie najbardziej zdrowe,a nie będziesz polecał jakieś sklepy kulturystyczne.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #58 : 2007-08-29, 14:03:22 »

No tak w sklepach są najlepsze bez chemii zdrowe bez dodatkow itp!!

Odzywki ktorych celem jest pomoc w zdrowiu a nie miec zeby nie bylo ze  nie mam y bo ktos wprowadzil. Zobacz skald witamin i mineralow z apteki to cie czerwien porazi z tabel!!

Very Happy Ale robie reklame Very Happy
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #59 : 2007-08-29, 19:00:32 »

Dawniej ludzie kisili sobie kapustę,ogórki,mleko i to był ich dodatek np. do obiadu i jednocześnie cenne źródło tych nieocenionych bakterii,które wzmacniają nasz system immunologiczny.
Nie tylko dawniej, teraz też sobie kiszą  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 17 zapytaniami.