forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 11:22:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660366 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Bialy jezyk
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bialy jezyk  (Przeczytany 203567 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #80 : 2008-08-22, 17:48:22 »



Moj pocakunek moze byc slodki, ale nikt nie bedzie sprawdzac, czy on jest slodki, jak z ust zalatuje czyms nie swiezym.

Elmo. Jak sprawdzalas, ze masz dziurawe jelita? Bo ja jak sie napilem barszczu, to siusialem na czerwono. Nazywam to metoda dra Wrobla.

Lekarka. Czy w dniu rotacji produktow mlecznych mozna uzywac maslo?



Cytuj
.....nieswiezosc moze byc spowodowana resztkami bialka pozostalego przy zebach.Nic dentystyczna w takim przypadku b.pomocna. Razz
................siusianie na czerwono po burakach jest oznaka brakiem witaminy C, Razz
................w dniu rotacji produktow mlecznych nie jnalezy jesc masla,poniewaz w nim znajduja sie rowniez mleczne drobinki bialkowe, Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #81 : 2008-08-22, 18:57:50 »

na nieswierzy zapach z ust plus na zabujanie bakterii jest LISTERINE, mozna w Polsce kupic w kazdej aptece.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #82 : 2008-08-22, 21:06:10 »

4500km ode mnie.



Kangur.Jak Mandurah jest tak oddalone od Ciebie jak napisałeś,to znaczy,że mieszkasz na Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych ,a nie w AU .
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #83 : 2008-08-22, 21:24:10 »

Kangur.Jak Mandurah jest tak oddalone od Ciebie jak napisałeś,to znaczy,że mieszkasz na Francuskich Terytoriach Południowych i Antarktycznych ,a nie w AU .

w prawo - a nie lewo http://map24.interia.pl/?ol=pl-pl&olf&midx=4
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #84 : 2008-08-22, 21:33:33 »

Znaczy,że mieszka w Kingston? Google Earth podaje,że z Perth,od którego Mandurah lezy niedaleko, do Kingston jest prawie 5000km.
A z Perth do Brisbane jest 3600km.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #85 : 2008-08-22, 21:47:58 »

Queensland - circa 4500 km
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #86 : 2008-08-22, 21:51:53 »

Z Mandurah do Queensland- circa 3500km -tak pokazuje Google Earth.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #87 : 2008-08-22, 21:54:40 »

W lini prostej oczywiście.Drogami może jest faktycznie 4500km.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #88 : 2008-08-22, 22:37:56 »

Edyta, ale to jest daleko, myslisz, ze nam sie to uda?
Moze dostaniemy medal olimp......9-ty

No ktos musi!!!Tak?
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #89 : 2008-08-22, 23:32:33 »

W lini prostej oczywiście.Drogami może jest faktycznie 4500km.
Bingo!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #90 : 2008-08-22, 23:51:18 »

Jak jednej lekarki zapytalem, czy to moze byc kandyda, powiedziala mi zeby nie jesc produktow mlecznych.
Zrodla weglowodanow rotowac w tygodniu.

Coś tam jednak u Ciebie w Australii wiedzą  Smile.

Lekarka. Czy w dniu rotacji produktow mlecznych mozna uzywac maslo?

W dni bez produktów mlecznych nie jadasz masła, nie pijasz śmietany do zupy, nie dodaje się mleka do kawy, nie można zjeść plastra sera. Po 6 dnich (starszy jesteś chyba) DO bez zbóż i produktów mlecznych robisz DO z jakimikowiek produktami mlecznymi do wyboru masz masło, mleko, sery, kefir, lody, maślanka.
Alergologia poleca 1 posiłek w tygodniu mleczny (DO forma śmietanowo-masłowo-serowa).
U dłużej stosujących metodę  >jadanie mlecznych co 7 dni< pokusiłabym się o wprowadzenie masła na codzień czy co drugi dzień i nie traktowanie go jako "produktu bogatobiałkowego". Mam przesłanki, że tak można. Ze śmietaną tak nie można.
Alergologia tego z masłem na codzień u dłużej stosujących rotację pr. mlecznych nie poleca niemniej jednak trzeba sprawdzić ten problem.

Mocz przestaje być czerwony po burakach - jak się najesz witaminy C wraz z burakami.
O Candida masz wiele moich postów, szczeg ten dt Słoneckiego. Nie dopisałam tam, że ziemniaki CODZIENNIE nie są najszczęśliwszym lekiem w Candida abicans.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #91 : 2008-08-23, 00:28:47 »

na nieswierzy zapach z ust plus na zabujanie bakterii jest LISTERINE, mozna w Polsce kupic w kazdej aptece.

 Tu tez mozna kupic. Tylko mnie to szkodzi, a nie pomaga. To jest na bazie alkoholu. Smrodek wychodzi nie z jamy ustnej tylko z przelyku. Po prostu stary dziad co juz smierdzi z daleka. A komu zalezy zeby takiemu dziadowi ratowac zycie. Dla rzadu najwygodniej by bylo, aby za odchodzacym na emeryture opadlo natychmiast wieko. Nie trzeba wowczas placic emerytury. A poniewaz tak nie jest i stare dziady jeszcze wierzgaja nogami, to rzad wymislil tzw (superannuation) skladki emerytalne. Kazdy pracodawca jest zobowiazany odprowadzac 10% wynagrodzenia na przyszla emeryture dla dziadow. Przepisy emerytalne sa bardzo skomplikowane.
Odchodzac na emeryture trzeba zlozyc zeznanie majatkowe. Takie zeznanie podatkowe trzeba skladac dwa razy do roku. Jak wyjezdzasz za granice tu musisz zglosic ten fakt w opiece spolecznej. Jak nie wrocisz w ciagu pol roku, to wstrzymuja emeryture. Polska nie ma umowy z Australia w sprawie emerytur. Jakbym chcial wrocic do Polski, to po pol roku pobytu w Polsce wstrzymaja mi emeryture.
Sa dwa kryteria wysokosci emerytury.

 1. Posiadanie majatku. Ustawiono widelki np dla osoby samotnej. 171 750$ do 540 250$. Do dolnej granicy otrzymujesz pelna emeryture (aktualnie 552,60 na dwa tygodnie). Jak jestes w widelkach to obcinaja 1,5$ za                          kazdy tysiac ponad. Jak wypadniesz z widelek, to nie masz nic. Musisz zyc z majatku. Do majatku zalicza sie wszysto co masz oprocz domu, w ktorym mieszkasz, jesli dzialka nie przekracza 2ha.
  2. Jakie masz zarobki. Do zarobkow zalicza sie wynagrodzenie od pracodawcow, procenty z oszczednosci w banku i wiele innych czynnikow, ktore mnie nie dotycza. Mozna zarobic 138$ na dwa tygodnie aby nie obcinali emerytutury. Jak zarobisz 1519$ to juz nie masz emerytury.

Po 40 latach pracy przyszly emeryta wypanie z widelek i nie bedzie obciazal budzetu panstwa. Nie moze ruszyc swego funduszu emerytalnego do 55 roku zycia. Te ostatnia cyfre najprawdopodobniej beda podwyzszac.
Tak zrobili z wiekiem emerytalmym dla kobiet. Teraz wiek emerytalny kobiet jest 65 lat.

Takie przepisy spowodowaly, ze moja zona po 28 latach malzenstwa postanowila byc sama, aby otrzymywac pelna emeryture i byc niezalezna.
 



Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #92 : 2008-08-23, 00:36:57 »

O Candida masz wiele moich postów, szczeg ten dt Słoneckiego. Nie dopisałam tam, że ziemniaki CODZIENNIE nie są najszczęśliwszym lekiem w Candida abicans.

Serdeczne dzieki. Poszukam Sloneckiego.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #93 : 2008-08-23, 08:55:23 »

Edyta, ale to jest daleko, myslisz, ze nam sie to uda?
Moze dostaniemy medal olimp......9-ty

No ktos musi!!!Tak?


Aaa! to Ty adampio ćwiczysz to pływanie na Olimpiade? 
Ja wczoraj nauczyłam się nowej sztuczki i tak zacięcie ją ćwiczyłam ,że nim się obejrzałam,a mineło prawie dwie godz.
Dziś pójdę opanować następną,jak nie będzie padało,oczywiście.Może w następnym roku już przejadę jakiś porządny slalom.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #94 : 2008-08-23, 11:14:56 »

Cytuj
Aaa! to Ty adampio ćwiczysz to pływanie na Olimpiade? 

Dokladnie. Tylko, ze ta nastepna olimpiada bedzie musiala byc dla OLD BOY-ow. hahaha
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #95 : 2008-08-23, 11:25:43 »

... dla OLD BOY-ow. hahaha

No .Ze mnie sie śmieją,że gdybym  nie przerywała biegów i skoku w dal,to tera bym kończyła kariere w Pekinie hehe
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #96 : 2008-08-23, 15:27:57 »

Czy warto byc singlem w Au?
Singel ma okolo $14tys na rok podczas kiedy para 28. Osobne zamieszkanie dubluje wszystkie rachunki, czyli ich koszt jest x 2, bedzie to okolo $8tys. Jezeli jest sie razem to  jest tansze zycie wliczajac wszelkie koszty utrzymania. Pozatym mozna tak organizowac swoje zycie aby redukowac wszelkie wydatki, z tytulu oplat niewolniczych. Zamieniajac zycie w miescie na wsiowe mamy same plusy. A sa to: nie place za wode, scieki - to mam swoje wlasne, ogrzewanie wody mam sloneczne = za darmo. Mam podlaczony prad ale czesto korzystam z wlasnego generatora. Przez moja farme plynie rzeczka i juz mysle jak zaprzac ja do produkcji elektryki. Jednoczesnie zapisalem sie na montaz solar power 1.5 KWH, tyle wystarczy dla mojego domu. Rzad doplaca $8tys do tego biznesu. Zarcie w wiekszosci produkuje sam. Pozostaje tylko podatek od nieruchomosci, ktory musze zaplacic.
Zbieram fundusze na zakup dorozki z Polski aby moc poruszac sie po mojej wiekiej wsi nie samochodem. Kon ma zarcie za darmo na moim pastwisku. Do miasta po sol i pieprz moge pojechac 2 razy w roku i to az dosyc aby nawdychac sie zatrutego powietrza. A lekarze niech lecza sie sami.
Pozdrawiam i dobranoc
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #97 : 2008-08-23, 19:21:32 »

Syriusz!
Ja sie z toba absolunie zgadzam. Ale na to potrzebny jest mozg optymalnego. Jak ja rozpoczynalem ZO, to zona powiedziala, ze jak straci meza, to poda Kwasniewskiego do sadu, bo on pisze glupoty. A bardzo czesto wolala:
"Nazre sie zoltek i chcialby tylko seks". Stracila meza i jakos sprawy przeciw Kwasniewskiemu nie zalozyla. Leczy astme, reumatyzm, osteoporoze i glupote medycyna akademicka.

P.S. Czy tam u ciebie mucha owocowka (fruit fly) tez grasuje??? Jak chronisz przed nia pomidory?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #98 : 2008-08-23, 19:33:27 »

A lekarze niech lecza sie sami.

Podpisuję się pod tym  Smile.
Co jednak zrobić z całą obsługą WIELKIEGO przmysłu apteczno-lekarskiego?
Z czego Oni mają żyć? (Ja już znalazłam zawód pozalekarski-pozaoptymalny-pozaksiążkowy  Very Happy Very Happy Very Happy)
Chyba każdy musi szukać coś dla siebie  Smile.
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #99 : 2008-08-25, 14:26:38 »

Syriusz!
Ja sie z toba absolunie zgadzam. Ale na to potrzebny jest mozg optymalnego. Jak ja rozpoczynalem ZO, to zona powiedziala, ze jak straci meza, to poda Kwasniewskiego do sadu, bo on pisze glupoty. A bardzo czesto wolala:
"Nazre sie zoltek i chcialby tylko seks". Stracila meza i jakos sprawy przeciw Kwasniewskiemu nie zalozyla. Leczy astme, reumatyzm, osteoporoze i glupote medycyna akademicka.

P.S. Czy tam u ciebie mucha owocowka (fruit fly) tez grasuje??? Jak chronisz przed nia pomidory?

Fruit fly jest wszedzie ale pomidorow moich raczej nie rusza. Bardziej atakuja je takie zielone blaszkowe robaczki a na to posypuje czasami tomato powder. Mucha atakuje sliwki ale te sukcesywnie wycinam uzywajac drzewo do wedzarki natomiast zarobaczone sliwki lubia bardzo kury. Ostatniego roku to nawet ogorki mi cos jadlo, po raz pierwszy jak je tu uprawiam. Mysle, ze lato bylo za mokre. A co do zon to trzeba je sobie wychowywac. Moja pierwsza poszla w "ORMO" bo miala za duzo wolnosci. Z obecna uklada sie bardzo dobrze i aby tak dalej. Z ZO tez mam problemy aby przestrzegala tak na sto procent ale zaczyna rozumiec, ze z jedzenia siana sa tylko klopoty zdrowotne.
Pozdrawiam

przepraszam, ze nie odpisalem od razu ale ja nie mam czasu na internet w ciagu dnia. Wieczorem zas tez brakuje tego czasu. Doba jest stanowczo za krotka.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 17 zapytaniami.