forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
2024-03-28, 18:36:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658458 wiadomości w 4058 wątkach; wysłane przez 27 użytkowników
Najnowszy użytkownik: startom
* Strona główna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Ĺťywienie Optymalne
| | |-+  Bialy jezyk
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Bialy jezyk  (Przeczytany 202543 razy)
adampio
Gość


Email
Bialy jezyk
« : 2007-08-25, 18:35:17 »

Czego objawem moze byc oblozony albo bialy jezyk. Mam taki od dluzszego czasu i nie wiem co zrobic.
Zapisane
elmo
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #1 : 2007-08-25, 18:36:40 »

Między innymi przerostem candida albicans .
Zapisane
orchidea77
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #2 : 2007-08-25, 20:01:57 »

f
Zapisane
Brzeti
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #3 : 2007-08-25, 20:43:19 »

Ja też mam biały język i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić Sad. Jedynym pocieszeniem jest to, że czasem nalot znika.. więc można sobie jakoś z tym poradzić.
Zapisane
Ewa
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #4 : 2007-08-25, 20:49:01 »

Tu masz rozwinięty wątek na ten temat: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?PHPSESSID=67149739f013efafafca7dcb5867129a&topic=527.msg4469

Ale nalot spowodowany drożdżakami jest specyficzny. Taki biały nalot może tez sie pojawić, jeśli jesteś osłabiony, przeziębiony, masz problemy trawienne.

Picie zimnego mleka lub śmietanki tez może powodować nalot. Nie oziębiaj żolądka. Pijesz duzo zimnych płynów?
Zapisane
elmo
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #5 : 2007-08-25, 20:55:01 »

Przyczyną mogą być własnie problemy z żołądkiem,dysfunkcja ,zarzucanie jego treści do przełyku.
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #6 : 2007-08-26, 08:53:56 »

Ewa, nie jestem oslabiony, zaziebiony czy tez zakatarzony. Pije, owszem zimne napoje, ale nie przesadzam, raczej pzresadzam z goraca herbata, ktora bardzo lubie, potrafie wypic litr do poltora dziennie - to w wolne dni, natomiast w pracy pije kawe, moze za duzo kawy?

Poza tym wszystkie nazwane przez forumowiczow srodki do zwalczenia bialedo jezyka sa dla mnie nie dostepne, wiec pojde do apteki i zapytam co oni moga mi pomoc.

Dzieki
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #7 : 2007-08-26, 13:40:47 »

Adam.dziwie sie ,ze ci jeszcze kawa smakuje, mnie pachnie na spalenizne, Sad
a po wypiciu mam trzesiawke wewnetrzna,i jestem nadpobudliwa,pije tylko 2xw tygodniu,gdy mam duzo ruchu,wtedy mniej odczowam skutki uboczne,
a wiesz ,ze kiedys kawa byla sprzedawana tylko w aptekach jako lekarswto????
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #8 : 2007-08-26, 18:50:46 »

kadar, jezeli kawa bylasprzedawana w aptece jako lekarstwo, to chyba musiala byc lekarstwem, tak?
Nie, nie jestem uzalezniony od kawy, i moge bez niej "zyc", bez najmniejszego problemu. Pije bo inni pija....
Pytalem jednak o to , czy kawa maujemny wplyw na tego grzyba!!!!
Zapisane
kodar
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #9 : 2007-08-26, 19:10:28 »

 sooooooooooory,ze nie odpowiem ci na to,
ja nie mam bialego nalotu na jezyku,
poszukaj  na Google,metody sa rozne,
moze  serknij na strone J.K,moze tam znajdziesz odp.
albo zwroc sie do lekarki, Smile
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #10 : 2007-08-26, 20:31:19 »

dzieki kadar. Znalazlem duzo wiadomosci na ten temat na dusnkich strach internetowych, tu na forum tez czytalem wszystkie wskazowki i odnosniki do podanych stron internetowych i bede oczywiscie dzialal.

PROSZE JESZCZE LEKARKE O POMOC!!!!! Co zrobic aby sie tego pozbyc, dunscy lekarze traktuja ten problem z usmiechem na twarzy, mnie to przeszkadza i chcialbym sie tego pozbyc.
Mleka nie pije
Przetworow zbozowych nie jem.....zadnych
warzywa tylko gotowane
alkohol sporadycznie
piwo...czsami
kawa czesto
herbata ..mnostwo
jedzenie wg wyliczonego BTW

co robie zle...albo inacze : gdzie robie blad!???
Zapisane
Ewa
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #11 : 2007-08-26, 21:41:34 »

A cytrusy?
Zapisane
Matti
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #12 : 2007-08-27, 12:15:15 »

Przyczyn masz duĹźo.Ogromniasice duĹźo wiele potrzebnych rzeczy najdziesz na moim forum www.szczesliwastrona.rw.pl/forum

Czym wiecej zastosujesz tym szybciej wytniesz grzybiacha.
Zapisane
elmo
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #13 : 2007-08-27, 13:00:25 »

Oj Matti ,znĂłw zapomniałeś napisać literkę "e" w linku  Smile
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #14 : 2007-08-27, 15:42:16 »

Ewa, prawde mowiac juz dawno nie jedlem cytryny czy tez grapefrugta, myslisz,z e powinienem ?
Zapisane
Ewa
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #15 : 2007-08-27, 16:22:54 »

Zwracam ci tylko uwage na cytrusy, bo niektĂłrych podrazniaja. Ja jem.
Zapisane
Hana
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #16 : 2007-08-27, 17:26:08 »

Ja też mam biały język i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić Sad. Jedynym pocieszeniem jest to, że czasem nalot znika.. więc można sobie jakoś z tym poradzić.

...kiedy znika?, moze jest zaleznosc pomiedzy "nalotem"a skladem pozywienia.

Adampio-jezeli nie ma powiazania "bialego jezyka"z tym co jest sugerowane w temacie, to moze przyczyna lezy  --higienie jamy ustnej!
Zapisane
elmo
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #17 : 2007-08-27, 18:00:38 »

adampio,a zauważyłeś może ,to że masz bardziej biały język rano,a później wraca do normy?
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #18 : 2007-08-27, 19:13:27 »

Elmo, masz racje, ze rano jest bardziej bialy ale nie wraca zupelnie do normy. Pozniej niz rano jest poprostu jakby oblozony glebiej niz na koncu jezyka. Zauwazylem tez, ze po zjedzeniu czerwonych porzeczek zmienilkolorna normalny, byc moze bylo to zabarwienie porzeczkowe.

Jezeli chodzi o higene jamy ustnej, to raczej przestrzegam zasad. Co 6 m-cy u stomatologa, szczotka elektryczna i dobra pasta ZENDIUM, ktora ma w sobie enzymysliny..... nie sodze abym tu popelnial blad.

Ale moze brak mi cytrusow albo inego  kwasu !!!! Albo za duzo jakiegos kwasu !!!!

Szukam i czytam na ten temat, teraz probuje Citrosept w ilosciach 25 kropli 3 razy dziennie, zobaczymy
Zapisane
adampio
Gość


Email
Odp: Bialy jezyk
« Odpowiedz #19 : 2007-08-27, 19:23:41 »

Znalazlem na dunskich stronach nastepujace:
aby zabic bakterie Candida nalezy stosowac stosowna medycyna np: Ipe Rexo
albo Citrosept,czosnek,ekstrakt oreganowy, imbir.
Czas zabicia bakteri od 2 - 9 miesecy
Jednoczesnie nawiazuje sie do sposobu odzywiania tak zwanego, w moim wolnym tlumaczeniu " zywienie jak w czasach kamienia lupanego" czyli na dobra sprawe taki sposob jaki zalecany jest w ZO, nie jesc tego czego nie bylo w naturze w kamieniu lupanym.... ziarno, maka itd......z drugiej jedna strony mowi sie, ze Candide mona zabic wlasnie jedzac ziarno !!!!
I badz tu czlowieku madry......

Coz od jutra jem 3 cytryny dziennie i pije cytrosept i jezeli mnie Candid NIE POZDZIURAWI, daw wam znac o efektach tego eksperymentu
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Działające na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 18 zapytaniami.