forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:47:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 617772 razy)
Matti
Go


Email
Masło
« : 2007-09-03, 19:09:10 »

Co powiecie o masle

Z jednej strony to mleczny produkt a mleczne sa ostro krytykowane.Ale masło nie ma prawie węgli czyli laktozy nie ma też białek prawie czyli kazeiny...

No włąśnie? Jeść to to czy nie?

Są jakieą ale na nie?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #1 : 2007-09-04, 09:23:15 »

Masło jest wybitnie szkodliwe i przyspiesza miażdżycę na "diecie korytkowej" - już po pół godzinie, podobnie jak tłuszcze żółtka kurzego, powoduje syntezę cholesterolu, a wkrótce rozwój blaszki miażdżycowej ze znakowanych promieniotwórczo węglowodanów w śródbłonku naczyń tętniczych, powodując szybkie zatykanie szczególnie drobnych tętniczek!.
   Ponadto wg znawców diety "optymalnej" i "naukowaców" z IŻiŻ (jako produkt o bardzo wysokiej wartości biologicznej na Diecie Optymalnej) może spowodować przewitaminizowanie nie tylko vit. A, ale i innymi witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach (D, E, K).
   Wg w/w fachowców wprawdzie masło jest niezbędne do poprawnego rozwoju dziecka, ale tylko do trzeciego roku życia - później staje się "wybitnie szkodliwe" ze względu właśnie na bardzo wysoką wartość biologiczną (mała zawartość krowich hormonów - szczególnie hormonu wzrostu, a także wysoką zawartość wielu ciał czynnych niezbędnych do poprawnego funkcjonowania organizmu u osób stosujących Żywienie Optymalne). Dlatego "naukowcy" proponują jego substytut - margarynę, która jest doskonałym źródłem transtłuszczy, a dodatkowo zawiera dużą ilość metali ciężkich używanych jako katalizatory utwardzania oleju roślinnego, stając się głównym powodem pandemii nowotworów złośliwych, których występowanie jest wprost proporcjonalne do ilości spożywanej margaryny.
   Jako produkt z przesączu osoczowego, masło nie zawiera jąder komórkowych (jedynie z zakwasowych, namnożonych bakterii), które w/g niektórych mają wybitne działanie zakwaszające.
Będąc wybitnie szkodliwym produktem na diecie miesznej (B:T:W jak 20:40:40 wyrażone w % energii), na Diecie Optymalnej, obok tłuszczy z żółtka jaja kurzego, śmietany, szpiku kostnego, słoniny, smalcu masło powinno stanowić główne źródło enerii dla człowieka, będąc jednocześnie czynnikiem antymiażdżycowym, zdecydowanie poprawiającym strukturę lipidową krwi!.
   A więc na "diecie korytkowej" (mieszanej) - masło (tłuszcze zwierzęce) jest bardzo szkodliwe!, o czym zakomunikowała we wczorajszym Teleexpresie pani dr Madgalena Białkowska.
   I tu się pani dr NIE MYLI. Dla przeciętnego "Kowalskiego" tłuszcze zwierzęce są szkodliwe!.
A więc Matti - nie jedz masła, bo w twoim przypadku może ci to zaszkodzić .
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #2 : 2007-09-04, 10:48:42 »

W zwiazku z tematem masla mam pytanie. Moja corka nie jest na diecie optymalnej wiec jakie powinna jadac tluszcze i czy w ogole powinna je jadac skoro odzywia sie tradycyjnie jesli to tak mozna nazwac.Nie jestem w stanie zmusic ja do innego odyzwiania wiec prosze o rade.Corka ma 17 lat nie moge narzekac na jej stan zdrowia ¸na razie .Najbardziej smieszne jest to , ze zna zasady DO czytala ksiazki dr.J.K. uczy sie w liceum o profilu biologiczno chemicznzm i nic... moze musze poczekac az wzdorosleje he he dojrzeje...a czas ucieka.Przepraszam za bledy ale mam klopoty  z klawiatura.Pozdrawiam.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #3 : 2007-09-04, 18:36:07 »

Ale ja jestem na DN czasami wyjde z tego stanu... ale zazwyczaj staram sie trzymać.

Ale mi nie chodziło o IŻIŻ...

Wiem co pisałeś bardziej mam w myśli to że to produkt mleczny a tak bardzo sie krytykuje je

bo nie dla człowieka bo 10x wiecej kazeiny niz ludzkie i ze laktoza niestrawna przez ludzki organizm!!

Ale te minusy w maśle prawie nie istnieja kazeiny nie ma bo białek nie ma prawie i laktozy tez nie bo węgli tez nie ma...

A IZIZ to lepiej nie pisz co myśli bo to ośmiesza kazde forum o odżywianiu które zamieszcza jego zalecenia Very Happy.

Chciałbym też Panią Ewe usłszeć.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #4 : 2007-09-04, 18:45:40 »

Chciałbym też Panią Ewe usłszeć.

Wedle życzenia - http://ewabem.pl/
Najpierw musisz kliknąć na "wejście" - taki biały napis w prawym górnym rogu. Jak ci się otworzy, to po lewej jest kolumna i na niej kliknij "download" i to jak ci sie otworzy, to masz do usłyszenia sześć piosenek i gratisa - "coś w sam raz na pulpit".  Very Happy
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #5 : 2007-09-04, 20:03:43 »

Bardziej mi chodziło o Ewe Bednarczyk-Witoszek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #6 : 2007-09-04, 20:10:16 »

O ja nie mogę! Shocked
No patrz Matti, jaki ja niedomyślny! Confused
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #7 : 2007-09-04, 20:42:13 »

Trudno powiedzieć jak masło wpływa na osoby na diecie czasami niskowęglowodanowej, czasami surowej i czasami jak się uda. Wygląda na to, że jednak jest to dieta korytkowa więc źle wpływa. Trzeba może zapytać twórcę DN?
Tu jest topik o maśle dla ludzi, którzy żywią się wszystkim: http://www.szczesliwastrona.rew.pl/forum/viewtopic.php?t=304&highlight=mas%B3o
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #8 : 2007-09-04, 20:57:40 »

Wlasnie siedze z najnowszymi, dunskimi badaniami nad tluszczami. Okazuje sie, ze:
maslo o zawartsci ok 60% tluszczow zawiera slady witamin i mineralow
maslo "latwo-smarowalne" ...tu przepraszam za neologizm, nie zawiera niczego
TYLKO MASLO O ZAWARTOSCI TLUSZCZU POWYZEJ 80 % MA WARTOSCI !!!!!
Coz dodac, coz ujac.......
Krystyna 77, tylko maslo dla Twojej corki, nawet gdy nie je optymalnie......
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #9 : 2007-09-04, 21:00:48 »

Chciałbym też Panią Ewe usłszeć.

Wedle życzenia - http://ewabem.pl/
Najpierw musisz kliknąć na "wejście" - taki biały napis w prawym górnym rogu. Jak ci się otworzy, to po lewej jest kolumna i na niej kliknij "download" i to jak ci sie otworzy, to masz do usłyszenia sześć piosenek i gratisa - "coś w sam raz na pulpit".  Very Happy

 Laughing  Laughing   Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #10 : 2007-09-05, 15:45:54 »

    .......ja sobie posluchalam i to z ogromna przyjemnoscia...po 20latach Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #11 : 2007-09-05, 22:37:53 »

Bardziej mi chodziło o Ewe Bednarczyk-Witoszek

Raz pomaga, a raz szkodzi  Shocked .
Może tego nie zrozumieć zagorzały zwolennik masła jaki zagorzały ...przeciwnik masła.
Ja nie jestem ani w jedniej, ani w drugiej grupie. W sumie chodzi o to by wyleczyć osobę.
Zapisane
Matti
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #12 : 2007-09-10, 16:09:49 »

Czyli jeśli pani odradza masło to czemu?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #13 : 2007-09-12, 14:07:57 »

Bo zawiera dużo wapnia - aktywuje tworzenie się glukozy. Z czego sie da.
Bo zawiera alergeny białek z produktów mlecznych. Robią to co wapń.
Nie ma tak za często, z moich obserwacji, że jak mleko szkodzi to kefir/śmietana nie.
Chodzi oczywiście o drobiny białek które działają jak alergen. Niektóre reakcje widzimy, innych nie.
Poszerzajmy świadomość. Wiedza dt alergologii i regeneracji śluzówek (laryngologia) bardzo pomogła mi w zrozumieniu tego.
Mniejsza ilość śmieci w organizmie implikuje mniejsze zapotrzebowanie na tłuszcz.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #14 : 2007-09-12, 14:33:58 »

Matti,
Też uważam, że pasterska strawa nie jest dla każdego.  Confused
Niektórzy mają "felerny zestaw genów" uniemożliwiający w pełni wykorzystać ten pokarm nawet jeśli im nie szkodzi. Wink

PS
Żółtka w takim przypadku też nic nie pomogą.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #15 : 2007-09-12, 14:46:50 »

Toan, geny nie mają nic do tego, że u osoby na DO daję gwarancję 100% ustąpienia/b.znacznego złagodzenia  łuszczycy skóry w 3-6 dni.
U osoby nieoptymalnej zajmuje mi to ...7 dni.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #16 : 2007-09-12, 17:49:04 »

Ewa, chcesz powiedzieć, że osoby żywiace się odpowiedni czas Optymalnie, stoją do ciebie w kolejce, abyś je wyleczyła z łuszczycy, alergii  itp? Masz takie doświadczenia?

O ratacji mlecznych i odczulaniu stopniowym drażnieniem przewodu pokarmowego przy alergii na mleczne słyszałam lata temu. Podobnie postepowano z innymi alergenami.
A ja własnie żywiąc sie Optymalnie pozbyłam się alergii na pyłki. Fakt, że swędzi mnie podniebienie po zjedzeniu migdałów, czy orzechów laskowych ze skórką, gardło po surowym jabłku, a usta po zjedzeniu wiśni śliwek itp, więc ich unikam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #17 : 2007-09-12, 18:08:41 »


Ewa, chcesz powiedzieć, że osoby żywiace się odpowiedni czas Optymalnie, stoją do ciebie w kolejce, NIE MAM KOLEJEK abyś je wyleczyła z łuszczycy, alergii  itp KTO PROSI TEN OTRZYMUJE.? Masz takie doświadczenia?KAŻDEJ ŁUSZCZYCY DAJĘ 100% GWARANCJI WYLECZENIA. W TRYBIE JAK OPISAŁAM POWYŻEJ. BEZ ŻADNEGO WYJĄTKU.

O ratacji mlecznych i odczulaniu stopniowym drażnieniem przewodu pokarmowego przy alergii na mleczne słyszałam lata temu. JA TEŻ . Podobnie postepowano z innymi alergenami.
A ja własnie żywiąc sie Optymalnie pozbyłam się alergii na pyłki.SUPER. Fakt, że swędzi mnie podniebienie po zjedzeniu migdałów, czy orzechów laskowych ze skórką, gardło po surowym jabłku, a usta po zjedzeniu wiśni śliwek itp, więc ich unikam.ISTOTĄ, WG MNIE, JEST ZLIKWIDOWANIE ALERGII NA WSZYSTKO. NIC Z POŻYWIENIA NIE POWINNO SZKODZIĆ.
O TYM NAPISZĘ ZA  10 LAT. ZA WCZEŚNIE NA NAPISANIE WIĘCEJ ... O ŻYWIENIU. TO CO NAPISAŁAM DO TEJ PORY NIE JEST JESZCZE CAŁKIEM ZROZUMIAŁE.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #18 : 2007-09-15, 02:39:11 »

Mnie po białym serze ,boli gardło -tak jak ostatnio po pomidorach ,ale szczerze mówiac
 to ich przedawkowałam.
    Czesto nad ranem lubie zjeść pomidora [bo nie chce robić mi sie herbaty ]
      to za dwie godziny jak sie obudze to mam zgage
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #19 : 2007-09-15, 11:20:51 »

Cytuj
ISTOTĄ, WG MNIE, JEST ZLIKWIDOWANIE ALERGII NA WSZYSTKO. NIC Z POŻYWIENIA NIE POWINNO SZKODZIĆ.
O TYM NAPISZĘ ZA  10 LAT. ZA WCZEŚNIE NA NAPISANIE WIĘCEJ ... O ŻYWIENIU. TO CO NAPISAŁAM DO TEJ PORY NIE JEST JESZCZE CAŁKIEM ZROZUMIAŁE.
Super! Mnie jednak nie pasuje to, co piszesz. Akurat to co mnie dolega ty odkładasz na 10 lat.

Na inne dolegliwości pomogło mi ŻO. Tylko te alergie na niektóre orzechy i owoce mi pozostały, a ty chcesz na ten temat dopiero za 10 lat?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.