forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 08:10:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660536 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 624632 razy)
grenis
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #420 : 2014-11-11, 21:36:00 »

Cytuj
O! kawe tez pilem przed plywaniem ale z solidna porcja smietanki.
Power byl ze hej  Laughing

E to tylko jakies przeswiadczenie. Smietanka nie dala Ci poweru tylko pozwolila dluzej plywac. To troche tak jak z bateria duracella.
W pierszej kolejnosci spalasz weglowodany, pozniej tluszcze. Jak tluszczow nie ma w posilku to sa w zapasach i wowczas te sa spalane i mnie wlasnie o to chodzi. Czasami "zostawialem" w basenie okolo kilograma w dwie godziny. Very Happy
Nie wiem czy to tylko przeswiadczenie było skoro po śmietance pływało mi się zdecydowanie lepiej nie bez. Mialem wieksza sile i wolniej się męczyłem.
A po treningu mialem ochote na jeszcze  Very Happy
Też znam osoby, które MUSZĄ zjeść niewielką przedtreningówkę i przekłada się to na wynik Cool
Jak bylem syty, to nie lykalem nic.
Czasami tylko sama kawe jak ja jeszcze pilem.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #421 : 2014-11-11, 21:36:52 »

Nie, bo sie dlugo trawi i jak sam zauwazyles obciaza costam Smile
Ja zauważyłem już dawno, że nie ma co uzależniać treningu i posiłku od siebie wzajemnie Very Happy
No ale jak jestes glodny to co wtedy?
Albo na czczo?
raz na lekkiego gloda,raz na smietance ,raz na smoetance z cukrem , raz na wywarze miesno kostnym. W ostatniej wersji bylo najwiecej skupienia i agresji po 1h od opedzlowania 'posilku'. Wstrzelic sie w punkt nie kest latwo,poniewaz u mnie kazdy dzien jest inny:/ Smile Gdy mam dzien wolny od pracy,moj organizm jest bardziej przewidyalny ehhh Very Happy
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #422 : 2014-11-11, 21:48:51 »

Nie, bo sie dlugo trawi i jak sam zauwazyles obciaza costam Smile
Ja zauważyłem już dawno, że nie ma co uzależniać treningu i posiłku od siebie wzajemnie Very Happy
No ale jak jestes glodny to co wtedy?
Albo na czczo?
raz na lekkiego gloda,raz na smietance ,raz na smoetance z cukrem , raz na wywarze miesno kostnym. W ostatniej wersji bylo najwiecej skupienia i agresji po 1h od opedzlowania 'posilku'. Wstrzelic sie w punkt nie kest latwo,poniewaz u mnie kazdy dzien jest inny:/ Smile Gdy mam dzien wolny od pracy,moj organizm jest bardziej przewidyalny ehhh Very Happy
Mi najbardziej pasi smietanka.
Nie lubie plywac z pelnym zaladkiem.
No, ale w pilke to na glodnego sie nie raz gralo i nic wtedy mi nie buczalo Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #423 : 2014-11-11, 21:56:54 »

Dlatego ten wywar zajmuje jedynie 1/2 kubka na zimno Smile na czczo np. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #424 : 2014-11-11, 23:25:10 »

Dlatego ten wywar zajmuje jedynie 1/2 kubka na zimno Smile na czczo np. Very Happy
Wywar tak, wspaniała rzecz, ale przewód pokarmowy to nie pociąg pospieszny Wink
Przynajmniej u mnie odżywianie to proces całodobowy.
W razie W, spokojnie, mogę 2 doby funkcjonować bez jedzenia, bez straty na produktywności Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #425 : 2014-11-12, 06:51:56 »

Dziekuje starszy Kolego za filtracje, Radzio

Na zdrowie. I to takie, że hej!

Twisted Evil
Dlaczego ludzie na T noe chca,nie moga zrozumic,ze brak budulca Ww , moze skutkowac glodem i przejsciem Cyklu Krebsa w stan katakumbow...?!!! Nic nie gryzie,co najwyzej moze kasac Smile

Dziecinne pytanie. Dobrze Ci tak! Silnoręki mój.

Tu jest znakomita podpowiedź i to jak szybko się pojawiła.
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1831.msg334228#msg334228

Cytuj
O! kawe tez pilem przed plywaniem ale z solidna porcja smietanki.
Power byl ze hej  Laughing

E to tylko jakies przeswiadczenie. Smietanka nie dala Ci poweru tylko pozwolila dluzej plywac. To troche tak jak z bateria duracella.
W pierszej kolejnosci spalasz weglowodany, pozniej tluszcze. Jak tluszczow nie ma w posilku to sa w zapasach i wowczas te sa spalane i mnie wlasnie o to chodzi. Czasami "zostawialem" w basenie okolo kilograma w dwie godziny. Very Happy
Wody Cool

Proporcjonalnie.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55934


Odp: Masło
« Odpowiedz #426 : 2014-11-12, 16:58:53 »

Gdy mam dzien wolny od pracy,moj organizm jest bardziej przewidyalny ehhh Very Happy

Mam dokładnie tak samo, być może dochodzi do tego też stres, przynajmniej w moim przypadku.  Cool
A co do posiłków przed treningiem, to pewnie robi różnicę stopień wysiłku i dyspozycja danego dnia.
Gdy biegam truchtem około godziny, nie ma dla mnie znaczenia, czy dojem, dopiję coś wcześniej, czy też nie. Raczej staram się przynajmniej 2 godziny wcześniej nic nie jeść, aby żołądka nie obciążać.  Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #427 : 2014-11-12, 22:15:23 »

Stres -z piekla do nieba, z nieba do piekla  na co dzien w pracy. Jak na przykladnego prywaciarza przystalo, rowniez w Nd Smile Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #428 : 2014-11-13, 06:19:23 »

Fakt, bidaki nie mają kiedy porządnie podjeść, zarobieni tacy. To podjadają kiedy popadnie.
Ponoć u zajęcy zielone się dobrze trawią.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #429 : 2014-11-16, 10:46:50 »

Cytuj
Kujawska Spółdzielnia Mleczarska we Włocławku istnieje od ponad 70 lat. Jest jednym z pierwszych zakładów zajmujących się przetwórstwem mleka w Polsce.

Proszę bardzo, jaki piękny wynik, tymczasem w styczniu na "słonecznej stronie" taki artykuł został wygenerowany. Przecież tam się zaopatruje Optymalny półświatek!

http://ddwloclawek.pl/pl/12_biznes/10909_opinia.html

Rozumiem, że sprawa została już rozwiązana, choćby w taki sposób, że ograniczono asortyment oraz część produktów konfekcjonowana jest np. "szczecińskie koszulki".
Rozumiem też, że kujawscy Radni tego tematu podnosić nie mają potrzeby, a w komentarzach pod artykułem jest tyle ciekawych, społecznych pomysłów.
"Rozumiem" nie oznacza, że taki stan rzeczy akceptuję, ponieważ w jednym z kujawskich Zajazdów, dla zoptymalizowania posiłku, otrzymałem masło z ... okolicy Dziwnej, którego to wyszukiwarka lokalizuje jako producenta masła. Mam ze sobą wozić na Kujawy kupione w KeSeM masło, aby modyfikować chemicznie potrawy?
Kochami moi Radni ... .
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #430 : 2015-01-18, 12:43:00 »

Cytuj
Natomiast kwasy tłuszczowe nasycone i „trans” są zarówno problemem samym w sobie jak i z powodu przemieszczania „dobrego” tłuszczu. Tworząc sztywne membrany komórek mózgowych osłabiają ich giętkość i utrudniają zasadniczą komunikację komórek, zaburzają cyrkulację systemu przepływu tlenu do mózgu i usuwania metabolitów z mózgu. Kwasy typu „trans” gromadzą się zwłaszcza w synapsach i mogą wpływać na koordynacje na poziomie wzrok-mózg.
http://www.zdrowa-zywnosc.pl/artykuly/27-odzywianie-mozgu
Ok, wiadomo, że z nasyconymi to bzdet, ale co z tymi trans?
Sporo ich jest w tłuszczu przeżuwaczy, zum beispiel. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #431 : 2015-01-18, 12:45:22 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #432 : 2015-01-18, 18:17:04 »

Jakby co to masło niejadalne, bo przynajmniej 3% transów występuje!  Wink
Niektórzy wykryli nawet więcej...  Shocked Laughing
A ile jest na przykład w wieprzowinie tych transów!  Shocked
Lepiej nie wiedzieć...  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #433 : 2015-01-18, 18:57:05 »

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #434 : 2015-01-18, 19:14:39 »

No, hamerykańscy naukowcy mają inne dane i piszą też, że te transy zwierzęce to ponoć zdrowe są, a nawet jakieś tam CLA podają za przykład prozdrowotności.  Wink Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #435 : 2015-01-18, 19:16:00 »

Pewno z supli tylko... Mad
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #436 : 2015-01-18, 19:21:39 »

Ja tam wiem po co zwierzęciu kwas tłuszczowy typu tans, jak je produkuje i jak je rozkłada w zależności od potrzeb i mnie to starczy.  Very Happy
Jak kogo interesuje, to w dobrych biochemiach pisze dokładnie, jak i co, tylko "naukowcy" zajmujący się zagadnieniem tłuszczy trans, przeważnie podstaw biochemii nie znają i dlatego tyle domysłów i teorii wysnuwają ...  Wink Mr. Green
No ale nieistotnymi pierdołami to trzeba się zajmować, bo granty na to są.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55934


Odp: Masło
« Odpowiedz #437 : 2015-01-18, 19:42:00 »

No popa, a mnie do zdrowia wystarczy, że Ty wiesz i dobrze mi tak. Wink  Mr. Green
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #438 : 2015-01-18, 20:00:15 »

 Laughing
Pamiętam jeszcze jak Dr Kwasniewski mnie się radził, czy pisać prawdę o tłuszczach trans, czy po prostu stwierdzić, że "transy w tłuszczach zwierzęcych nie występują". Poradziłem to drugie, aby optyhipochondrycy nie wnikali w szczegóły, bo jeszcze im jaka formuła zaszkodzi...  Wink Mr. Green
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Masło
« Odpowiedz #439 : 2015-01-18, 20:48:49 »

Laughing
Pamiętam jeszcze jak Dr Kwasniewski mnie się radził, czy pisać prawdę o tłuszczach trans, czy po prostu stwierdzić, że "transy w tłuszczach zwierzęcych nie występują". Poradziłem to drugie, aby optyhipochondrycy nie wnikali w szczegóły, bo jeszcze im jaka formuła zaszkodzi...  Wink Mr. Green
Toan pisał:
Cytuj
Gdyby komuś nie pasował "optymalny" "naukowy" stosunek 1/3 jednego do drugiego lub odwrotnie, to podaję do wiadomości, że nadmiar nienasyconych długołańcuchowych podlega betaoksydacji, a zamiana z cis na trans (jeśli ktoś słusznie twierdzi, że tylko trans się nadaje) zachodzi dzieki aktywacji dwóch łatwodostępnych genów determinowanych ilością substratu cis.  Wink
Czyli:
Cytuj
Pozwala to na gęstsze upakowanie ich cząste- czek w przestrzeni, co z kolei zwiększa temperaturę topnienia tych kwasów. Różnica ta jest o tyle istotna, że zarówno w tem- peraturze pokojowej, jak i w temperaturze ciała człowieka triacyloglicerole zawierające długołańcuchowe kwasy tłusz- czowe z wiązaniami cis mają konsystencję płynną, natomiast te zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe z wiązaniami w konfiguracji trans oraz nasycone kwasy tłuszczowe mogą przybierać postać stałą. Ma to duże znaczenie biologiczne, ponieważ rodzaj kwasów tłuszczowych obecnych w fosfolipi- dach błon komórkowych ma wpływ na elastyczność tych błon.
http://www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=927747
Czyli z tymi margalinami to raczej ściema związana z BTW? Confused

Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.