forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 19:35:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659876 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 623262 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #80 : 2007-10-08, 10:58:20 »

Nie ma "rozbudowanych szlaków"

eee tam .Są rozbudowane szlaki .Są to szlaki turystyczne np.w Tatrach,Beskidach itp.
Cytuj
nie ma "nerwowości po żółtkach"
Może też być nwrwowość po żółtkach,np. wtedy ,gdy ktoś nie lubi żółtek,a wciska się je temu komuś .Na tej samej zasadzie może byc też nerwowość po marchewne,brokułach itp.,
Cytuj
jeśli komuś "szkodzą" żółtka, to niech nie je żółtek

Mnie swego czasu szkodziły żółtka,więc ich nie jadłam,pod żadną postacią.Od kilku mies. jednak nie szkodzą mi i jadam codziennie jajecznicę,bo mi smakuje  Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #81 : 2007-10-08, 11:02:11 »

I co jeszcze? Przestańcie "p...ć"

i za to Cię lubię Smile Musiałem to napisać abyś się nie zniechęcał Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #82 : 2007-10-08, 11:07:44 »


A więc, aby mieć niski LDL należy przestrzegać proporcji między GSO dostosowanej do kondycji organizmu, a nawet przy zbyt dużym spożyciu węglowodanów, wystarczy trochę wysiłku fizycznego, a nie gnuśnienie przed TV, czy komputerem, bo odpowiedni wysiłek fizyczny "wypala", czy "dopala" wszystkie śmieci w organizmie.  To ruch najlepiej reguluje metabolizm - bez ruchu, ani rusz Very Happy



Nareszcie przeczytalam cosik sensownego ,bo przecież ileż można czytać pierdołki .
U mnie w bloku mieszka 87-letnia miła pani,która zapewne nie interesuje się żadnym LDL i HDL ,a żyje sobie całkiem zdrowo .Kiedyś sobie siedziałam z nią na ławce i opowiadała mi o swoim życiu,o wojnie, o pracy-lubię słuchać takich historii starszych osób-to skarbnice wiedzy  Smile .Pewnie gdyby nie ta praca,ruch-nie dożyłaby swoich lat  Smile
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #83 : 2007-10-08, 12:48:16 »

Ja mam od dziecka alergię na mleko (czyli pewnie jak wszyscy z zespołem aspergera na KAZEINĘ w mleku). Zawsze żygałem na koloniach czy u babci na wsi jak mi mleko wmuszali. Potem śmieszna sprawa żygałem nawet na sam widok mleka. Ludzie się śmiali z tego.

Teraz na DO jem smalec, olej kokosowy a innego masła się boję bo krowa na pudełku.

Jak to jest mogą takie osoby jeśc jakiś rodzaj masła czy raczej niet?

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #84 : 2007-10-08, 19:44:44 »


Jak to jest mogą takie osoby jeśc jakiś rodzaj masła czy raczej niet?



Na to pytanie ,nikt Ci lepiej nie odpowie,jak Ty sam . Jak coś szkodzi,to po co zadręczać swój organizm?
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #85 : 2007-10-08, 21:12:15 »

Nie ma "rozbudowanych szlaków"
[/quote

Mnie swego czasu szkodziły żółtka,więc ich nie jadłam,pod żadną postacią.Od kilku mies. jednak nie szkodzą mi i jadam codziennie jajecznicę,bo mi smakuje  Smile
  Oczywiscie z chlebkiem bialym Very Happy Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #86 : 2007-10-08, 21:18:41 »

Nie z chlebkiem białym tylko z białą bułeczką  Razz hehe.

Tak na powaznie,to dawniej nie wyobrażałam sobie zjeść jajka bez chleba,a teraz na odwrót.Jem jajecznicę i nie chce mi się chleba...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #87 : 2007-10-10, 20:33:27 »

Jak to jest mogą takie osoby jeśc jakiś rodzaj masła czy raczej niet?

Nie uznaję by osoba miała STAŁĄ alergię na pr. mleczne.
Sęk w tym, że alergia jest pod kontrolą jak TRIG są poniżej 60mg%.
Jeżeli TRIG w normie a alergia nadal - zalecam sprawdzenie czy nie jadamy jeszcze jakiegoś dodatkowego "śmiecia" który powoduje, że NIE DA SIę włączyć pr. mlecznych.
Nie spotkałam nadwrażliwości czy alergii na pr.mleczne (inne typy reakcji) której nie dałoby sie wyleczyć=zlikwidować.
Na dzisiaj.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #88 : 2007-10-13, 09:03:18 »

No, tak.
Przyznam, że mnie też interesuje uzasadnienie...

Masz rację Toan, kluczem do LDL, jak napisałam, jest wiedza draJK. Dieta z właściwą ilością B. Większa ilość T wraz ze znacznie większą ilością W podnosi LDL.
Wielu doradców optymalnych też to zauważyło. Gdy przeszli na żywienie ... sanatoryjne cholesterol spadał bardzo, bardzo znacznie  Smile .
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #89 : 2007-10-13, 16:12:37 »

Oświadczam, ze nie mam problemów z LDL. Mozesz mnie, Lekarko, wpisać do swoich optymalnych statystyk? Dużo masz Optymalnych, którzy mają wg ciebie problem z normą LDL? Jaka jest norma? Ja zwykle mam sporo LDL, ale HDL w proporcji do całości ok. 30%
Przyznaję, bijąc sie w pierś, że za dużo siedzę przy kompie i za mało chadzam na spacery.

Ja tez, jak Małgo, jestem ciekawa, co z twoją teorią dotyczącą nerwic po żółtkach? I czy można prosić raz, a na temat? Powiedziałaś "A", powiedz i "B"

Nie zrozumiałam też, co pisałaś na temat obniżenia tłuszczu w diecie. Nie rozumiem, jakie jest w końcu twoje stanowisko. Jestem zwyczajnie ciekawa.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #90 : 2007-10-13, 20:17:06 »

Jak to jest mogą takie osoby jeśc jakiś rodzaj masła czy raczej niet?

Maslo to produkt zawierajacy > lub =ß2g tluszczu w 100g , znane sa inne rodzaje masla?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #91 : 2007-10-19, 14:38:50 »

Cytuj
Oświadczam, ze nie mam problemów z LDL   
Cytuj
Jaka jest norma?

Ewo,jak nie wie sie jaka jest norma to nie mozna twierdzic ,ze sie nie ma problemow z LDL,

lekarka  dosc czesto powtarza jaka powinna byc norma Smile
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #92 : 2007-10-19, 16:30:53 »

Nie wiem /watpie czy sa jakiekolwiek normy dla jedzacych tlusto/dla optymalnych, --jedyna norma jaka jest to wlasciwa proporcja B. : T. : W.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #93 : 2007-10-19, 21:47:57 »

No, i Hana masz rację. Lekarze też nie znają normy. W ogóle nie wiedzą za duzo na temat cholesterolu. A, poczciwiny, autorzy skromnej książeczki "Rodzinna encyklopedia zdrowia" przyznają:

"Badania nad zależnością miedzy cholesterolem, a miażdżycą nie dały na razie jednoznacznych wyników; w każdym razie miażdżyca występuje częściej u osób, u których poziom cholesterolu we krwi jest wysoki. Lekarze na wszelki wypadek radzą zawsze stosować dietę ubogą w cholesterol"

Widać wyraźnie w tym przykładzie, jak lekarze błąkają sie po omacku w tym temacie.

Kodar, a może zapodasz teraz dla odmiany coś pożytecznego, tak od siebie, od serca?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #94 : 2007-10-19, 21:51:27 »

Kodar, a ja jeszcze raz ci powtarzam, że dla mnie autorytetem jest Jan Kwaśniewski. Nie będę błąkać sie po omacku i robić na sobie eksperymenty, skoro sprawdza sie na mnie doskonale DO.
Nie wciskaj mi na siłę innych opcji. Ale tak czy inaczej, dzięki za zainteresowanie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #95 : 2007-10-20, 08:54:00 »

Ewa, czytalas jaki maja cholesterol "ci co przeprowadzaja sie do Raju"?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #96 : 2007-10-21, 23:13:26 »

LDL? Jaka jest norma?
Nie zrozumiałam też, co pisałaś na temat obniżenia tłuszczu w diecie. Nie rozumiem, jakie jest w końcu twoje stanowisko. Jestem zwyczajnie ciekawa.

LDL uznaję normę przyjętą obecnie w medycynie - poniżej 100mg%. Dlaczego - już pisałam.
Jestem za T 1,5-2,0g/dobę/kg należnej wagi ciała. Wyjatki gdy jestem za ilością T wiekszą - opisałam.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #97 : 2007-10-21, 23:52:32 »

Ewa, to by się zgadzało.
Jem białka 0,5 - 0,7g/kg a więc tłuszczu wypada jeść 3 razy tyle czyli 1,5 - 2,1g/kg, a węgli tez 0,5 - 0,8g/kg.
Wiadomo, ze tłuszczu trzeba jeść więcej, kiedy robi sie większy wysiłek, jest sie bardzo aktywnym fizycznie. Nie wiem, co ty na ten temat pisałaś, bo nie śledzę wszystkich postów na forum, choć twoje należą do tych ciekawszych.

Początkujący, którzy sie odchudzają jedzą B 1g/kg należnej wagi i nawet od 1g/kg wagi należnej.
Wszystkie moje informacje z Żywienia Optymalnego.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #98 : 2007-10-21, 23:56:07 »

Oczywiście zaznaczam za J.Kwaśniewskim, ze te proporcje nie są żelazne. Trzeba nauczyć się obserwować swój organizm i wyciągać właściwe wnioski z podanej informacji.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #99 : 2007-10-22, 10:56:19 »

Cytuj z: poprawka do tego tekstu
Początkujący, którzy sie odchudzają jedzą B 1g/kg należnej wagi i nawet od 1g/kg wagi należnej.

Powinno być: .... i tłuszczu nawet od 1g/kg wagi należnej.
Wszystkie moje informacje z Żywienia Optymalnego.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 17 zapytaniami.