forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:36:05

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 617687 razy)
Matti
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #20 : 2007-09-15, 22:52:29 »

Super to ciekawe dorzucam do wiedzy o minusach mlecznych kolejną rzecz uzależniające białko...

Ale nie wspomniałą Pani i mnie to troche zdziwiło o laktozie kazeinie pasteryzacji uhtizacji Smile.

Nie sądzi Pani zę to tez niezbyt ok jest?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #21 : 2007-09-16, 14:45:22 »

Ewa, NA RAZIE  Ci odpowiem tak:
Wielu na DO jada jaja/żółtka, MIMO ŻE NIE MA NA NIE OCHTY.
Wielu po nich ma pogorszenie samopoczucia. Ci co mają moją ksiązkę (inni też) wiedzą dlaczego. MIMO TO dalej jedzą jaja/żółtka codziennie. Bo ktoś powiedział że są zdrowe. Niektórzy mają ewidentne reakcje świadczące o chwilowej szkodliwości jaj. Np. nasila się nerwica.
Sa to zwykle osoby, które DO wyleczyła. I mają schemat w głowie że żółtka/jaja są ok.
Nie ma nic stałego w życiu. Życie to nieustanna zmiana i przystosowywanie sie do niej. Najlepiej oczywiście to robić będąc na DO  Smile.
Te osoby gdy mają np. ochotę na orzechy/słonecznik/sezam/chałwę/siemię/len jedzą to bo wiedzą że też to jest zdrowe. Uprzednio najadłszy się żółtek/jajek.
Wyjściem jest zacząć dzień od fasolki szparagowej z masłem/słoniną/tł.boczkiem i w ten dzień kontynuować DO w wersji wegetariańskiej  Shocked .
Może być (a nawet zalecam by to była) to wersja ze smalcem, tł. boczkiem (wegetarianizm z boczkiem! Very Happy, taki mój abstrakcyjny, zrozumiały jednak z punktu alergologicznego - neologizm).
Zachowując przyzwoitą dobową ilość węglowodanów. Tłuste jest dobre.
Chodzi o to, że optymalni ZAMIAST WYPROMOWANYCH SZLAKÓW METABOLIZMU WĘGLOWODANÓW budują nadmiernie inne, równie mało korzystne  SZLAKI METABOLIZMU BIAŁEK.
Właśnie ochota na bogatobiałkowe pr. roślinne mówi, że w organizmie z tymi  szlakami jest problem.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Masło
« Odpowiedz #22 : 2007-09-30, 04:05:35 »

ogolnie jest zbyt slodkie  Sad w pewnych sytuacjach moze byc
zawsze jest chyba lepsze dobrze przypalone Very Happy 
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #23 : 2007-10-03, 00:14:19 »

Ewa, to ciekawe, co piszesz. Przyjęłam do wiadomości i przy jakiejś okazji sprawdzę. Wtedy dam ci info, jak jest u mnie
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #24 : 2007-10-06, 17:12:59 »

. MIMO TO dalej jedzą jaja/żółtka codziennie. Bo ktoś powiedział że są zdrowe. Niektórzy mają ewidentne reakcje świadczące o chwilowej szkodliwości jaj. Np. nasila się nerwica.
z boczkiem! Very Happy, taki mój abstrakcyjny, zrozumiały jednak z punktu alergologicznego - neologizm).
.


Czyli w moim przypadku omijam jajka instynktownie nie wiedzać do dzisiaj,że przy nerwicy szkodzą. A raz je ostatno jadłam z masłem. Ale papryka zółta mi smakuje nie mogę się za nią opędzić ale nie na surowo tak jak pomidory, jakbym chciała cały czas mieć w sobie ciepło. Czy to też jest związane z nerwicami?
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #25 : 2007-10-06, 18:29:43 »


. MIMO TO dalej jedzą jaja/żółtka codziennie. Bo ktoś powiedział że są zdrowe. Niektórzy mają ewidentne reakcje świadczące o chwilowej szkodliwości jaj. Np. nasila się nerwica.
z boczkiem! Very Happy, taki mój abstrakcyjny, zrozumiały jednak z punktu alergologicznego - neologizm).
.

J/quote]
Jajka sa niezdrowe?
Czy nerwica wynika z jedzenia jaj, jako zrodlo pokarmu /wywoluje ja jedzenie jaj? jakies mikroelementy w jaju? skladniki?/, czy tez ta nerwica wynika z tego, ze komus nie smakuja i "musi jesc te pieprzone jaja".
Sa tysiace sposobow na jedzenie jaj, jak "ktos"  napisal "jajo to najwartosciowsze bialko", malo tego, wzorzec B.
Sa ludzie ktorzy codziennie od kilku lat/lub nawet kilkunastu/  robia ta zoltkownice i im smakuje. Mi nie smakuje.
Uwierzylem, ze jaja sa dobre, wiec staram sie je jesc. Jak? Roznie. Zjedzenie 2 jaj na twardo zajmuje mi 10 sek, traktuje to jak tabletke, polowki jaja z majonezem lub musztarda lub chrzanem, lykam na stojaco. Zdarza sie ze zrobie sobie salatke z jaj, jajo na miekko, lub zoltkownice, wtedy delektuje sie ta potrawa, jest smaczna.

Czyli w moim przypadku omijam jajka instynktownie nie wiedzać do dzisiaj,że przy nerwicy szkodzą. A raz je ostatno jadłam z masłem. Ale papryka zółta mi smakuje nie mogę się za nią opędzić ale nie na surowo tak jak pomidory, jakbym chciała cały czas mieć w sobie ciepło. Czy to też jest związane z nerwicami?
Hmm dowiedzialas sie, ze "jaja przy nerwicy szkodza". Ja chcialbym sie dowiedziec, dlaczego.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #26 : 2007-10-06, 18:59:16 »

Już napisałam Maf. Z powodu nadmiernie rozbudowanych szlaków obsługi białka u optymalnych. Dowód - pacjenci leczą sie po zaleceniu mojej dawki B.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #27 : 2007-10-06, 19:23:03 »

Już napisałam Maf. Z powodu nadmiernie rozbudowanych szlaków obsługi białka u optymalnych. Dowód - pacjenci leczą sie po zaleceniu mojej dawki B.
Nadmiernie rozbudowane szlaki obslugi bialka u optymalnych? skad to sie bierze? Optymalni spozywaja mniej B niz wszystkozercy.
Pozdr
maf
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #28 : 2007-10-06, 20:05:30 »

20% udziału (wg moich badań) w tym mają pr. mleczne. Obecna w nich alanina jest ZNACZĄCYM prekursorem glukozy (str. 614-615 Streyer).
Białko, aminokwasy NIE POWINNY BYĆ znaczącym materiałem energetycznym (trudność utylizacji).
Rotacją pr. mlecznych nie da się wszystkiego wyleczyć.
20% to jadnak dużo.
To  1/5 winnego.
O 4/5 już powiedziałam.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #29 : 2007-10-06, 20:34:41 »

Lekarka. Mam pytanie odnośnie
kamieni  kałowych które zalegają  w jelicie, a powstają z niestrawionych resztek.
Może ich być nawet od 8 - 12 kilogramów.
Czy jest jakaś możliwość pozbycia się tych złogów?
Myślę, że to może być również powód pozbycia się nadwagi.
Czy istnieją jakieś badania, które określają ile tych kamieni kałowych jest w organizmie, lub czy w ogóle są?
Czy powyższcze dotyczy również optymalnych? Dziękuję.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #30 : 2007-10-06, 21:20:55 »

Nie znam sie na temacie  Sad .
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #31 : 2007-10-06, 22:09:27 »

20% udziału (wg moich badań) w tym mają pr. mleczne. Obecna w nich alanina jest ZNACZĄCYM prekursorem glukozy (str. 614-615 Streyer).
Białko, aminokwasy NIE POWINNY BYĆ znaczącym materiałem energetycznym (trudność utylizacji).
Rotacją pr. mlecznych nie da się wszystkiego wyleczyć.
20% to jadnak dużo.
To  1/5 winnego.
O 4/5 już powiedziałam.
Na DO, 20% udzialu energetycznego  z B ?
Tak na szybko przegladnolem jadlospisy optymalnych /rzeczywiste, produkty, waga produktow, codziennie zapisywane/.
Sa to ludzie prawidlowo stosujacy DO, i wychodzi tak:

Udzial energi z B - 10-11% ; T -ok  80%;  W-podobnie jak B -10-11%
Konkretny jadlospis, to np: 62g B; 191g T; 63g W
Zeby nie bylo ze tak sobie pisze wklejam rzeczywisty, prawdziwy jadlospis. Dane dzienne. Produkty nie sa posortowane wg posilkow. Sa to 3 posilki.
Lista produktów
Herbata, napar bez cukru  wg200g
Orzechy laskowe  wg10g
Wiórki kokosowe  wg10g
Śmietana 18% tłuszczu  wg30g
Truskawki  wg100g
Masło extra  wg15g
Chrzan  wg10g
Brokuły  wg50g
Kalafior z wody  wg50g
Ziemniaki, średnio  wg100g
Wieprzowina, żeberka  wg150g
Serek twarogowy homogenizowany  pełnotłusty  wg30g
Grejpfrut  wg60g
Pomidor  wg60g
Szczypiorek  wg10g
Czosnek  wg20g
Pieczarka uprawna, świeża  wg50g
Cebula  wg50g
Wieprzowina, boczek bez kości  wg20g
Wieprzowina, podgardle  wg30g
Smalec  wg20g
Żółtko jaja kurzego  wg100g
Śmietanka kremowa 30% tłuszczu  wg100g
Kawa, napar bez cukru  wg400g
Zawartość składnikow w zestawie:
Składniki mineralne:
mg Sód         357,05
mg Potas         2965,25
mg Wapń         528,1
mg Fosfor         1365,5
mg Magnez         216,75
mg Żelazo         15,035
mg Cynk         11,206
mcg Miedź         1307,5
mg Mangan         2,719
Witaminy:
mcg ekretinol         1548,3
mcg retinol         1287,65
mcg b karoten         1562,5
mcg wit. D         7,338
mg wit. E         9,963
mg Tiamina         1,67825
mg Rybofl.         2,12185
mg Niacyna         16,953
mg wit. B6         1,6235
mcg Foliany         362,5
mcg B12         6,4
mg wit. C         207,35
Kwasy tłuszczowe w g:
Nasycone         83,845
Jednonienasycone         80,8665
Wielonienasycone         11,565
Aminokwasy w mcg:
Izoleucyna         3252,05
Leucyna         4857,1
Lizyna         4578,6
Metionina         1530,25
Cystyna         840,7
Fenyloalanina         2663,5
Tyrozyna         2356,25
Treonina         2984,95
Tryptofan         877,65
Walina         3533,95
Arginina         4148,5
Histydyna         1784,8
Alanina         3142,1
kw Asparaginowy         5899,6
kw Glutaminowy         9712,8
Glicyna         2788,95
Prolina         3148,25
Seryna         3493,6
Węglowodany:
Ogółem         63,235
g Sacharoza          7,24
g Laktoza         4,92
g Skrobia         21,74
g Błonnik         13,96
g Białko         62,595
g Tłuszcz         191,665
Energia         2148,75 kcal
Niedobory i nadwyzki wg norm.
Niedobor:
562,95 mg Sód      Zapotrzebowanie pokryte w 38,8 %
471,9 mg Wapń      Zapotrzebowanie pokryte w 52,8 %
203,25 mg Magnez      Zapotrzebowanie pokryte w 51,6 %
5,037 mg wit. E      Zapotrzebowanie pokryte w 66,4 %
37,5 mcg Foliany      Zapotrzebowanie pokryte w 90,6 %
Pozdr
maf
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #32 : 2007-10-06, 22:15:47 »

Dla mnie to też temat nowy i ciekawy.
Oczywiście nie wszyscy są specjalistami w każdej dziedzinie.
Dlatego moze ktoś wie coś więcej na ten temat?
I mógłby się podzielić swoimi ewentualnymi uwagami.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #33 : 2007-10-06, 22:18:57 »

Nie 20% z udziału z B tylko
Pr. mleczne mają 20% udział w hipercholesterolemii LDL, czyli jak zalecałam rotowanie pr. mlecznych to uzyskiwałam zawsze zmniejszenie LDL o minimum 20%.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #34 : 2007-10-06, 23:04:55 »

Chyba sie nie rozumiemy. Sylwi napisalas, ze jaja sa /lub moga/byc przyczyna nerwicy. Ja zapytalem dlaczego. Odpisalas o rozbudowanych szlakach metaboliczych B u optymalnych i o 20% , czego? energii?

Białko, aminokwasy NIE POWINNY BYĆ znaczącym materiałem energetycznym (trudność utylizacji).

B nie sa znaczacym materialem energetycznym na DO. Przyklad - jadlospis w poprzednim poscie.
Zadalem pytanie, skad u optymalnych biora sie rozbudowane szlaki obslugi bialka.
Pozdr
maf
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #35 : 2007-10-07, 11:29:01 »

Chyba z mieszania ich w codziennym jadlospisie przy fakcie otrzymywania bardzo dobrej energii codziennie (T).
Wszyscy lubimy jeść.
Problem z cholesterolem LDL mają nie tylko optymalni.
Tylko na DO problem jest nieco wiekszy.
Istotne jest wg mnie by to opanować. Każdy niech robi co chce!
Wg mnie poszukujemy diety długowiecznych. Niestety porada: "5x dziennie warzywa i owoce" na DO szkodzi. Jest ona ok na dietach z T do 0,5g/kg/dobę. Na dzisiaj mam powody być przeciw takiej "niskotłuszczowej" diecie.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #36 : 2007-10-07, 14:18:46 »

Chyba z mieszania ich w codziennym jadlospisie przy fakcie otrzymywania bardzo dobrej energii codziennie (T).
Wszyscy lubimy jeść.
Problem z cholesterolem LDL mają nie tylko optymalni.
Tylko na DO problem jest nieco wiekszy.
Istotne jest wg mnie by to opanować. Każdy niech robi co chce!
Wg mnie poszukujemy diety długowiecznych. Niestety porada: "5x dziennie warzywa i owoce" na DO szkodzi. Jest ona ok na dietach z T do 0,5g/kg/dobę. Na dzisiaj mam powody być przeciw takiej "niskotłuszczowej" diecie.
Specjalnie zaznaczylem w pytaniu "optymalnych" majac na mysli tych ktorzy stosuja prawidlowo zasady DO. B jedza 0,8g/kg wagi, czasem nawet mniej. Nie grozi tutaj pozyskiwanie energii z B jako glownego paliwa.
To samo dotyczy "5x dziennie warzywa i owoce" , to nie jest DO. Takze inne pomysly, np IG, jedzenie wg grup krwi, W na noc, ostatni posilek o 18, - to mieszanie roznych diet, ktore moze tylko zaszkodzic.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #37 : 2007-10-07, 15:05:32 »

Specjalnie zaznaczylem w pytaniu "optymalnych" majac na mysli tych ktorzy stosuja prawidlowo zasady DO. B jedza 0,8g/kg wagi, czasem nawet mniej. Nie grozi tutaj pozyskiwanie energii z B jako glownego paliwa.

Zadales pozornie proste pytanie, ale tak nie jest. Twoje pytanie w istocie swej tresci dotyczy kluczowego zagadnienia
dotyczacego "How It Works ?" w ZO. Odpowiedz zalezy od wyznawanego swiatopogladu i posiadanej wiedzy Smile

Jesli do kreowania odpowiedzi uzyjesz "szarlatanerii tombakopodobnej"(ktora uwielbiaja prosci ludzie) to odpowiedz
bedzie bardzo prosta np. "jest tak i tak BO szarlatan tombakopodobny napisal w swojej ksiazce na stronie xx wlasnie tak a nie inaczej" dlatego nie moze byc inszej prawdy bo tylko taka prawda jest prawdziejsza od prawdziwej.   Shocked  Smile

Natomiast gdy do kreowania odpowiedzi uzyje sie biochemii i fizjologii, to odpowiedz bedzie zupelnie inna
ale masz pewnosc, ze bedzie ona aktualna z obecnym stanem wiedzy. Co ciekawe mozesz byc pewny ze co miesiac czy rok
dowiesz sie wiecej i trafniej co pozwoli Tobie "skorygowac rozumienie" i "zoptymalizowac postepowanie" w tym wypadku dietetyczne.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #38 : 2007-10-07, 15:14:42 »

grizzly czy ty jesteś mosikiem?  Smile Jestem pewna na 99,99% ,że tak  Smile Na 100% tak czy nie ,to pewnie Toan tylko wie,choć nie koniecznie  Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #39 : 2007-10-07, 15:26:46 »

Zakladajac maf, ze chcesz miec odpowiedz ze swiata wspolczesnej wiedzy, to ilustracja ktora wklejam powinna tobie pomoc w doprecyzowaniu pytan do Lekarki a jej ulatwic odpowiedz.



[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.