forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 12:53:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Masło
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 62 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Masło  (Przeczytany 617707 razy)
malgo35
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #40 : 2007-10-07, 15:32:31 »

Hej grizzly,

lekarka napisała, że MIMO TO dalej jedzą jaja/żółtka codziennie. Bo ktoś powiedział że są zdrowe. Niektórzy mają ewidentne reakcje świadczące o chwilowej szkodliwości jaj. Np. nasila się nerwica. (...)Z powodu nadmiernie rozbudowanych szlaków obsługi białka u optymalnych.
Maf zapytał dlaczego.
Pierwsza odpowiedź dotyczyła mieszania białek, gdzie  20% udziału (wg moich badań) w tym mają pr. mleczne. Obecna w nich alanina jest ZNACZĄCYM prekursorem glukozy (str. 614-615 Streyer). Białko, aminokwasy NIE POWINNY BYĆ znaczącym materiałem energetycznym (trudność utylizacji).
Co nie jest odpowiedzią na zadane pytanie po założeniu, które lekarka ujęła w cytowanej tezie.
Maf udowodnił, że optymalni nie jedzą takiej ilości B pochodzenia mlecznego i ponowił pytanie.
Odpowiedź lekarki tym razem dotyczyła osób, które nie są na DO Niestety porada: "5x dziennie warzywa i owoce" na DO szkodzi. Jest ona ok na dietach z T do 0,5g/kg/dobę. Na dzisiaj mam powody być przeciw takiej "niskotłuszczowej" diecie.

Tak więc pytanie jest proste, tylko wygląda na to, że lakarka zabładziła odpowiadając.
Też jestem ciekawa jak uzasadni zależność jedzenia żółtek od nasilania się nerwicy.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #41 : 2007-10-07, 15:33:33 »

No i skąd te rozbudowane szlaki metaboliczne u optymalnych.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #42 : 2007-10-07, 15:34:18 »

Człowiek ,który się ukrywa pod różnymi pseudonimami , albo ma nie równo pod sufitem i nie jest tego świadom,albo najzwyczajniej w świecie jest "fałszywym psem"  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #43 : 2007-10-07, 15:37:22 »

Zakladajac ...

że wiesz co wkleiłeś na tym rysunku, to w czym on ma ułatwić odpowiedź lekarce?.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #44 : 2007-10-07, 15:39:05 »

No i skąd te rozbudowane szlaki metaboliczne u optymalnych.

Najczęściej z bujnej wyobraźni - chyba Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #45 : 2007-10-07, 16:03:35 »

grizzly czy ty jesteś mosikiem?  Smile

Nie jest, ale właśnie przegląda profil "mosik'a" Cool
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #46 : 2007-10-07, 16:12:26 »

Jakiś czas temu wszyscy byli Tomkiewiczami.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #47 : 2007-10-07, 16:13:38 »

grizzly czy ty jesteś mosikiem?  Smile

Nie jest, ale właśnie przegląda profil "mosik'a" Cool
Przeglądanie profilu mosika przez grizzly'ego świadczy,o tym że nim nie jest?  Smile
Mają wiele wspólnych cech jesli chodzi o sposób pisania  Smile
Po za tym można chyba "oszukać" Admina  (chodzi mi o IP )  Smile

PS.Dalej obstaję ,że nim jest  Smile no ...albo to jakaś bliska osoba  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #48 : 2007-10-07, 16:14:37 »

Jakiś czas temu wszyscy byli Tomkiewiczami.

E tam ,Tomkiewicze mają swój charakter  Smile (jak każdy ) i takich jeszcze tu po nich nie było  Smile Przynajmniej ja o tym nie pisałam  Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #49 : 2007-10-07, 16:15:52 »

grizzly czy ty jesteś mosikiem?  Smile

Nie jest, ale właśnie przegląda profil "mosik'a" Cool
Przeglądanie profilu mosika przez grizzly'ego świadczy,o tym że nim nie jest?  Smile
Mają wiele wspólnych cech jesli chodzi o sposób pisania  Smile
Po za tym można chyba "oszukać" Admina  (chodzi mi o IP )  Smile

PS.Dalej obstaję ,że nim jest  Smile no ...albo to jakaś bliska osoba  Smile

Wszechobecny układ.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #50 : 2007-10-07, 16:17:44 »

grizzly czy ty jesteś mosikiem?  Smile Jestem pewna na 99,99% ,że tak  Smile Na 100% tak czy nie ,to pewnie Toan tylko wie,choć nie koniecznie  Smile

Przed chwila czytalem posty mosika  Very Happy Faktycznie to zaskakujace, facet ma bardzo podobne "widzenie swiata"
smiesznie pisze, ale najlepszy to ten avaterek.  Very Happy  Co to ma znaczyc? Czy on jest gerontofilem?   Laughing

Ciekawe o co chodzi z tym avatarem, moze to jego babcia, ktora kocha.  Very Happy
Ale jesli nie musi jej chowac dowodu osobistego Cool, to musi byc kobietka OK!!!  Very Happy

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #51 : 2007-10-07, 16:21:45 »



Przed chwila czytalem posty mosika  Very Happy Faktycznie to zaskakujace, facet ma bardzo podobne "widzenie swiata"


No  Very Happy Nareszcie jakaś odpowiedź soby,którą byłam "zainteresowana",bo jak to bywa,zawsze najwiecej wiedzą osoby "trzecie"  Smile
Grizzly macie uderzająco podobny sposób pisania  Smile Stąd moje wątpliwości.To było tylko pytanie  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #52 : 2007-10-07, 16:25:49 »

Grizzly.Bo w sumie tu nie chodzi o podobne "widzenie świata" tylko o teksty  Smile .
Ale ok. daję spokój ,to jest tylko moja zwykla dociekliwość (cecha charakteru)-pochodzę w sumie ,"troszkę" w rodziny policyjnej  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #53 : 2007-10-07, 16:33:00 »

Wracając do rysunku gryzzli'ego- ze względu na obecność apo C, "długość" apo B i dużą zawartość cholesterolu, a małą trójglicerydów, mnie to wygląda na VLDL, więc jaki ma to związek z dyskusją maf&lekarka?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #54 : 2007-10-07, 17:14:40 »

Po za tym można chyba "oszukać" Admina  (chodzi mi o IP )

Był tu kiedyś taki "raptor", a teraz jest "raptor72", ale to dwa różne "raptory" Rolling Eyes
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #55 : 2007-10-07, 17:22:16 »

Ostatnia odpowiedz lekarki mnie usatysfakcjonowala /kurcze ale trudne slowo/. Napisala wlasciwie, co moze sie zdazyc optymalnym: za duzo B, 5x warzywa, itp. I to sa wlasnie te bledy ktore mozna popelniac sstosujac jakakolwiek diete. Tylko jest tak, ze prawdziwemu optymalnemu nikt nie namiesza w glowie, bo juz wie, wie, ze DO w sposob jaki stosowal mu pomogla i nie ma sensu tego modyfikowac. Stary slogan "zle stosujesz DO" jest tutaj wlasciwa odpowiedzia na rozne modyfikacje diety.
Tak mi przyszlo na mysl, czy sa tacy ludzie /bo to chyba niemozliwe, chociaz znam taki przypadek, jeden/:na sniadanie Montigniack, 2 sniadanie srodziemnomorska, obiad - Kwasniewski, podwieczorek srodziemnomorska, kolacja-dieta dla smakoszy. W kazdej z tej diet mozna znalezc smaczny-ciekawy posilek. Taki osobnik moze powiedziec stosuje najlepsza diete swiata, to co najlepsze we wszystkich dietach. Moglbym napisac dokladnie, co taki smakosz moglby wybrac najsmaczniejszego w tych dietach /znam jadlospisy wielu diet/. Jadlospis bylby ciekawy.
Pozdrawiam
maf
ps. zadalem tylko pytanie lekarce, bo napisala cos co mnie zaniepokoilo,
grizli/ nie jestem pewien, czy to Ty ale nie chce mis ie szukac dokladnie w postach kto dal ten rysunek/, taki rysunek mi nic nie mowi. Kiedys pisalem, ze takimi pierdolami jak metabolizm /tak to uznalem/ juz wiecej nie bede sie zajmowal. Spedzilem wiele czasu /a mam go duzo/ na czytaniu roznych badan, setki stron w pdf. Wyszukiwarki sa dobre, pozniej przyjalem zasade, ze bede przegladal tylko demonstracje, czyli pliki ppt. Wpisujac w google "protein metabolism +ppt" , "carbochydrate metabolism + ppt" , "glucose..." itd. Kiedys trafilem nawet na model genomu, to bylo dopiero ciekawe, wszystkie przemiany, kiedys nawet pisalem o tym na forum, zaznaczajac proces przemian. Sa to tylko wzory chemiczne, hmm bardzo ciekawe jak ktos ma czas zeby sie w to zaglebic, ale po co.. Model genomu to ciekawa sprawa, sa to bazy danych wszystkich przemiian jakie moga zajsc w organizmie. Wlasciwie ci uczeni majac taka baze mogliby napisac program ktory jednoznacznie w wyniku podalby wszystkie szlaki metaboliczne przy spozyciu konkretnych produktow. Adres do genomu mam w innej przegladarce /IE/ wie c nie moge podac. Ale wystarczy wpisac w google "genome" - chyba wystkoczy baza japonska.
Ale.
Wystarczy prawidlowo stosowac DO, i to jest odpowiedz na wszystkie pytania.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #56 : 2007-10-07, 17:22:59 »

Zakladajac maf, ze chcesz miec odpowiedz ze swiata wspolczesnej wiedzy, to ilustracja ktora wklejam powinna tobie pomoc w doprecyzowaniu pytan do Lekarki a jej ulatwic odpowiedz.

Wracajac do ilustracji z mojego postu.

Ilusttracja pochodzi z rozdzialu 25 "Lipid Transport & Storage" 
ostatniego 27 wydania Biochemii Harpera i przedstawia schematyczna budowe lipoproteiny osocza.

Jest to uogolniona przykladowa struktura lipoproteiny, jaka mozna zobaczyc w osoczu czlowieka
a wiec doslownie wszedzie, praktycznie w kazdej tkance.

Innymi slowy, upraszczajac, w tej strukturze zawarte sa rowniez jedzone przez mafa jaja,
oraz "mleczne"(co je proponuje Lekarka "rotowac")  oraz  smietana 36%, maslo itp.  Very Happy

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #57 : 2007-10-07, 17:24:35 »

A w czym problem z tymi "raptorami"?  Z tego co widać "raptory" nie są zbyt zaangazowanymi użytkownikami tego Forum  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #58 : 2007-10-07, 17:33:15 »


Wystarczy prawidlowo stosowac DO, i to jest odpowiedz na wszystkie pytania.

I jeść po to ,żeby żyć ,a nie- żyć po to żeby jeść. Jakie nudne musi być życie,gdy człowiek mysli wciąż o jedzeniu,co robić, ile jajek zjeść czy zjeść śmietane czy smalec i takie tam pierdoły...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Masło
« Odpowiedz #59 : 2007-10-07, 17:45:29 »

Kurczaki,jak się tak zastanowić,to wiekszość żyje dla tego "żarcia" .
Wszędzie "jedzenie" :pisanie o jedzeniu ,czytanie o jedzeniu,cała uwaga skupiona wokół "jedzenia" .
"ile mi brakuje białka? czy nie zaduzo węgli,czy nie za mało słoniny,smalcu,boczku? może powinnam dorzucić łój ,nie powinnam była zjeść jabłka,czy w lodówce zmieszczą mi się jeszcze te świńskie nogi? czy te jajka trójki,to od kur z niewoli? i jak się te kury czują,czy nie powinny byc one szczęśliwe ? A dlaczego skorupki są białe a nie brązowe . Dlaczego szynka ze sklepu śmierdzi antybiotykami? Ludzie oddają cześć jedzeniu . Jedzenie stało się bogiem  Smile
PARANOJA!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 62 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 18 zapytaniami.