forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 08:40:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660298 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków  (Przeczytany 9808 razy)
Krystyna*Opty*
Go


Email
Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« : 2007-09-07, 00:16:34 »

No i stało się...  mały krok HFEA - wielki krok w kierunku hybrydyzacji...  Shocked

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75476,4466105.html?skad=rss
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Cytat:

Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków

zag, reuters, pap  2007-09-06, ostatnia aktualizacja 2007-09-06 17:38:06.0

Brytyjczycy zgadzają się na tworzenie zwierzęco-ludzkich embrionów do celów naukowych


Decyzję tej treści podjęła brytyjska rządowa placówka The Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA) wydająca pozwolenia na badania w zakresie embriologii i zapłodnienia in vitro.

To pierwsza tego typu decyzja na świecie. W wielu krajach nie dopuszcza się jakichkolwiek badań na ludzkich zarodkach, a co dopiero tworzenia zwierzęco-ludzkich hybryd. Brytyjska zgoda to jednak tylko uchylenie drzwi, a nie szerokie ich otwarcie. Każdy zespół naukowców, który chciałby stworzyć hybrydę, będzie musiał i tak wystąpić o indywidualne pozwolenie.

HFEA wyraziła zgodę na tworzenie szczególnego rodzaju mieszanek, tj. takich, w których aż 99,9 proc. materiału genetycznego pochodzi od człowieka, a pozostałe 0,1 proc. od zwierzęcia. W praktyce oznacza to zgodę na wstrzykiwanie ludzkiego DNA do zwierzęcej komórki jajowej, z której uprzednio usunięto jej własne jądro. Naukowcy liczą na to, że z takich ludzko-zwierzęcych zarodków będą w stanie wyhodować linie komórek macierzystych, które w przyszłości mogą się z kolei przydać do leczenia choroby Alzheimera, Parkinsona czy zawału serca.

O pozwolenie na takie eksperymenty wystąpiły dwa zespoły brytyjskich naukowców. Swoją prośbę motywowali brakiem ludzkich komórek jajowych. HFEA zwlekała z decyzją niemal rok. W tym czasie spytała o zdanie ponad 2 tys. Brytyjczyków. 61 proc. badanych poparło takie eksperymenty.

Decyzja HFEA oburzyła Watykan. Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia biskup Elio Sgreccia nazwał ją "potwornym aktem przeciwko ludzkiej godności". Biskup powiedział Radiu Watykańskiemu, że "konieczne jest to, by społeczność naukowa zmobilizowała się jak najszybciej wobec tej decyzji".

Z pozytywnej opinii HFEA cieszą się natomiast badacze komórek macierzystych. O tym, czy dwa wspomniane brytyjskie zespoły dostaną ostatecznie zgodę na przygotowane dawno projekty eksperymentów, HFEA zdecyduje w najbliższych miesiącach.

zag, reuters, pap
----------------------------------------------------------------------------------------------------------Koniec cytatu.

 Crying or Very sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #1 : 2007-09-07, 00:57:02 »

Nie lubię, kiedy ludzie wtrącają się do natury.
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #2 : 2007-09-07, 07:51:23 »

Nie lubię, kiedy ludzie wtrącają się do natury.

W takim razie jako pierwsza zrezygnuj ze wszystkich zdobyczy cywilizacji ludzkiej, bowiem absolutnie każdy jej element jest wynikiem nieraz bardzo głębokiej ingerencji w "naturę".
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #3 : 2007-09-07, 11:39:50 »

Jednym słowem przez prawie rok zapytano o zdanie 2000 osób, z których aż 1220 wyraziło zapotrzebowanie na komórki macierzyste, które MOGĄ SIĘ PRZYCZYNIĆ W PRZYSZŁOŚCI DO LECZENIA TYCH TRZECH CHORÓB. Swoją drogą definicja "leczenia" jest coraz ciekawsza. Cel uświęca środki - byle były nakłady.
Proporcje procentowe zawsze mnie w takich przypadkach bawią, 0,01% materiału genetycznego od zwierząt, to faktycznie malutko i na pewno nie będzie nadurzyć.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #4 : 2007-09-07, 11:51:57 »

Horror w laboratoriach
„Naukowcy stworzyli ostatnio istotę, która pochodziła częściowo od świni, a częściowo od człowieka. Istota ta żyła tydzień, ale to wystarczyło, by rozgorzał spór, czy powoływanie do życia takich tworów jest moralnie (i prawnie) dopuszczalne.”
„Lecz to dopiero wierzchołek góry lodowej. Inżynieria genetyczna jest jak puszka Pandory - otwarta, wypuszcza na świat różnego rodzaju plagi. Naukowcy, nauczywszy się robić genetyczne cuda, będą je robić - choćby z czystej ciekawości.”
http://www.gwiazdy.com.pl/45_00/24.html,

PS. Hmm... a są tu zwolennicy   modyfikowanej  żywności ? Cool Confused
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #5 : 2007-09-07, 11:56:25 »

Hank, nie myśl sobie, ze mnie zaskoczyłeś Very Happy  Chętnie bym zrezygnowała ze wszystkich dobrodziejstw, które ingeruja w naturę, ale nie jako pierwsza i jedyna. Nic by mi to nie dało. I tak ponosiłabym konsekwencje za innych i musiałabym na wszystko patrzeć.

Póki co, zaczęłam od Żywienia Optymalnego. Nie używam mikrofali, nie farbuję włosów, nie robie sobie operacji plastycznych, nie zapłodniłam się sztucznie, nie uzywam płynów do zmywania naczyń, nie kupuję co 5 lat nowych mebli... Mogłabym pewnie jeszcze troche powymieniać

Tutaj jest mowa o nowych pomysłach. A ludzie jednak mogliby przystopować




Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #6 : 2007-09-07, 12:00:15 »

Zbynek, modyfikowanej zywności? W życiu! ja wkurzam sie, ze mi jod i witaminy do żarcia wrzucają, ze odchudzają orzeszki
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #7 : 2007-09-07, 12:56:37 »

W Polsce w hipermaketach proponuje się tanią żywność której pochodzenia klient nie jest w stanie sprawdzić np.  modyfikowaną   marchew holenderską, czyściutką, równiutką .... zaś Francuzi, Niemcy kupują od nas marchew z certyfikatem gospodarstw ekologicznych. Jestem za kampanią - „Europa wolna od GMO”. Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #8 : 2007-09-07, 13:03:33 »

Ja też! Ja w ogóle nie chcę, żeby ktokolwiek mi wciskał swoje normy. Jeśli Anglicy nie chca jeść grzybów, kwaśnego mleka czy ogórków to ich sprawa. Amerykanie niech sobie jedzą swoje chude słodkości, holendrzy niech sobie modyfikują. Niech tylko mnie do tego nie mieszają.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #9 : 2007-09-07, 13:25:03 »

Najpierw kręcą filmy fantastyczne, a potem nauka idzie ich śladem. Siat mutantów? A może po ulicy będą biegac Centaury Shocked
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #10 : 2007-09-07, 16:54:04 »

Hank, nie myśl sobie, ze mnie zaskoczyłeś Very Happy  Chętnie bym zrezygnowała ze wszystkich dobrodziejstw, które ingeruja w naturę, ale nie jako pierwsza i jedyna. Nic by mi to nie dało. I tak ponosiłabym konsekwencje za innych i musiałabym na wszystko patrzeć.

Tutaj jest mowa o nowych pomysłach. A ludzie jednak mogliby przystopować


Trzeba po prostu wiedzieć, jak odróżnić racjonalne "ingerencje" od nieracjonalnych. Niestety droga do tej wiedzy często wiedzie przez całą serię błędów, nierozumnych lub niepotrzebnych działań. Stąd pewnie czeka nas jeszcze nie jedna tego typu niespodzianka, zanim nadejdzie otrzeźwienie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #11 : 2007-09-07, 17:08:22 »

Cytuj
Trzeba po prostu wiedzieć, jak odróżnić racjonalne "ingerencje" od nieracjonalnych. Niestety droga do tej wiedzy często wiedzie przez całą serię błędów
Taaaaak..., znowu powiem, ze rozróżnienie nie jest trudne, jesli myslenie człowieka opiera się na szeroko pojętej MIŁOŚCI, jako klucza do prawdy i wiedzy.

I tu jest sęk. Okazuje się, że z tą miłoscią jest właśnie najtrudniej. Podobno świat powoli zmierza do oświecenia Smile
Na razie, tak jak powiedziała Zofia, każdy musi pracowac nad sobą. Nie narzekać, nie krytykować. Łatwo powiedzieć Very Happy
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #12 : 2007-09-07, 17:27:49 »

Cytuj
Trzeba po prostu wiedzieć, jak odróżnić racjonalne "ingerencje" od nieracjonalnych. Niestety droga do tej wiedzy często wiedzie przez całą serię błędów
I tu jest sęk. Okazuje się, że z tą miłoscią jest właśnie najtrudniej. Podobno świat powoli zmierza do oświecenia Smile
Na razie, tak jak powiedziała Zofia, każdy musi pracowac nad sobą. Nie narzekać, nie krytykować. Łatwo powiedzieć Very Happy

Z tym nie można się nie zgodzić. Przede wszystkim należy pracować nad sobą zanim zacznie się "zbawiać świat".
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #13 : 2007-09-07, 17:30:43 »

Cytuj
należy pracować nad sobą zanim zacznie się "zbawiać świat"
Mam nadzieję, że mnie tak nie odebrałeś? Mnie daleko do oświecenia.
Dlatego nie zgłosiłam się do wyborów Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #14 : 2007-09-08, 16:42:59 »

...nie uzywam płynów do zmywania naczyń...


Powiedz, czego zamiast tego używasz? Może i ja bym zaczęła,bo stałam się bardzo podejrzliwa...nie wiem czego dodają do tych płynów,na pewno coś rakotwórczego...
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #15 : 2007-09-10, 02:22:29 »

Ja uzywam płynów do naczyń -ale  dobra jest woda po ugotowanych ziemniakach .
  Włosy farbuje ,kiedys próbowałam orzechami  ale
    wydawały mi sie ciężkie i oblepione mazią-.
   perfumy ,sztuczne kwiaty ,niemnące obrusy ,ceraty ,nietłukące naczynia -,komórka
     komputer
wyliczać mozna by wiele  -chyba by mi brakowało .
   sztuczne zapłodnienie -nie mam nic przeciwko -dlaczego nie ..ile kobiet to uszczęsliwia.
      Też nie chodze do kosmetyczki i fryzjera - boje sie jak dentysty .
        No ,ale stworzenie takiej hybrydy to dla mnie niepojęte ,mimo iż jestem niewierząca
w tym wypadku mam jakos bardzo ortodoksyjne poglady .
     
   
       
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #16 : 2007-09-14, 19:59:21 »

nitz nowego to jest  Confused
smieszne ze ludzie powtarzaja bledy  " boga "  Sad
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #17 : 2007-09-14, 21:38:05 »

Cytuj z: Rudka
No ,ale stworzenie takiej hybrydy to dla mnie niepojęte ,mimo iż jestem niewierząca
w tym wypadku mam jakos bardzo ortodoksyjne poglady
Rudka, nie wiara a zdrowy rozum ma tu cos do powiedzenia
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Zielone światło dla ludzko-zwierzęcych zarodków
« Odpowiedz #18 : 2007-09-15, 02:47:29 »

Masz   Ewa racje ,bo  troche podejrzewam ,ze  taki frankensztain moze
    wymknąć sie z labolatorium -jak już niejedna zaraza.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.