forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:01:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 392804 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #100 : 2009-05-08, 13:53:16 »

...czy żółtko ma więcej ... (to co jest cytowane), czy mniej - jest zupełnie obojętne. W żółtku nie chodzi o witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czy  kwasy tłuszczowe,....

No to przyznam, ze teraz troche mnie to zdezorientowalo.
Bo o co chodzi w zolteczkach jesli nie o bogactwo skladnikow? ..moze nie (tylko) tych powyzej wymienionych, moze warto tez zwrocic uwage na przyklad na choline, itp. , ale czy zasada nie pozostaje ta sama? Skape w to czy tamto jedzenie = "puste kalorie"?

A masło zawdzięcza swą wyjątkowość liczbie Reicherta-Meissla.

bardzo fajne info/"hint", spojrzalam wstepnie w googlach, dzieki

jaśli ktoś lubi przepłacać ze swoich pieniędzy, to czemu nie...

lubi nie lubi, przyzwyczajenia nasza druga natura

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #101 : 2009-05-08, 15:06:01 »

bez sensu ta wasza dyskusja......co ma pomyśleć ktoś kto wszedł tu parę dni temu....
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #102 : 2009-05-08, 15:55:19 »

bez sensu ta wasza dyskusja......co ma pomyśleć ktoś kto wszedł tu parę dni temu....

to proste Wink
przeczytać to http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
nastepnie "przetrzepac" http://dr-kwasniewski.pl/
a na końcu, na deser przegooglować forum  Laughing
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #103 : 2009-05-08, 16:10:42 »

bez sensu ta wasza dyskusja......co ma pomyśleć ktoś kto wszedł tu parę dni temu....

to proste Wink
przeczytać to http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
nastepnie "przetrzepac" http://dr-kwasniewski.pl/
a na końcu, na deser przegooglować forum  Laughing

 Razz

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #104 : 2009-05-08, 16:31:00 »

_flo,
a co tu rozumieć?
Można zjeść ekologiczny Kobe Beef za 1000us$ w knajpie na Manhattanie w towarzystwie narcyzów z przerośniętym ego, a można zjeść równie wartościowy posiłek za 1us$ (krwisty z masłem) na farmie w miłym swojskim towarzystwie przy Road 66.  Wink
A najlepiej oczywiście z rusztu we Włocławku.  I wieprzowinę, a nie wołu.

PS
W żółtku jest zbilansowanych (choć za chudo) około ... (x) pierwiastków i związków chemicznych, których nie trzeba liczyć, bo jak się doda stosownie masła - to wszystko będzie idealnie nie zależnie od tego, czy to jajo ma nr 0, czy 3 wydrukowany na skorupie.
Jajka 0 są o tyle lepsze, że kurze trudno się z trawy i robali najeść szkodliwej ilości np: dioksyn, co może przytrafić się kurze klatkowej, jeśli się komuś cyferki pomylą przy produkcji paszy pełnoporcjowej dla kur niosek.
Mogą np: z chytrości dodać mleka w proszku z Chin z dioksynami, bo to mleko jest za darmo prawie.  Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #105 : 2009-05-08, 16:35:47 »


Rozumiesz?
Jajka 0 są o tyle lepsze, że kurze trudno się z trawy i robali najeść szkodliwej ilości np: dioksyn, co może przytrafić się kurze klatkowej, jeśli się komuś cyferki pomylą przy produkcji paszy pełnoporcjowej dla kur niosek.
Mogą np: z chytrości dodać mleka w proszku z Chin z dioksynami, bo to mleko jest za darmo prawie.  Wink

A jednak..... Cool
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #106 : 2009-05-08, 16:43:02 »

ciekawe, o zawartosci jajka w jajku: http://wholehealthsource.blogspot.com/2009/05/pastured-eggs.html
po krotce: przetestowano jajca "markjetowe" i jajca wiejskie na obecnosc roznych przydatnych skladnikow i wyszlo im, ze warto przeplacac (czasem nawet 10-krotnie):

Z tego co tu zacytowałaś to nie warto przepłacać 10-cio krotnie, przelicz jeszcze raz. Jak pomnożysz przez 10 parametry ,,marketowego jajka'' to dostaniesz więcej (w każdym razie nie mniej) każdej wielkości niż jest w ,,jajku wiejskim''. Oczywiście, że warto za wiejskie jajko płacić więcej, ale bez przesady -- rachunek ekonomiczny. Smile Nie ma co się tak rajcować ,,wiejskim jedzeniem'' -- jest smaczniejsze, zdrowsze, ogólnie lepsze, ale bez przesady, nie jest warte każdej ceny...

PS.

jaśli ktoś lubi przepłacać ze swoich pieniędzy, to czemu nie... Na zdrowie mu to raczej nie wyjdzie.  Confused

Uczciwość lub chociażby zwyczajna przyzwoitość nakazują, żeby nie czerpać przyjemności również z przepłacania z cudzych pieniędzy, bo tak jak napisałeś, właścicielom (w szczególności wszystkim nam w przypadku kasy państwowej) nie wychodzi na zdrowie. Problem w tym, czy się te cechy posiada...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #107 : 2009-05-08, 16:43:40 »

"viola44"
Co, a jednak?
Pamiętam tylko dwa takie wypadki w swoim życiu. Jeden w latach siedemdziesiątych w GB i drugi ostatnio w Niemczech i jeszcze gdzieś. Czyli prawdopodobieństwo trafienia jest tak małe, jak "Tunguska" co jedno stulecie  Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #108 : 2009-05-08, 16:45:46 »

"michal"
O to właśnie mi chodziło! Very Happy

PS
a o "małpkach" z cudzych pieniędzy coś słyszałeś?  Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #109 : 2009-05-08, 16:55:35 »

Nie dajcie sobie "wciskać tego ekologicznego kitu", bo np: z bezwartościowej kazeiny, przy odpowiednim, naturalnym dosuplementowaniu można uzyskać pełnoporcjowy posiłek. Przykład? - badzo proszę - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=33 do tego stosownie masła i wędliny i z twarogu robi się rarytas  Very Happy

PS
a naukowo, czy na skorupce 0, czy 3 - to i tak powoduje jeszcze zawsze sklerozę. Confused
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #110 : 2009-05-08, 17:38:39 »

hm, mam karuzele w głowie, uczucie takie se  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #111 : 2009-05-08, 17:52:05 »

"viola44"

Opowiem coś z życia:
Idę sobie ja ulicą dwa dni temu, jak zwykle nie wadząc nikomu, a tu nagle wypada na mnie grubszy pan, którego widzę pierwszy raz na oczy i pyta: "czy to prawda, że na DO nie wolno już jeść wątroby, bo teraz takie "zatrucie" tych pasz"?
A ja sobie myślę: "Dlaczego mnie rozpoznał na ulicy?" - to jest dla mnie poważny problem, a świńska wątroba?
Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że: przy dzisiejszej kontroli jakości pasz hodowlanych i szybkości tuczu w 100g wątroby wieprzowej jest mniej metali ciężkich i innych trucizn, niż w 100g ekologicznej marchewki, na co wskazują najnowsze badania naukowe.
Ale chyba mi nie uwierzył - to jego problem!
A ja muszę tylko bardziej uważać na ulicy!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #112 : 2009-05-08, 18:00:51 »

Teraz to nie problem, można założyć spore okulary słoneczne. Cool Wink
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #113 : 2009-05-08, 18:04:22 »

Na szczęście to było w Ciechocinku...  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #114 : 2009-05-08, 18:12:44 »

Może jednak dobrze, że nie kandydujesz w Eurowyborach, jeśli nie chcesz być popularny i rozpoznawalny na ulicach. Reporterzy nie daliby Ci "żyć".
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #115 : 2009-05-08, 18:14:22 »

admin gdybym ja wpadła na Ciebie na ulicy zasypałabym Cie tysiącem pytań i nie wywinąłbyś się tak łatwo jak tu na forum.... Laughing Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #116 : 2009-05-08, 18:17:22 »

a o "małpkach" z cudzych pieniędzy coś słyszałeś?  Wink

Słyszałem, ale już się tym nie przejmuję, bo małe ,,małpki'' są od tego, żeby przykryć wielkie ,,małpy'' -- czymś trzeba karmić opinię publiczną...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #117 : 2009-05-08, 18:22:12 »

"renia"
dla mnie osobiście, to duża ulga, że nie jestem teraz na Śląsku... Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #118 : 2009-05-08, 18:36:42 »

admin gdybym ja wpadła na Ciebie na ulicy zasypałabym Cie tysiącem pytań ...

A to świetnie, bo lubię słuchać!  Wink
Szczególnie kobiet...  Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #119 : 2009-05-08, 18:39:39 »

W żółtku jest zbilansowanych (choć za chudo) około ... (x) pierwiastków i związków chemicznych, których nie trzeba liczyć, bo jak się doda stosownie masła - to wszystko będzie idealnie nie zależnie od tego, czy to jajo ma nr 0, czy 3 wydrukowany na skorupie.
Jajka 0 są o tyle lepsze, że kurze trudno się z trawy i robali najeść szkodliwej ilości np: dioksyn, co może przytrafić się kurze klatkowej, jeśli się komuś cyferki pomylą przy produkcji paszy pełnoporcjowej dla kur niosek.
Mogą np: z chytrości dodać mleka w proszku z Chin z dioksynami, bo to mleko jest za darmo prawie.  Wink

teeeeraz rozumiem, fajnie jest miec wiadomosci takie i tym podobne, zazdraszczam (bo diabel tkwi w szczegolach)

Z tego co tu zacytowałaś to nie warto przepłacać 10-cio krotnie, przelicz jeszcze raz...

yyyy
10 razy lub 4x po 2x, bez lub z meritum dla malpujacych

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.