forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:17:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 392807 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #240 : 2010-01-03, 01:44:00 »

Stosując DO w pełnym zakresie nie można mieć niedoborów witaminy A,E,D - jest to po prostu niemożliwe - polecam przestudiowanie zawartości tych witamin w podstawowych produktach, spożywanych przez OPTYMALNYCH. Smile
  To byłoby piękne -ale tak naprawde ,każdy z nas jest inny i w innym markecie sie zaopatruje
      W zasadzie nie ma już prawdziwej śmietany sera czy mięsa -
    Wszystko pasteryzowane czy faszerowane chemią .
   
     
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #241 : 2010-01-03, 12:51:39 »

Co do niedoboru witamin to ja ciagle mam watpliwosci. Glownie chodzi mi o magnez. Wydaje mi sie ciagle ze na ZO jest go za malo. Dawka dzienna to 300 ale jezeli ma sie troche stresu to trzeba go wiecej. Liczylam kiedys magnez we wszystkich produktach ktore zjadam ja i moja rodzina i musze przyznac ze ciezko jest dostarczyc go w takich ilosciach jak potrzeba.
Napewno powiecie zeby jesc wiecej produktow w ktorych jest magnez . Wiem . Prazymy sloneczniki pestki dyni ale ilez mozna tego zjesc. To tez duzo bialka.
MOze sie myle to prosze mnie poprawic.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #242 : 2010-01-03, 13:41:41 »

Magnez to bardzo dobry chwyt! Najlepiej wmówić, że trzeba 300mg/D (wyimaginowana "naukowo" górna dawka) i zaraz się ma niedobory magnezu!  Mr. Green
I jak jest FAKTYCZNIE - a to już jest nieistotne.
A faktycznie jest tak, że w przeciętnej diecie na każde dostarczone 1000 kcal przypada około 150mg magnezu (dzienna dawka dla niemowląt) i to w zupełności wystarcza, bo przeciętny zdrowy człowiek potrzebuje nie więcej jak 1800kcal.
Czyli nie ma możliwości, aby nabawić się "niedoboru" magnezu.
Ciekawostka: "niedobory" magnezu pojawiły się nagle u ludzi około 1965r i to "na zawołanie", gdy przemysł suplementacyjny dopiero raczkował.

PS
od czegoś musieli zacząć...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #243 : 2010-01-03, 16:31:03 »


Czyli tym magnezem chcą przyciągnąć nasze pieniążki.. Rolling Eyes
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #244 : 2010-01-03, 17:11:01 »

Tak się zastanawiam, skąd ludzie wiedzą, że brakuje im jakieś witaminy, czy pierwiastka. Przecież chyba nie polega to na nagłym olśnieniu: dzisiaj brakuje mi wit. C, jutro stwierdzam, że może A, w w ogóle to pewnie magnezu. Jeżeli ogólne wyniki są dobre, to jak zgadują, że czegoś oprócz dobrego jedzenia potrzebują?  Przy przeziębieniu lekarz przepisywał wit. C, ale jak z pozostałymi? Dlaczego większość tak chętnie sięga po cały zestaw witamin, tak jakby ich organizm był pusty jak pustak?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #245 : 2010-01-03, 17:31:44 »

Chyba reklama działa cuda.. Rolling Eyes
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #246 : 2010-01-03, 19:30:26 »

Miałem się nie odzywać, bo niektórzy ludzie dużo lepiej się czują, jak są "chorzy"  Very Happy
A z "niedoborami" lub "nadmiarami" jest tak, że jak tylko wypowie się jakiś cwaniak na ten temat w tabloidach, to zaraz "pół Polski" ma tego "niedobora" lub innego "nadmiara", o którym była mowa i to w każdej dziedzinie życia. Ważne, aby dać powód do chronicznego "przejęcia się", z korzyścią dla "demokracji".
To tylko atawistyczny instynkt stadny, zwany "zbiorową mądrością Narodu".  Laughing

PS
niedobór magnezu przypomina objawami tężyczkę i trzeba się bardzo "starać" lub inhibitować wchłanialność Mg, aby się doprowadzić do tej patologii.
W naturalnych warunkach jedynie u domowych trawożernych może występować niedobór magnezu, po wiosennym wyjściu na pastwisko i charakteryzuje się utratą apetytu, nerwowością, wytrzeszczem oczu, skurczami mięśni. Śmiertelność nieleczonych zwierząt jest bardzo duża!
Stan ten jest spowodowany brakiem umiejętności lub wiedzy hodowcy na temat przechodzenia trawożernych z żywienia zimowego, na letnie.
Cytat z Ruszczyca:
"Główną przyczyną tężyczki pastwiskowej nie jest zwykle niedobór magnezu w pokarmie, jak się sądziło, lecz obniżone wchłanianie z przewodu pokarmowego".
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #247 : 2010-01-03, 20:24:48 »

Miałem się nie odzywać, bo niektórzy ludzie dużo lepiej się czują, jak są "chorzy"  Very Happy

Bardzo dziękuję, że się wypowiedziałeś. Wszystko jest zgodne z moim sposobem rozumowania Smile  i w nim mnie utwierdziło.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #248 : 2010-01-03, 20:44:36 »

To wszystko przez "przebiałczenie"  Wink
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #249 : 2010-01-03, 20:55:21 »

adminie troche mnie uspokoiles. Nie jestem zwolennikiem zadnych pigulek i witaminek. Nigdy ich nie bralam. Z tym magnezem to lezalo mi na sercu od dluzszego czasu.
Mysle ze niektorzy pamietaja ze pisalam kiedys o tikach nerwowych mego syna. Zauwazylam ze jak podaje mu wiecej produktow "zmagnetyzowanych" to tikow mniej. No ale moze to moje zludzenie. Sama juz nie wiem. Ciagle szukam i szukam zeby synowi pomoc wiec nie dziwcie sie ze czasem zadeje (moze dla niektorych) bezsensowne pytania.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #250 : 2010-01-03, 20:57:25 »

To wszystko przez "przebiałczenie"  Wink
hej
a Pan Wituś ciągle  o niedoborach  przypomina za miedzą
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #251 : 2010-01-03, 21:02:48 »

"sewero"
dla twojej spokojności, to na śniadanie zamiast twardej wody z kranu w postaci herbaty, kawy... - wystarczy szklanka kakao i to niecodziennie, aby mieć pewność, że nie "grożą" żadne niedobory Mg.  Very Happy
Zapisane
sewero
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #252 : 2010-01-03, 21:13:54 »

juz mu to wprowadzilam. Dzieki
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #253 : 2010-01-03, 21:56:27 »


Robicie kakao ze śmietanki?  Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #254 : 2010-01-03, 22:03:50 »

. Ciagle szukam i szukam zeby synowi pomoc wiec nie dziwcie sie ze czasem zadeje (moze dla niektorych) bezsensowne pytania.

Ja uważam, że jeśli mamy jakieś wątpliwości, to powinniśmy się śmiało pytać ( dopóki "admin" ma cierpliwość odpowiadać  Cool ). Głupich pytań nie ma.... Rolling Eyes Wink
Zapisane

sewero
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #255 : 2010-01-03, 22:09:54 »


Robicie kakao ze śmietanki?  Rolling Eyes
Ja mieszam mleko ze smietana bo z samej smietany dzieci nie chca pic. A dziwne ,bo smietane bez kakao chetnie piija.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #256 : 2010-01-03, 22:17:01 »


Wypróbuję na moich dzieciach. Jak nic im nie będzie, to sama też posmakuję.. Wink Laughing
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #257 : 2010-01-03, 22:34:19 »


Wypróbuję na moich dzieciach. Jak nic im nie będzie, to sama też posmakuję.. Wink Laughing


 Smile   Smile   Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #258 : 2010-01-05, 07:47:52 »


Robicie kakao ze śmietanki?  Rolling Eyes


Wystarczy rozpuscic 10 gr kakao w 50 ml smietanki, doprowadzic do jednolitej masy i zalac gotowana woda. Super kakao i be trucizny (mleka)
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #259 : 2010-01-05, 07:55:20 »

Adampio,

czy w Danii można kupić normalne kakao? W polskich sklepach widzę wyłącznie odtłuszczone  Sad 
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.