forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 14:42:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660491 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 398688 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #320 : 2012-05-24, 17:22:37 »

Zapisane

Stefan
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #321 : 2012-07-02, 20:31:58 »

Chciałbym się zapytać jak się zmienia skład żółtka po ugotowaniu lub usmażeniu. Czyli jakie są straty i czego? Przeczytałem temat ale nie znalazłem takiej informacji. Czytałem, że niektórzy jedzą żółtka na surowo. Brzmi to trochę odrażająco ale podobno więcej jest zdrowych substancji wtedy. To prawda?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #322 : 2012-07-03, 20:45:41 »

Prawda jest taka, ze ogien wynaleziono 6500 lat temu i sie go urzywa do dzis aby Twoj organizm nie musial nadmiernie pracowac.
Inna prawda jest, ze podczas obrobki termicznej czy tez mrozenia traci pokarm pewne ilosci witamin i mineralow.
Ten temat byl juz  tu walkowany i wystarczy troche poszperac.

Jedno jest pewne, ze gotowane jajko jest lepsze w smaku od surowego Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #323 : 2012-07-03, 21:23:36 »

Mnie tam uczyli, że ogień udomowiono około miliona lat temu, co spowodowało gwałtowny rozwój CUN u dwunożnych małpoludów, które się spionizowału około pół mln lat wcześniej...  Very Happy
Geny zaś zrekombinowano autochtonom ponoć około 50tys. lat temu.  Wink
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #324 : 2012-07-03, 21:31:00 »

Prawda jest taka, ze ogien wynaleziono 6500 lat temu i sie go urzywa do dzis aby Twoj organizm nie musial nadmiernie pracowac.
Inna prawda jest, ze podczas obrobki termicznej czy tez mrozenia traci pokarm pewne ilosci witamin i mineralow.
Ten temat byl juz  tu walkowany i wystarczy troche poszperac.

Jedno jest pewne, ze gotowane jajko jest lepsze w smaku od surowego Laughing
Sorry, ale ognia używano (świadomie) do obórki termicznej pożywienia już milion lat temu (palenisko w Wonderwerk). O znaczeniu obróbki termicznej dla rozwoju człowieka bardzo ciekawie pisze Richard Wrangham z Harvardu, nota bene osoba znienawidzona w kręgach raw-paleo, bo skutecznie obala całą mitologię wypracowaną przez to towarzystwo sympatyków zgniłego mięsa.
http://wyborcza.pl/1,75476,11476490,Czlowiek_opanowal_ogien_wczesniej__niz_myslano.html#ixzz1r5eD1s00
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #325 : 2012-07-03, 21:38:02 »

Ale surojadki cofają się w rozwoju, więc dlaczego im tego nie doradzać?  Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #326 : 2012-07-03, 21:42:46 »

Prawda jest taka, ze ogien wynaleziono 6500 lat temu i sie go urzywa do dzis aby Twoj organizm nie musial nadmiernie pracowac.
Inna prawda jest, ze podczas obrobki termicznej czy tez mrozenia traci pokarm pewne ilosci witamin i mineralow.
Ten temat byl juz  tu walkowany i wystarczy troche poszperac.

Jedno jest pewne, ze gotowane jajko jest lepsze w smaku od surowego Laughing
Sorry, ale ognia używano (świadomie) do obórki termicznej pożywienia już milion lat temu (palenisko w Wonderwerk). O znaczeniu obróbki termicznej dla rozwoju człowieka bardzo ciekawie pisze Richard Wrangham z Harvardu, nota bene osoba znienawidzona w kręgach raw-paleo, bo skutecznie obala całą mitologię wypracowaną przez to towarzystwo sympatyków zgniłego mięsa.
http://wyborcza.pl/1,75476,11476490,Czlowiek_opanowal_ogien_wczesniej__niz_myslano.html#ixzz1r5eD1s00

Wszystko o czym pisał dr. Kwaśniewski potwierdzają nowe badania...
Zapisane

Stefan
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #327 : 2012-07-03, 22:40:29 »

Jedno jest pewne, ze gotowane jajko jest lepsze w smaku od surowego Laughing
Nie próbowałem nigdy na surowo ale brzmi odrażająco  Shocked Nawet tatara nie jestem w stanie zjeść.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #328 : 2012-07-03, 23:30:49 »

Ale ponoć jak poleżą 100 lat w ziemi to są zjadliwe...  Rolling Eyes
Zapisane

Alan Bullock
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #329 : 2012-07-04, 00:26:40 »

Cytuj
Nie próbowałem nigdy na surowo ale brzmi odrażająco

Bo, jakby napisał Hannibal, nie należysz do elity, KMWTW  Cool

 Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #330 : 2012-07-04, 08:06:06 »

 Laughing KMWTW
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #331 : 2012-07-04, 14:10:06 »

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #332 : 2012-07-04, 15:53:15 »

Dobra, niech bedzie , ze milion lat temu. Mnie sie nie chcialo nabijac tych zer. Poza tym to chyba nie jest takie wazne jak dawno temu, wazne, ze dawno Laughing Laughing

A jajka wole smazone. Laughing Na kuchence elektrycznej a nie na ogniu Laughing Laughing Laughing

A czy kto wie kiedy wymyslono kuch elektyczna Bosha? Bo nie chce palna ponownie gafy!!! Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #333 : 2012-07-06, 22:03:02 »

Czy to jest normalne, żeby w małym jajku były 2 żółtka? Takie dzisiaj miałam... Rolling Eyes
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #334 : 2012-07-06, 22:30:12 »

Dziś miałem podobnie, jedno gratis Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #335 : 2012-07-07, 07:27:20 »

Czy to jest normalne, żeby w małym jajku były 2 żółtka? Takie dzisiaj miałam... Rolling Eyes

To nie jest normalne,podobnie jak stłuszczona wątroba u gęsi. Very Happy

Dla normalnych jedno żółtko, dla ...normalnych- dubeltowe.  Razz


A kiedy rodzą się bliźniaki, to jak to jest? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #336 : 2012-07-07, 10:12:55 »

Dzięki. Myślałam, że może dodają kurom jakieś hormony do pasz, aby bardziej się niosły...Pamiętam jak my mieliśmy kury, to w bardzo dużych jajkach trafiały się 2 żółtka...
Zapisane

wisienka
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #337 : 2012-07-07, 11:52:41 »

Chciałbym się zapytać jak się zmienia skład żółtka po ugotowaniu lub usmażeniu. Czyli jakie są straty i czego? Przeczytałem temat ale nie znalazłem takiej informacji. Czytałem, że niektórzy jedzą żółtka na surowo. Brzmi to trochę odrażająco ale podobno więcej jest zdrowych substancji wtedy. To prawda?

Wiem tyle,że im krótsza obróbka termiczna tym mniej strat w przypadku jajka.Więc gotujemy na twardo krótko, 5 minut wystarczy.Ja żółtkownicę wrzucam na mocno gorącą słoninkę ( ze skwareczkami oczywiście Very Happy ) i smażę dosłownie moment aż tylko sie zetną.Wiem,że jak sie jajko zbyt długo gotuje to na zewnątrz żółtka robi sie taka sina otoczka i to jest niedobrze, bo coś sie tam szkodliwego wytwarza bądź nie wytwarza czy jakoś tak Rolling Eyes i są straty właśnie.

http://www.leczenie-zimnem.pl/odywianie/5-jedzmy-jajka.html

Jajko najlepiej jadać krótko gotowane lub smażone. Czyli na miękko, sadzone pamiętajmy by ścięło się białko. Podczas długiej obróbki termicznej jajka tracą część witamin i minerałów. Po gotowaniu trwającym 10 minut wartość odżywcza jajka zmniejsza się o połowę.

A ja jestem zaskoczona, wyczytałam tu,że pod skorupką znajduję się wit.C.Zawsze myślałam,że w jajkach nie ma wit.C....

Pod samą skorupką kryj się sporo witaminy C, która najczęściej występuje w produktach roślinnych.


 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70528


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #338 : 2012-07-07, 11:56:12 »

To ostatnie zdanie chyba nie ma sensu... Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #339 : 2012-10-19, 10:34:09 »

No znowu te jajka, tylko nie wiadomo czy dobre czy nie....  Confused Jak zyc??
Cytuj
Jajko to niezbędny element zdrowej dietyi nie zawiera wielu kalorii; jedno ma ich około 80 – tłumaczy Marta Grzempa, specjalista z Centrum Naturhouse w Bydgoszczy.

Znacznie mniej zdrowe są jajka sadzone i jajecznica. – Do ich przygotowania niestety potrzebny jest tłuszcz,  najczęściej masło, które podnosi poziom cholesterolu we krwi – mówi Marta Grzempa. Szkodzimy sobie jeszcze bardziej, gdy do popularnej jajecznicy wrzucamy tłusty boczek, kiełbasę i inne kaloryczne dodatki.

http://kuchnia.wp.pl/zyj-zdrowo/health/1428/1/1/jajko-na-wiele-sposobow-ktory-najzdrowszy-.html
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.