forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 20:59:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 398759 razy)
elmo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #80 : 2007-11-09, 10:07:11 »

Ali,jesteś normalnie jak Steven Meisel   Very Happy
Piękne te Twoje kury/koguty ,aż by się chciało je namalować  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #81 : 2007-11-09, 16:40:37 »

o ludzie, :lol:a poco komu tyle przeroznych ras,???
ja myslalam,ze tylko na jajka i na rosol.... Shocked
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #82 : 2007-11-09, 21:50:26 »

o ludzie, :lol:a poco komu tyle przeroznych ras,???
ja myslalam,ze tylko na jajka i na rosol.... Shocked

...zeby sie oczy i psyche tez pozywily !
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #83 : 2007-12-19, 20:57:39 »

W okresie przedswiatecznym, troche zaspałem i okazało się że mój dostawca jajek, nie ma jajek dla mnie (zapisy i pierwszy wolny termin to 23.12) co oznaczało że musiałem kupić jajka w sklepie. Po wczesniejszej kilkumiesiecznej juz konsumpcji normalnych, żółtych żółtek był to dla mnie prawdziwy szok. bez smaku toto i w ogóle.....od razu poszedłem i kupiłem więcej boczku, żeby jakoś objechać di tego 23.12  Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #84 : 2008-10-15, 01:45:49 »

Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #85 : 2008-10-15, 11:55:38 »

genialne Laughing

Choć ja jem żóltka zazwyczaj na surowo więc nie mam tego problemu. Cool
Zapisane
władekp
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #86 : 2008-11-25, 21:48:10 »

witam,podpowiadam w jaki sposób można sprawdzić czy jajka sprzedawane u tzw babć są fermowe czy też od szczęśliwych niosek.sprzedawcy oferujący niefermowe jajka bez pieczątek przeważnie posiadają kurki w różnym wieku i często różnych ras dlatego te jajeczka są różnych wielkości jak i kolory skorupek i ich odcienie się różnią. Także jajka kupowane jednakowej wielkości i koloru można praktycznie sprawdzić jeszcze po kupnie w praktyce podczas użycia przy wypiekach.Z dobrych jajek przy ubijaniu z nich białek na spodzie naczynia nie powinna pozostawać woda.pozdrawiam,życzę udanych zakupów.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #87 : 2008-11-25, 22:10:47 »

witam,podpowiadam w jaki sposób można sprawdzić czy jajka sprzedawane u tzw babć są fermowe czy też od szczęśliwych niosek.sprzedawcy oferujący niefermowe jajka bez pieczątek przeważnie posiadają kurki w różnym wieku i często różnych ras dlatego te jajeczka są różnych wielkości jak i kolory skorupek i ich odcienie się różnią. Także jajka kupowane jednakowej wielkości i koloru można praktycznie sprawdzić jeszcze po kupnie w praktyce podczas użycia przy wypiekach.Z dobrych jajek przy ubijaniu z nich białek na spodzie naczynia nie powinna pozostawać woda.pozdrawiam,życzę udanych zakupów.


Wladek, to sa Twoje spostrzezenia. Natomiast prawda jest taka; kolor zoltka i skorupy jest uzalezniona od tego czym kury sa kaemione. Natomiast wielkosc jaja jest uzalezniona od wieku kury, i ma sie tak: im starsza kura- tym wieksze jajo- tym mniej wartosciowe ( bardziej jalowe ). To mozna odniesc do kobiet, ktore ew. maja rodzic dzieci. Wiadomo, ze nie ma wyjatkow bez reguly..... jednak wikszosc mlodych matek rodzi zdrowe dzieci w przeciwienstwie do matek w starszym wieku.

Wracajac do wody na dnie naczynia podczas ubijania bialek, to moge dodac, ze majac dobry sprzet do ubijania, jeszcze takiej wody nie widzialem.

Badania jajek, o rezultacie ktorych mowie wyzej, byly przeprowadzane przez dunski instytut zywnosci, ktoremu bardziej ufam jak innemu.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #88 : 2008-11-25, 22:26:22 »

witam,podpowiadam w jaki sposób można sprawdzić czy jajka sprzedawane u tzw babć są fermowe czy też od szczęśliwych niosek.sprzedawcy oferujący niefermowe jajka bez pieczątek przeważnie posiadają kurki w różnym wieku i często różnych ras dlatego te jajeczka są różnych wielkości jak i kolory skorupek i ich odcienie się różnią. Także jajka kupowane jednakowej wielkości i koloru można praktycznie sprawdzić jeszcze po kupnie w praktyce podczas użycia przy wypiekach.Z dobrych jajek przy ubijaniu z nich białek na spodzie naczynia nie powinna pozostawać woda.pozdrawiam,życzę udanych zakupów.
na dnie naczynia przy ubijaniu piany da sie wode zauwazyc,gdy bezposrednio po dokladnym ubiciu,piana  nie zostanie wymieszana z innymi skladnikami Smile
Zapisane
władekp
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #89 : 2008-11-25, 22:27:32 »

owszem zgoda,akurat po moich porównaniach jest w tym trochę racji,posiadam stadko dla własnego użytku,a była sytuacja że musiałem dokupywać i widziałem jakie są różnice w praktyce.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #90 : 2008-11-25, 22:31:29 »

[na dnie naczynia przy ubijaniu piany da sie wode zauwazyc,gdy bezposrednio po dokladnym ubiciu,piana  nie zostanie wymieszana z innymi skladnikami Smile
Moze dlatego, ze w 100g bialka jaja kurzego jest 87g wody?
pozdr
maf
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #91 : 2008-11-25, 22:38:33 »

[na dnie naczynia przy ubijaniu piany da sie wode zauwazyc,gdy bezposrednio po dokladnym ubiciu,piana  nie zostanie wymieszana z innymi skladnikami Smile
Moze dlatego, ze w 100g bialka jaja kurzego jest 87g wody?
pozdr
maf

MOze dlatego maf....
czyli co w "moich" bialkach z jajek nie ma 87 % wody?
Ja nie mam problemu z "odpadami wodnymi"!!
Co teraz?
Pewnie sztuczne!!!!
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #92 : 2009-05-05, 22:56:20 »

ciekawe, o zawartosci jajka w jajku: http://wholehealthsource.blogspot.com/2009/05/pastured-eggs.html
po krotce: przetestowano jajca "markjetowe" i jajca wiejskie na obecnosc roznych przydatnych skladnikow i wyszlo im, ze warto przeplacac (czasem nawet 10-krotnie):

Cytuj
...
Vitamin A:

    * Conventional: 487 IU
    * Pastured avg: 792 IU
    * Skagit Ranch: 1013 IU

Vitamin D:

    * Conventional: 34 IU
    * Pastured avg: 136 - 204 IU
    * Skagit Ranch: not determined

Vitamin E:

    * Conventional: 0.97 mg
    * Pastured avg: 3.73 mg
    * Skagit Ranch: 4.02 mg

Beta-carotene:

    * Conventional: 10 mcg
    * Pastured avg: 79 mcg
    * Skagit Ranch: 100 mcg

Omega-3 fatty acids:

    * Conventional: 0.22 g
    * Pastured avg: 0.66 g
    * Skagit Ranch: 0.74 g

...
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #93 : 2009-05-07, 08:37:45 »

Hmm no ja tam nie widzialem nic o tym ze warto przeplacać, aczkolwiek roznice w skladzie sa znaczne.
Patrzac na to z drugiej strony nie sa az takie kolosalne.
Jedzac duzo jajek(tak jak to sie odbywa na DO/ŻO) czy tez samych zoltek codziennie tak czy inaczej wyzej opisanych skladnikow nie powinno w organizmie brakowac.
Nie pisze tutaj ze nie widze roznicy, bo widze ale tragedi wg mnie w tych danych nie ma.
Wiadomo ze idealem bylo by zjadac jajka z "dzikich kur" które poluja sobie gdzies tam w lesie czy po lace na robaki...
Zapisane
CzarnaJulka
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #94 : 2009-05-07, 13:03:59 »

Przeczytałam cały wątek i trafiłam na wzmiankę o kaczych jajach.
Przestrzegł mnie znajomy weterynarz, aby używać je wyłącznie do wypieków. Kaczki bowiem są nosicielami salmonelli, same nie chorują ale mają zakażone jajka. Salmonella ginie w temp. 70stC. Obligatoryjna temperatura pasteryzacji produktów drobiowych (mięso, wędliny, jaja) wynosi 72st.C.
Jeżeli chodzi o tzw. "wiejskie" jaja na targowiskach, poza nielicznymi wyjątkami są zakupywane hurtem tuż przed świtem, przywożone są jako nie segregowane wymiarowo i nie pieczętowane. Potem babcie pracowicie pokrywają je kawałkiem g... i przesypuja siankiem.
Jajka wiejskie, szczególnie w porze zimowej, mają bladawe żółtka. Jeżeli kupisz jajka o intensywnie pomarańczowym kolorze, masz jak w banku ich fermowe pochodzenie.
To, co zauważyłam, w zagrodowym jajku jest stosunkowo wiecej żółtka niż w jajkach klatkowych.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #95 : 2009-05-08, 07:32:11 »

Nie pisze tutaj ze nie widze roznicy, bo widze ale tragedi wg mnie w tych danych nie ma.

tragedii nie ma. jest peace'n'love (peas n carrots dla niektorych)
a jednak jedzenie coraz bardzie wyjalowione, powszechny przerost formy nad trescia.
jest opcja, zeby zamawiac paczki Shocked ze wsi, i chyba to wyprobuje, przynajmniej czesciowo...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #96 : 2009-05-08, 07:38:11 »

Jeżeli chodzi o tzw. "wiejskie" jaja na targowiskach, poza nielicznymi wyjątkami są zakupywane hurtem tuż przed świtem, przywożone są jako nie segregowane wymiarowo i nie pieczętowane.
nie mam do takich dostepu. kupuje zerowki, 'organic', 6 jajeczek za okolo 10zl. tez sa w roznych kolorach i o roznych umaszczeniach... i to mnie jakby do tej pory przekonywalo...

Jeżeli kupisz jajka o intensywnie pomarańczowym kolorze, masz jak w banku ich fermowe pochodzenie.
a tu na tym forum spotkalam sie z dokladnie odwrotna opinia -> zoltko pomaranczowe = autentyk ??

To, co zauważyłam, w zagrodowym jajku jest stosunkowo wiecej żółtka niż w jajkach klatkowych.
tez to odnotowalam
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #97 : 2009-05-08, 08:06:57 »

i wyszlo im, ze warto przeplacac (czasem nawet 10-krotnie)

Jak kto nie ma wiedzy, to musi przepłacać (czasem nawet 10.000-krotnie), bo czy żółtko ma więcej ... (to co jest cytowane), czy mniej - jest zupełnie obojętne. W żółtku nie chodzi o witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czy  kwasy tłuszczowe, bo to załatwia masło. A masło zawdzięcza swą wyjątkowość liczbie Reicherta-Meissla. Połączenie żółtka z tłuszczem mlecznym i odrobiną cukru... Ale to wchodzimy zdecydowanie zbyt głęboko w temat!  Confused

PS
jaśli ktoś lubi przepłacać ze swoich pieniędzy, to czemu nie... Na zdrowie mu to raczej nie wyjdzie.  Confused
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #98 : 2009-05-08, 10:44:01 »

Połączenie żółtka z tłuszczem mlecznym i odrobiną cukru...

Czy moglbys te mysl dokonczyc? Drogi Adminie.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #99 : 2009-05-08, 12:31:25 »

...  im starsza kura- tym wieksze jajo- tym mniej wartosciowe ( bardziej jalowe ). To mozna odniesc do kobiet, ktore ew. maja rodzic dzieci. (...)
 
Very Happy Very Happy Very Happy 'Za moich czasów' kobietę porównywało soę do wina.
A teraz do... kur?  Shocked
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.