forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:44:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 392798 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #120 : 2009-05-08, 18:40:10 »

admin gdybym ja wpadła na Ciebie na ulicy zasypałabym Cie tysiącem pytań i nie wywinąłbyś się tak łatwo jak tu na forum.... Laughing Laughing

 Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #121 : 2009-05-08, 18:40:58 »

Fame and popularity breed envy in high places, and the adulation of the mob is fickle. They often take as much pleasure in tearing down the idols that they have grown tired of, as they did in elevating them in the first place.

It is safer by far to live unseen and unremarked, as I always attempt to do.
-- Taita (im.), River God by Wilbur Smith

a tym, co jako te ćmy, ,,do łognia leco'', niechaj ziemia lekką będzie Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #122 : 2009-05-08, 18:46:09 »

admin gdybym ja wpadła na Ciebie na ulicy zasypałabym Cie tysiącem pytań ...

A to świetnie, bo lubię słuchać!  Wink

adminku no nie wątpię że słuchał byś i słuchał patrząc w moje piękne duże oczy...i w tym zamyśleniu może bezwiednie wyrecytował byś to i tamto.... Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #123 : 2009-05-08, 18:57:08 »

Z tego co tu zacytowałaś to nie warto przepłacać 10-cio krotnie, przelicz jeszcze raz...

yyyy
10 razy lub 4x po 2x, bez lub z meritum dla malpujacych

Wiadomość wystałem rano, ale jak wróciłem po południ, to już jej nie było -- może za dużo tam napisałem brzydkich rzeczy i serwer odrzucił. Smile Tak czy inaczej, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, przynajmniej już na pewno rozumiesz. Tzn. rozumiesz... gdybym ja napisał posta

Cytuj
Jak kto nie ma wiedzy, to musi przepłacać (czasem nawet 10.000-krotnie), bo czy żółtko ma więcej ... (to co jest cytowane), czy mniej - jest zupełnie obojętne. W żółtku nie chodzi o witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czy  kwasy tłuszczowe, bo to załatwia masło. A masło zawdzięcza swą wyjątkowość liczbie Reicherta-Meissla. Połączenie żółtka z tłuszczem mlecznym i odrobiną cukru... Ale to wchodzimy zdecydowanie zbyt głęboko w temat!

jaśli ktoś lubi przepłacać ze swoich pieniędzy, to czemu nie... Na zdrowie mu to raczej nie wyjdzie.

W żółtku jest zbilansowanych (choć za chudo) około ... (x) pierwiastków i związków chemicznych, których nie trzeba liczyć, bo jak się doda stosownie masła - to wszystko będzie idealnie nie zależnie od tego, czy to jajo ma nr 0, czy 3 wydrukowany na skorupie.

to ta ,,nowość'' nie weszłaby w ,,Optymalnych'' tak łatwo. Możemy zrobić mały teścik, wybierając sobie z Adminem jakiś mit, ja go obalę, niby przy okazji i zobaczymy jaka będzie reakcja... Tak to jest, jak ktoś widzi prawdy w autorytecie, zamiast autorytet w prawdzie... Wierzy się tylko temu, co się samemu ,,wyliczyło''. Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #124 : 2009-05-08, 19:02:06 »

"viola44"
pewnie słowa bym nie mógł z siebie wydusić z wrażenia! Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #125 : 2009-05-08, 19:16:30 »

"viola44"
pewnie słowa bym nie mógł z siebie wydusić z wrażenia! Very Happy

 Very Happy Very Happy no oczywiście w pierwszym momencie  byś zaniemówił ale po ochłonięciu , Very Happy Very Happy wszystkie parametry fizjologiczne na pewno szybko wróciły by do normy, zresztą zawsze mógłbyś strzelić z 10 pompek celem wyrównania poziomu adrenalinki, nawet chętnie  popatrzyła bym jak pracują Twoje bicepsiki... Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #126 : 2009-05-08, 20:53:35 »

Fame and popularity breed envy in high places, and the adulation of the mob is fickle. They often take as much pleasure in tearing down the idols that they have grown tired of, as they did in elevating them in the first place.

It is safer by far to live unseen and unremarked, as I always attempt to do.
-- Taita (im.), River God by Wilbur Smith

a tym, co jako te ćmy, ,,do łognia leco'', niechaj ziemia lekką będzie Wink

Nigdy nie imponowała mi sława i popularnośĆ,  zawsze zastanawiałam sie czemu ludzie tak bardzo dążą do tych "pseudo miodów" widząc często jak  marny bywa koniec idoli.  Sad

Może to brak wyobraźni..... Smile
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #127 : 2009-05-08, 22:08:43 »

Chciałabym wrócić do cyt z admin:
Cytuj
.... W żółtku nie chodzi o witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czy  kwasy tłuszczowe, bo to załatwia masło. A masło zawdzięcza swą wyjątkowość liczbie Reicherta-Meissla. Połączenie żółtka z tłuszczem mlecznym i odrobiną cukru...

Przeczytałam "z grubsza" o liczbie Reicherta-Meissla. Nie do końca to wszystko rozumiem, a może nie dopuszczam do siebie pełnego zrozumienia. Pierwszy raz udało mi się przeczytać taką ciekawostkę. Przyznaję, że uwielbiam żółtkownicę na boczku, smalcu własnej roboty, jedynie z małą ilościa przypraw i cebuli lub szczypiorku. Żadnych omletów, innych warzyw, kremów, niczego z cukrem w dżemach, czy in.  Od wielu lat nie lubię cukru. Próbowałam żółtkownicę z masłem, ale w ogóle mi nie smakuje. Próbowałam nawet mieszać smalec z masłem lub smalec ze śmietaną - kiepski wynik. Nawet mój nosek wybiera jedynie jajka na smalcu i boczkach, kiełbasach, szynkach. Masło bardzo lubię, ale przyznaję się, że jest w moim jadłospisie wiele dni bez niego - często niezamierzenie. Czy wobec powyższego cytatu robię "kardynalny" błąd?

Powtórzę :
Cytuj
Połączenie żółtka z tłuszczem mlecznym i odrobiną cukru...
  Tego problemu dotyczy moje pytanie.

W żółtku jest zbilansowanych (choć za chudo) około ... (x) pierwiastków i związków chemicznych, których nie trzeba liczyć, bo jak się doda stosownie masła - to wszystko będzie idealnie nie zależnie od tego, czy to jajo ma nr 0, czy 3 wydrukowany na skorupie.

Czy tylko po dodaniu masła do żółtek wszystko będzie idealnie, niezależnie od "numeru" jajka?  Czy dodanie innego tłuszczu nasyconego już jest gorsze od masła?
Przepraszam za dociekliwość, ale to czego się dzisiaj dowiedziałam, trochę zmienia mój tok myślenia. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #128 : 2009-05-08, 22:56:32 »

Z cukrem u mnie jest podobnie. Dzisiaj, przez pomyłkę, popiłam herbatę syna, jak poczułam smak cukru Shocked  Mad , to pobiegłam do łazienki i wyplułam ją. Nawet przed DO nie słodziłam herbaty, ani kawy.
Zapisane

kangur
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #129 : 2009-05-08, 23:21:40 »

No imamy jaja z jajami podobnie jak z cyfra 0,8.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #130 : 2009-05-08, 23:39:05 »

Z cukrem u mnie jest podobnie. Dzisiaj, przez pomyłkę, popiłam herbatę syna, jak poczułam smak cukru Shocked  Mad , to pobiegłam do łazienki i wyplułam ją. Nawet przed DO nie słodziłam herbaty, ani kawy.

Renia, bez przesady. Kangur Ty jak zwykle dajesz d.............!
Renia, pisalas ostatnio, ze juz wiesz, rozumiesz o co tu chodzi, na czy polega dieta, pamietasz?

Nie traktoj diety jak trutki na szczury, ten sposob zywienia masz wdrozyc w domu. Jak Ty to zrobisz biegajac z lykiem herbaty z cukrem, do lazienki?  Daj spokoj.
To nie o to chodzi.

Podam Ci teraz to co dzis zjadlem/ wypilem:

sniadanie:

moj omlet, 100 gr masla,i 5 zoltek i 100 gr jagod ( godz 08.00 )

obiadokolacja 200 gr miesa, 100 gr ziemniaka z maslem (18.00 )

750 ml wina czewonego ( w ciagu dnia )

Nie traktoj diety jak komunizm, to demokracja, wiekszosc decyduje nad mniejszoscia

Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #131 : 2009-05-08, 23:59:27 »

Cytuj
Renia, pisalas ostatnio, ze juz wiesz, rozumiesz o co tu chodzi, na czy polega dieta, pamietasz?
Adampio..., do niedawna sam wyliczales wszystko w gramach...az Toan napisal, ze nie wazne sa "gramy".  I z medrca stales sie nagle "nowo oswieconym" medrcem. ... Takze dziwny jest Twoj komentarz   Confused
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #132 : 2009-05-09, 00:17:09 »

Cytuj
Renia, pisalas ostatnio, ze juz wiesz, rozumiesz o co tu chodzi, na czy polega dieta, pamietasz?
Adampio..., do niedawna sam wyliczales wszystko w gramach...az Toan napisal, ze nie wazne sa "gramy".  I z medrca stales sie nagle "nowo oswieconym" medrcem. ... Takze dziwny jest Twoj komentarz   Confused


Tak, to prawda. Ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi pana dr. Kwasniewskiego, po przeczytaniu ponownie kilku jego ksiazek, po przemysleniu wszystkiego ponownie stwierdzilem, ze tak jestem "nowonawidzony".
Tak to prawda, ze liczylem i w dalszym ciagu licze, z tym, ze teraz licze troche inaczej. Teraz licze na zapotrzebowanie mojego organizmu wsluchujac sie w to czego on potrzebuje.
Czasami jak przyjde z basenu mam ochote np na czekolade, albo cos innego slodkiego....biore sliwke w czekoladzie albo dwie, albo biore sok pomidorowy.

Ale masz racje stalem sie nagle "nowooswieconym". Lepiej pozno niz w cale.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #133 : 2009-05-09, 00:20:25 »

Z cukrem u mnie jest podobnie. Dzisiaj, przez pomyłkę, popiłam herbatę syna, jak poczułam smak cukru Shocked  Mad , to pobiegłam do łazienki i wyplułam j±. Nawet przed DO nie słodziłam herbaty, ani kawy.

Renia, bez przesady. Kangur Ty jak zwykle dajesz d.............!
Renia, pisalas ostatnio, ze juz wiesz, rozumiesz o co tu chodzi, na czy polega dieta, pamietasz?

Nie traktoj diety jak trutki na szczury, ten sposob zywienia masz wdrozyc w domu. Jak Ty to zrobisz biegajac z lykiem herbaty z cukrem, do lazienki? Daj spokoj.
To nie o to chodzi.

Podam Ci teraz to co dzis zjadlem/ wypilem:

sniadanie:

moj omlet, 100 gr masla,i 5 zoltek i 100 gr jagod ( godz 08.00 )

obiadokolacja 200 gr miesa, 100 gr ziemniaka z maslem (18.00 )

750 ml wina czewonego ( w ciagu dnia )

Nie traktoj diety jak komunizm, to demokracja, wiekszosc decyduje nad mniejszoscia


Adampio, źle mnie zrozumiałeś, albo niejasno się wyraziłam. Z herbatą pobiegłam, bo po prostu mi nie smakowała, nie chodziło mi w ogóle o proporcje DO Shocked, ja w ogóle to nie jestem taka ortodoksyjna, co rusz "grzeszę" jedzeniem (ale tylko jedzeniem, a nie jak Ty... Laughing)
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #134 : 2009-05-09, 00:40:09 »

Cytuj
ale tylko jedzeniem, a nie jak Ty...

A teraz Renia mi wytlumaczy co miala na mysli mowiac "a nie jak Ty...."

Czekam

 Very Happy
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #135 : 2009-05-09, 08:04:07 »

Kangur Ty jak zwykle dajesz d.............!

To sie grubo pomyliles, Adasiu. Nie mam zadnych powiazan z  podzespolem od roweru.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #136 : 2009-05-09, 08:12:42 »

Czy tylko po dodaniu masła do żółtek wszystko będzie idealnie...

Nie - brak będzie jeszcze cukru, którego jednorazowo powinno się spożyć tyle ile jest rozpuszczone we krwi, aby uniknąć bardzo szkodliwych zawsze - przecukrzenia i rzutów hormonalnych.

PS
W/g mnie - maksymalna dawka węglowodanów spożyta jednorazowo nie powinna przekraczać bariery nerkowej. - ale mogę się mylić. Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #137 : 2009-05-09, 08:18:42 »

I aby nie było niedomówień. Pod pojęciem "cukier" jest - β-D-fruktofuranozylo-α-D-glukopiranozyd - czyli sacharozaVery Happy

PS
przypominam, że na IG u zdrowej osoby szkoda jest czasu, ponieważ białko, a szczególnie tłuszcz pokarmowy, wpływają tonująco na trawienne rzuty hormonalne.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #138 : 2009-05-09, 08:44:25 »

Cytuj
ale tylko jedzeniem, a nie jak Ty...

A teraz Renia mi wytlumaczy co miala na mysli mowiac "a nie jak Ty...."

Czekam

 Very Happy
Miałam na myśli to szumiące morze.. Cool
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #139 : 2009-05-09, 08:46:57 »

Cytuj
ale tylko jedzeniem, a nie jak Ty...

A teraz Renia mi wytlumaczy co miala na mysli mowiac "a nie jak Ty...."

Czekam

 Very Happy
Miałam na myśli to szumiące morze.. Cool
 

no,no.... terar to juz na pewno rozumiem Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.