forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-08-21, 01:21:45

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Nale┼╝y je┼Ť─ç wtedy, gdy si─Ö chce je┼Ť─ç i zjada─ç tyle, by nie czu─ç potrzeby dalszego jedzenia.
561622 wiadomoÂci w 4024 w▒tkach; wys│ane przez 57 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: szynszyl_07
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Wszystko o jajach
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Wszystko o jajach  (Przeczytany 212046 razy)
admin
GoŠ

Email
Odp: Wszystko o jajach
« Odpowiedz #140 : 2009-05-09, 09:53:41 »

wybieraj─ůc sobie z Adminem jaki┼Ť mit, ja go obal─Ö, niby przy okazji i zobaczymy jaka b─Ödzie reakcja...

Proponuj─Ö aksjomat: "T┼éuszcze pal─ů si─Ö w ogniu w─Öglowodan├│w" -┬á Laughing
Teza do obalenia: "w organiznie mo┼╝e by─ç spalona bezpiecznie tylko taka ilo┼Ť─ç t┼éuszczu w gramach, kt├│ra odpowiada w dawce pokarmowej: podw├│jnej ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w w gramach lub po┼éowie ilo┼Ťci bia┼éek wyra┼╝onej r├│wnie┼╝ w gramach".
Bardzo łatwo udowodnić niewiedzę "naukowców"  Confused

PS
dobre na doktorat, a nawet habilitacj─Ö, wyja┼Ťniaj─ůce "syndrom metaboliczny" cukrzycy typ II.
MORGANO
GoŠ

Email
« Odpowiedz #141 : 2009-05-09, 10:11:55 »

Witam. Już niejednokrotnie pisałem na temat jaj.
Wszystkie jajka dost─Öpne w handlu s─ů znakowane.
Liczy si─Ö pierwsza cyfra a takimi cyframi w Polsce s─ů 3-2-1-0.
Najgorsze s─ů jajka z numerem 3 klatkowe nioski wog├│le nie wiedz─ů, ┼╝e istnieje niebo.
Numer 2 maj─ů ju┼╝ troch─Ö ┼Ťci├│┼éki. / Ja z powodu braku innych jaj kupuj─Ö 2 tzw. ┼Ťci├│┼ékowe/
Numer 1 s─ů to kury kt├│re maj─ů wybieg.
Najlepsze jajka ekologiczne karmione tradycyjnie ziarnami maj─ů numer 0 i kosztuj─ů nawet
w zale┼╝no┼Ťci gdzie 0.90 -1,10 ┼╝l za sztuk─Ö.
Zaprzyja┼╝niony sprzedawca na moj─ů pro┼Ťb─Ö sprowadzi┼é mi jajka z numerem 1 za 0.60 z┼é
za sztuk─Ö. Ja by┼éem bardzo zadowolony, ale pr├│ba nistety si─Ö powiod┼éa gdy┼╝ nie umia┼é tych jajek sprzeda─ç. Jeszcze na dodatek bosta┼éo mu si─Ö kilka obel┼╝ywych s┼é├│w od  niezorietowanych klient├│w
┼╝e jajka s─ů bardzo drogie gdy┼╝ obok na stoisku za 0.60 z┼é dostanie 2 jajka nie musz─Ö chyba dodawa─ç ┼╝e chodzi o jajka z numerem 3.
Jak na dzie┼ä dzisiejszy z jajek o numerze dwa jestem zadowolony. Bardzo rzadko czasami bywaj─ů pakowane po 6 szt jaj z numerem 1 w├│wczas zawsze londuj─ů w moim koszyku.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #142 : 2009-05-09, 10:19:18 »

nioski wog├│le nie wiedz─ů, ┼╝e istnieje niebo.

Nioskom do produkcji pe┼énowarto┼Ťciowych ┼╝├│┼étek potrzebne s─ů: ┼Ťwiat┼éo, ┼Ťwie┼╝a woda, zbilansowana dawka pokarmowa i zdrowy uk┼éad rozrodczy. U niekt├│rych ras hodowlanych na nie┼Ťno┼Ť─ç dobrze wp┼éywa jeszcze czasem obecno┼Ť─ç koguta. Wink
kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #143 : 2009-05-09, 11:01:11 »

Zamawiam kurczaki z jaj niosek wyprodukowanych przez admina.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #144 : 2009-05-09, 11:07:08 »

"Czekaj tatka latka".  Wink
kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #145 : 2009-05-09, 11:12:57 »

"Czekaj tatka latka".  Wink

No kurcze pieczone. Tak sie rozczarowalem.

Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #146 : 2009-05-09, 11:27:21 »

Nie - brak b─Ödzie jeszcze cukru, kt├│rego jednorazowo powinno si─Ö spo┼╝y─ç tyle ile jest rozpuszczone we krwi, aby unikn─ů─ç bardzo szkodliwych zawsze - przecukrzenia i rzut├│w hormonalnych.
PS
W/g mnie - maksymalna dawka w─Öglowodan├│w spo┼╝yta jednorazowo nie powinna przekracza─ç bariery nerkowej. - ale mog─Ö si─Ö myli─ç. Wink

Jest to wiedza wykraczaj─ůca poza moje poj─Öcie, wi─Öc bardzo prosz─Ö o "┼éopatologiczne" wyja┼Ťnienie:
- ile cukru jest rozpuszczone w krwi, czy to jest wynik cukru w naszej krwi podczas badań?
- kiedy nie przekroczymy bariery nerkowej i jak to odnie┼Ť─ç do przyk┼éadu wg ilo┼Ťci zjadanych w─Öglowodan├│w?

I aby nie by┼éo niedom├│wie┼ä. Pod poj─Öciem "cukier" jest - β-D-fruktofuranozylo-α-D-glukopiranozyd - czyli sacharoza. ┬áVery Happy ...

Czy przeci─Ötny, poprzedni zjadacz chleba wie co to jest "β-D-fruktofuranozylo-α-D-glukopiranozyd - czyli sacharoza"? Czy na skutek tej wiedzy - teraz powinni┼Ťmy szuka─ç ilo┼Ťci sacharozy w np.: warzywach? Pewnie w owocach by┼éoby pro┼Ťciej. Tylko dlaczego podane nam tabele ┼╝ywieniowe nie podaj─ů ilo┼Ťci sacharozy w pokarmie? Samemu raczej jest trudno szuka─ç cukru w cukrze.

Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e moje pytania mog─ů wyda─ç si─Ö bardzo naiwne dla "znawc├│w sztuki", jednak podejrzewam, ┼╝e wiele os├│b podobnych do mnie - b─Ödzie czeka┼éo z niecierpliwo┼Ťci─ů na jasn─ů i klarown─ů, prze┼éo┼╝on─ů na przyk┼éady - odpowied┼║.

quote author=MORGANO link=topic=1855.msg70074#msg70074 date=1241856715]
Numer 1 s─ů to kury kt├│re maj─ů wybieg.
Najlepsze jajka ekologiczne karmione tradycyjnie ziarnami maj─ů numer 0 i kosztuj─ů nawet
w zale┼╝no┼Ťci gdzie 0.90 -1,10 ┼╝l za sztuk─Ö.
Zaprzyja┼╝niony sprzedawca na moj─ů pro┼Ťb─Ö sprowadzi┼é mi jajka z numerem 1 za 0.60 z┼é
za sztuk─Ö.

Mnie się udało zapewnić sobie dostęp do jajek z "wybiegiem na trawkę, bez stempelka" po 6 zł  za mendel Smile Przeważnie jeden mendel dziennie zjadamy, więc cena jest ważna.

kangur
GoŠ

Email
« Odpowiedz #147 : 2009-05-09, 11:47:23 »

Nie - brak b─Ödzie jeszcze cukru, kt├│rego jednorazowo powinno si─Ö spo┼╝y─ç tyle ile jest rozpuszczone we krwi, aby unikn─ů─ç bardzo szkodliwych zawsze - przecukrzenia i rzut├│w hormonalnych.
PS
W/g mnie - maksymalna dawka w─Öglowodan├│w spo┼╝yta jednorazowo nie powinna przekracza─ç bariery nerkowej. - ale mog─Ö si─Ö myli─ç. Wink

Jest to wiedza wykraczaj─ůca poza moje poj─Öcie, wi─Öc bardzo prosz─Ö o "┼éopatologiczne" wyja┼Ťnienie:
- ile cukru jest rozpuszczone w krwi, czy to jest wynik cukru w naszej krwi podczas badań?
- kiedy nie przekroczymy bariery nerkowej i jak to odnie┼Ť─ç do przyk┼éadu wg ilo┼Ťci zjadanych w─Öglowodan├│w?

I aby nie by┼éo niedom├│wie┼ä. Pod poj─Öciem "cukier" jest - β-D-fruktofuranozylo-α-D-glukopiranozyd - czyli sacharoza. ┬áVery Happy ...

Czy przeci─Ötny, poprzedni zjadacz chleba wie co to jest "β-D-fruktofuranozylo-α-D-glukopiranozyd - czyli sacharoza"? Czy na skutek tej wiedzy - teraz powinni┼Ťmy szuka─ç ilo┼Ťci sacharozy w np.: warzywach? Pewnie w owocach by┼éoby pro┼Ťciej. Tylko dlaczego podane nam tabele ┼╝ywieniowe nie podaj─ů ilo┼Ťci sacharozy w pokarmie? Samemu raczej jest trudno szuka─ç cukru w cukrze.

Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e moje pytania mog─ů wyda─ç si─Ö bardzo naiwne dla "znawc├│w sztuki", jednak podejrzewam, ┼╝e wiele os├│b podobnych do mnie - b─Ödzie czeka┼éo z niecierpliwo┼Ťci─ů na jasn─ů i klarown─ů, prze┼éo┼╝on─ů na przyk┼éady - odpowied┼║.

Dzieki Opal.
Nie ruszalem tej sprawy, aby sie znowu nie narazic.
Mechanik do wlasciciela samochodu:
-Sprawdzilem hamulce w panskim samochodzie. Panski samochod jest sprawny. Ale moge sie mylic.
A tata radzil, jak nie jestes pewny, to nie radz.
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #148 : 2009-05-09, 11:57:04 »

Dzieki Opal.
Nie ruszalem tej sprawy, aby sie znowu nie narazic.

To ja dzi─Ökuj─Ö, poniewa┼╝ nie czuj─Ö si─Ö ju┼╝ tak odosobniona. Smile
slawek
GoŠ

Email
« Odpowiedz #149 : 2009-05-09, 12:15:54 »

Wychodzi ze to jaka┼Ť ┼éy┼╝eczka od herbaty Wink
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #150 : 2009-05-09, 12:18:55 »

Mam w domu srebrn─ů cukierniczk─Ö a w niej sacharoz─Ö. Czasem pokusz─Ö si─Ö o ma┼é─ů ┼éy┼╝eczk─Ö.
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #151 : 2009-05-09, 12:34:15 »

sacharoza dwucukier(glukoza plus fruktoza)
za┼é├│┼╝my ┼╝e ┼Ťrednia norma cukru w krwi - 100mg/dl czyli w 100 ml krwi┬á znajduje si─Ö 100 mg glukozy(cukier prosty). ┼üo┼╝ysko naczyniowe ┼Ťrednio wype┼énione jest 5 litrami krwi u kobiet a 5,5 l u m─Ö┼╝czyzn.

czyli 100ml krwi- 100mg cukru
     5000ml krwi-    x
┬á ┬á ┬áx= 500000/100= 5000mg cukru , czyli ok 5g kr─ů┼╝y we krwi jako sta┼éa pula.
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #152 : 2009-05-09, 12:41:50 »

Pr├│g nerkowy o ile pami─Ötam to ok 180mg/dl cukru we krwi, powy┼╝ej tej liczby┬á cukier przechodzi do moczu , ale skoro organizm utrzymuje sta┼éy poziom cukru we krwi ( hormony-insulina, glukagon) nie ma mo┼╝liwo┼Ťci przekroczenia progu nerkowego u zdrowych os├│b, tym bardziej na ┼╗ywieniu Optymalnym.
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #153 : 2009-05-09, 15:10:13 »

Czyli "pr├│g nerkowy" to:
  100ml krwi - 180mg cukru
5000ml krwi - x
Zgadza si─Ö?

PS
Nie dotyczy to os├│b kt├│re na ┼Ťmiadanie jedz─ů np: bu┼éeczki z margarynk─ů, d┼╝emiczkiem i s┼éodzon─ů trzema ┼éy┼╝eczkami herbatk─Ö.
One rzut insuliny maj─ů zapewniony! Cukrzyc─Ö typ I przewa┼╝nie - te┼╝, je┼Ťli do podanego zestawiku nie dorzuc─ů plasterka chudej w─Ödlinki lub jogurciku. Taki dodateczek ju┼╝ zabezpiecza przed uruchomieniem "gen├│w syndromu metabolicznego cukrzycy typ I"┬á Wink
To w┼éa┼Ťnie oni nie powinni je┼Ť─ç wi─Öcej ni┼╝ jedno jajko na tydzie┼ä, bo dla nich jajka s─ů bardzo szkodliwe. Cool
Opal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #154 : 2009-05-09, 15:56:30 »

Bardzo dzi─Ökuj─Ö za odpowiedzi: S┼éawkowi, Violi44, naszemu adminowi. Jak wida─ç wi─Öcej wpis├│w nie by┼éo, czyli pozostali te┼╝ nie do ko┼äca zrozumieli i potrafili wyt┼éumaczy─ç sobie samym, czy innym przedstawiony problem. My┼Ťl─Ö, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç nadal nie po┼éapa┼éa si─Ö w tych wszystkich zale┼╝no┼Ťciach. Sprawa wbrew pozorom nie jest taka jednoznaczna. Wyja┼Ťnianie tego co mam w tej chwili na my┼Ťli zaj─Ö┼éo by du┼╝o czasu. Sacharoza jako dodatek do ┼╝├│┼étkownicy z dodatkiem mas┼éa, jako najlepsze ┼Ťniadanie - nie przemawia to do mnie nadal Sad Przeczyta┼éam wiele ksi─ů┼╝ek i wys┼éucha┼éam wiele wypowiedzi naszego kochanego Pana Jana Kwa┼Ťniewskiego i pomimo mojej bardzo dobrej pami─Öci - nie przypominam sobie podobnych wzmianek. Najwyra┼║niej musz─Ö zweryfikowa─ç swoje podej┼Ťcie do tematu i jeszcze raz wnikliwie wszystko przeczyta─ç i przes┼éucha─ç. Pami─Ö─ç mo┼╝e by─ç zawodn─ů. Pocieszeniem jest dla mnie fakt, ┼╝e tak wiele os├│b daje sobie rad─Ö z wyzdrowieniem, lepszym samopoczuciem, brakiem praktycznie zachorowa┼ä na raka u Optymalnych - czyli to nie mo┼╝e by─ç takie trudne, skoro zasady poj─Ö┼éo tak wiele os├│b i to os├│b o niekoniecznie wy┼╝szym wykszta┼éceniu. W najbli┼╝szym czasie pozostan─Ö jedynie czytelniczk─ů, przynajmniej tak d┼éugo a┼╝ zrozumiem. Jestem zawsze bardzo wymagaj─ůc─ů w stosunku do siebie, dlatego widz─Ö, ┼╝e nic... tylko dalsza nauka przede mn─ů.
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #155 : 2009-05-09, 16:05:21 »

Czyli "pr├│g nerkowy" to:
  100ml krwi - 180mg cukru
5000ml krwi - x
Zgadza si─Ö?

tak zgadza się Very Happy Very Happy Very Happy widzę że ta moja proporcja przypadła Ci baaardzo do gustu Very Happy Very Happy Very Happy
viola44
GoŠ

Email
« Odpowiedz #156 : 2009-05-09, 16:34:04 »

Opal,┬á z t─ů sacharoz─ů to jest tak, nie ma wi─Ökszego znaczenia gdy spo┼╝yjesz ┼éy┼╝eczk─Ö zwyk┼éego cukru, taka ilo┼Ť─ç nie zrobi─ç szk├│d, je┼Ťli kto┼Ť lubi s┼éodzon─ů kaw─Ö to uwa┼╝am, ┼╝e bez problemu mo┼╝e sobie pos┼éodzi─ç. Sacharoza to cukier prosty wch┼éania si─Ö szybko, prawie natychmiast i stymuluje intensywnie trzustk─Ö do wydzielania insuliny ale w ilo┼Ťciach kt├│re poda┼é admin(a ja to ja┼Ťniej przedstawi┼éam) nie jest w stanie wyrz─ůdzi─ç wi─Ökszej szkody. Ja nawet ┼Ťmiem twierdzi─ç ┼╝e gdybym nawet kilka razy dziennie pokusi┼éa si─Ö o ┼éy┼╝eczk─Ö sacharozy to nie by┼éoby wi─Ökszej szkody pod warunkiem ┼╝e zrobi┼éabym to w odst─Öpach czasowych a nie w jednym rzucie np. 5 ly┼╝eczek cukru w jednym posi┼éku( to by┼éoby bardzo z┼ée). My┼Ťl─Ö, ┼╝e admin pisz─ůc, i┼╝ do ┼╝├│ltkowicy wskazane troch─Ö cukru, mia┼é na my┼Ťli to, ┼╝e ma┼ée ilo┼Ťci nie s─ů szkodliwe i ┼╝eby nie da─ç sie zwariowa─ç. Pami─Ötam, gdzie┼Ť przeczyta┼éam, i┼╝ syn admina Krzy┼Ť posypuje sobie cukrem pudrem placki serowe. ten przyk┼éad najlepiej obrazuje temat Very Happy
admin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #157 : 2009-05-09, 16:58:30 »

Nigdy nie wolno na pusty ┼╝o┼é─ůdek je┼Ť─ç i (lub) pi─ç wszystkich cukr├│w prostych i sacharozy. Nie wolno, bo... mo┼╝na o┼Ťlepn─ů─ç w starszym wieku. Wink

PS
Je┼Ťli kogo┼Ť to interesuje - prosz─Ö sobie wpisa─ç w goooglu: "zm─Ötnienie cia┼éa szklistego".
_flo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #158 : 2009-05-09, 19:27:06 »

Przeczyta┼éam wiele ksi─ů┼╝ek i wys┼éucha┼éam wiele wypowiedzi naszego kochanego Pana Jana Kwa┼Ťniewskiego i pomimo mojej bardzo dobrej pami─Öci - nie przypominam sobie podobnych wzmianek.

Opal, o sacharozie i 5g bylo juz na tym forum co najmniej ze 3 razy. Wyszukiwarka prawde Ci powie.
Co do tego, ze dr Jan Kwasniewski nie wspomnial... Ja sobie przypominam, ze napomknal np. w kontekscie tego ksiedza, ktory dawal porady dietetyczne, nie pamietam nazwiska... Ojciec Grande?
Na pewno sie o tym nie rozpisywal, bo jak ktos nie rozumie wszystkich zaleznosci, to moze sobie latwo zrobic krzywde. Do tego dochodza felerne rozregulowane geny...
_flo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #159 : 2009-05-09, 19:34:42 »

dla mnie na przyklad 5g to zdecydowanie za duzo, dziala to na mnie jak slynny omlet "wykop"
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 26 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.