forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:33:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658440 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Cwiczenia-może tai chi?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Cwiczenia-może tai chi?  (Przeczytany 80430 razy)
sylwiazłodzi
Go


Email
Cwiczenia-może tai chi?
« : 2007-09-09, 22:27:42 »

Wczoraj na imprezie na ulicy Piotrkowksiej był pokaz grupy ćwiczącej tai chi. Podaję stronę internetową bo też nie wiedziałam,że w Polsce jest tyle grup ćwiczących.A ponieważ ludzie w tym uczestniczący to ochotnicy to nie jest to drogie jak inne modne formy typu pilates, joga. Zdam relację jak złoszę się w Łodzi na pierwsze ćwiczenia. A może ktoś z was już to ćwiczył?

http://www.taichi.pl/taichi/o_taichi/
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #1 : 2007-09-09, 23:01:22 »

wiesz co Sylwia ,
popatrzymlam sobie na te zdjecia ale wcale nie przemowily do mnie,
widzialam natomiast b.czesto w TV cwiczacych o wschodzie slonca leciwych Chinczykow i to dopiero przezycie,
to dopiero radosc dla patrzacego,
musze jednak przyznac,ze te kocie ruchy nie dla mnie  Laughing
zawsze lubilam cwiczenia dynamiczne,skakalam w zwyz i w dal,biegalam,
byl okres,ze gralam w siatkowke a  nawet w pilke nozna,
uwielbiam szybkie marsze i jazde na rowerze, Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #2 : 2007-09-09, 23:12:58 »

ja potrzebuję wyciszenia, wewnętrznie aż mnie nosi , jak to robić, jak móc rozprężyć swoje mięśnie z MPD po stresie i swoją głowę też uwolnić z nerwów, itd. A faktycznie na żywo to wyglądało bardzo pięknie. Kiedyś ogłądałam w TV i to najbardziej mi się podobało,że ćwiczą na ulicy młodzi, starsi, wszyscy, spotykają się i ćwiczą.  Był film o tym jaka jest medycyna w Chinach, że na tzw.współczesną trzeba mieć pieniądze a tak są przychodnie gdzie ludziesą leczeni ludową medycyną chińską, tzn są tam wyedukowani lekarze ,ale nie ma tam jakiś skomplikowanych badań ,aparatury itp jak w szpitalach. Tam mozna pogodzić wiedzę medyczną i medycynę tzw ludową czy nie wiem jak to nazwać. Bo ludowa w Polsce to się źle kojarzy a jak czytam teraz o leczeniu tzw medycyną chińską to nie mogę wyjść z podziwu,że właśnie ta nauka nie wiedzie teraz prymatu tylko jakieś europejskie wymysły znane od kilku wieków. To prawdziwy błąd ludzi, że dopiero teraz tzw. fachowcy zaczynają ją doceniać.   
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #3 : 2007-09-09, 23:38:10 »

ja potrzebuję wyciszenia, wewnętrznie aż mnie nosi , jak to robić, jak móc rozprężyć swoje mięśnie z MPD po stresie i swoją głowę też uwolnić z nerwów, itd.   

he he
ależ to banalnie proste

wystarczy usiąść swobodnie
przymknąć oczy i zapomnieć o  świecie
Zapisane
tomangel
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #4 : 2007-09-10, 00:46:04 »

Warto posłużyć się prostą, lecz niezwykle skuteczną (przy pewnej wprawie i czujności) techniką. Przed zaśnięciem staramy rozluźnić wszystkie partie mięśniowe ze zbędnych napięć. Wiele o tym już napisano lecz mało kto zwracał uwagę na bardzo istotny szczegół. Kolejność w jakiej staramy rozluźniać poszczególnych partie mięśni jest dowolna, lecz - co jest niezwykle ważne - całą procedurę rozpoczynamy zawsze od rozluźnienia mięśni twarzy (tych powierzchownych jak i wgłębnych). Przecież bardzo wiele naszych napięć psychicznych znajduje swoje odwzorowanie właśnie w napięciach mięśni mimicznych, często utrwalając pewne stałe, charakterystyczne grymasy widoczne na twarzy. Co ciekawe, nie uda się nam dobrze rozluźnić całej reszty mięśni z niepotrzebnych napięć, gdy wpierw nie zrelaksujemy skutecznie mięśni twarzy (dopiero wtedy łatwo jest zauważyć napięcia w innych częściach ciała). Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie uda się skutecznie rozluźnić naszej twarzy, gdy wpierw nie rozluźnimy języka! Tak, tu jest całe sedno sprawy (uważamy jednak na pozycję w jakiej to robimy, aby przypadkiem nie połknąć własnego języka). Drodzy Forumowicze z pewnością zauważą, jak trudną jest to sprawą, nasze języki są przecież w ciągłym napięciu. Co więcej, im intensywniej myślimy (czy coś przeżywamy), tym mocniej nasz język jest napięty, a to pociąga za sobą inne napięcia na twarzy. Można zaobserwować zjawisko odwrotne, tzn. nasz zamęt myślowy możemy skutecznie rozpraszać, poczynając od rozluźnienia języka (myślenie, werbalizowanie, mowa, to wszystko przekłada się nam na język), a potem ciągnąć to dalej: mięśnie twarzy, całej głowy, szyi, i tak dalej... (w kolejności jak komu wygodnie). I gdy uda nam się zasnąć w stanie pełnego na nasze możliwości rozluźnienia to jest to super sprawa. Na sen potrzeba wtedy znacznie mniej czasu niż dotychczas, a i wciągu dnia nabywamy praktyki w używaniu w codziennych czynnościach tylko tych mięśni, które są w danej chwili potrzebne. To jeszcze bardziej zminimalizuje nasze dobowe zapotrzebowanie na energię (co daje się zauważyć gdy jedząc jak dotychczas - w kaloriach - zacznie nam przybywać nieco ciałka).
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #5 : 2007-09-10, 03:06:08 »

Ja tak szybko zasypiam ,że cała ta ewangelia o rozluznianiu
      chyba dotyczy tych co spać nie mogą.
   
         
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #6 : 2007-09-10, 07:14:35 »

Każda forma ruchu likwidująca gnuśność jest pożyteczna. Gnuśność obok obżarstwa najbardziej skraca życie Cool.
Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #7 : 2007-09-10, 07:18:41 »

ja potrzebuję wyciszenia, wewnętrznie aż mnie nosi , jak to robić, jak móc rozprężyć swoje mięśnie z MPD po stresie i swoją głowę też uwolnić z nerwów, itd. A faktycznie na żywo to wyglądało bardzo pięknie. Kiedyś ogłądałam w TV i to najbardziej mi się podobało,że ćwiczą na ulicy młodzi, starsi, wszyscy, spotykają się i ćwiczą.  Był film o tym jaka jest medycyna w Chinach, że na tzw.współczesną trzeba mieć pieniądze a tak są przychodnie gdzie ludziesą leczeni ludową medycyną chińską, tzn są tam wyedukowani lekarze ,ale nie ma tam jakiś skomplikowanych badań ,aparatury itp jak w szpitalach.
 

Każdy rodzaj medycyny jest w Chinach PŁATNY (system opieki zdrowotnej jest de facto prywatny w tym "komunistycznym" państwie) i zasada ta jest bezwzględnie egzekwowana. Prawdą jest, że medycyna tradycyjna jest nieco tańsza.  Zresztą to samo dotyczy WSZYSTKICH szczebli edukacji - trzeba płacić i to, jak na warunki chińskie, nie mało.
Pozdr.dla wszystkich forumowiczów  z Pekinu
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #8 : 2007-09-10, 10:49:57 »

Ja stosuję te ćwiczenia. Są rewelacyjne gdy chodzi o reównowagę między ciałem a umysłem.
Szkoda, że niektórych pozycji nie mogę wykonać.
Polecam je każdemu kto ma dość 'rozlatanego' życia.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #9 : 2007-09-10, 15:31:27 »

do zasypiania,gdy mialam  jakis dzien problematyczny stosuje Autogenes Training http://www.lernen-heute.de/autogenes_training.html,
super uspokaja ,pomaga w szybkim zasypianiu i w kazdej sytuacji nadaje sie do zastosowania
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #10 : 2013-09-15, 17:18:46 »

Każda forma ruchu likwidująca gnuśność jest pożyteczna. Gnuśność obok obżarstwa najbardziej skraca życie Cool.

Fajnie. Very Happy Na niedziele. Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #11 : 2013-09-15, 17:47:36 »

Szczególnie przekropną.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #12 : 2013-09-16, 06:55:23 »

Very Happy Zaś jakieś skróty. Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #13 : 2013-09-16, 08:02:16 »

hai!
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #14 : 2013-09-16, 08:17:46 »

Very Happy Zaś jakieś skróty. Laughing

Po wsze niedziele. Albo po wszy niedziele. Alboalbo Wink Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #15 : 2014-04-28, 08:09:17 »

Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 3997


Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #16 : 2014-07-18, 10:54:49 »

żeby tylko nie daj boże, jogi wam się nie zachciało uprawiać!  Shocked

http://wyborcza.pl/1,75478,16323897,Fronda_nie_ustaje__Uprawianie_jogi_grozi_choroba_.html#CukGW
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #17 : 2014-07-18, 19:11:16 »

żeby tylko nie daj boże, jogi wam się nie zachciało uprawiać!  Shocked

http://wyborcza.pl/1,75478,16323897,Fronda_nie_ustaje__Uprawianie_jogi_grozi_choroba_.html#CukGW
Shocked
Średniowiecze. Confused Laughing

" Ostrzega swoich czytelników przed "tajemniczą chorobą", która dopada adeptów. "Drgawki, podskakiwanie, fale gorąca, ból, niepokój" - wylicza objawy. Ale także: nagłe uczucie szczęścia, pokoju, miłości i... spontaniczne orgazmy."  Mr. Green To nie wiem czy egzorcyzmów nie trzeba. Mr. Green Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70123


Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #18 : 2014-07-18, 19:35:22 »

Po takiej rekomendacji kościoła, praktykujących jogę może przybyć... Rolling Eyes
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Cwiczenia-może tai chi?
« Odpowiedz #19 : 2014-07-18, 20:30:01 »

Też o tym pomyślałam. Tak zachęcająco opisują uboczne skutki. Mr. Green Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.