forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 18:35:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660428 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (236)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (236)  (Przeczytany 5600 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ARTYKUŁY (236)
« : 2007-09-10, 04:32:12 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (236)
ARTYKUŁY O ŻYWIENIU OPTYMALNYM
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Wrocław 04.12.1999r.
25 lat temu (po 35 roku życia) rozpoczął się mój koszmar. Mam silne bóle migrenowe, średnio 10 dni w każdym miesiącu. Ból zaczyna się na ogół o 5 rano po prawej stronie, po trzech dniach rozlewa się na całą głowę. Miewam wymioty, biegunki, niekiedy ból wchodzi do oka Każdy atak migreny jest inny. Bez względu na pogodę i kontynent, Europa, Ameryka Południowa, Północna. Przez 6 tygodni byłam na diecie w niemieckim sanatorium z minimalną dawką mięsa - bez rezultatu. Poddałam się wszystkim dostępnym badaniom. Byłam leczona przez wielu lekarzy w Polsce i za granicą - bez rezultatu. Moje migreny trwają przez 4-5 dni bez przerwy, żadne kąpiele gorące, kawy, kofeiny i zwykłe proszki nie skutkują. Od lat ostatkiem sił walczę aby z tym bólem utrzymać się na powierzchni życia. Poddałam się 10 zabiegom akupunktury (lekarze z Mongolii), brałam przez trzy miesiące zioła tybetańskie, byłam wielokrotnie leczona przez różnych bioenergoterapeutów - nic nie pomogło. Po lekturze pańskiej książki, wiem że mam zaburzenia w układzie wegetatywnym. Gdzie szukać tych urządzeń i tych zabiegów? W okresie przekwitania brałam hormony w plastrach, co jeszcze nasiliło bóle migrenowe.  Jedyne na świecie proszki o zawartości triptanu są ogromnie drogie Imigran i Ascotop 2,5 przerywają ból, ale jednocześnie człowiek pada i może tylko leżeć. Więc co to za życie?
                                                                             
                                                                                                                             Kamila K.  z Wrocławia


Przyczyną migreny jest wyłącznie określony, nieprawidłowy model żywienia, który powoduje, że organizm wytwarza tyle i takich hormonów, które mają wpływ na zachorowanie na migrenę oraz stwarza warunki niezbędne do wytworzenia się nadmiernej, miejscowej przewagi układu parasympatycznego w jednej lub w więcej tętnicach. Przy żywieniu pastwiskowym migreny być nie może Są często bóle głowy spowodowane przez zwężenia tętnic, głównie tętnic pokrywy czaszki. Takie bóle występują najczęściej w nocy, chorzy często wstają z bólem głowy. Bóle głowy spowodowane czynnikami naczyniozwężającymi, towarzyszące prawie zawsze neurastenii, mają inny charakter od bólów migrenowych i zupełnie odmienną przyczynę bezpośrednią ich powstawania. W różnych narodach, w różnych okresach historycznych bądź zwiększa się częstość występowania bólów głowy spowodowanych czynnikami naczyniozwężającymi, bądź naczyniorozszerzającymi - powodującymi migrenę. W czasie wojny i wojen, gdy ludność była pędzona na pastwiska, powszechne były bóle głowy spowodowane mechanizmami naczyniozwężającymi.
W czasie wojny jak dotąd ostatniej i po wojnie w każdym sklepie i w każdym kiosku, artykułem najpierwszej potrzeby były "proszki od bólu głowy" tak zwane kogutki.
Gdy ludzie powoli zaczynają w czasie pokoju wędrować w kierunku korytka, zmniejsza się liczba przypadków bólów głowy spowodowanych mechanizmami naczyniozwężającymi a zaczynają pojawiać się migreny. Bywa i taki model żywienia, przy którym działają jedne mechanizmy w niektórych tętnicach, a przeciwnie w innych. Tak najczęściej bywa u chorujących na neurastenię i jednocześnie na migreną, najczęściej oko porażenną, występującą po jednej stroni, w jednym oku. Gdy chory zbliży się bardziej ze swoją dietą do korytka, bóle głowy poprzednie ustępują, a pozostają tylko migreny. Nie ma bólów głowy tylko przy stole, czyli gdy człowiek stosuje żywienie optymalne, ponieważ tylko wówczas istnieje równowaga w czynności układu wegetatywnego nie działają czynniki naczyniozwężające, ani czynniki naczynio rozszerzające w sposób powodujący wystąpienie bólu głowy. Żywienie optymalne jest leczeniem przyczynowym w bólach głowy spowodowanych czynnikami naczyniozwężającymi i w bólach głowy o typie migreny. Bóle głowy ustępują znacznie szybciej, gdy chory skorzysta z leczenia prądami selektywnymi. Ból głowy pierwszego typu ustępuje po zastosowaniu prądów PS - pobudzających układ para sympatyczny i rozszerzających tętnice, migrena ustępuje szybko po zastosowaniu prądów S pobudzających układ sympatyczny i zwężających miejscowo tętnicę powodującą ból migrenowy. U dzieci spotykana jest często migrena brzuszna, trafia się też ona u dorosłych. W Cedzynie w Akademii Zdrowia Arkadia przebywała chora na kilka chorób i napadowe, silne bóle w jamie brzusznej, tętniące, z wymiotami. Jako pracownik służby zdrowia, była na te bóle przez 20 lat leczona przez wielu lekarzy i różnymi sposobami. I zawsze bez skutku. Lekarze zawsze uważali, że przyczyna bólu tkwi w trzustce, woreczku, żołądku, dwunastnicy, jelitach, zawsze podawali leki stosowane w takich przypadkach i zawsze te leki nie działały. Przez 20 lat kobieta niepotrzebnie męczyła się ponieważ nikt z lekarzy nie pomyślał, że może to być migrena brzuszna. Przy pomocy prądów selektywnych, w przypadkach wątpliwych, spowodowanych obu mechanizmami można ustalić, czy bóle mają przyczynę w mechanizmach naczyniorozszerzających, naczyniozwężających, lub są spowodowane obu przyczynami. Rzadko, ale bywa, że u chorych na neurastenię występuje również migrena, najczęściej okoporażenna - prawie zawsze po jednej stronie. Gdy zastosuje się prądy PS, bóle głowy spowodowane zwężeniem tętnic szybko ustępują, a już po 1-3 zabiegach pojawia się atak migreny, najczęściej w czasie zabiegu. Ale bywa też że i po ósmym zabiegu.
Bóle głowy spowodowane mechanizmami naczyniozwężającymi pochodzą z wielu tętnic. Ból migrenowy dotyczy najczęściej jednej tętnicy i jest obszarowo ograniczony. Można u chorego usunąć bóle spowodowane zwężeniem tętnic, stosując prądy PS na "zdrowe oko" i mózg, gdy drugą elektrodę układamy w okolicy podpotylicznej i migrenę stosując prądy S na "chore oko"
 i okolicę skroni po tej samej stronie. Na migrenę choruje około 20 milionów mieszkańców USA i wszyscy oni chorują niepotrzebnie. Bólów głowy o typie migreny w Japonii nie było, nie było też cukrzycy typu II.
Gdy  Japonia zaczęła "europeizować się stopniowo w jedzeniu i piciu"
( określenie F. Engelsa dotyczące Anglików w ubiegłym stuleciu), pojawiała się migrena i cukrzyca typu II, często występująca u młodych ludzi.

                                                                                                                                    JAN KWAŚNIEWSKI
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.