forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:23:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?  (Przeczytany 35450 razy)
toan
Go


Email
Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« : 2007-09-11, 09:23:54 »

Źródłem energii dla każdej żywej istoty oddychającej tlenowo jest fosforylacja oksydacyjna - czyli przenoszenie elektronów z NADH lub FADH2 przez wiele przenośników, czego efektem jest proces syntezy ATP - jedynego liczącego się źródła energii umożliwiającego wysiłek fizyczny, pracę serca, mózgu i innych ważnych narządów!.
Cząsteczki NADH i FADH2 powstają podczas glikolizy, utleniania kwasów tłuszczowych i cyklu kwasu cytrynowego.
Każdy kto twierdzi, że utlenienie węgla z węlowodanu jest lepszym źródłem energii (powstawania ATP) niż utlenienie jednedo węgla i dwóch wodorów z alifatycznego łańcucha KT ( faktycznie odcina się dwa węgle i cztery wodory w betaoksydacji) - nie zna fizjologii, przemilcza ten fakt lub celowo kłamie!, opowiadając "bajki dla dzieci" - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1849.0, że "podczas wysiłku fizycznego zachodzi glukoneogeneza", "z tłuszczu powstaje cukier..." i inne "naukowe "bajeczki" typu - "warzywa są najlepszym źródłem witamin" Shocked.
"Naukowcy" karmią Was "poglądami naukowymi", a nie faktyczną wiedzą.
Więcej nie będzie, bo nie wykładam podstaw biochemii. Nie chcę też znudzić Użytkowników tego Forum. Laughing

Zapisane
Brzeti
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #1 : 2007-09-11, 09:34:46 »

Toan,
wcale nas nie nudzisz! To co mówisz jest bardzo ciekawe.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #2 : 2007-09-11, 09:47:16 »

Spotkałem nawet jednego znawcę, co "udowodnił" Laughing stechiometrycznie, że spalenie glukozy jest korzystniejsze energetycznie dla organizmu niż spalenie palnitynianu, czy stearynianu Cool, a % energii wyrażony w Kcal to to samo co % energi wyrażony w g. To akurat - to się myli nawet utytułowanym dietetykom Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #3 : 2007-09-11, 14:21:35 »

No tak, na tym forum też niektórym osobom trochę sie miesza wiedza  dr Jana Kwaśniewskiego z nakazami i przywiązaniami z dzieciństwa.  Póki te przymusy są zgodne ze "zdroworozsądkowym" mysleniem, nie  jest najgorzej.
Gorzej, kiedy trzeba dokonać samodzielnych wyborów, mając zero  wiedzy. Stąd rodzą się te mieszanki dietetyczno-medyczne. Trochę  wegetarianizmu, trochę porad babuni, garstka medycyny chińskiej  itd.
Niestety pewne teorie nie idą w parze. Chocby ta z wit. C, o której  wspominałam w wątku "białaczka". Witaminy C potrzebują ci, którzy  odżywiają się "zdrowo" wg wegetarian, albo ci co sie obżerają.
Nie podam wielu przykładów, bo należę do tych osób, które nie  posiadają na ten temat zbyt duzej wiedzy. Mam tej wiedzy na tyle,  żeby nie mieszać pewnych pojęć. I rozsądku na tyle, żeby wybierać  to, co mi służy.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #4 : 2015-08-10, 22:11:00 »

"NYT": Coca-Cola finansuje naukowców, by zmienić narrację o otyłości

http://stooq.pl/n/?f=983787

Cytuj
Coca-Cola, największy na świecie producent słodzonych napojów, wspiera finansowo naukowców, którzy przerzucają winę za otyłość Amerykanów ze złej diety na brak ćwiczeń - pisze w poniedziałek dziennik "New York Times".


no to do siłowni marsz !

Cytuj
Zdaniem ekspertów od spraw zdrowia, których cytuje "NYT", jest inaczej, a Coca-Cola próbuje "odwrócić uwagę od krytyki na temat roli, jaką odgrywają słodzone napoje w szerzeniu się otyłości i cukrzycy typu 2", a także "wykorzystuje nową organizację, by przekonać opinię publiczną, że ćwiczenia fizyczne mogą zrównoważyć złą dietę pomimo dowodów, że ćwiczenia mają tylko minimalny wpływ na wagę w porównaniu z tym, co ludzie jedzą".

wygra coca c-ola, jak zwykle.

Cytuj
Coca-Cola "weszła we współpracę z wpływowymi naukowcami", którzy w publikacjach medycznych, na różnych konferencjach i poprzez media społecznościowe propagują przesłanie, że "aby utrzymać zdrową wagę trzeba więcej ćwiczyć, a mniej martwić się o ograniczenie kalorii".


oj tam oj tam , ćwiczeń nigdy nie za wiele , a do tego sprzedaż żarcia rośnie  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #5 : 2015-08-10, 23:21:23 »

"Normalna" procedura w wielu branżach spożywczych i w ogóle w świecie korporacyjno-naukowym....szybko się uczą... Cool...
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #6 : 2015-08-11, 10:54:54 »

"Normalna" procedura w wielu branżach spożywczych i w ogóle w świecie korporacyjno-naukowym....szybko się uczą... Cool...

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/coca-cola-finansuje-niezaleznych-badaczy,567583.html

najlepsze jest jest to :

Cytuj
zakwestionował powszechną w mediach w USA opinię, że to fast foody i słodzone napoje odpowiadają za nadwagę Amerykanów. Nie ma praktycznie żadnych nieodpartych dowodów, że to jest rzeczywiście przyczyną" - cytuje Blaira "NYT".

stała śpiewka -   trzeba zrobić badania za 100-300 mln ,wtedy można coś będzie powiedzieć na ten temat, podyskutujemy wtedy  Smile


ciekawą sprawą jest, że przy nowotworach wprowadza się preparaty nie przebadane do końca klinicznie, i jakoś nikt nic nie mówi, że nie ma nie dowodów na skuteczność ( a olej z marychy nie można )
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #7 : 2015-08-11, 16:52:28 »

najlepsze jest jest to :

Cytuj
zakwestionował powszechną w mediach w USA opinię, że to fast foody i słodzone napoje odpowiadają za nadwagę Amerykanów. Nie ma praktycznie żadnych nieodpartych dowodów, że to jest rzeczywiście przyczyną" - cytuje Blaira "NYT".

Ja się akurat z tym zgadzam, fast foody same w sobie nie powodują otyłości. Bardzo często moje drugie śniadanie w szkole, to była kanapka z kotletem schabowym lub mielonym, a po szkole lubiłem dokupić sobie mój ulubiony napój coca-colę. Nigdy nie miałem nadwagi.  Cool
Natomiast wystarczy popatrzeć na polskie społeczeństwo 60+ wszyscy z małymi (1 na 100?) wyjątkami są otyli.  Confused
Jest wręcz przyzwolenie społeczne, że starsi ludzie muszą być otyli, a oni przecież nigdy nie chodzą do McDonaldsa, mało tego, najczęściej gotują sami w domu.  Cool
To tak z mojej obserwacji, a wytłumaczenie naukowe zjawiska tuczarnianego hamerykanów jest pod profilami "Toan" i "Admin"  Cool
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #8 : 2015-08-11, 17:21:08 »

Cytuj
puszka Coca-Coli zawiera 140 kalorii i prawie 10 łyżeczek cukru. Ich spalenie wymaga według prof. Popkina pokonania pieszo prawie 5 km

kto z tuczników pije jedną puszkę coli?   chyba jakiś nienormalny  Wink
-- nadwyżka cukru  wiemy co robi.    Po średniej  coli - przed zamówieniem-  to dopiero apetyt na jedzenie się dostaje -  ( po 30 łyżeczkach cukru ).  

Picie coli z umiarem pewnie to nic takiego  w ramach bilansu dziennego ( nie wnikam w skład chemiczny ). Są gorsze rzeczy, soki owocowe, jogurty pitne gdzie jest o wiele więcej cukru. Ale nikt nie pije 3 litry jogurtu dziennie , a coli tak.

dziwne , mając 10 lat nie konwersowałem z rówieśnikami o jedzeniu. Teraz słyszę rozmowy dzieci, rozmawiają o lodach, o napojach, żelkach , galaretkach. Masz małe dzieci, to wiesz jaki problem w szkole jest z otyłością. Kiedyś,  gdy się chciało jeść,  to szło się do sadu przez płot  po zielonej jabłka, brzuch bolał, a od od matki poprawka ścierą, dobrze ci tak , nie będziesz drugim razem  ...    a teraz sklepik, i wszystko na talerzu ( z cukru )

Starszych nie chronią inne rzeczy, które wcześniej pomagały nie być tłustym , np estrogen u kobiet,  ale to żadna wymówka Smile

chciałem zwróci tylko uwagę na przekupionych naukowców, a  my o coli gadamy  Wink

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #9 : 2015-08-11, 19:03:24 »

Masz małe dzieci, to wiesz jaki problem w szkole jest z otyłością.

Młodszak poszedł do gimnazjum, w którym stworzono klasę dla dzieci chcących się uczyć. Wink
Wszystko szczupłe, przynajmniej na zdjęciach. Może to taki niesamowity zbieg okoliczności, ale daje do myślenia. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #10 : 2015-08-11, 19:05:10 »

Moze zaglodzone jakie, moze to te od uchodzcow?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #11 : 2015-08-11, 19:06:51 »

 Laughing
Siedzą i wkuwają całymi dniami, to nie mają czasu na jedzenie. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #12 : 2015-08-11, 19:07:30 »

Uwazaj, bo jezeli mam racje, to zaraz bedziesz mial islamiste w domu  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #13 : 2015-08-11, 19:11:24 »

No co Ty, w tv wypowiadał się pogranicznik, że jak się dowiadują, że wylądowali na tej zielonej wyspie, to są tylko dwie reakcje.
Albo są załamani, albo wk#$%^ni.  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #14 : 2015-08-11, 19:11:46 »

Młodszak poszedł do gimnazjum,

To ile teraz ma lat, bo coś o maturze całkiem niedawno słyszałem? Rolling Eyes
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #15 : 2015-08-11, 19:15:01 »

To Starszak miał maturę w tamtym roku, a Młodszak idzie do drugiej klasy gimnazjum - więcej nikogo nie mam. Wink
Leci ten czas jak mgnienie oka.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #16 : 2015-08-11, 19:16:36 »

To takie dzieciątko na wyspę samo puściliście?  Shocked Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #17 : 2015-08-11, 19:21:05 »

Z biurem podróży.  Cool
Sama chciała, zero musu z naszej strony, ale dziewczyna jeździ od dziecka na kolonie (najpierw z siostrą), obozy sportowe itp., to może dlatego?  Rolling Eyes
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #18 : 2015-08-11, 19:22:52 »

A to spoco!  Cool  Very Happy
Tu taki numer na dziś by nie przeszedł!  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #19 : 2015-08-11, 19:26:23 »

Nawet na Litwę nie chciał Dark jechać, bo lepiej "w domeczku".  Shocked  Confused
Ale to obóz matematyczny, więc się nie dziwię...  Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.