forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 09:51:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658435 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?  (Przeczytany 35449 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #40 : 2017-09-25, 16:21:46 »

Pewnie dostał rozstroju... Confused Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Re: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #41 : 2017-09-25, 16:36:56 »

Każdy kto twierdzi, że utlenienie węgla z węlowodanu jest lepszym źródłem energii (powstawania ATP) niż utlenienie jednedo węgla i dwóch wodorów z alifatycznego łańcucha KT ( faktycznie odcina się dwa węgle i cztery wodory w betaoksydacji) - nie zna fizjologii, przemilcza ten fakt lub celowo kłamie!, opowiadając "bajki dla dzieci" - http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1849.0, że "podczas wysiłku fizycznego zachodzi glukoneogeneza"
Za miedza obrodzil kolejny fachowiec, ktory twierdzi, ze jednak to mozliwe:
Cytuj
Zwiększone wytwarzania glukozy jest wynikiem nasilenia glikogenolizy i glukoneogenezy w wątrobie. Na początku biegu udział glukoneogenezy jest niewielki. Jeśli bieg jest kontynuowany proces progresywnie wzrasta. Glukoneogenezę nasila dopływu do wątroby substratów dla tego procesu: glicerolu, mleczanu, pirogronianu oraz aminokwasów, przede wszystkim alaniny. Tak więc mleczany u ultrarunnera na LC są substratem do glukoneogenezy
Zaleca 200 do 300g bialka dla ultrabiegaczy na LC  Shocked
Cytuj
Jeśli więc chcesz mieć przewagę nad innymi wynikającą z tego co powyżej napisałem, to podczas biegu wsuwaj śmietankę 30% wymieszaną z żółtkami. Tłuszcz i białko na 100 kilosów jest najodpowiedniejsze, ale białka i tłuszczu musi być dużo. Na taki dystans to między 200 a 300 gramów białka i powinno pokrywać minimum 30% zapotrzebowania energetycznego, a jeszcze lepiej jeśli pokrywałoby więcej.
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=254320#254320

Na poczatku myslalem, ze to kolejne wcielenie Grzecha, ale i tak nie jestem do konca pewien.

Myślałam, że forum DD umarło śmiercią naturalną... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Re: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #42 : 2017-09-25, 16:50:03 »

Na poczatku myslalem,

I co mam strzelić wykładzik? Rolling Eyes
Ale mi się nie chce.  Confused
Jeśli zaś chodzi o glukoneogenezę podczas wysiłku fizycznego, to obaj chłopcy mają rację, bo: podczas wysiłku tlenowego glukoneogeneza w wątrobie nie zachodzi z substratów pochodzenia mięśniowego, ponieważ nie powstaje w mięśniach mleczan.
Natomiast podczas długu tlenowego regeneracja w mięśniach NADH do NAD+może zachodzić tylko przez zamianę pirogronianu w mleczan. Aby zneutralizować zakwaszenie beztlenowe mleczan trafia z mięśni do wątroby i tam przerabiany jest zaś na pirogronian, z którego może, ale nie musi powstać glukoza.
Na temat białka - szkoda słów - no chyba, że to sama alanina jest... Wink  Laughing
I tyle w skrócie.
Ale jeszcze dla dociekliwych dopiszę, że poziom insuliny we krwi maleje podczas wysiłku fizycznego, a glukagonu rośnie. Wnioski nasuwają się same, ale nie wszystkim...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #43 : 2017-09-25, 17:31:55 »

 Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Odp: Re: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #44 : 2017-09-25, 20:18:01 »

I co mam strzelić wykładzik? Rolling Eyes
Ale mi się nie chce.  Confused
Nie Very Happy Podrzucilem jako ciekawostke, przypadkowo zagladajac za miedze Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #45 : 2017-09-25, 20:19:30 »

I świetnie, bo tam nawet te linki są dość ciekawe!  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Re: Co naukowcy skrzętnie ukrywają lub czego nie wiedzą?
« Odpowiedz #46 : 2017-09-25, 20:24:28 »

No zauwazylem, ze nowy user wrzuca ciekawe rzeczy z kilku dziedzin w roznych tematach np o raku i diecie ketogenicznej. Troche mi pachnie Grzeskiem Recem ale wrzuca ciekawe.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 20 zapytaniami.