forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 07:29:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660461 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Białaczka,depresja
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Białaczka,depresja  (Przeczytany 70545 razy)
Adiqq
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #40 : 2007-09-13, 22:27:43 »

Adiqq, a na co Ty chorujesz?

pisałem już w którymś z tematow, że powiem jak będę zdrowy, nie wcześniej  Razz
i wtedy będę też mógł udostępnić całą dokumntacją która skrzętnie gromadzę takiemu np. Brufordowi 2  Razz
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #41 : 2007-09-13, 22:37:02 »

A to przeoczyłam Smile Będę czekać na efekty, ja też mam swoją "czarną teczkę"  Cool
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #42 : 2007-09-13, 22:41:18 »

I od tego czasu rozwijam swoją wiedzę na ten temat, teraz już wiem dlaczego ten kolega miał taką wiedzę na temat żywienia Smile Poszukiwanie wiedzy
Super, gratulacje powrotu do zdrowia, oprócz książek JK, przeczytaj jeszcze dietę optymalną Doktor Ewy też super książka, na pewno Ci sie przyda również wiedza tam zawarta.
Pozdrawiam
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #43 : 2007-09-13, 22:43:41 »

I od tego czasu rozwijam swoją wiedzę na ten temat, teraz już wiem dlaczego ten kolega miał taką wiedzę na temat żywienia Smile Poszukiwanie wiedzy
Super, gratulacje powrotu do zdrowia, oprócz książek JK, przeczytaj jeszcze dietę optymalną Doktor Ewy też super książka, na pewno Ci sie przyda również wiedza tam zawarta.
Pozdrawiam

Czytałem Rajano i stosuję się Smile
ale tak poza tym nie chciałbym zaśmiecać tego wątku, tylko jakoś zmobilizować maje Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #44 : 2007-09-13, 22:53:29 »

. Oprócz negatywnych konsekwencji można znaleźć też pozytywne wpływy choroby na osobowość chorych, które warto u nich rozwijać.


To zdanie to totalna bdzura. Wiesz co jest pozytywnego w tym, że chorowałam a teraz jestem zdrowa.Tylko to, że miałam tyle siły aby usiąść i stwierdzić,że skoro lekarz nie jest mi w stanie pomóc to muszę jakoś sama sobie pomoć. Dlaczego mój syn zachorował? Nie wiem. Teraz myślę Bo dzięki jego chorobie dowiedziałam się,że jest coś takiego jak jedzenie bez cukru,chleba itp.(dieta dla autystów) Dzięki swojej chorobie postanowiłam spróbować Diety  Opty bo nie miałam już NIC do stracenia a nie byłam tak poważnie chora jak ty. Ale każda  choroba wykańcza chorego - psychicznie. Zwolenniczka chudych rzeczy do jedzenia przeszła na tłuszcz -oczywiście w swoich granicach, nawet na Diecie Opty jadłam go mniej niż w załóżeniach. Ale może muszę się przyzywczaić. Nie musisz , nikt Cię  nie zmusi nawet ty sama jeść od razu jak pisze JK czy choćby lekarka. Zrobiłaś sobie załóżenie,że oprócz białaczki masz depresję. Ja za swoje założenia chorobowe w szpitalu zostałam uznana za hipochondryka i zanim mi pomagano badaniami i leczono rozmaiwała ze mną Pani psycholog. To jest dopiero Swiństwo. Mam znajomą która ma depresję-proponowaliśmy jej dietę ale mówi,że nie chce bo skoro leki jej nie pomagają to dieta też nie. Na siłe nic nie zrobimy. Moja mama miała nerwicę. Wiesz kiedy zaczęła się leczyć? Gdy po 1,5 roku  usłyszała od psychologa,że "ja Pani nie pomogę jeśli sama Pani sobie nie pomoże" Wtedy przeszła na opty jedzenie bo spotkała kuzynkę która się też wyleczyła z nerwicy jedząc optymalnie. Aby mój syn codziennie dostał do przedszkola swoje jedzenie wg zaleceń lekarki wstaję dwie godziny wcześniej aby to przygotować ale wolę tak niż zamartwiać się,że znów zachoruje jak będzie jadł normalnie. Mój mąż je jak ZWYKLI ludzie. Zawsze jest trudno.Jeszcze rok temu nie wiedziałam po co i dlaczego ktoś piszę o białku, tłuszczach i węglowodanach. A dziś nawet sama już czytam książki o witamianch prof.Aleksandrowicza zresztą dobrym językiem napisane mimo,że był lekarzem.

Wiesz jakie sobie zadałam pytanie jak zaczęłam czytać za i przeciw diecie opty i innych niskoeglowodanowych dietach. Czy chcę cierpieć z bółu tak jak ostatnio czy może umrzeć  z pwodu takiej nowej diety-  za ileś lat jedząc niby źle na diecie opty a treaz DDP lekarki-NIE- chcę umrzeć jak najpóźniej, czy ktoś mi zagwarantuje kiedy to będzie? -Nie, nikt tego nie przewidzi poza Bogiem. Lecz się jak każą Ci lekarze a dołóż do tego to co uważasz za słuszne. Jak chcesz napisz do lekarki tylko zrób to tylko wtedy jeśli będziesz chciała zacząć sobie pomóc, ona na siłę nie uzdrowi nikogo mimo,że jest lekarzem .Wola życia ma znaczenie.

Ostatecznie chcę powiedzieć: Wiesz co Ci jest, zdołałaś to określić i nazwać.To był tylko piewrszy krok.  Teraz zrób to co uważasz za słuszne i spraw aby to co złe przestało Cię nękać. Co wybierzesz taki kiedyś nastapi koniec.  Lepszy lub gorszy.  Mój ojczym zmarł na raka krtani, widziałam to wszystko  poza ostatnim dniem jego śmierci.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #45 : 2007-09-14, 00:21:43 »

Maja
Odpowiedź odnośnie Stanowiską Komitetu Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk który potępił dietę optymalną już Ci podawałem widać jak czytasz
tutaj masz rzeczową odpowiedź Jana Kwaśniewskiego: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=21
tutaj odpowiedź lekarza: http://drmichalak.pl/data/mpd.htm
skoro nie czytasz może odsłuchasz pliki dźwiękowe o nowotworach:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=409
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=505
dodam jeszcze że w 1931 roku Nagrodę Nobla przyznano Ottonowi Heinrichowi Warburgowi który już wtedy mówił że nowotwór żywi sie glukozą.
a tutaj jest o depresji:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=248
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=141
Pozdrawiam
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #46 : 2007-09-14, 10:14:42 »

Na sniadanie najczęsciej jem jajka,szynkę z chlebem lub ser biały ze smietaną...
Obiad:zupa jarzynowa,ziemniaki,sałatka mięsko różne,czasami spagetti lub placki ziemniaczane...
kolacja:chrupki z  mlekiem,jogurty itp(lekka kolacja)
Jem to co lubię.Dzisiaj zjadłam 2 talerze frytek a zaraz potem kilo winogron...Wole masło niz margarynę,Nie lubie czekolady w zadnej postaci,słodze herbatę a kawe nie.Jem duzo warzyw...
Maja a widzialas,to jedzenie  prop.przez Doc.J.kwasniewskiego na talerzu???mysle,ze gdybys pojechala do ktorejs z Arkadii wrocilabys madrzejsza i zdrowsza
 jajka to najwieksze cudo jakie dala nam przyroda,maja wszystkie witaminy i  enzymy ,by powstalo  piskle,my optymalni jemy je pod kazda postacia ,
jarzyny pod kazda postacia sa  dla kazdego zdrowe nawet dla optymalnych,zupa jarzynowa rowniez,placki ziemniaczane ale te bez maki,frytki tez ,
miesa rozne jak najbardziej,maslo jedno z najlepszych tluszczy,
czekolady tez nie musisz  jesc jak nie lubisz,
potrzebujesz do twego jadlospisu dodac do kazdej potrawy troche tluszczu,moze byc maslo,smalec,pieczony,smazony boczek,
mozesz jadac  wszystkie miesa  a najlepiej te, ktore zawieraja tluszcz naturalny,
a z mies najlepsza jest watrobka kurza ,wieprzowa wolowa,
geste wywary na kosciach szpikowych,wywary z nozek wieprzowych,golonki,takie wawary by "sklejaly usta "podczas jedzenia,

KAWA  to raczej przyzwyczajenie i prestiz srodowiska,pijesz ,bo wszyscy inni tez pija,ale kawa wiecej szkodzi niz pomaga,
powinnas  natychmiast zrezygnowac: z platkow sniadaniowych,bo to zboze,mleka,chleba ,kazdego produktu ,ktory zawiera make,makarony,ciasta, wszelkich owocow,cukru pod kazda postacia
Maja,zauwaz czy to co napisalam jest az tak  trudne do zrealizowania,??czy te produkty sa jakims wymyslem p.Kwasniewskiego,??czy za to nalezy go oczerniac???tak jadali nasi przodkowie,

te wstretnosci jakie spotykamy na kazdej polce Supermarkietu wymyslili ludzie tylko  dla wlasnego zysku a nie dla dobra innego  czlowieka,
wiesz dlaczego owoce i wszystkie cukry w owocach i te w cukierniczce oraz miod nam szkodza???-zaraz po spozyciu cukier bez zadnych barier przechodzi do organizmu,a trzustka musi wydzielac insuline,by cukier nie przedostawal sie do komorek,(komorki nie potrzebuja cukru do zdrowego rozwoju)wtedy to organizm nasz wytwarza insuline ale zawsze wiecej niz potrzeba,insulina jest rakotworcza,
nasz organizm to wielki kociol gdzie zachodza przerozne reakcje chemiczne,i
tylko od nas zalezy  czy reakcje beda zachodzily prawidlowo i bez zanieczyszczania  naszego organizmu,
pewnie sie powtarzam,ale mysle,ze gdybys chciala to zrozumiec,trzeba ciagle sie  powtarzac az do skutku,

Wiesz , w czym zasluga tego przekletego przez niektorych ,doc. J.Kwasniewskiego -ustalenie przez niego proporcji ,az tylko proporcji ile bialka ,tluszczu i weglowodanow powinno przypadac dla kazdej osoby na dobe,
by produkty jakie spozywamy  nie  musialyby podczas spalania  zanieczyszczyc  naszego  organizmu,
te proporcje sa dla kazdego inne,bo kazdy z nas jest tez inny,ale tych prop.jest sie b.latwo nauczyc ,
w poczytkowym okresie trzeba wazyc i zapamietywac,a pozniej juz kierowac sie  sygnalami wlasnego organizmu. Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #47 : 2007-09-14, 10:25:49 »

Mnie zastanowiło jedno. Odżywiałam się bardzo zdrowo, dbałam o witaminki, omijałam tłuszcz i ... zachoreowałam na straszną chorobę zwaną Sklerotis Multiplex.Wytłumacz mi Maju dlaczego?

Odwróciłam piramidę żywieniową jak to  robi Jan Kwaśniewski i zaczynam powoli 'być człowiekiem'. Jeszcze parę lat temu kłóciłabym  i udowadniała o szkodliwości tłuszczu. Musiałam ciężko zachorować aby zacząć logicznie myśleć.
Powiedz mi Maju dlaczego?
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #48 : 2007-09-14, 11:48:44 »

Halino,
Może Bog chciał abyś zachorowała...może wystawił Cię na próbę?"Kogo Bóg darzy wielką miłością i w kim pokłada nadzieję na tego zsyła wielkie cierpienie i doświadcza go nieszczęściem"...są pewne bramy które otworzyć nam może jedynie głęboka choroba...
Nie umiem inaczej odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie...
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #49 : 2007-09-14, 11:52:53 »

I pamiętajmy..."Bóg daje człowiekowi tyle cierpienia ile ten potrafi znieść.."POZDRAWIAM...Czytam dalej...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #50 : 2007-09-14, 12:05:27 »

Halino,
Może Bog chciał abyś zachorowała...może wystawił Cię na próbę?"Kogo Bóg darzy wielką miłością i w kim pokłada nadzieję na tego zsyła wielkie cierpienie i doświadcza go nieszczęściem"...są pewne bramy które otworzyć nam może jedynie głęboka choroba...
Nie umiem inaczej odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie...
Wspaniałe wytłumaczenie Wink i już zero buntu i dochodzenia do prawdy Sad


P.S.
a czy nie było napisane w mądrej książce że dostaliśmy wolną wolę i że nie wnika już w nasze życie ??
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #51 : 2007-09-14, 12:12:20 »

Sławku,
To zależy w w co kto wierzy...
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #52 : 2007-09-14, 12:23:12 »

Czy rozumiesz już wobec tego jak bardzo szkodliwa jest jakakolwiek wiara ??
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #53 : 2007-09-14, 13:04:20 »

[/glow]Rozumiem że wiara jest szkodliwa...jeżeli wierzy się w rzeczy nieprawdziwe lub wręcz szkodliwe..Ale jest taka wiara która góry przenosi.[glow=red,2,300]
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #54 : 2007-09-14, 13:04:59 »

Musiałam wypróbować opcję "świecenie"Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #55 : 2007-09-14, 13:16:40 »

Halino,
Może Bog chciał abyś zachorowała...może wystawił Cię na próbę?"Kogo Bóg darzy wielką miłością i w kim pokłada nadzieję na tego zsyła wielkie cierpienie i doświadcza go nieszczęściem"..

Bóg nie jest doświadczany i sam nie doświadcza.To ludzie są odpowiedzialni za to co ich spotyka.
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #56 : 2007-09-14, 13:20:31 »

Elmo,
Jak juz mówiłam to zależy kto w co wierzy.Ludzie są odpowiedzialni za siebie?Nie zawsze.Kiedy umiera małe dziecko czy można powiedzieć"jest odpowiedzialne samo za siebie"Chyba nie...
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #57 : 2007-09-14, 13:46:56 »

Cytuj
I pamiętajmy..."Bóg daje człowiekowi tyle cierpienia ile ten potrafi znieść.."POZDRAWIAM...Czytam dalej...
No tak, jak kto woli - tak działa Bóg albo psychologia. Bóg jest łaskawszy dla tych co myslą. To logiczne, ze człowiek dotąd znosi niewygody, az zaczynają mu doskwierać. Każdemu doskwiera na innym etapie. Jeden dba o zdrowie, drugi opamietuje sie dopiero, gdy ma zawał serca lub rozwaloną wątrobę. I tak jest np. z alkoholikami, bo dla nich Bóg jest bardziej surowy Very Happy

Maja, ty teraz nie gadaj, tylko czytaj
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #58 : 2007-09-14, 13:48:07 »

A niby kto jest odpowiedzialny za to dziecko? Bóg?
"Bóg tak chciał"...to słowa najczęściej słyszane z ust księży na pytanie "dlaczego tak się stało?" -najprostsza odpowiedź ,nie wymagająca dalszej dyskusji-dla ludzi,którymi można łatwo sterować...

Maju,zauważyłaś ,że Ty w ogóle nie masz własnego zdania? Nie jesteś nawet jak dziecko,które przejawia bunt,ma własne zdanie.
Ty tańczysz jak Ci zagrają.Nie często spotykam takich ludzi...
Zapisane
maja87
Go


Email
Odp: Białaczka,depresja
« Odpowiedz #59 : 2007-09-14, 13:59:18 »

Elmo,
Gdybym nie miała własnego zdania i nie okazywała buntu to byłabym od  pierwszego zapoznania się z Wami na diecie optymalnej.Dużo łatwiej byłoby mi jeść optymalnie niż jezdzic na morfologie,pobranie szpiku,chemie,do aptek po lekarstwa,do psychiatrów,bioterapeutów itp...
"Bóg tak chciał" a nie chciał kiedy zabierał 8 miesięczne dziecko do siebie?To kto chciał?Jego rodzice.Wchodzisz na temat wiary krytykując mnie i to w co wierze.A to już jest moja sprawa."Ludzie sobie sami zgotowali taki los"I tak jest najczęsciej ze to przez siebie samych nawzajem cierpimy,ale nie kiedy chodzi o bezbronne dziecko.
Elmo,szukasz dziury w całym..Chcesz mi jeszcze podokuczać to proszę bardzo...Widocznie Bóg tak chce;-)he he
Ewo już czytam...
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.