forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 07:21:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660219 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak odzyskać włosy?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak odzyskać włosy?  (Przeczytany 62445 razy)
malgo35
Go


Email
Jak odzyskać włosy?
« : 2007-09-13, 21:57:41 »

Moi drodzy, tracę włosy. Niestety nie pierwszy raz. Rok temu także to przechodziłam ale teraz już się martwię. Skórę mam zdrową, paznokcie mocne (ja nie wiem czy te informacje okażą się pomocne). Nie jem niczego co zawiera mąkę (chyba że ktoś jej dodaje do pasztetu, byłyby to nikłe ilości). Z mlecznych pochodnych uwielbiam śmietanę z żółtym kapslem i masło, średnio raz w tygodniu jem ser żółty. Nie farbuję chemią, mam bardzo dużo srebra na głowie więc używam naturalnej fabry. Zaczęłam myć głowę żółtkami z wódką.
Zebrałam tu kilka danych, które już się wcześniej przewijały. Nie chcąc zaśmiecać innych wątków proszę o wskazówki, co zrobić by odzyskać włosy. Toan w jednym z wątków napisał, że potrzebne są aminokwasy siarkowe.
Znalazłam tu http://www.pfm.pl/u235/navi/200097#p1 taki tekst:
"Włosy, jak też paznokcie zbudowane są z mikroskopijnych „cegiełek” elastycznego zrogowaciałego białka – keratyny. Białko to zawiera w sobie siarkę, która ma tę właściwość, że jak bardzo silny klej spaja sąsiednie końce keratynowych cegiełek w długie sprężyste struktury włosów. Stąd dla ich codziennego wzrostu niezbędne są aminokwasy zawierające siarkę. Aminokwasy to najmniejsze cząstki składowe białek, z których buduje się białko. Umożliwiają one powstawanie keratyny. Aminokwasy siarkowe znajdujemy w niektórych pokarmach białkowych, jakie spożywamy – ale rzadko. Ponadto naszej osobistej wytwórni włosów potrzebne są substancje energetyczne – głównie glukoza; jak też witaminy i biopierwiastki, które stymulują tempo wzrostu i zapewniają wytrzymałość konstrukcji rosnącego włosa. (...) Siarka jest organizmowi dostarczana głównie w postaci przyswajalnych białek. Najbardziej wartościowe są białka, zawierające w swym składzie dwa niezbędne człowiekowi aminokwasy siarkowe – cystynę i metioninę. Podstawą konstrukcji włosa jest cystyna – stanowiąca zwykle 17% składu włosa i metionina (0,5% składu włosa). Dzięki tym aminokwasom możliwe jest powstanie „wiązań dwusiarczkowych”, które są włączane w keratynową konstrukcję włosa i pełnią w niej rolę wzmocnień oraz nadają prawidłową przestrzenną budowę."
Logiczne. Czy możliwe, że nie dostarczam właściwej ilości tych aminokwasów? Wydaje mi się, że tak. Skąd je brać? Wygląda na to, że głównym ich źródłem są zboża i soja, ja ich nie jadam czy więc dlatego tracę włosy?
Może ktoś zna inne przyczyny wypadania włosów i doradzi? Wojciech ma ten sam problem, może jest nas więcej. Myślę, że dobrze byłoby zebrać w jednym miejscu trochę informacji na ten temat.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #1 : 2007-09-13, 22:30:22 »

Ja natomiast zauważyłam ,że mi wypadają włosy,gdy noszę długo nakrycie głowy np. czapka,czy chusteczka.
A muszę nosić,bo mnie boli głowa ,gdy mi ją przewieje,gdy mi zmarznie.
Kilka lat temu,bolała mnie przez 3 miesiące ,myślałam,że zwariuję,a nie wiedziałam,że to z zimna ,dopiero się potem zorientowałam.
Teraz nawet latem muszę,gdy jest wiatr,nosić chusteczkę i wtedy właśnie mi wypadają.
A to wypadanie zaczęło się po narkozach-wypadały mi garściami.
Potem trochę przestały.Jakieś wrażliwe się zrobiły na wiatr,zmianę temp. itp.
A czujesz może ,że marznie Ci głowa?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #2 : 2007-09-13, 22:46:37 »

A czujesz może ,że marznie Ci głowa?

Oj nie, mnie jest ciągle ciepło, zresztą nie tylko w głowę, jeszcze ubieram się w bluzki z krótkim rękawem, a moi współpracownicy już się dogrzewają w swoich pokojach. Czapki nie noszę od wielu lat (z wyjątkiem zimy 2005/2006 - to była zima). Myślałam też o twardej poduszce, jako przyczynie, może właśnie ucisk poprzez niedokrwienie (jak noszenie czapki).
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #3 : 2007-09-13, 22:51:20 »

mnie ten problem też trochę dotyczy...tzn bardziej mojej żony, bo jej to przeszkadza że łysieję, a mnie nie (może dlatego że tego nie widzę -->z tyłu głowy) Mam 30 lat i włosów ubywa  Shocked
Tata ma 58 i ma więcej ode mnie  Laughing ale z kolei brat 2 lata starszy ma jeszcze gorzej niż ja, a dwóch pozostałych żadnych objaw (jeden rok starszy, drugi 2 lata młodszy)
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #4 : 2007-09-13, 22:54:03 »

Myślałam też o twardej poduszce, jako przyczynie, może właśnie ucisk poprzez niedokrwienie (jak noszenie czapki).

No,być może tu jest przyczyna.
Po lekach też wypadają włosy.Nie wiem czy coś bierzesz...
Mojej córce,tak ze 2 mieś. po antybiotykach (3 tyg.) wypadały bardzo,ale wtedy zaczęłam jej dawać jajka i przestały.
Zauważyłam,że ta cała chemia ma duży wpływ na włosy-na ich wypadanie. Pewnie się to bierze z tego,że organizm jest osłabiony po takich kuracjach...
U mnie raczej przyczyną są te nakrycia głowy  i zimno (tak myślę) ...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #5 : 2007-09-13, 22:56:50 »

Adiqq  Very Happy Inaczej jest jak facet łysieje,a inaczej jak kobieta . Niektórym facetom fajnie jest jak są łysi bądź krótko ostrzyżeni.Z kobietami już tak nie jest  Razz
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #6 : 2007-09-13, 23:03:20 »

Adiqq  Very Happy Inaczej jest jak facet łysieje,a inaczej jak kobieta . Niektórym facetom fajnie jest jak są łysi bądź krótko ostrzyżeni.Z kobietami już tak nie jest  Razz
Wiem Elmo Smile o włosy to zawsze się z kłócimy z żoną, jak chcę się na łyso obciąć, to ona mi zabrania, bo jej się tak nie podoba Razz, jak znowu zarastam zbyt mocno i nie chcę iść do fryzjera, to też jej sie nie podoba  Laughing  a najbardziej jej się nie podoba, że mam generalnie dużo włosów na całym ciele no i one czasami wypadają i jest co sprzątac  Laughing
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #7 : 2007-09-13, 23:04:57 »

Jasne, że mężczyzna fajniej wygląda bez włosów. Mój mąż kiedyś miał ich bardzo dużo i nosił długie, ja na szczęście wtedy go nie znałam, bardzo wcześnie zaczął łysieć, teraz ku mojej radości goli do zera. Moi synowie zresztą też noszą bardzo króciutkie włosy, chociaż mają ich sporo. Ja najlepiej się czuję jak mam długie ale już kilka razy ścinałam przez to, że ciągle ich mniej. Kobieta - to zupełnie inna historia Sad
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #8 : 2007-09-13, 23:06:44 »

Adiqq, bardzo kapryśna ta Twoja połowa Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #9 : 2007-09-14, 00:19:41 »

Małgochna, przede wszystkim podziwiam cię, że sie odważyaś mówić o swoim problemie. Pewnie to nie było łatwe? W końcu inteligentnej kobiecie, która sobie świetnie radzi, ciężko się przyznać, ze gdzies jest luka.

Gosia, przyczyn wypadania włosów jest strasznie dużo. W rózny sposób włosy wypadają. Tutaj mozemy liczyc tylko na przypadek, ze trafimy w sedno.
To moze byc wiek, hormony (tarczyca-przy niedoczynności suche, matowe), androgeny (juz od 30 lat, przycz. może byc antykoncepcja), choroba zakaźna, leki (tal, cytostatyki, leki obnizające cholesterol,wit.A, jodki, amfa), zatrucie, choroba skóry (liszaj, grzybica), ucisk (niedokrwienie), łojotok (mówisz, ze ci sie przetłuszczają włosy),alergia, wchłanianie (niedobór aminokwasów - niedobór cysteiny wywołuje matowość; wchłanianie cynku), nerwice, anemia (brak żelaza), antykoncepcja (pomaga i szkodzi),  napięcie skóry (np. koński ogon, prostowanie włosów), geny

To tak z grubsza Smile
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #10 : 2007-09-14, 09:08:08 »

Ewa, to prawda dość trudno było mi się zebrać, zwłaszcza po maślanej. Zaczęłam wciskać się z tą sprawą w wątek o innym temacie, wtedy uznałam że czas zapytać wprost.
Wiem, że przyczyna może być z sufitu, może na nią wprost nikt nie trafić ale może mnie nakierować, dlatego uważam, że warto podjąć temat oddzielnie i dopisywać swoje przypuszczenia. Wolę zapytać tu, bo Wy myślicie i czytacie, a gdzie indziej dostałabym rady w rodzaju: arbuz jest dobry na włosy, słyszałam że lepszy jest słodzik, znam świetny specyfik z Tajlandii, trzeba spać na prawym boku w rękawiczkach... itd. Ja lubię się pośmiać ale w tym temacie nie mam na to czasu.
----------------
To moze byc wiek

Jaki wiek?! Przed  chwilą dojrzałam!

Nie przyjmuję żadnych leków, anty także nie.
Włosy wcale mi się nie przetłuszczają, ostatnio wymieniałam zdania w tym temacie z  kodar.
Pewnie jedno z wymienionych:
alergia - śmietana i pochodne mleka,
wchłanianie (niedobór aminokwasów - niedobór cysteiny wywołuje matowość; wchłanianie cynku) - wyżej o tym pisałam, nie wiem nadal w jakich produktach znajdę te nieszczęsne aminokwasy,
nerwice - jestem rozdrażniona przy czesaniu,
anemia (brak żelaza) - ?? dość dawno nie robiłam badań. Ostatnio miałam wzorcowe więc o nich zwyczajnie zapomniałam, zresztą przy dobrym samopoczuciu trudno znaleźć bodziec do kłucia.


To tak z grubsza Smile

Teraz proszę z cieńsza, może mnie ktoś naprowadzi, każde zdanie mnie zastanawia.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #11 : 2007-09-14, 09:19:17 »

Małgosiu,ale przyczyna może być banalna,jak to spanie na twardej poduszce.
Pomyśl, co się wtedy dzieje,ocierasz głową o twardą poduszkę w trakcie snu-to raz,dwa to ucisk-niedokrwienie...No,tak ja sobie myślę...
Nie śpij na niej i odczekaj jakiś czas.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #12 : 2007-09-14, 09:47:54 »

Gochna, teraz lece na prawko Smile Jak dlugo jestes na DO?
Moze brak ci cynku? jadasz pomidory?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #13 : 2007-09-14, 10:06:00 »

Ewa, a ja zaraz do pracy startuję.
Już za kilka dni będzie ROK  na ŻO!
Nie mam pojęcia czy brak mi cynku. Pomidory rzadziej niż sam koncentrat pomidorowy, znacznie bardziej mi smakują w takiej formie.
Będziemy się mijały na ulicach Warszawy, machnij do mnie Smile
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #14 : 2007-09-14, 10:06:59 »

Mnie włosy wypadają wtedy gdy zaniżm spożycie białka. To zbieg okoliczności? Czy ktoś z was też to zauważył?
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #15 : 2007-09-14, 10:39:05 »

Cytuj
anemia (brak żelaza) - ?? dość dawno nie robiłam badań. Ostatnio miałam wzorcowe więc o nich zwyczajnie zapomniałam, zresztą przy dobrym samopoczuciu trudno znaleźc
przez jakis czas mialam zanizona Hemoglobine ale wlosy nie wypadaly   mi w tym czasie  jakos ponad norme,
szybko jak  juz wspominalam moje wlosy  przetluszczaja sie i znam przyczyne,zbyt duzo tluszczu, :?lupiezu pozbylam sie raz na zawsze,no moze sladowe ilosci,
mysle,ze tak jak pisze Halina Ch,brakuje jakis skladnikow odzywczych,
Malgo ,moze sprobuj zmniejszyc ilosc bialka,jezeli organizm jego nie potrzebuje do reperacji organizmu,
 wtedy potrzebujemy znacznie mniej,
moze zrob sobie dzien na warzywach optymalnych i tluszczu,????
a jezeli jesz go i tak b.malo to moznaby  zwiekszyc jego ilosc,inne skladniki pozostawiajac bez zmian,
po prostu zacznij szukac,rotowac,mimo to mieszczac sie  w proporcjach  Smile
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #16 : 2007-09-14, 12:19:30 »

Surowe białko jajka kurzego jest szkodliwe.
Działa również na wypadanie włosów.
Gdyż Awidyna zawarta w białku jajka zżera witaminę H.
Nie mylić z białkiem zawartym w żółtku.
Niejednokrotnie pisałem, z białko jajka trzeba w miarę możliwości
bardzo ograniczać również dlatego, że białko jajka w 100 gramach zawiera tylko
10 gram białka i nic więcej.
Wiele osób szkodzi sobie spożywając białko jajka.
Nie mam danych na temat białka jajka gotowanego.
Białko jajka osobiście bardzo staram się unikać. Dlatego nie polecam również
pieczenie chleba z białek tylko najlepiej z żółtkami.

Pacjent zwraca się do lekarza. Panie doktorze mam 30 lat wypadają mi włosy
proszę spojrzeć jestem już łysy. Co ma robić?
Proszę się nie przejmować to jest choroba jednorazowa.
Która nie ma nawrotu. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #17 : 2007-09-14, 13:22:46 »

Morgano, ja tez nie uznaję zjadania chlebków białkowych. Skoro pozbywam sie bialka w jednym posiłku, to nie po to, zeby zaraz potem jeść go w takich ilościach.

Robie murzynki na białku i mam ciasto dla nieopymalnych gości.

Kodar, co ty z tymi warzywami i rotowaniem? Chcesz, zeby Małgo sie rozchwiała i juz całkiem nie doszła do tego, jak powinna jeść? Dzień na samych warzywach, to dzień stracony. Mamy jeść w ramach ustalonych proporcji.

Wracając do włosów, cynk jest w ... ostrygach ... ble Sad w mięsie, wątrobie wołowej, indyku, pestkach dyni, pomidorach itd)
 
Potas w ziemniakach, awokado, burakach, śledziach, makreli, orzeszkach ziemnych. W ziemniakach jest też duzo innych pierwiastków i witamin itd. więc nie zapominaj o nich.

Małgo, jesli zywisz sie Optymalnie już z rok, nie moze ci brakować witamin. Jak nie wiadomo, co chodzi, to chodzi o... psyche Smile albo.... geny Very Happy
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #18 : 2007-09-14, 13:35:43 »

Mnie włosy wypadają wtedy gdy zaniżm spożycie białka. To zbieg okoliczności? Czy ktoś z was też to zauważył?

Bynajmniej, to logiczne, w końcu białka sa potrzebne do budowy włosa.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Jak odzyskać włosy?
« Odpowiedz #19 : 2007-09-14, 14:12:27 »

Surowe białko jajka kurzego jest szkodliwe.
Działa również na wypadanie włosów.
Gdyż Awidyna zawarta w białku jajka zżera witaminę H.
Nie mylić z białkiem zawartym w żółtku.

Może tak być ze mną, czytałam że dopiero po pełnej odbudowie organizmu należy zacząć ograniczać białko z jaj, więc się tym tak mocno jeszcze nie przejęłam i czasem jaj nie dzielę.
Żadnych chlebków nie jadam, nawet najbardziej optymalnych Smile

Pacjent zwraca się do lekarza. Panie doktorze mam 30 lat wypadają mi włosy
proszę spojrzeć jestem już łysy. Co ma robić?
Proszę się nie przejmować to jest choroba jednorazowa.
Która nie ma nawrotu. Very Happy Very Happy Very Happy

Bardzo mnie ta perspektywa ubawiła Evil or Very Mad MORGANO masz bujną czuprynę więc dalekie Ci są moje koszmary senne. To źle wpływa na moją psyche.
Ewa ratuj.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 17 zapytaniami.